Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sto se tice vakcine, nisam antivakser,stavise ja sam se vakcnisao i zena ce mi se porodi sigurno, ali Bjelica je npr jedan od najpoznatijih nasih doktora u ovoj oblasti, zavrsio je i doktorat iz psihologije...deluje bas samuvereno, relativno je mlad i karijerista...zato mi je to sve cudno. Vakcnisala se i tasya npr, ali manje vise ona je nebitna.

 

Kakva blasfemija 🙂

 

Zelim vam sve najlepse i da sve prodje kako treba! 💪💪💪

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je danas da se na bolničkom lečenju od zaraze korona virusom nalazi 79 dece, od kojih je 17 beba mlađih od godinu dana.

Lončar je za TV Pink rekao da su tri bebe na kiseoniku, dodavši da je u nedelju sa smanjenim testiranjem od 5.077 pozitivnih bilo 300 dece.

Kako je dodao, situacija je krajnje ozbiljna i mora se naći rešenje.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/loncar-na-bolnickom-lecenju-od-virusa-korona-79-dece-od-kojih-je-17-beba-mladjih-od-godinu-dana/

 

Rekao je i da je po podacima od jutros 25 trudnica ozbiljno bolesno i da nijedna od njih nije vakcinisana.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

Nisu dali neki razlog, ajde tasta manje vise..nebitna je u odluci, ali ne mogu protiv izabranog lekara koji je stvarno 101% uz nas i to bez mita i korupcije.

 

Juce nprsrtnem drugaricu,pozdravimo se, reko gde ti muz..kaze evo sad ce doci...ima koronu, ali proslo 10dana, oseca se dobro i nosi masku...bice bas tesko. Ljudi nisu savesni ovde..drzavu boli qrac da bude drzava i tako.

 

Tri meseca je dug period, bas dug..za ovo bar sto treba izbeci i da dodje porodjaj. Probacemo opet da se konsultujem sa doktorom ali sumnjam u promenu stava jer verujem da ga je promenio da bi javio....sta god da uradima dodje do neko sranja..najebali smo sto se tice odluke koje smo doneli ili nismo..


A kako mislite poslednji mesec da izgurate, pa i sam porodjaj? Ili imate u planu sve privatno da uradite? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

https://www.mf.uns.ac.rs/nis_Person.php?id=29

 

ne bih ga bas poredio sa Loncarom koji je hirurg...ali videcu mozda se nesto promenilo od poslednjeg puta,ali verujem da bi nas obavestio. Mene cak brine da ne dao Bog zkaci to tamo,pa mislim da ukljucim neku privatnu bolnicu mada ni to ne znaci puno jer uslovi su jezivi u Betaniji, neke devojke sto znam koje su skoro porodile, imale su problema, doduse morali su na carski rez,pa se trazile veze, bilo napeto i naelktrisano a imaju valjda jednog sto daje anesteziju u celoj Betaniji...cak mi ni podmazivanje ne ide u prilog onda bolje da dodam i porodi s negde u BG sam cuo da ima bas dobra bolnica, sem ako dr Bjelica ne bude hteo da sam da preuzme to na svoje ruke.

 

Svakako brine ovo jer pada imunitet zena, o deci da ne pricam..

4 minutes ago, Ridji said:


A kako mislite poslednji mesec da izgurate, pa i sam porodjaj? Ili imate u planu sve privatno da uradite? 

evo sad bas napisah...to mi je jedino resenje,insistiracu na Bjelici i konsultovati pa videti..ako da pravi savet i nekako mi olaksa odluku uradicu kako kaze

16 minutes ago, AgroLaki said:

@Devil In My Pants da bi se plod razvio kako treba, trudnica treba svaki dan i da se kreće, ako je već u kući, onda neke vežbe, ne samo ležanje i sedenje.

Setamo,ali ne puno..isla je cak na IT kurs,naravno brinuli su o zastiti i svemu..ucila je tri meseca, nije bas blejala u zid

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kooineeperk said:

 

Procitao sam sve, i slozio bih se sa @AgroLaki - ne verujem da vakcina moze da bude problem po bebu, vec da moze eventualna reakcija da bude problem. 

