Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ja sam cuo da sportisti zbog treninga, i zbog svega sto ih cine sportistima, mogu imati vise problema od vakcinacije, jer po pravilu bi trebalo da imaju jaci imunitet od normalnih osoba. Tj da njihov imunitet jace reaguje na vakcinu i to moze dovesti do problema .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

sto bi onda otkazivali utakmicu u sloveniji?

na onom linku kladionice pise da ima i igraca i clanova strucnog staba.

kao sto rekoh, sacekacemo zvanicnu potvrdu..

a zna se sto bi otkazivalo(opet kaem sacekacemo da ne prijudiciramo), da drugi ne bi stelovali utakmice.. licno mi se ne svidja taj pristup, al opet kaem videcemo kad saopste ko je pozitivan..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Ja sam cuo da sportisti zbog treninga, i zbog svega sto ih cine sportistima, mogu imati vise problema od vakcinacije, jer po pravilu bi trebalo da imaju jaci imunitet od normalnih osoba. Tj da njihov imunitet jace reaguje na vakcinu i to moze dovesti do problema .

 

Eh sta sve necemo cuti, pa zasto ne i to. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djura.net said:

sto bi onda otkazivali utakmicu u sloveniji?

na onom linku kladionice pise da ima i igraca i clanova strucnog staba.

Mozda ima nesto do novih striktnih mera za Sloveniju, pa ne mogu da igraju utakmicu ako ima neko od clanova tima da je pozitivan. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Eh sta sve necemo cuti, pa zasto ne i to. 

Ovde u Francuskoj se bar tako prica, otuda sve veci broj mladih koji su imali problema sa AZ vakcinom, iako je isprva bilo da je je AZ vakcina za mladje od 65 godina, a sad je kontra, preporucuje se za starije od 60godina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Ovde u Francuskoj se bar tako prica, otuda sve veci broj mladih koji su imali problema sa AZ vakcinom, iako je isprva bilo da je je AZ vakcina za mladje od 65 godina, a sad je kontra, preporucuje se za starije od 60godina.

 

Ma danas se prica sve i svasta. Imali smo kontradiktorne informacije bukvalno za svaku stvar, a jedina istina je da niko ne zna tacno. 

 

A 'jaci' imunitet ne znaci i jacu imunu reakciju. Cim je reakcija prejaka imunitet fula negde. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, NMX said:

 

U ovakvoj konstalaciji bi. Od sledeće sezone(tm) u ugovor svakome da mora vakcina. Ko neće, doviđenja prijatno. Klub gubi silne pare na taj način, nema razloga da ne traži da se obezbedi u startu.

 

Bold 2 ti je netačan...eno ti ga Izrael i Fajzerovo istraživanje oko asimptomatskih slučajeva. 

 

 

Ovo mi je zanimljivo. Znači fajzer je sam sebi potvrdio da je odradio odličan posao. Bravo za njih

 

10 minutes ago, mmajstor said:

 

Ma danas se prica sve i svasta. Imali smo kontradiktorne informacije bukvalno za svaku stvar, a jedina istina je da niko ne zna tacno. 

 

A 'jaci' imunitet ne znaci i jacu imunu reakciju. Cim je reakcija prejaka imunitet fula negde. 

 

Koliko sam ja skontao, jača rekcija je i kod ljudi koji več imaju neka antitela. Što bi recimo moglo da delimično pojasni ovaj slučaj. Mladi ljudi, preležali koronu ranije a da nisu imali neke ozbiljne simptome. Razvili određenu količinu antitela i zbog toga imali burniju reakciju kad su primili vakcinu.

 

edit: a apsolutno delim mišljenje za prvi red u postu. KOntradiktorne informacije na sve strane. Neko lupa iz interesa, neko iz neznanja. I niko ustvari nezna tačno šta i kako.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo mi je zanimljivo. Znači fajzer je sam sebi potvrdio da je odradio odličan posao. Bravo za njih

 

 

Koliko sam ja skontao, jača rekcija je i kod ljudi koji več imaju neka antitela. Što bi recimo moglo da delimično pojasni ovaj slučaj. Mladi ljudi, preležali koronu ranije a da nisu imali neke ozbiljne simptome. Razvili određenu količinu antitela i zbog toga imali burniju reakciju kad su primili vakcinu.

 

edit: a apsolutno delim mišljenje za prvi red u postu. KOntradiktorne informacije na sve strane. Neko lupa iz interesa, neko iz neznanja. I niko ustvari nezna tačno šta i kako.

najcrnje je sto prosecan srbenda, manje lupa od ovih crnih nazovi strucnjaka iz krznih stabova... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo mi je zanimljivo. Znači fajzer je sam sebi potvrdio da je odradio odličan posao. Bravo za njih

 

Da. Verovao ili ne, tako to ide. I u tome nema ničeg lošeg. Plus je izraelski batut učestvovao u tome. Jer je pitanje javnog zdravlja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, NMX said:

 

U ovakvoj konstalaciji bi. Od sledeće sezone(tm) u ugovor svakome da mora vakcina. Ko neće, doviđenja prijatno. Klub gubi silne pare na taj način, nema razloga da ne traži da se obezbedi u startu.

