Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 hours ago, Chaos Is Me said:

Rekao sam da neću o JOB-u do kraja novembra ali mislim da više ni Takeši ne može da negira činjenicu da ekipa igra manje stegnuto i komfornije bez njega, tako da stručnom štabu ostaje da probaju da mu nađu adekvatnu ulogu.

ja to nikad nisam ni negirao

vise puta sam pisao da nas u novembru ocekuje uigravanje 3 nova igraca, i da u tom periodu mozemo ocekivati pad igre, ali dugorocno od toga ocekujem benefite

slicno su sinoc posle tekme pricali i plavsic i mali faul

 

isto tako, neki ovde se secaju kako je uvodjenje novog igraca izgledalo kod radonje...posle 2 nedelje treninga dobije 3minuta da oseti parket

tada se ovde masovno kukalo sto dovodimo igrace kad ih ne koristimo, i kako kvalitet ne trazi 2 meseca adaptacije da bi se pokazao

sale je svesno dzonija bacio u vatru i pokusao da ga razigra

mozda je zbog toga izgubio jednu tekmu(ja mislim da nije), ali ocigledno je da ima puno poverenja u njega i da mu je dugorocno potreban kao napadacka opcija

 

ono sto se ovde iznosi od ljudi koji su ga gledali ukupno na jednoj tekmi...zabraniti mu ovo, zabraniti mu ono je smesno

mislim radi se o ljudima koji su nakon prosle tekme terali i loyda i celavog prepotenka...mislim da tu nema sta vise da se doda

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odlicno skautiran Asvel. Neko napisa da su mnogo puta bili sami za 3 poena. Ali ako se ne varam onaj mali Strazel jos nijednu trojku nije pogodio u Evroligi ove sezone. Pa normalno je da mu damo vise prostora. I sinoc je imao 4-0 sut.

Inace smo skupljali odbranu oko Fall-a pa i to daje vise prostora njihovim suterima.

Na Fall-u smo igrali pametnu odbranu. Udri cim pridje kosu pa nek zaradi poene sa linije za slobodna bacanja (sto je njemu najslabija tacka).

Onakav pristup u odbrani nakon losije prve cetvrtine je za postovanje.

Za Waldena se znalo kakav je u odbrani (kako uze u skoku onu loptu Fall-u - respect) ali je i Loyd odigrao maestralno. Nakrade se covek lopti. Mislim da je 5 ukradenih na kraju imao. Kao Ajzea Tomas nekada.

Voleo bih da malo vise igraca ima 7-10 datih poena. To nama fali u napadu. Da makar 4 igraca imaju oko 8 ili 9 poena. Loyd i Walden nece moci svaku utakmicu da daju ukupno 50 poena. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chucky said:

 

Voleo bih da malo vise igraca ima 7-10 datih poena. To nama fali u napadu. Da makar 4 igraca imaju oko 8 ili 9 poena. Loyd i Walden nece moci svaku utakmicu da daju ukupno 50 poena. 

Za poene je i doveden JOB ali po meni pomeriti ga na pet, malo bliže da igra kosu, manje da bude Dirk, a vise centar. Znaci manje izolacija gde on zaustavi protok lopte, a vise da rješava pa low postu, ako voli polu ostojanje onda neka popa kao Krstić svojevremeno, za tri takodje iz popa ili spot up-a. Ne nužno mu smanjiti broj suteva nego vrstu istih i da ne bude ball hog, i mislim da možemo od njega izvuci korisnih 12-15 poena po utakmici uz 5/6 skokova i bombon.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

to mu je otprilike bio i jedini dobar potez sinoc

prilicno je pao u poslednje 2 tekme, ne znam da li je razlog umor, ili se jednostavno vratio u okvire svojih igrackih limita na EL nivou

Mislim da Kuridza ima neocekivano veliku minutazu i da to takodje uzima danak.

Nismo imali JOB, plus Simon nije ulazio.