 

Jbg, izdrzite 3 meseca, nije to ne znam koliki period, nije da sada celih 9 meseci treba da se stavite pod stakleno zvono. Radis valjda od kuce, ne moras ni ti da se smucas nigde kako ne bi doneo virus u dom, i sve ok. Smanjite vidjanja sa ljudima samo na ono sto je nophodno (pregledi) i na one u koje imate poverenje, nosite maske prilikom izlaska iz doma i verujem da ce sve biti ok. A onda kad se beba rodi, na vakcinaciju.  

Opet se ponavljam ali ulaskom u poslednjih mesec dana trudnoće krecu neki odlasci kod lekara, npr u DZ koji se ne mogu izbeci, tipa redovnog KTGa koji može biti i češće od jednom nedeljno. Žena supruginog brata se porodila sad u petak ali je do termina porodjaja jednom nedeljno išla na taj KTG u DZ, barem u Nišu je tako da moraš u DZ do datuma predvidjenog termina, tek nakon toga se ide u bolnicu na pregled… Kaže da u DZu jednostavno ne možeš izbeci mešanje sa drugim pacijentima i potencijalno zaraženima.

 

Na kraju krajeva i kad sve to prodje dolazi porodjaj, da li mislite da se odlaskom u bolnicu odlazi u nekakav siguran karantin? Pa na GAK već neko vreme konstantno leže zaražena deca i trudnice. Takodje znamo da nije 100% medicinskih radnika vakcinisano. Neki od njih mogu da budu u kontaktu sa trudnicom…

 

Bold: po trenutnim preporukama nakon porodjaja mora da prodje minimum 6 nedelja da bi žena mogla da se vakcinise. Tako nam je rekao lekar. I to mislim da je za slučaj prirodnog porodjaja, ukoliko je u pitanju carski rez to vreme je možda još i duze.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Letonija ulazi u 4-nedeljni lockdown sa policijskim časom, zatvaranjem svih neesencijalnih radnji, zabranom okupljanja, prebacivanjem svih sem prva tri razreda osnovne škole na online. Popuštanje tek 15. novembra i to po različitom režimu za vakcinisane i nevakcinisane.

 

Quote

The Latvian government on October 18 announced plans for an almost month-long 'lockdown' or 'home-sitting' period in an effort to turn around the current grave epidemiological situation with regard to Covid-19.

Chief among the measures announced are:

- A curfew between the hours of 20:00 and 05:00, though people can travel to and from work if necessary outside these hours.
- Between the specified dates, all stores, except those specifically excluded such as convenience stores, grocery stores, pharmacies, pet stores, and others carrying essential goods, will be closed, and only essential services will be available.
- The current week of school holidays will be extended by another week. From November 1, grades 1-3 will return to school but grades 4-12 will be taught remotely from November 1 until November 15.
- Gatherings indoors and outdoors including entertainment, sports, and cultural events will not be allowed.
- Only people involved in production, construction and essential work will be able to work in person.
- After November 15, it is planned to return to the "green mode" rules which are currently in force and which apply different rules to vaccinated and unvaccinated persons. 

https://eng.lsm.lv/article/society/health/lockdown-in-latvia-planned-from-october-21-until-november-15.a426209/

 

Letonija ima 50% potpuno vakcinisanog stanovištva i još 5% jednom dozom.

 

afslaCL.png

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2021-08-01..latest&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+cases&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=LVA~SRB

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Ridji said:

Opet se ponavljam ali ulaskom u poslednjih mesec dana trudnoće krecu neki odlasci kod lekara, npr u DZ koji se ne mogu izbeci, tipa redovnog KTGa koji može biti i češće od jednom nedeljno. Žena supruginog brata se porodila sad u petak ali je do termina porodjaja jednom nedeljno išla na taj KTG u DZ, barem u Nišu je tako da moraš u DZ do datuma predvidjenog termina, tek nakon toga se ide u bolnicu na pregled… Kaže da u DZu jednostavno ne možeš izbeci mešanje sa drugim pacijentima i potencijalno zaraženima.

 

Na kraju krajeva i kad sve to prodje dolazi porodjaj, da li mislite da se odlaskom u bolnicu odlazi u nekakav siguran karantin? Pa na GAK već neko vreme konstantno leže zaražena deca i trudnice. Takodje znamo da nije 100% medicinskih radnika vakcinisano. Neki od njih mogu da budu u kontaktu sa trudnicom…

 

Bold: po trenutnim preporukama nakon porodjaja mora da prodje minimum 6 nedelja da bi žena mogla da se vakcinise. Tako nam je rekao lekar. I to mislim da je za slučaj prirodnog porodjaja, ukoliko je u pitanju carski rez to vreme je možda još i duze.  