 

Bold 2 ti je netačan...eno ti ga Izrael i Fajzerovo istraživanje oko asimptomatskih slučajeva. 

 

Ne mozes staviti nesto u ugovor sto se kosi sa ustavnim pravom svakog gradjanina da moze da odbije vakcinu jer zakonski nije obavezna.

Pod dva, ne znam za te slucajeve tamo niti me zanima, ali otkud toliko obolelih ljudi sada u bolnicama koji su svi redom vakcinisani pa su ipak zavrsili u bolnici.

Nijedna vakcina ne garantuje 100 % imunitet, to je barem svima jasno.

Sto se tice nasih igraca, svima je ponudjeno da mogu da se vakcinisu, uglavnom su svi izrazili zelju da zele, osim dva domaca igraca koji su bili izrazito protiv da se vakcinisu. 

Stranci su zeleli samo Fajzera, ali da li se neko i vakcinisao , ne znam.

 

Sto se tice trenutnog stanja oko pozitivnih, 1 igrac plus tri iz strucnog staba , sto ne mora da znaci nista jer postoji i drugi test, jer cesto mogu biti i lazni prvi testovi.Bilo je takvih slucajeva i ranije.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Šarac said:

Ne mozes staviti nesto u ugovor sto se kosi sa ustavnim pravom svakog gradjanina da moze da odbije vakcinu jer zakonski nije obavezna.

Pod dva, ne znam za te slucajeve tamo niti me zanima, ali otkud toliko obolelih ljudi sada u bolnicama koji su svi redom vakcinisani pa su ipak zavrsili u bolnici.

Nijedna vakcina ne garantuje 100 % imunitet, to je barem svima jasno.

 

b1...veruj mi da možeš, formalno nećeš to tako nazvati samo ćeš shvatiti da igrač tog profila ipak nije za tvoj tim. I kraj priče. Nije vakcinacija zakonski obavezna ali ni igranje u Zvezdi nije zakonski obavezno. Pričam o novim ugovorima.

 

b2..ove najbolje garantuju 95% ivmuniteta i 100% zaštite od težih oblika. To je svima jasno. A ovi što su po bolinicama, da ne teramo dalje u off, eno većina stvari objašnjena na COVID19 pdfu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko odbije vakcinu ne sme mu se narusiti osnovno ljudsko pravo, ali ugovor sa pravnim licem ne predstavlja to, vec je ugovor dobrovoljni (kljucna rec) ali obavezujuci pristanak na prava i obaveze koje stoje u njemu. 

 

Ko ce da snosi gubitak ako ulozi odredjen novac u roster i pola tima ti se pozarazava onda kad je najbitnije? Pa nece niko, a onaj ko hoce ima pravo da postavi takav uslov, a nikom nije moranje da potpise takav ugovor vec je to na dobrovoljnoj bazi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, n4l1m said:

najcrnje je sto prosecan srbenda, manje lupa od ovih crnih nazovi strucnjaka iz krznih stabova... 

 

To meni nije ništa čudno. Pošto ovi stručnjaci očigledno lupaju iz čistog interesa. I po meni su dosta problematičniji deo čitavog problema. Pošto nekog budalaša sa nekim ludim teorijama možeš lagano da pregaziš u debati, a i retko ko če ga smatrati ozbiljno. Ove druge ljudi smatraju ozbiljno i slušaju njihove upute. Ja ne kažem da oni namerno žele nekome loše. Ali da jih zabole kita dal češ ti da budeš koleteralna šteta dok oni pune đepove. E tu sam siguran da jih zabole.

 

13 minutes ago, NMX said:

 

Da. Verovao ili ne, tako to ide. I u tome nema ničeg lošeg. Plus je izraelski batut učestvovao u tome. Jer je pitanje javnog zdravlja. 

 

Pa da, zato i kažem. Svaka čast fajzeru što se izborio za tako nešto. 

 

A da je to normalno, po meni nije. Da neko ko ti je nešto prodao, procenjuje i koliko dobra kupovina je to bila za tebe. Meni se to čini kao neki sukob interesa. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uzrok celog problema jeste to sto je cela farmaceutska industrija u privatnom sektoru. S obzirom da je glavni cilj privatnika profit, zasto je cudno sto oni gledaju na lek kao proizvod, lekare kao prodavce, bolesne ljude kao potrosace, a istrazivanja kao reklamu/promociju? 

 

Zato nema poverenja ljudi u isto kada dodje do ovakvog sranja. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

Ko odbije vakcinu ne sme mu se narusiti osnovno ljudsko pravo, ali ugovor sa pravnim licem ne predstavlja to, vec je ugovor dobrovoljni (kljucna rec) ali obavezujuci pristanak na prava i obaveze koje stoje u njemu. 

