Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Mogu misliti kakvi su danas rezultati kada doktori ne smeju da izađu da ih predstave.

 

S druge strane ako nema konfe u 15h gledanost one u 19h (slučajno termin N1 dnevnika) će biti dupla. Zgodno za nastavak kampanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Mogu misliti kakvi su danas rezultati kada doktori ne smeju da izađu da ih predstave.

 

S druge strane ako nema konfe u 15h gledanost one u 19h (slučajno termin N1 dnevnika) će biti dupla. Zgodno za nastavak kampanje.

 

Objavice ih, valjda , na worldometer/coronavirus stranici.

Vec pocinjem da strahujem kakvi ce biti rezultati! 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Sunshine State said:

Ako su testirali 810, onda je ovih 160 skroz ocekivano - nekih 20 % od testiranih nije nikakvo iznendadjenje

 

Ali, ne lezi vraze! 

Ovako se to predstavlja:

"U Srbiji je zebeležen nagli skok broja obolelih, ali i preminulih od korona virusa. Vlasti su zato najavile mogućnost uvođenja policijskog časa koji bi na snazi bio čitav dan u periodu od dve nedelje."

 

Pa naglo ste i testirali 800 i nesto ljudi, te je logicno da ce i broj zarazenih biti veci nego kad ste testirali 300!!

Vec rekoh da ce iskoristiti ovaj "nagli skok" da uvedu policijski cas

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sunshine State said:

 

Ali, ne lezi vraze! 

Ovako se to predstavlja:

"U Srbiji je zebeležen nagli skok broja obolelih, ali i preminulih od korona virusa. Vlasti su zato najavile mogućnost uvođenja policijskog časa koji bi na snazi bio čitav dan u periodu od dve nedelje."

 

Pa naglo ste i testirali 800 i nesto ljudi, te je logicno da ce i broj zarazenih biti veci nego kad ste testirali 300!!

Vec rekoh da ce iskoristiti ovaj "nagli skok" da uvedu policijski cas

 

 

A posto vidim da je prihvaceno misljenje da je vrhovni cilj vlasti da se uvede policijski cas 24/7, zanima me sta je tacno njihov interes u tome? Ne kazem da nije tako, nego me zanima?

 

Da migranti postave brzo 5g svuda? Ili da se iskrca jos 14 000 americkih vojnika? Ili da osiguraju pobedu na izborima koja bukvalno nikada nikome nije bila sigurnija? 
 

Slazem se da se amaterski pristupilo svemu, da su nam strucnjaci i zdravstvo jaje, da predsednik uziva pod svetlima kao i uvek, al opet mi nije jasno sta dobijaju sa 24/7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Slazem se da se amaterski pristupilo svemu, da su nam strucnjaci i zdravstvo jaje, da predsednik uziva pod svetlima kao i uvek, al opet mi nije jasno sta dobijaju sa 24/7

 

On se ne obraća nama, nego svom biračkom telu, penzionerima, siromašnima i funkcionalno nepismenima   to moraš prvo da razdvojiš.  kome je upućeno to.


a onda kad ovo prvo skontaš,  onda je sve logično i lako...  ide ti sledeće:  ti ljudi i dalje žive u nekom komunizmu, gde tebi država treba da uradni nešto da ti pomogne da te obezbedi, gde je moćna JNA zadužena za bezbednost, to će sad vojska i policija da reguliše...  

 

 

sve u svemu privid da se nešto radi, da se Aca muči da sprovodi mere,  al narod je štrokav i ne poštuje, a tu su i oni novinari mamu im jeb%m  koji bi da nešto izveštavaju  da nam urušavaju liderstvo i zlatno doba...   e pa ne može.

sad ćemo 24/7 karantin da mi se dive penzioneri i funkcionalno nepismeni, a da siromašnma dam nadu da će biti onih 100 evra... ali posle izbora i ako ja pobedim, jer Djilas i Šolak će d' ukradu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

ma nisam u fazonu da zvučim arogantno, niti da dubim priču

 

stvarno me je zanimalo da nisam propustio nešto kada već bacaš tako oštre lajne

 

Rekapitulacija Stondisa stajl

 

Ja napisem Brankica Stankovic se prodala

Ti me pitas zasto tako mislim

Ja argumentujem zato sto ocigledno ima namestene intervjue i nece da spomene odredjenu ekipu 

Ti poentiras sa ok ja mislio nesto novo

 

Rad sam saslusati kontra argumente jer sam alergican na tu Djindjic ekipu koja sada cuti ili se slizala sa sns, ali smo poprilicno daleko od smislenog razgovora na ovaj nacin ja ozbiljan ti teras salu. 