 

Hmmm ne znam kako je tokom pandemije u BGDu, ja sam svoje "obavio" par godina pre pandemije 😄 

 

Ali tada nismo bili u Frontu gotovo ni jednom do samog termina. Inace, sve je bilo privatno kod doktora iz Fronta koji je posle i porodio. Nesto mi kroz maglu da smo mozda bili jednom, ne secam se sta, mozda je cak bilo nesto u fazonu "hajde dodji u Front, da ne moras privatno da cekas (tipa nema termina)".

 

Bold - koristan info! 👍

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, urosg3 said:

Mislim ne bih da tu rušim sneška, ali bebac ispod godinu dana i dugo putovanje kolima... Ono nije nemoguće ali je baš teško.

Drug i kolega ozbiljan planinar i fanatik, peo se na Mon Blan, Kilomandzaro i gde sve ne, ima ćerkicu koja je skoro napunila godinu dana. Medjutim nije imala ni godinu kada je nosio po raznim vrhovima i planinama, ima neku hiking nosiljku za bebe, stavi je na ledja i pravac vrhovi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, AgroLaki said:

Da, nažalost prenatalni test otkriva Daunov i jos par sindroma, i u zavisnosti od paketa ispituje mikrodelecije za neke druge bolesti, ali nazalost ne sve.

Sigurno je radjen i ekspertski ultrazvuk, nemoguće da sve do porođaja doktori nisu baš ništa nagovestili?!

Ako trudnica sada samo sedi kod kuće i ne kreće se ni to nije zdravo za plod, za razvoj tela je neophodno da trudnica šeta svaki dan.

 

Što se tiče vakcine, ja jedinu opasnost u ranoj trudnoći vidim ako dođe do jače reakcije i temperature preko 39, kada je i svaki grip opasan, a sve ostalo je plašenje naroda ili preterano ograđivanje.

 

Snaji je naglašeno da mora da leži, valjda samo polovinu osmog meseca i do porođaja. Pre toga je dosta šetala.

 

 Bold: I ja mislim da joj je nešto rečeno, a da su i brat i snaja odlučili da rizikuju.. Ne bih da vas gnjavim detaljima, ali ima tu još nešto..

 

 

 

10 hours ago, Devil In My Pants said:

Nisu dali neki razlog, ajde tasta manje vise..nebitna je u odluci, ali ne mogu protiv izabranog lekara koji je stvarno 101% uz nas i to bez mita i korupcije.

 

Juce nprsrtnem drugaricu,pozdravimo se, reko gde ti muz..kaze evo sad ce doci...ima koronu, ali proslo 10dana, oseca se dobro i nosi masku...bice bas tesko. Ljudi nisu savesni ovde..drzavu boli qrac da bude drzava i tako.

 

Tri meseca je dug period, bas dug..za ovo bar sto treba izbeci i da dodje porodjaj. Probacemo opet da se konsultujem sa doktorom ali sumnjam u promenu stava jer verujem da ga je promenio da bi javio....sta god da uradima dodje do neko sranja..najebali smo sto se tice odluke koje smo doneli ili nismo..

 

Sve što sam želela da ti napišem, već su drugi napisali. 

 

Konsultuj se još jednom sa dr i želim vam puno, puno sreće, da budete zdravi i ostanete zdravi.

 

I molim te, na svaki način izbegnite Betaniju.

 

 

3 hours ago, urosg3 said:

Da dodam još kakofoniju oko izbora vakcina + mešanja vakcina i termina za primanje, iskreno to bi i boljeg obaveštenog od mene sludelo. Imamo Šeklera koji se kune u mešanje vakcine, imamo lekare pa i WHO koji insistiraju da bude ista vakcina, a i mi samo biramo koju da primimo, a realno biramo je na osnovu marketinčkih ili nedajbože političkih preferencija što je glupo na kvadrat.

 

Baš je kakofonija.  Imamo mi i naše lekare koji prvi put kažu- samo kineska ( a bilo je već Fajzera, Sputnika ) a posle istom tom pacijentu, mom teči kažu- obavezno i samo Fajzer.

