Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Just now, Klotzen said:

131 novooboleli, to je sad već prevelik skok posle par dana na 70-80. Evo ga doktor "Smrt" opet krivi građane što neslušaju vlast. "Vlast je sve uradila ali građani ....." isto kao i šizoje juče.

Na 371 test i nije prevelik skok

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zlaja odlepio. I sa pravom. Isao danas do firme kolima, da uzmem neke fakture. Majko mila, puno svuda. Ljudi su maloumni. MALOUMNI. 

 

Ok, lepo vreme ne ide na ruku, svi hoće napolje, svi bi da šetaju, parkovi, rekreacija...ali ne kapiram da mi ne možemo da izvučemo pouke iz iskustava država koje su zasrale motku...i radimo isto. 

2 minutes ago, Klotzen said:

131 novooboleli, to je sad već prevelik skok posle par dana na 70-80. Evo ga doktor "Smrt" opet krivi građane što neslušaju vlast. "Vlast je sve uradila ali građani ....." isto kao i šizoje juče.

 

I u pravu je. Treba da vidiš Beograd danas...uobičajena subota, lepo vreme, ajmo svi napolje. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Na 371 test i nije prevelik skok

 

Pa da, ako se uzme u obzir da se testiraju "prvi kandidati" i kontakti iz okruzenja onih koji su vec bili pozitivni.  S tim sto je i ovih 130 ljudi imalo kontakte, pa to ide dalje...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Ljudi su maloumni. MALOUMNI. 

 

 

potpisujem.

 

a mislim nesto, pa uvek se i radi o tome,

jer ko je jos imao problem sa zdravim razumom? pa niko nikada osim maloumnih i obratno.

 

i sta ce da rade kada nas zakljucaju...a napolju kao za inat opet neko sunce....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Bataji haos, parkovi prepuni, svi setaju, devojke, klinci u grupama po 5-6 bacaju koske jedni drugima, grle se i pozdravljaju.. To je i najrizicnija grupa kretena od 13-24 godina koju bole tuki za sve oko sebe samo zato sto nece oni umreti ako dobiju virus, najverovatnije. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Za te "maloumne" ljude odgovorna je drzava, ne ova sadasnja administracija, nego sve dosadasnje, jer danas ljude edukuju razni "pod mac bato" strucnjaci i budale, bez ikakvog morala i svesti, a drzava te sarlatane ne kaznjava, nego se i oni pridruzuju u sprdnji.

 

Kada sa nacionalne televizije cujete zajebanciju na racun virusa, sta mislite, kako ce ti maloumi da to shvate?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki John Terry said:

Za te "maloumne" ljude odgovorna je drzava, ne ova sadasnja administracija, nego sve dosadasnje, jer danas ljude edukuju razni "pod mac bato" strucnjaci i budale, bez ikakvog morala i svesti, a drzava te sarlatane ne kaznjava, nego se i oni pridruzuju u sprdnji.

 

Kada sa nacionalne televizije cujete zajebanciju na racun virusa, sta mislite, kako ce ti maloumi da to shvate?

 

Za tebe si ti odgovoran valjda, ne država. Ja za sebe i tako dalje. Kapiram šta hoćeš da kažeš ali uz sve te bilmeze koje pominješ, ako ti država jasno i nedvosmisleno kaže ostani u kući i ne zajebavaj se...ti izađeš. Do mentaliteta je, kakva crna država. Svaka prethodna vlast bi se susrela sa istim problemom.

 

U Italiji je isto bilo, možda i gore. A ipak je malo ozbiljnija država bez imbecila pod mač bato koji rade za državu. Do naroda je. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Gledajući onaj video ispovesti sina i ćerke prve preminule žene iz BiH mislim da tu negde lezi razlog uvodjenja Sajma, Caira...

Mislim da su zasrali i kod nas, da su mnoge kasno počeli da lece, sto nije čudno jer nisu hteli da testiraju i primaju bez drastičnih i teških simptoma, i da zato za sada ljudi kod nas brzo i dosta umiru.

Btw, čini mi se kao da se nigde brze ne lece i brze ne umiru pacijenti nego kod nas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

 

Za tebe si ti odgovoran valjda, ne država. Ja za sebe i tako dalje. Kapiram šta hoćeš da kažeš ali uz sve te bilmeze koje pominješ, ako ti država jasno i nedvosmisleno kaže ostani u kući i ne zajebavaj se...ti izađeš. Do mentaliteta je, kakva crna država. Svaka prethodna vlast bi se susrela sa istim problemom.

 

U Italiji je isto bilo, možda i gore. A ipak je malo ozbiljnija država bez imbecila pod mač bato koji rade za državu. Do naroda je. 

 

Da, bukvalno su oba problema. I jedno i drugo. Imas tebe i mene koji smo svesni rizika i, iako smo amateri (ne znam za tebe ali ja nisam doktor, vec inzenjer), mi makar osnovnu edukaciju imamo, ne primamo se na teorije zavere niti ostale bulsite. Ali malo je takvih. Ostali bulje u tv i cuju mixed messages od strane vlasti. I onda neki baja ustane i kaze "ma ovo je go kurac, idem ja napolje!"

 

Znaci odgovoran si i licno, ali ne sme se ozbiljan covek na ozbiljnom mestu spdati, kao sto je Nestorovic radio. Ne sme. Nikad ne znas koji broj idiota nece shvatiti salu. 

 

A gomila veruje u te price o podmetnutom virusu. Ja ih pitam, cak i da je tako, sta vam to znaci? Da li ce vas to spasiti zaraze?