Kuridza riljao i na 4 i na 5, al da pao je poslednja 3 meca.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ja to nikad nisam ni negirao

vise puta sam pisao da nas u novembru ocekuje uigravanje 3 nova igraca, i da u tom periodu mozemo ocekivati pad igre, ali dugorocno od toga ocekujem benefite

slicno su sinoc posle tekme pricali i plavsic i mali faul

 

isto tako, neki ovde se secaju kako je uvodjenje novog igraca izgledalo kod radonje...posle 2 nedelje treninga dobije 3minuta da oseti parket

tada se ovde masovno kukalo sto dovodimo igrace kad ih ne koristimo, i kako kvalitet ne trazi 2 meseca adaptacije da bi se pokazao

sale je svesno dzonija bacio u vatru i pokusao da ga razigra

mozda je zbog toga izgubio jednu tekmu(ja mislim da nije), ali ocigledno je da ima puno poverenja u njega i da mu je dugorocno potreban kao napadacka opcija

 

ono sto se ovde iznosi od ljudi koji su ga gledali ukupno na jednoj tekmi...zabraniti mu ovo, zabraniti mu ono je smesno

mislim radi se o ljudima koji su nakon prosle tekme terali i loyda i celavog prepotenka...mislim da tu nema sta vise da se doda

 

meni je uvek zabavno kada se xy igrač krivi za način na koji igra;

- prvo & prvo, njega je neko doveo, pošto ekipa ima potrebu za nekim kvalitetima JOBa. nije on kucao na vrata malog kalemegdana i slao svoj CV na tviteru ili došao na tekmu direktno i pitao jel' treba peti

 

- druga stvar, da xy igrač, u ovom slučaju JOB, radi jedno iako mu trener traži drugo, ne bi proveo previše minuta u igri, pogotovo kod relativno strogog trenera kao što je sale o.

 

jasno je da je ovo što JOB igra njegov način basketa tokom cele karijere. meni se lično ne dopada kada igrač ima takav alfa-pristup egzekuciji a nema dovoljno sofisticiran i ubojit šut, iako je solidan. ipak, suština je da se ne igra svako kolo protiv asvela, niti loyd i walden mogu baš svaku da šutiraju ovako, niti tim generalno može da ima 60% za tri. o'brayant je zvezdin swingin' for the fences pokušaj da dobije igrača koji je pored loyda još jedna opcija da demolira neke jače ekipe na suri pojedinačni kvalitet.

 

ne dopada mi se kako to sa njim trenutno izgleda ali to nas isključivo vraća na početak posta: trener & menadžment su ga doveli, trener treba da nađe najbolji mogući način da ga upotrebi a on će se svakako potruditi da to izvede. ukoliko to ispadne kako treba, uspeh će biti zajednički. ukoliko ne uspe, onda je to pogrešna procena trenera i kluba i to je to. ne bi bio ni prvi ni poslednji igrač koji ne uspe da ispuni ono što je klub zamislio. takvih ima 50 svake sezone.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

@đubrivo.ali nisi video taj velelepni protok lopte sinoc, spustanje na centre i ravnomerno rasporedjeno poene u jednoj krajnje timskoj igri?

 

(karikiram radi efekta. jasno je da neke stvari trenutno bolje izgledaju bez dzonija u igri. a jasno je i zasto - uvezbavale su se 3-4 meseca)

 

izgledaju bolje, mada ima nešto i do protivnika + sve je lakše kada komplet ekipu služi onako šut, to raste i samopouzdanje i međusobno poverenje.

hall je ispod radara i bez neke statistike odigrao takođe solidno - davao je pravovremene pasove bilo za direktne poene, bilo samo lopte koje nisu asistencije ali stižu na pravo mesto u pravo vreme i omogućavaju dobar (početak za) protok.