I teča je dobio dva Sinofarma i jedan Fajzer...a možda je mogao odmah Fajzer? 

 

@Eddard Žao mi je. Oboje ste lekari i znate sve..obavezno sve analize uradite...Srećno..

 

*****

I moram opet malo o sestri.. Pošto su joj dva testa bila negativna, tražila je potvrdu da se dalje leči kod izabranog lekara. Izabrani lekar- lekara je poludela kad ju je videla i rekla joj da testovi nisu pouzdani, ni antigenski ni PCR. 

 

Nije htela da je pregleda već joj je zbog senke na plućima koja je prvo bila dijagnoza početka upale pluća dala uput za VMA.

 

Na VMA su hteli da joj zakažu za april sledeće godine. Nije mogla da zakaže ni popodnevni pregled.

Otišla je na Klinički, i tamo bi stigla na red u aprilu, maju sledeće godine. Onda se posvađala i rekla da hoće pregled odmah jer ne želi da umre od raka ako senka znači rak..

Sutra treba da ide u 11.00 na Klinički i neko će pregledati taj snimak pluća..

 

Sestra u DZ kad joj je radila PCR test rekla joj je da u DZ svima daju isti nalaz sa rengena, početak upale pluća i da ona to proveri u drugoj ustanovi.

 

Antibiotik koji su joj prepisali u kovid ambulanti nije pila!  " Ko zna kakve je lekove ovaj kreten ( AV ) kupio"...ona i zet, pa i sestrić patološki mrze AV i sns.

 

Sutra ću znati šta su joj rekli na Kliničkom.   

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Devojka Luke Razića said:

I moram opet malo o sestri.. Pošto su joj dva testa bila negativna, tražila je potvrdu da se dalje leči kod izabranog lekara. Izabrani lekar- lekara je poludela kad ju je videla i rekla joj da testovi nisu pouzdani, ni antigenski ni PCR. 

 

Nije htela da je pregleda već joj je zbog senke na plućima koja je prvo bila dijagnoza početka upale pluća dala uput za VMA.


Je l moze i za ovo da se prijavi lekar? 

Mislim sad je hajka, sto je opravdano, da se prijave doktori koji preporucuju ljudima da se ne vakcinistu a sto ne bi mogli da prijavimo lekare koji nece da rade svoj posao i da pregledaju pacijenta. 
Ja bih svakako promenio tog izabranog lekara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvi antivax Srbije nastavlja da briljira:

 

"Zauzimam stav koji zauzimam i uvek sam isto razmišljao. Neću da otkrijem svoj status da li sam se vakcinisao ili ne. To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje. Previše ljudi danas dopuštaju sebi takvu slobodu da pitaju stvari i da osuđuju čoveka. Šta god ti da odgovoriš: 'Jesam, nisam, možda, ne znam, razmišljam!' oni će to da zloupotrebe", istakao je on između ostalog.

 

Jebote, kakav debil neopevani 🤮

  • Like 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Prvi antivax Srbije nastavlja da briljira:

 

"Zauzimam stav koji zauzimam i uvek sam isto razmišljao. Neću da otkrijem svoj status da li sam se vakcinisao ili ne. To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje. Previše ljudi danas dopuštaju sebi takvu slobodu da pitaju stvari i da osuđuju čoveka. Šta god ti da odgovoriš: 'Jesam, nisam, možda, ne znam, razmišljam!' oni će to da zloupotrebe", istakao je on između ostalog.

 

Jebote, kakav debil neopevani 🤮


A inace on zivi prevashodno i samo po zakonima Srbije :classic_rolleyes:
Bas nesto verujem da bi mu u nekoj Australiji ili Americi prosao taj debilni izgovor U Srbiji po zakonu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje

I dalje navijam za Noleta kada je tenis u pitanju ali mnogo je respekta kod mene izgubio posle onog fijaska sa Adria turom pa onda još sa ovakvim nebulozama. A veoma je moguće da je on već vakcinisan ali neće da prizna, što bi bilo veoma jadno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Prvi antivax Srbije nastavlja da briljira:

 

"Zauzimam stav koji zauzimam i uvek sam isto razmišljao. Neću da otkrijem svoj status da li sam se vakcinisao ili ne. To je privatna stvar i po našem zakonu ko god te pita, ti na neki način možeš i da ga teretiš za to što te je pitao. To je neumereno pitanje. Previše ljudi danas dopuštaju sebi takvu slobodu da pitaju stvari i da osuđuju čoveka. Šta god ti da odgovoriš: 'Jesam, nisam, možda, ne znam, razmišljam!' oni će to da zloupotrebe", istakao je on između ostalog.

