Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

Pa i FK Valensija je izdala saopštenje da je nekoliko igrača i članova stručnog štapa pozitivno nakon te utakmice. 

Pa,navijaci dva kluba su,u veseloj atmosferi,ispijali alkoholna pica iz istih casa,menjali case medjusobno itd.
Tako je veliki broj navijaca Valensije doneo virus kuci.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki John Terry said:

@Ridji

Dobro, to je jasno, ako uzmemo da su ovi na lecenju zapravo oni sa tezom i kriticnom klinickom slikom, barem 5 pa cak i 10 puta vise je onih koji sede kuci u izolaciji sa lakom klinickom slikom ili bez simptoma, slazes se?

 

Slazem se svakako, sta vise eto drugaricin otac je na kucnom lecenju i mozda je po doktorima to laksa klinicka slika ali on se covek nikako ne oseca lako, i daleko je to laganog ozdravljenja. Poprilicno su uplaseni sta ce biti. 
A majka recimo je u mnogo boljem stanju, sestra (koja ima 40ak godina) je skroz ok, dok je sestric (drugi razred gimnazije) skroz bez simptoma. 

 

2 hours ago, Laki John Terry said:

@Ridji

Pusti ponekad sta cujes, ja nesto medijima ne verujem jer oni se bave i suzbijanjem panike, pa doziraju vesti. Ja po prirodi nisam panicar pa volim da znam istinu.


Hocu, ali samo ako imam proverenije informacije

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

 

2 hours ago, Asterion said:

Šteta što ne piše tačno šta su ti tragovi virusa.

 

 

Bas bi morali da objave i sta znaci to, tj u kojim kolicinama je pronadjen virus. 
Ovako sturo objavljivanje clanaka pre ce biti kotraproduktivno

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ridji said:

Inace ta pomoc koju pominje predsednik za penzionere sa najmanjima izgleda vazi samo za Beograd. Za Nis barem jutros je saopstavano da ovde penzioneri nece dobiti pakete

 

U BG tu pomoc pakuju izmedju ostalog i vozaci GSP. Ili to ili da idu kuci na neplaceno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

Potpuno se slazem, neces imati tezu sliku, ali ces se znatno duze oporavljati jer ces iznova i iznova unositi viruse okolnih bolesnika u svoj sistem. A to samo po sebi nije dobro. Imuni odgovor sistema iscrpljuje i trosi tvoje telo. Mozes ti prelezati i 10 zapalenja pluca, ali svaki put si slabiji posle toga.

 

Dakle, ne znam da li me razumete, nije problem sto ce biti blazi simptomi, vec sto ce borba sa virusom u takvom okruznju biti duza, znacajno. Ne tvrdim to, kao laik, ali mi deluje logicno.

 

@Zizu

Znaci lik je sada i oftamolog?

Ne ide to bas tako,onaj ko se izbori sa virus postaje imun na njega,ne u 100% slucajeva ali u velikoj vecini,inace struka se slaze da je ovo sa sajmom bolja varijanta

http://rs.n1info.com/Vesti/a581708/Srdja-Jankovic-Smestaj-zarazenih-na-jednom-mestu-dobra-stvar-olaksava-lekarima.html

Link to comment
Share on other sites

Mozda ne ruke asepsol, puca koza pa je poroznija za mikrobe. Ako nemas alkohol ili hidrogen (ili rukavice), samo gledaj da ne diras lice rukama dok ne dodjes kuci ili gde vec ima sapuna i vode. Ovaj virus nece uci preko koze.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Carl Johnson said:

Cime je najbolje dezinfikovati ruke? Da li je asepsol dovoljan? Pitam kada sam van kuce, sutra moram da izlazim na teren.


Ponesi svoj sapun u onoj plastici i peri ruke cesce i pokusaj da ih drzis dalje od lica (usta, nos). Nosi papirne maramice u dzepu . Kome je koza ruku osetljiva, a mora da radi rukama, koristite Neutrogenu. Mislim da je bolja od ostalih krema.

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Carl Johnson said:

Cime je najbolje dezinfikovati ruke? Da li je asepsol dovoljan? Pitam kada sam van kuce, sutra moram da izlazim na teren.

Asepsol je nedovoljan. Alkohol minimum 70%. Kod nas na poslu se koristi sredstvo koje sadrži 66% etanola i 10% propanola.

 

pox1q1L.jpg

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4cmjIon.jpg

 

Po jedan slučaj zaraze koronavirusom potvrđen je u sledećim gradovima: Sremski Karlovci, Stara Pazova, Temerin, Subotica, Leskovac, Veliko Gradište, Požarevac, Gornji Milanovac, Bela Palanka, Dimitrovgrad, Kraljevo, Svilajnac, Vrnjačka Banja, Sjenica, Velika Plana, Paraćin, Sombor, Bačka Topola i Sremska Mitrovica.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

Au Vucic prso.. il zna nesto stomi ne znamo...

Taman da izcupa Nikolica iz penzije da opravda 5000 evra sto ga podmicuje u guzicu sto se nije kandidovao na izborima, jerbo Toma bio direktor grobljanskog preduzeca, 

moze da iskoristi znanje da prosirimo kapacitete postojecih vecnih naseobina. 

Da dobije nov nadimak Toma Korona.

 

a i izgleda ko da je oboleo

 

Резултат слика за tomislav nikolic 

 

 

 

gde mi zivimo... :smiley26:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...