Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

5 minutes ago, CheshireCat said:

Mek, pa ako ovi iz štaba mogu da budu paušalni što ne smem i ja?

Ja se bar ogradim da lupam gluposti.

 

Ja sam sklon da verujem u tih 2,5 promila (što je opet vrsta verovanja) jer sam ga sam izračunao iz nekih nemačkih statistika što je wwww prezentovala.

 

A opet moj osećaj je da smo na bar 30% ako ne više.

 

Predlažem da svako verujemo u šta želimo. I da malo podigneš tu prokuženost u Kg. Nemoguće da u poslednjih par nedelja nema korone u Kg.

 

 

 

 

Mozes, naravno, samo sto to i dalje ne znaci da je tacnije 🙂

 

U Kragujevcu smo vec nedelju dvocifreni sto se tice novozarazenih.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Read this again Slavisa, but slowly 😄

 

Odgovor se sam namece xD

Prelezali u poslednjih 2 meseca. 

Just now, Kronostime said:

Trajace ti to pakovanje KN95 maski k‚o i ono predhodno.:s_d:

Imam samo jednu KN95 racunam da cu snjom izdrzati do leta barem, ako ne i duze. jedino ne smem da stiskam oko nosa sa prljavim rukama da se ne vidi zuto na masci.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pridružujem se željama za brz oporavak i lak prolaz kroz koronu.

 

A moj komentar je ako bismo hteli da pišemo isključivo proverene informacije onda ni ti ne bi trebalo da pišeš ovo zbog bolda.

  

3 minutes ago, Eddard said:

A što vi uopšte diskutujete o kolektivnom imunitetu kad je nama trebalo evo 11 meseci da dostignemo tu neku cifru od 30-50% (šac metoda)? To znači, ako je tačna pretpostavka da imunitet traje do godinu dana, uskoro će početi da se ponovo zaražavaju ovi prokuženi, tj. da ispadaju iz tog imuniteta. Kolektivni imunitet se ne može postići prirodnim zaražavanjem uz ovakve mere koje sprečavaju prirodno širenje infekcije. Samo kontinuirana vakcinacija.

 

 

Ovo nam je svima neka vrsta ventila pa možemo da napišemo mišljenje. Vidim da ima ljudi kojima moje botovanje o prokuženosti prija da pročitaju, jer daje nadu da se agonija bliži kraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CheshireCat said:

 

 

 

Ovo nam je svima neka vrsta ventila pa možemo da napišemo mišljenje. Vidim da ima ljudi kojima moje botovanje o prokuženosti prija da pročitaju, jer daje nadu da se agonija bliži kraju.

 

I sta ce ljudi koji su mozda pod ogromnim psihickim pritiskom kada shvate da ta informacija nije tacna?

 

Zar onda takvo pisanje nije najstetnije moguce?

 

Mislim, kao sto rekoh, nemam nista protiv, pises, verujes, nadas se.

 

Postaje opasno kada krene horski da se podrzava pogresan narativ i to prerasta u sektu koja je jako stetna.

 

Slicno sam proziveo nekoliko puta u zivotu nazalost, kada sam se borio protiv "dobronamernih" koji bi rak lecili sodom bikarbonom.

 

Hvatati se za slamku spasa je praksa koja moze da te ubije brze i bolnije od prihvatanja realnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, implant said:

 

Koje, ono iz Marta prošle godine? Po mojim proračunima u tom pakovanju ima još maski, ovo novo sa KN95 bi trebalo da potraje do 2027.

Da, tamo imam jos tih maski iz tog pakovanja. Stoje mi u putnoj torbi. Imam 2 KN95 jednu vec nosim, a druga je u rezervi ako se pokida ona guma sto ide oko usiju.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/israel-pfizer-coronavirus-vaccine-privacy/2021/01/27/b9773c80-5f4d-11eb-a177-7765f29a9524_story.html

 

Ukratko, komentarišu činjenicu da je Izrael izgleda obećao Pfizer-u pristup podacima o osobama koje se vakcinišu, u smislu podataka o zdravstvenom stanju.

