Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

34 minutes ago, HAMMER said:

kenja lebron, nije ni priblizno toliko. ali sa 300k mozes da odvojis jedno... 5 - 10k mesecno i da vrhunski vodis racuna o svom telu (trening + ishrana + krio i termo komora + suplementacija). sad zavisi koliko si spreman da ulozis toliko se i protegnes.

znaci 300k plata, a 60-120k godisnje za sve te zajebancije? : D 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Samo da vam kažem da ste ispustili iz jednačine da je ovo Splitu bila treća utakmica u četiri dana. Što je nekoliko dana manje od naših primadona..Da ne ulazimo u plate i dužinu klupe.
Ok, da ovi glavni igrači budu malo sa glavom u oblacima, ali ove utakmice mora da dobija ovaj drugi ešalon igrača, da grizu, da se nametnu i na kraju razigraju za neke važnije mečeve.. Ali..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

I da, Hol baš brine.. Krenuo je u prvih par utakmica sa solidnom poludistancom, ponekim ulazom i trojkom što je, uz ostale osobine naročito kontrolu lopte i odbranu, izgledalo solidno. Kako vreme odmiče samo sporadično neku šutne, a na ulaz i ne pomišlja. On jednostavno mora da preti napadački, inače propadosmo sa besomučnim nadriblavanjem i mučenjem. Brine i Roč, on se muči sa svim ostalim osim sa otvorenim šutem, ali bar znaš da će to da pogodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Call me kako hocete, ali ja bih produzio Rocestija do kraja sezone, a razisao se sa Holom.
Ponajmanje razlog za to su igre prvopomenutog, koji kakav god da je ipak moze ofanzivno u teoriji da izvede koristan potez (citaj : kos za kraj cetvrtine posle savrsene ledjne promene ili asistencija Davidovcu na protrcavanju).
Holu je drugo ime alibi. Kosarkaski gledano nema ofanzivno nijedan kvalitet ni na EC nivou, smisao za organizaciju ni u obrisima, a sve mi se vise cini da su i cojonesi upitni.
Kao kad gledas fudbalsku reprezentaciju pa konstatujes da tri dana ne bi iz igre postigli gol, tako i kod njega moze proci isti vremenski period, a da covek ne izmisli neke poene, asistenciju, pa cak i obican prolaz ka obrucu iz pika, koji ce skupiti reket i ostaviti vise prostora u kornerima.
Ta krakatost i individualna odbrana, koji jesu vise nego korektni, ovom timu nisu u toj meri neophodni jer vec postoji nekoliko defanzivaca na spoljnim pozicijama.

Zvezda je trenutno jezivo lak tim za skautiranje, koji zivi i umire od individualnog kvaliteta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kosarkasi kao i ostali sportisti su placeni toliko jer zivimo u jednom uzasnom svetu u kome sistem vrednosti sigurno garantuje nas nestanak pre ili kasnije. Sve ostalo sto ste ponudili su samo objasnjenja kako taj uzasni mehanizam funkcionise. 

 

Nego gledam koliko su minuta odigrali Uskokovic, Radanov i Simanic... iz cega sledi naredno pitanje, a zasto imamo 16 igraca ako ne da rasterecujemo glavne igrace u slabijim mecevima? Imamo ih zbog korone? Pa ako se neko ne daj boze razboli na sta ce oni da lice kada su non stop na hladjenju? Onda ce tako sa suljevima na dupetu od sedenja naravno da useru, a mi cemo da jadikujemo i da trazimo da se oni ponovo vrate na klupu... u stvari sta na klupu - na tribine. Dakle sta je razlog? 

Link to comment
Share on other sites

Hall nije individualac i skorer, nego timski orijentisan i izrazito nesebičan pass-first igrač, koji primarno igra za saigrače, a na koš gleda samo kada baš mora. On takav mindset ima kroz čitavu karijeru, samo što u nekom Promiteasu pored sebe nije imao 20 ppg skorera na dvojci, niti 15 ppg skorera na 4/5 pa je morao da ima i nešto više protagonizma. Opet, čak i tamo je on u EC imao vrlo skromnih 11.7 šuteva iz igre per 40... Ove sezone ih ima 11.2, dakle razlika je minimalna. Imajući u vidu da još uvek nije našao konstatnost sa poludistance i iz floutera, kao i da je na ovom nivou teže završiti na obruču i doći na liniju za slobodna bacanja, jasno je da igrač njegovog profila neće forsirati i pokušavati na silu da se uvede u ritam, nego će nastaviti da igra timski i skoring prepustiti ofanzivno potentnijim igračima - kojih u Zvezdi itekako ima. 

 

Za sada u sezoni ima 5.1 asistenciju i 1.7 izgubljenih lopti za 22.1 minut u igri... Znači 9.2 asistencije per 40 i Ast/TO ratio 3 prema 1, što je odlično. Uz to šutira trojke 14/29 (48.3%) i igra veoma dobru odbranu. High IQ igrač u najboljim godinama, dobar karakter, ne vidim šta je tu za ovoliko nezadovoljstvo... To da li je za prvog ili drugog pleja zavisi od nivoa takmičenja i konstrukcije rostera, al' smatram da je svakako dobro imati igrača tog profila u timu, posebno kada se uzme u obzir kakva je situacija na tržištu.