 

Jebe mi se da li je podmetnut virus, samo se treba od njega odbraniti.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dakle, ja sam 14og Marta dosao u Srbiju iz Bugarske. Niko mi nikakvo resenje od samoizolaciji do dana danasnjeg nije dao.

Od 24 marta do danas sam pricao sam 5 razlicitih osoba, sto volontera, sto policijskih sluzbenika i dobio prilicno zbunjujuce informacije.

Volonter 1: "mozda je 14, mozda 28, mozda od 14og, mozda od 24og, zvace te neko"

Volonter 2: "mislim da je 28 jer je moguce da Bugarska prikriva broj obolelih"

Sluzbenik 1:"14 je, slobodan si 28og"

Volonter 3"trebalo bi da je 14, ali proverite na internetu"

Sluzbenik 2(danas)"i dalje ste na spisku, nemamo informaciju da li je 14 ili 28, pratite medije. Nije im jasno kako nisam dobio resenje"

 

Jel mogu imbecili nesposobni da potraze savete cuvenog Struke(s obzirom da je to odgovor na svako pitanje, pa i na ono da li ce crkva snositi sankcije) da ih taj Struka posavetuje kako da posalju jebeno pismeno obavestenje ili bar naprave stranicu gde mogu na osnovu maticnog broja da proverim svoj status? Mozda bi mogli i da se posavetuju kako se organizuje call centar, s obzirom da su brojevi instituta za javno zdravlje zauzeti vec 4 dana.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki John Terry said:

Za te "maloumne" ljude odgovorna je drzava, ne ova sadasnja administracija, nego sve dosadasnje, jer danas ljude edukuju razni "pod mac bato" strucnjaci i budale, bez ikakvog morala i svesti, a drzava te sarlatane ne kaznjava, nego se i oni pridruzuju u sprdnji.

 

Kada sa nacionalne televizije cujete zajebanciju na racun virusa, sta mislite, kako ce ti maloumi da to shvate?

 

maloumni nikada nista ne shvate tako da ...svejedno je sta god da im kazes

 

ali poenta je da moras nesto da im kazes preko tv kako bi znali sta da rade

pa cak i tada neki urade suprotno

 

 

Link to comment
Share on other sites

NS., dosta ljudi na ulicama i puno automobila. Ako je utesno ono sto sam video iz auta je da su uglavnom mladji, nema penzisa. Pola nosi maske, pola ne, uglavnom idu sami ili po dvoje, po 3-4 u grupi su iskljucivo od cca 15-22 godine. Drzi se ta neka distanca i na ulici i ispred radnji. U radnji gde sam ja bio nema guzve i ima bukvalno svega.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, NMX said:

I u pravu je. Treba da vidiš Beograd danas...uobičajena subota, lepo vreme, ajmo svi napolje. 

 

Ali situacija danas nije produkt današnjeg dana nego pre 10-20 dana šta smo radili.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledajući onaj video ispovesti sina i ćerke prve preminule žene iz BiH mislim da tu negde lezi razlog uvodjenja Sajma, Caira...

Mislim da su zasrali i kod nas, da su mnoge kasno počeli da lece, sto nije čudno jer nisu hteli da testiraju i primaju bez drastičnih i teških simptoma, i da zato za sada ljudi kod nas brzo i dosta umiru.

Btw, čini mi se kao da se nigde brze ne lece i brze ne umiru pacijenti nego kod nas
Mislim da se tako brzo leče i umiru, jer ih otkrivaju tek u u drugoj nedelji bolesti.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izasla sam u nabavku danas posle nedelju dana, i stvarno mi je prijalo to malo setnje i sunca ali brate dragi dok se vratim u kucu i dezinfukujem sebe i stvari, izgubim volju da izlazim opet danima, kako se ljudima uopste hoce napolje jbt. 

  • Like 8
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, wrach said:

Dakle, ja sam 14og Marta dosao u Srbiju iz Bugarske. Niko mi nikakvo resenje od samoizolaciji do dana danasnjeg nije dao.

Od 24 marta do danas sam pricao sam 5 razlicitih osoba, sto volontera, sto policijskih sluzbenika i dobio prilicno zbunjujuce informacije.

Volonter 1: "mozda je 14, mozda 28, mozda od 14og, mozda od 24og, zvace te neko"

Volonter 2: "mislim da je 28 jer je moguce da Bugarska prikriva broj obolelih"

Sluzbenik 1:"14 je, slobodan si 28og"

Volonter 3"trebalo bi da je 14, ali proverite na internetu"

Sluzbenik 2(danas)"i dalje ste na spisku, nemamo informaciju da li je 14 ili 28, pratite medije. Nije im jasno kako nisam dobio resenje"

 

Jel mogu imbecili nesposobni da potraze savete cuvenog Struke(s obzirom da je to odgovor na svako pitanje, pa i na ono da li ce crkva snositi sankcije) da ih taj Struka posavetuje kako da posalju jebeno pismeno obavestenje ili bar naprave stranicu gde mogu na osnovu maticnog broja da proverim svoj status? Mozda bi mogli i da se posavetuju kako se organizuje call centar, s obzirom da su brojevi instituta za javno zdravlje zauzeti vec 4 dana.

 

 

 

Ako si dosao 14. marta, onda jos nije bilo to da se mora u karantin. Od druga sin je dosao iz Bugarske 16. Marta ( razmmena studenata) i dobio je 14 dana samoizolacije. Istog dana je dosla i bratova supruga iz Nemacke , ona je dobila 28 dana samoizolacije. Oboje postuju redovno.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...