 

Ali u tekstu piše i da je procenat onih koji su se zarazili nakon druge doze  vakcine 0,015% što je izgleda čini prilično efikasnijom u odnosu na studiju faze 3. međutim, čini se da nije toliko efikasana nakon prve doze kao što je bilo izveštavano u istoj studiji.

 

U drugoj studiji tvrde da je njihova vakcina efikasna i protiv SA i UK  sojeva, doduše u blago manjem stepenu proti južnovafričkog ali ipak deluje (u laboratoriji). Danas se pominje u vestima danski soj, izolovan i u Nemačkoj, koji valjda ima veću sposobnost da "beži" imunom sistemu.

 

Moderna i Pfizer rade na istraživanju eventualne treće doze koja bi pomogla ukoliko se pojavi potreba za proširenjem delovanja vakcine na neki novi soj koji značajno umanjuje efikasnost.

 

 

Na osnovu svega ovoga, imam jak utisak da se pošasti nećemo rešiti bez koordinisanog delovanja celog civilizovanog sveta. Ovo razvlačenje ne vodi ničemu. Pola ovih što imaju neki "lockdown" ga ne sprovode kako treba, pola se ne pridržava ni ono malo mera (neki bi sad da puste publiku za dve nedelje na stadion - opet, kao da nismo ništa naučili u junu).

 

Dakle, ovo što su pokušavali do sada na zapadu prosto ne funkcioniše. Ekonomija je u q rcu, psiha u... nečem drugom, epidemija divlja a vakcinacija ide više nego kilavo (osim u Srbiji 😅) a tako se ne može postići ama baš ništa. 

 

P.S. nedostaju mi postovi wwww sa naučnim postovima na raznih portala. Imalo je šta tamo da se zanimljivo i poučno pročita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi moji koje je ovo ludilo oko vakcine.  Superindendant Novato skolskog districta je dobio vakcinu pre nastavnika. Blagobriznici hoce da ga rastrgnu. Napravili su vest od toga, skoro da vise pricaju o tome nego o oluji koja je nagrnula.

Bio DT u pravu, sve fake-news. 🙂

Mi ljudi smo najcudnije zivotinje u univerzumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da, tamo imam jos tih maski iz tog pakovanja. Stoje mi u putnoj torbi. Imam 2 KN95 jednu vec nosim, a druga je u rezervi ako se pokida ona guma sto ide oko usiju.

Slavisa cesce menja gume na autu nego maske.

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Sad me zvali iz firme, sutra ujutru mi zakazano čipovanje Kinezom, prodajem Samsunga 我正在购买华为

Sent from my phone using their app
 

 

Ti beše imaš mačora kao kućnog ljubimca?

 

Hm... sa senfom ili sa majonezom? 😄

  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:
Za par dana ni kuceta, ni maceta. [emoji38]_2:

 

Iduće godine, pred izbore: "Građani Srbije su prvi u Evropi dobili vakcinu a ubrzo smo rešili i problem lutalica u gradovima..."  

:classic_unsure:

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

Edited by fancy
  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Sinoć me je zvao upravnik zgrade. Tražio je mamine podatke ( godinu rođenja i broj telefona ). Nije dostavio opštini spisak starijih od 65 u našoj zgradi.  

 

Opština spiskove starijih od 65+ dostavlja Domu zdravlja ili Batutu,  taj deo ne zna upravnik 🙂 

 

Nadam se da će mamu zvati sledeće nedelje, kad stignu Sputnik i Fajzer. Pokušaću i ja tada da se ubacim za vakcinu 🙂 

 

Btw, slažem se da ne treba na ovoj temi mnogo da se "mrači". Svi smo predugo pod stresom.

 

@Eddard razumem tvoju reakciju. Važno je da si fizički ok, a psiha..pomažu komedije na TV-u, pomaže čitanje knjiga..

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imunitet od prokuživanja traje do 2 meseca kod onih koji imaju teške simptome korone a kod onih koji je ni ne osete broj antitela je zanemarljiv.