 

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

 High IQ igrač u najboljim godinama, dobar karakter, ne vidim šta je tu za ovoliko nezadovoljstvo... To da li je za prvog ili drugog pleja zavisi od nivoa takmičenja i konstrukcije rostera, al' smatram da je svakako dobro imati igrača tog profila u timu, posebno kada se uzme u obzir kakva je situacija na tržištu.

 

nezadovoljstvo potiče od zaborava sa kojim budžetom se barata & da je i ovo već probijen plafon

- pa onda na ovaj sastav samo još plej kao pangos da bude prvi, hall onda može i drugi 

- pare za nnokoa su očigledno potrošene na o'brayanta i terryja, dakle na popunjavanje prve četvorke koja pripomaže na 5 i specifičnog igrača koji upotpunjava tročlanu komisiju na centru. ali zvezdaši i dalje čekaju tog prvog centra koji će doći umesto nnokoa

- pominjalo se da smo tanki i na krilu, mada je u poslednje vreme to zapostavljeno

 

karikiram malo ali suština je da ne možeš imati 5 strava igrača i 5 solidnih koji rade makar jednu stvar dobro

mi u suštini imamo igrače koji makar jednu stvar rade jako dobro a što moraju da startuju, to je valjda zbog novca na raspolaganju

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Malo me iritira ustaljena mantra da svaki ofanzivno impotentan bek po pravilu ima high IQ. Pogledao sam svaki minut ove sezone i nisam primetio da je Hol nadprosecno pametan za poziciju pleja.
Osim sto je likom reinkarnacija Gerija Pejtona i sto je dobar defanzivac, ne vidim sta on moze da ponudi na EL nivou.

Dejan Davidovac ima high IQ, ako se dodirujemo te teme vec.


Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na ovaj tim treba jos samo Rocesti ali pravi Rocesti ne ovaj sa Ali-ja. Ja se sve jos nekako nadam da ce proigrati, kako bude podizao nivo kondicije, ali...mozda sam preveliki optimista. Mada sam imao smesak na licu posle one zadnje promene na kraju trece. Nije on zaboravio kosarke ali ga telo ne slusa.

 

Dzoni bi mi bio prva petica i tu dalje nista ne bi dirao.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ivan9 aka Laki said:

 

Dzoni bi mi bio prva petica i tu dalje nista ne bi dirao.

 

moj utisak je da job može 6-7-8 minuta na C, naravno u zavisnosti od matchupa ponekad i više ali da protiv većine el centara zapravo gubi svoje prednosti pod košem. svakako da može da služi za izvlačenje protivničkih 5ica napolje ali i tada moramo imati postavu šutera na terenu, dakle, bez terryja, kuzme, čak i lazića

 

opet, to je moj trip, ne znači da je tako

Link to comment
Share on other sites

Posle svake utakmice sve više mi se čini da ovoj ekipi fali prvi plej. To sad da li takav ima slobodan na tržištu je druga tema ( verovatno da teško ima ) . Igračima kojima loše ide ove sezone u napadu Kuz, Teri,Dobrić tu i tamo, Reath, svima njima je potrebno da prime loptu gde treba inače će teško doći sami do neke pozicije. Ovo važi i za JOB, on ima skill da sam kreira ali bez obzira koliko je jak i sve na to troši mnogo energije i on treba loptu da dobije negde bliže košu pa da zida a ne sa trojke da krene to da radi. 

 

Skok u odbrani takođe loš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mister-no said:

Samo da vam kažem da ste ispustili iz jednačine da je ovo Splitu bila treća utakmica u četiri dana. Što je nekoliko dana manje od naših primadona..Da ne ulazimo u plate i dužinu klupe.
Ok, da ovi glavni igrači budu malo sa glavom u oblacima, ali ove utakmice mora da dobija ovaj drugi ešalon igrača, da grizu, da se nametnu i na kraju razigraju za neke važnije mečeve.. Ali..

Samo cinjenice kod tebe.

Sreca pa gledah na preskoke ili bi me nesto strefilo.

Ovo je otprilike da se Dobric, Davidovac, Reath itd zapitaju, jer ne mogu da rese ekipu koja ima prilicno skroman roster.

A i da se zapita Sasa.

Mozda nije lose i da Nebojsa udje u svlacionicu 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je vec gust raspored, igraci umorni, onda nek da sansu ovima u civilu, a ne da imamo 16 igraca ni za sta. Ok nemas taj luksuz da odmoris Lojda u smislu da bude van 12, ali imas luksuz da odmoris kapitena i probas sa Radanovim za te minute, pa onda ako ga krene da doziras minute Lojdu, itd, bar nesto da pokusas, a ne da se vadimo na to da su igraci umorni itd, gde nista nisi uradio da bar probas da ih odmoris.