 

Ko ce da snosi gubitak ako ulozi odredjen novac u roster i pola tima ti se pozarazava onda kad je najbitnije? Pa nece niko, a onaj ko hoce ima pravo da postavi takav uslov, a nikom nije moranje da potpise takav ugovor vec je to na dobrovoljnoj bazi. 

meni se cini da ce to uskoro biti uredjeno na mnogo visem nivou kad je rec o zakonima drzava i sistemu takmicenja, tako da je na nama samo da to prihvatimo i postujemo.
kao sto za USA ne mozes da dobijes vizu ako nisi vacinisan protiv vecine zaraznih bolesti, to ce se prebaciti i na ovaj virus pre ili kasnije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Kod tebe rade retardi koji pristaju na tu vrstu ucene.

Da ja radim kod tebe primio bih vakcinu zbog sebe, a tebi bih rekao da neću da je primim, čisto da vidim šta bi uradio.

 

Veoma jednostavno, tražio bi drugi posao od prvog.

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, L' Imperatore said:

 

Laki, zvučiš kao neko za koga je užitak raditi 😄

 

Skoro deset godina sam privatnik, samo prošlog meseca, od početak rada firme, zaposleni nisu dobili bonus za obavljeni posao tokom meseca. A nisu ga dobili jer je to bio najgori mesec od početka poslovanja firme, februar je bio potpuna katastrofa. Sebi lično sam isplatio minimalac.

 

Nikada niko nije imao problem sa slobdonim za slavu, lekara, decu, kurce palce. Mogao bih reći da nije loše raditi za mene u ovakvoj Srbiji.

 

No, neki civilizacijski minimum mora da postoji. Kod mene ne rade i neće raditi ravnozemljaši, antivakseri, reptilijanci i ludaci svih ostalih fela.

 

Samo normalan svet koji jednom u tokom svog duhovnog razvoja nije skrenuo levo kod Albukerkija i koji ume da u glavi poveže i isprocesuira činjenice. Ovo poslednje je i najbitnije, jer je zdrav razum najbitniji za obavljanje posla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Decembarski said:

Izgleda da je Lesort "počastio" Gaša Pajovića lepotama srpskog jezika.

 

baš čudno za Pajovića...:smiley33:

meni iskreno ne prestavlja nelagodnost da priznam kako se pored Šćepe ne mogu prisetiti još jednog igrača starosedeoca iz te generacije Budućnosti koja mi je bila simpatična uključujući i Radonju u onoj sezoni kada su rulali i zaigrali prvi put EL.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Šarac said:

Ne mozes staviti nesto u ugovor sto se kosi sa ustavnim pravom svakog gradjanina da moze da odbije vakcinu jer zakonski nije obavezna.

Pod dva, ne znam za te slucajeve tamo niti me zanima, ali otkud toliko obolelih ljudi sada u bolnicama koji su svi redom vakcinisani pa su ipak zavrsili u bolnici.

Nijedna vakcina ne garantuje 100 % imunitet, to je barem svima jasno.

Sto se tice nasih igraca, svima je ponudjeno da mogu da se vakcinisu, uglavnom su svi izrazili zelju da zele, osim dva domaca igraca koji su bili izrazito protiv da se vakcinisu. 

Stranci su zeleli samo Fajzera, ali da li se neko i vakcinisao , ne znam.

 

Sto se tice trenutnog stanja oko pozitivnih, 1 igrac plus tri iz strucnog staba , sto ne mora da znaci nista jer postoji i drugi test, jer cesto mogu biti i lazni prvi testovi.Bilo je takvih slucajeva i ranije.

 

 

 

 

 

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1450949/milan-jelovac-otkaz-maldivi-vakcina-korona-virus-astrazeneka.html

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Wingwalker said:

 

baš čudno za Pajovića...:smiley33:

meni iskreno ne prestavlja nelagodnost da priznam kako se pored Šćepe ne mogu prisetiti još jednog igrača starosedeoca iz te generacije Budućnosti koja mi je bila simpatična uključujući i Radonju u onoj sezoni kada su rulali i zaigrali prvi put EL.

A ja eto igrom slucaja (zaljubiio se jbg😀u jednu podgoricanku )tih godina odem da zivim dole i ispratim tu sezonu u EL,i mogu da ti kazem da mi je ta ekipa bila strasno simpaticna,Rakocevic je imao najaci ugovor(maltenesvako veče u Zulu posle treninga ga vidjao),Sasa Obradovic,golobradi Bakic,Vukcevic strasan momak,nas Top legenda,atrakcija za zagrevanje za kucanja Dzerom Dzejms,inace teska promaja u glavi..nije ni vidjao teren sem kad odmaraju par minuta Milojevic i Tomasevic...

Tanjevic ih vodio,imali su strasan tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...