 

Znaci nama treba da :

 

vakcinisani unazad 6 meseci + zarazeni unazad mesec dana = 85% stanovnika

 

85% juče pomenu radovanović.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Imunitet od prokuživanja traje do 2 meseca kod onih koji imaju teške simptome korone a kod onih koji je ni ne osete broj antitela je zanemarljiv.

 

Znaci nama treba da :

 

vakcinisani unazad 6 meseci + zarazeni unazad mesec dana = 85% stanovnika

 

85% juče pomenu radovanović.

 

Gde ti iskopa ta 2 meseca i nepostojanje antitela kod onih koji su bili zarazeni?

 

Da je bas tako, do sad bismo imali bar 200 000 ponovo zarazenih.

 

https://www.healthline.com/health-news/how-long-does-immunity-last-after-covid-19-what-we-know

 

"For those who recover from COVID-19, new research shows immunity to the virus can last for at least 8 months, and may last much longer."

 

Episode #18 - COVID-19 - Immunity after recovery from COVID-19

 

 

"What we understand from these studies — and there are many that are currently underway, so we still don't have a full picture yet — is that these antibodies last for many months, some see some studies showing that they last for six months and possibly longer. "

 

 

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Posle malo premišljanja i vaganja, dodah i Kineza na spisak. Računam da ako sam pretek'o Kraljicu Majku svih vakcina (onu iz stare, originalne JNA, posle koje si mogao da jedeš konzerve iz 1968.), sve ovo novo će biti pis of kejk.

Edited by implant
  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pohvali mi se danas burazer po ujaku da je juče počeo sa Ivermektinom. Ja mu to savetovao za ujnu, ne za njega, konja, zdravog, pravog, može slonu srlu da iščupa, atleta, koji ustaje na ranu zoru da pre posla odradi džogiranje. Pitam ga šta radiš, a on otprilike: "Evo, upravo izašao iz kafane. Al je bila krcata, još im ventilacija ne radi." Nije priznao, naravno, ali sam shvatio zašto je počeo sa Ivermektinom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sunshine State said:

 

Gde ti iskopa ta 2 meseca i nepostojanje antitela kod onih koji su bili zarazeni?

 

Da je bas tako, do sad bismo imali bar 200 000 ponovo zarazenih.

 

 

2 meseca je moja greška u sećanju pošto je Radovanović pričao o tome i sveo prosek na mesec dana koji sam i ja uzeo u mojoj "teoriji". A ovde u ovom intervjuu od 22:50 pa nadalje imaš to :

 

 

 

I ostalo iz tog posta sam napisao na osnovu tog interjua tako da nije loš za pogledati. Ukratko neki ljudi će imati minimum zaštite od zaražavanja (uglavnom blaži oblici bolesti) a neki više meseci tako da je on uzeo mesec dana kao prosek. Takođe mesec dana je i preporuka za vakcinisanje ako ste preležali koronu pretpostavljam takođe zbog sličnog načina rezonovanja autora te preporuke.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

2 meseca je moja greška u sećanju pošto je Radovanović pričao o tome i sveo prosek na mesec dana koji sam i ja uzeo u mojoj "teoriji". A ovde u ovom intervjuu od 22:30 pa nadalje imaš to :

 

 

 

I ostalo iz tog posta sam napisao na osnovu tog interjua tako da nije loš za pogledati. Ukratko neki ljudi će imati minimum zaštite od zaražavanja (uglavnom blaži oblici bolesti) a neki više meseci tako da je on uzeo mesec dana kao prosek. Takođe mesec dana je i preporuka za vakcinisanje ako ste preležali koronu.

 

Pa hajde onako, logicki - ovo je skoro vec godinu dana tu - zamisli koliko bi do sad reinfekcija bilo da je imunitet kod ovih 100 miliona (ili bar 80 miliona) samo mesec-dva?

 

Neka Radovanoviceve teorije, ja ipak verujem onim odradjenim studijama 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...