 

Jebote, kakav debil neopevani 🤮

 

Djokevic? Mnogo cenim decka zbog rezultata, ali je ozbiljna promaja u glavi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"Neki vid pozitivne diskriminacije ne bi bio kršenje ljudskih prava. Kada to kažem, mislim na to da vlasnicima kovid propusnica bude dozvoljen ulazak u, recimo, neke veće tržne centre, pozorišta, bioskope, sportske događaje, koncerte", istakao je poverenik [za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Milan Marinović].

Prema njegovim rečima, negativna diskrimacija bila bi kada bi građani bili uslovljeni da za dolazak na posao, u školu, lekaru, moraju da imaju kovid propusnicu.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4555443/kovid-propusnica-fotografija-zakon-krsenje-.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Darko said:

I dalje navijam za Noleta kada je tenis u pitanju ali mnogo je respekta kod mene izgubio posle onog fijaska sa Adria turom pa onda još sa ovakvim nebulozama. A veoma je moguće da je on već vakcinisan ali neće da prizna, što bi bilo veoma jadno. 

 

Adrija tur nije bio fijasko (nije bilo zaražavanja na teniskim terenima već su posle pravili žurke). NĐ nema profi PR + je lajavi krelac i to mu se obija u glavu. Niko ga ništa o vakcinama nije pitao, sam je počeo priču o tome (koja se sada nastavlja).

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

Adrija tur nije bio fijasko

 

Naravno da je bio fijasko, zbog potpuno pogrešne procene situacije otkazano je finale u Zadru i svi mečevi u Sarajevu i Banjaluci.

Edited by erwin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, stray_cat said:

Adrija tur nije bio fijasko (nije bilo zaražavanja na teniskim terenima već su posle pravili žurke).

Pomogao je širenju virusa. Ok, on je teniser i ne očekuje se od njega da zna epidemiologiju, ali sigurno mu je neko stavio do znanja da je to glupost. Takođe, ne treba da budeš genije da znaš da je organizovanje velikih sportskih događaja usred pandemije loš potez. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Restaurants closed in parts of Slovakia amid COVID-19 surge
Slovakia on Monday reimposed coronavirus restrictions in the hardest-hit parts of the country amid the latest surge of infections.

Five counties all located in northern Slovakia are affected by the measures, which include the closures of restaurants with people only allowed to buy meals at takeout windows.

Fitness and wellness centers also have been closed. The number of people allowed to attend public gatherings is reduced to 100 fully vaccinated people. It’s also mandatory to wear face coverings both outdoors and indoors.

The number of infected in those counties is higher than 400 per 100,000 people in the last seven days.

Slovakia is facing a new wave of infections, with daily numbers in the country reaching 2,406 on Tuesday, the highest number since the middle of March.

Slovakia, which has a population of nearly 5.5 million people, is one of the hardest-hit European Union countries. It has registered around 438,000 cases and 12,856 deaths.

Slovakia has one of the lowest vaccination rates in the EU. Less than 2.3 million people have been fully vaccinated against the coronavirus.

https://apnews.com/article/coronavirus-pandemic-business-lifestyle-slovakia-european-union-b10bce1715c8711bc0f8742e92d52aa9

 

vAEju9H.png

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&time=2021-08-01..latest&facet=none&pickerSort=asc&pickerMetric=location&Metric=Confirmed+cases&Interval=7-day+rolling+average&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=SRB~SVK

 

Tri najpogođenija okruga u Slovačkoj su ljubičasti, a ostatak zemlje crven, Srbija je crna.

 

dQddHZY.png

 

https://datawrapper.dwcdn.net/5JTxB/68/
 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Pomogao je širenju virusa. Ok, on je teniser i ne očekuje se od njega da zna epidemiologiju, ali sigurno mu je neko stavio do znanja da je to glupost. Takođe, ne treba da budeš genije da znaš da je organizovanje velikih sportskih događaja usred pandemije loš potez. 

 

RG, Vimbldon, US open ove godine... da li su i to bili loši potezi?

 

Inače, ne sporim da je NĐ antivakserska budalica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...