 

 

P.s. prebacujte gde treba

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

On se ne obraća nama, nego svom biračkom telu, penzionerima, siromašnima i funkcionalno nepismenima   to moraš prvo da razdvojiš.  kome je upućeno to.


a onda kad ovo prvo skontaš,  onda je sve logično i lako...  ide ti sledeće:  ti ljudi i dalje žive u nekom komunizmu, gde tebi država treba da uradni nešto da ti pomogne da te obezbedi, gde je moćna JNA zadužena za bezbednost, to će sad vojska i policija da reguliše...  

 

 

sve u svemu privid da se nešto radi, da se Aca muči da sprovodi mere,  al narod je štrokav i ne poštuje, a tu su i oni novinari mamu im jeb%m  koji bi da nešto izveštavaju  da nam urušavaju liderstvo i zlatno doba...   e pa ne može.

sad ćemo 24/7 karantin da mi se dive penzioneri i funkcionalno nepismeni, a da siromašnma dam nadu da će biti onih 100 evra... ali posle izbora i ako ja pobedim, jer Djilas i Šolak će d' ukradu.

+ sto ce sledecij 500 godina da potseca naciju da je prezivela (kako god, neko ce da pretekne) zahvljujuci njegovom zrtvovanju. I ne pricam napamet: ovih dana samo spustam slusalicu tvrdokornim mrziteljima vlasti sa opozicionim stazom od 30 godina koji ovih dana balave nad spasiteljem: te,  sve cakum pakum organizovano, te donosi uzasno teske odluke, te ima prijatelje po celom svetu, eto, ipak imamo drzavu, pokazala se kad je najteze.....muka mi je i da nabrajam, i to sve pre obecanjih 100 eura.....

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Al se svi vole u kapitalistickom svetu :). Cesi i Poljaci kradu od Italije. USA od Francuza,...

 

Pa i Putin, kome je Trump uveo sankcije, poslao pomoć Americi. Bila slika aviona koji nose ventilatore iz Rusije u Ameriku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24/7 je Konova ideja, jer ponavlja da ce virus onda sam ugasiti, nece imati gde da se siri. 

Mislim da je Sizoju ipak cilj da se ovo sto pre zavrsi, da se hvali kako smo prvi pobedili i da nastavi kampanju otvaranja klozeta i semafora. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pletilja said:

+ sto ce sledecij 500 godina da potseca naciju da je prezivela (kako god, neko ce da pretekne) zahvljujuci njegovom zrtvovanju. I ne pricam napamet: ovih dana samo spustam slusalicu tvrdokornim mrziteljima vlasti sa opozicionim stazom od 30 godina koji ovih dana balave nad spasiteljem: te,  sve cakum pakum organizovano, te donosi uzasno teske odluke, te ima prijatelje po celom svetu, eto, ipak imamo drzavu, pokazala se kad je najteze.....muka mi je i da nabrajam, i to sve pre obecanjih 100 eura.....

 

 

JA SAM U SUŠTINI GLEDAO SAMO ONU PRVU PRESICU PRE NEKIH 20 dana onu prvu ozbiljnu,  kad je krenuo da se prosipa koliko smo bolji danas u odnosu na pre sedam godina  koliko danas imamo zlata i platine a koliko su Djislas i Šolak ukrali, a Šutanovac pretopiJo aspiratore sa tenkovima onomad u Smederevu...  i tu skontaš da je sve marketing i promocija  i da smo kao država najebali i da nikad nećemo saznati prave razmere ovog sranja, a da je sranje, sranje je.   msm juče uhapsili Novinarku da vide ko joj je izvor iz KC Vojvodine ko sme da širi informacije da nam je zdravstvo qrac od ovce da nismo lideri da fali maski...   i naravno kad sve ovo podje,  da se Aci digne bista umeto onog nesrećnog pobedmnika jer on je Koronu sam sa svojih 10 prstiju pobedio...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darth Bane said:

Verovatno ce biti horor rezultati!!!

 

42 minutes ago, Darth Bane said:

 

Objavice ih, valjda , na worldometer/coronavirus stranici.

Vec pocinjem da strahujem kakvi ce biti rezultati! 

 

52 minutes ago, Darth Bane said:

Ako nema obracanja lekara u 15 sati, kada cemo onda saznati rezultate?! 

Čemu ovoliko sarkazma? 

Link to comment
Share on other sites

U "Frontu" za sada ima preko 30 zaraženih. Danas su neki dobili rezultate, šurakova kuma je jedna od njih. Krenuli su danas sve da ih testiraju i očekuje se ovih dana da ih bude još tako da je to možda jedan od razloga zašto nema doktora na kzš danas.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...