 

Btw, jel sam samo ja od Terija imao veca ocekivanja? Za sad se kolje s Kuzmarom za to ko bi nam vise odgovarao kao bekap centar. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Samo cinjenice kod tebe.
Sreca pa gledah na preskoke ili bi me nesto strefilo.
Ovo je otprilike da se Dobric, Davidovac, Reath itd zapitaju, jer ne mogu da rese ekipu koja ima prilicno skroman roster.
A i da se zapita Sasa.
Mozda nije lose i da Nebojsa udje u svlacionicu [emoji23]
Ovde i Hol ulazi u jednačinu. Fali nam njegovih konstantnih 8-10 poena. Po jedan ulaz, dvojka, trojka i dva bacanja.. Pa dobro ako ne može protiv Kampaca, ali daj brate protiv fakin' Ilije Đokovića.. Krompir.
Nije stvar samih poena, igra postaje fluidnija, odbrana protivnika poroznija, saigrači rasterećeniji...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niste me ubjedili da ne bismo morali imati boljeg startnog PG, bez obzira na trziste i novac. 

 

Na poziciju 3 se dosta manje kuka jer je imo manje bitna pozicija, osim kad imas Lucica ili Clyburna. Trziste sa krilima je vec godinama slabo u Evropi. Cak mislim da bismo lakse prezvakali Terija i Kuzmica sa kvalitetnijim plejom. 

 

Inace mislim da je propust sto MJK nije uzeo neku pauzu. Vidi se da je lipsao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mister-no said:

Samo da vam kažem da ste ispustili iz jednačine da je ovo Splitu bila treća utakmica u četiri dana. Što je nekoliko dana manje od naših primadona..Da ne ulazimo u plate i dužinu klupe.
Ok, da ovi glavni igrači budu malo sa glavom u oblacima, ali ove utakmice mora da dobija ovaj drugi ešalon igrača, da grizu, da se nametnu i na kraju razigraju za neke važnije mečeve.. Ali..

Hoćeš reći da su su oni došli na tekmu umorniji i ispražnjeniji od nas? : ) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hoćeš reći da su su oni došli na tekmu umorniji i ispražnjeniji od nas? : ) 
Realno Split se tu malo pita. Tomić bi ih opleo dvaes razlike do poluvremena. Generalno ja nemam problem što je fokus na EL. Ipak zadnje tri utakmice u Aba zabrinjavaju jer Saša (još) nije našao modus u kojem igrači iz drugog plana uzimaju stvar u svoje ruke i gaze ovu boraniju pa da bude mesta i za gerbidž Borišu i Uskoka.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mister-no said:
19 minutes ago, Dropkick Murphys said:
Hoćeš reći da su su oni došli na tekmu umorniji i ispražnjeniji od nas? : ) 

Realno Split se tu malo pita. Tomić bi ih opleo dvaes razlike do poluvremena. Generalno ja nemam problem što je fokus na EL. Ipak zadnje tri utakmice u Aba zabrinjavaju jer Saša (još) nije našao modus u kojem igrači iz drugog plana uzimaju stvar u svoje ruke i gaze ovu boraniju pa da bude mesta i za gerbidž Borišu i Uskoka.

Slažem se ja da je trebalo ovo dosta lakše pobediti, samo ne mislim da su oni bili ni blizu fizičke (i mentalne) ispražnjenosti kao mi. Jesu imali gust raspored, ali su prvo pustili niz vodu utakmicu protiv Zadra (poraz 27 razlike), a potom pobedili hrvatsku Crnokosu. Otprilike, naš trening ima više intenziteta nego ta jedna njihova utakmica. Kao što sam napisao na live temi, pred naše utakmice, možemo komotno da odigramo takve, iz njihove lige, ujutru. O motivaciji da ne govorim. Njima je ovo bila top tekma, najviše se spremali sigurno, a nama najmanje bitna od te 3 koje smo igrali u 5 dana. I poklopilo se kod njih dosta toga, a mi otišči u drugom smeru...i zamalo iznenađenje.

 

Da podvučem...loše smo igrali, bili blizu da izgubimo, ali kao što i ti kažeš, više je ovo krivica igrača iz drugog plana, nego npr Loyda ili Waldena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sector said:

Niste me ubjedili da ne bismo morali imati boljeg startnog PG, bez obzira na trziste i novac. 

 

Na poziciju 3 se dosta manje kuka jer je imo manje bitna pozicija, osim kad imas Lucica ili Clyburna. Trziste sa krilima je vec godinama slabo u Evropi. Cak mislim da bismo lakse prezvakali Terija i Kuzmica sa kvalitetnijim plejom. 

 

Inace mislim da je propust sto MJK nije uzeo neku pauzu. Vidi se da je lipsao.

 

Mi smo osudjeni da nemamo nikakav flow u napadu kad se lomi.

Velika je steta sto ovaj tim nema kvalitetnog pleja i uskracen je za veci effort u EL pre svega.

To s novcem je potpuni non sense, jer ce uraditi doselekciju kad bude bilo kasno, i jos ce sve skuplje izaci.

Jedan vec standardni tm, i ne uci se na greskama koje se cesto ponavljaju.

 

Edited by Vamos Laki
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...