Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

I ja sam tako razumela ali sve mislim mora da sam pogresno razumela - znaci ti Ozi bi trebalo da  dodju iz indije u neku zemlju - evo naprimer Srbiju, provedu tu 15 dana i onda mogu u Australiju - a zasto bi naprimer Srbija trebala da primi Ozije iz indije koje njihova zemlja ne zeli da primi?
Pa dođu da se vakcinišu i vrate se kući. Win-win situacija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, todorovic said:

Da, radili su pcr pre dolaska. Letovi su reglarni i moze se uci, nisam pitao da li su dobili karantin.

To su srbi koji su bili u Indiji poslom pretpostavljam - i po konvenciji koju je Srbija potpisala pretpostavljam a Australija nije - drzava ne moze da zabrani svom drzavljaninu da se vrati u svoju zemlju - znaci po konvenciji ljudskih prava ili kako li se zove - pominjano je gore - zemlja koja je potpisala mora da primi svoje drzavljane koji se vracaju. To sto srbija prima Srbe koji su bili u Indiji je normalno, oni to i moraju, Australija to nije potpisala pa oni ne moraju, a ne moraju ni Srbi da prime Ozije.

 

Tako da to jeste win win za Ozije koji su bili u Indiji i za Ozije u Australiji - ne vidim koji bi bio win za Srbiju?

 

31 minutes ago, shonke said:

Pa dođu da se vakcinišu i vrate se kući. Win-win situacija.


 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

I ja sam tako razumela ali sve mislim mora da sam pogresno razumela - znaci ti Ozi bi trebalo da  dodju iz indije u neku zemlju - evo naprimer Srbiju, provedu tu 15 dana i onda mogu u Australiju - a zasto bi naprimer Srbija trebala da primi Ozije iz indije koje njihova zemlja ne zeli da primi?

Ta izolacija u trecoj zemlji uopste nije nemoguca misija, kao sto na prvi pogled izgleda, ali jeste nemoguca za najveci deo onih koji su se zaglavili u Indiji ili nekim drugim azijskim zemljama. Meksiko recimo nema nikakve restrikcije kod ulaska, a ima jos zemalja po Centralnoj i Juznoj Americi. Jako veliki broj tih ljudi su razni socijalni slucajevi koji su ziveli po tim azijskim zemljama "na budzetu" i Australiji ocigledno ne pada na pamet da ih evakuise ili da se sa njima bavi. Imaju oni neke "svoje standarde", pogledati tretman prema izbeglicama, ali da ne sirim pricu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

Ta izolacija u trecoj zemlji uopste nije nemoguca misija, kao sto na prvi pogled izgleda, ali jeste nemoguca za najveci deo onih koji su se zaglavili u Indiji ili nekim drugim azijskim zemljama. Meksiko recimo nema nikakve restrikcije kod ulaska, a ima jos zemalja po Centralnoj i Juznoj Americi. Jako veliki broj tih ljudi su razni socijalni slucajevi koji su ziveli po tim azijskim zemljama "na budzetu" i Australiji ocigledno ne pada na pamet da ih evakuise ili da se sa njima bavi. Imaju oni neke "svoje standarde", pogledati tretman prema izbeglicama, ali da ne sirim pricu.

Jel i ti pricas o drzavljanima Australije koji su u Indiji ili o izbeglicama?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Harmonika said:

 

evo sad odslusah (bas je dugacko, mogli su isto to da kazu i u sat vremena).

emisija je dobrim delom bila politicka, manjim delom medicinska.

Vikadinovic cesto lupeta (o medicinskim stvarima, a to mu nije struka).

Zujovic je mogao vise da prica s medicinskog stanovista o vakcinama i vakcinaciji. Mislim da je u njegovom prisistvu Sekler izbegavao da vise prica o tome jer je on ipak veterinar, pa se ogranicio na primere iz veterine.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Knipex Slažem se sa tobom.

 

Jedino zbunjuju informacije koje daju epidemiolozi i KrŠ. Svi predviđaju skori kraj korone kod nas ( čitala sam i izjave epidemiologa i naučnika iz USA npr )- do kraja ove ili tokom sledeće godine.

 

Da li se kod nas ipak očekuje veći broj obolelih tokom jeseni i zime uprkos vakcinaciji? 

 

Mene to plaši..a bolnice..da treba da se grade, a mogli bi konačno, posle epidemije korone kod nas da srede Infektivnu kliniku.  

 

Jesi li se vakcinisala?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, wwww said:

 

Vikadinovic cesto lupeta (o medicinskim stvarima, a to mu nije struka).

 

 

Ne treba ti zagrada. Nije lupetanje posledica price o medicinskim stvarima. Uvek ce biti Djordje lazni Vlah.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ciao said:

Jel i ti pricas o drzavljanima Australije koji su u Indiji ili o izbeglicama?

Pricam o drzavljanima, izbeglice nisam trebalo ni da pomenem, jer nemaju veze sa ovom temom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, wwww said:

evo sad odslusah (bas je dugacko, mogli su isto to da kazu i u sat vremena).

emisija je dobrim delom bila politicka, manjim delom medicinska.

Vikadinovic cesto lupeta (o medicinskim stvarima, a to mu nije struka).

Zujovic je mogao vise da prica s medicinskog stanovista o vakcinama i vakcinaciji. Mislim da je u njegovom prisistvu Sekler izbegavao da vise prica o tome jer je on ipak veterinar, pa se ogranicio na primere iz veterine.