 

na stranu očigledno kockanje sa šutem za tri zbog onog crnog bobija, odbrana je imala velikih uspona i padova a na kraju nisam siguran da bi bila više od puke prelazne ocene da ova dvojica nisu kao kawhi leonard i paul george mažnjavali lopte i pravili tranziciju

 

bolje igramo bez JOBa ali ima nešto i do konteksta. nije isto igrati protiv asvela i npr real madrida

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče O Brajanta čini mi se da ga je Saša nekako nespremnog ubacio u igru u ovih prvih par utakmica EL želeći neke instant poene koji su nam definitivno falili u tom periodu. To je očigledno zbunilo i poremetilo ostale i neki koncept koji smo uvežbavali i radili pre toga. Mislim i verujem da uz malo vremena i uigravanja sa ekipom Saša će uklopiti Džonija pa ćemo drugu pesmu da pevamo vezano za njega. Doduše, biće to jako teško uklopiti. 

 

Po meni najveća stvar sinoć je upravo bio Saša. KONAČNO je uspeo da ubedi naše bekove da budu agresivni i da napadaju taj prokleti koš. Volden drugi čovek totalno, a samo je promenio to što je napadao koš i nije se ustručavao da šutira. Bravo za to i neka nastave ovako Volden i Lojd su pakleni EL bekovi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Orthodox89 said:

KONAČNO je uspeo da ubedi naše bekove da budu agresivni i da napadaju taj prokleti koš. Volden drugi čovek totalno, a samo je promenio to što je napadao koš i nije se ustručavao da šutira. Bravo za to i neka nastave ovako Volden i Lojd su pakleni EL bekovi. 

ovo se ponavlja vise puta danas, a vrlo je upitno

kao sto je g. djubrivo vec rekao - mnogo tu ima do konteksta

a i ja sam pisao ranije - nije kosarka igrica, gde sale naredi voldenu "e da ides na ulaz sada i tako da dajes koseve" i volden sta ce jadan mora tako

mnogo toga zavisi i ko je sa druge strane, da li volden ima brzinu i skill da svog cuvara probija 1na1 ili posle bloka

 

previse jednodimenzionalno sve to posmatrate, i odatle i rekordan broj hot tejkova po tekmi

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ovo se ponavlja vise puta danas, a vrlo je upitno

kao sto je g. djubrivo vec rekao - mnogo tu ima do konteksta

a i ja sam pisao ranije - nije kosarka igrica, gde sale naredi voldenu "e da ides na ulaz sada i tako da dajes koseve" i volden sta ce jadan mora tako

mnogo toga zavisi i ko je sa druge strane, da li volden ima brzinu i skill da svog cuvara probija 1na1 ili posle bloka

 

previse jednodimenzionalno sve to posmatrate, i odatle i rekordan broj hot tejkova po tekmi

 

Uglavnom se i slažem sa tobom , i sigurno da ovi poeni i prodori ne bi tako "lako" prošli protiv evo nrp Reala ali moja poenta je da smo bili previše pasivni u napadu i prodoru u prethodnim utakmicama gde smo mogli i morali da budemo ovako agresivni u napadu. 

Edited by Orthodox89
Link to comment
Share on other sites

job je kvalitetan igrac nema sta, al on mora da menja mindset, a cudi me da ga je salo dovodio ako nije verovao da to moze.. bumo vidli..

od prve utakmice job je poceo da igra ko blatche u filipinama, samo je problematika, sto mi nismo filipinci, vec smo bili dobro organizovana ekipa, i on mora da se prilagodi tome, u suprotnom nema tu srece..

a kako je on poceo da divlja, automatski je i loyd poceo vise da divlja, i generalno cela ekipa se uvukla u nervozu..

ja bi njega svakako vise drzao na 5.. a trenutno bi ga drzao kao 12-og igraca, i onda ako bas nikom ne ide, ubacio njega da izdivlja, dok ne shvati kako treba da igra u organizovanom timu..:default_coffee:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

loyd uopste nije poceo vise da divlja

on igra manje vise svoju igru, nekad ga bolje cuvaju, nekad losije

nekad sutira 5 od 6 za 3, nekad 1 od 9

za sad mnogo vise ima ovih prvih, kad bukvalno nosi celu ekipu, i umesto da uzivate u privilegiji da takvog majstora gledate u nasem dresu, vi palamudite, nazivate coveka divljakom, privatnikom i sl

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...