Ja sam najvis epsotavio i gledao zbog Sekelra i Zujovica..mada su oni mogli i vise d akazu, s tims to je Sekler toliko po meidjima i emsijijama, da je verovatno vec rekao maltene sve sto moze da sekaze,a i verovatno je i sma sebi dosadilo,a i sto ti kazes, heo je d apusti lekara da ima glavnu rec..Djordje, pa, bandoglav je on dosta,politicki licno nismo bliki, mada, mogu da cujem i njegovu stranu sta misli, soldan je analiticar za moj ukus, medjutim korona i medicina nisu nejgova oblast, ali, bio je manje vise koristan sagovornik...ove njeogve ankete npr, ot ome je bilo zanimljivo slusati, i ovo sto je rekao za edukaciju, diletanti iz krsa nista po pitanju edukacije uraidli nisu, tek je Sekler krajem godine sa svojim tekstom dosta toga objasnio, zato se to dobro i primilo...cak i van granica nase zemlje..jbi ga, fokus je mozda trebao d abude na medicinskom delu, i trrbao je mozda Radovanovic da bude treci gost, ili Emina Milosevic,eventualno neki psiholog, sociolog, ali sta je, tu je...

Link to comment
Share on other sites

Pa, ovaj Psiho je upravo objavio da država daje 3.000 dinara svakom vakcinisanom do 31.05. 

 

Sine, kad krene navala sada, nećemo imati vakcine :roflmao:

 

 

Edited by NMX
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Pa, ovaj Psiho je upravo objavio da država daje 3.000 dinara svakom vakcinisanom do 31.05. 

 

Sine, kad krene navala sada, nećemo imati vakcine :roflmao:

 

 

Jedva čekam da vidim kako se iznenada promenilo mišljenje za 3000 dinara. Kako odjednom bajo moj nije to ni loše tako jbg primio sam neku u JNA ni ne pitaš šta je već samo zasuci rukav, možeš i vodu iz bare piti, ništa ti neće, a i kad sam preživeo inflaciju i bombardovanje, zračenje, šta mi može vakcina, jbg.

 

Znam tačno u firmi ko je bio izričito protiv vakcina, spisak postoji.

Već sam bio svedok kako se menja mišljenje oko vakcinisanja kada je lova u pitanju (premda mnogo veća).

Vera za 3000.

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

Pa, ovaj Psiho je upravo objavio da država daje 3.000 dinara svakom vakcinisanom do 31.05. 

 

Sine, kad krene navala sada, nećemo imati vakcine :roflmao:

E `ajd sad lepo, kao što treba, da kažete:
Poštovani gospodine urospetge, Vi ste bili u pravu.
Da i ja malo seirim 🙂

  • Like 3
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Da, još nešto...hoće da ukinu plaćeno bolovanje ljudima koji se razbole od korone a koji se nisu vakcinisali.

 

Podržavam ovako iz loženja zbog potrebe da se vakcinišu ljudi...ali je ovo jako problematično iz perspektive zakona i ustavnosti takve odluke. Dokle god vakcinacija ne bude obavezna. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

Kmeeeeee, a mi koji smo vec vakcinisani? Hocu I ja mojih 25 evrica, kmeeeeee!

 

Ne brini, dobri pastir Aca misli na celo svoje stado.


Svi vakcinisani do sada plus oni do 31.05.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

Ne brini, dobri pastir Aca misli na celo svoje stado.


Svi vakcinisani do sada plus oni do 31.05.

Korak po korak i ove Korona sezobe nakrmeljaćemo 100 jura. Oh well.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

 

Ne brini, dobri pastir Aca misli na celo svoje stado.


Svi vakcinisani do sada plus oni do 31.05.

Ja mislim da mi kao pioniri vakcinacije i vizionari nacije treba da dobijemo bar 30 evrica. Kme.

Edited by djura.net
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

Ja mislim da mi kao pioniri vakcinacije, treba da dobijemo bar 30 evrica. Kme.

Pošteno je reći da su skeptici direktno zaslužni za ovu pobedu, mi što smo pristali na bocu "na suvo" moramo da im odamo zasluženo priznanje. Oni su rizikovali, izlagali se opasnosti da se zaraze i obole i iskamčili benefit za sve nas.
 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

https://rs.n1info.com/lifestyle/kragujevacki-restoran-pretvoren-u-centar-za-imunizaciju-posle-vakcine-rostilj/

Quote

Vakcinišite se protiv kovida-19 i zauzvrat će vam biti poslužena porcija vola s ražnja ili gulaša od divljači - u Kragujevcu.

Vlasnik restorana Stavro Rašković ponudio je popularno lokalno jelo u utorak kao svoj način promocije vakcinacije i zalaganja za puno otvaranje restorana, kafića i barova u zemlji, koji mogu posluživati goste samo na terasama.

 

Quote

„Danas imamo vakcine i s Istoka i Zapada na meniju, za svačiji ukus“, rekao je Rašković.

Bane Jajić, 63-godišnjak iz Kragujevca, pohvalio je Raškovićevu ideju dok je uživao u tanjiru govedine i pivu.

„Jednog dana, neko će reći da je čika Bane vakcinisan ovde“, rekao je.

 

Edited by wwww
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...