Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

Pa nisam ja ni bitan, nego ta konstatacija. Evo, kaže:

 

Quote

Litija je svečana, saborna povorka vernika, predvođena sveštenicima sa krstovima, horugvama i ikonama. Kao bogoslužbeni čin, vrsta je molitvenog obreda, koji se vrši van hrama o velikim hrišćanskim praznicima.

 

U prošlosti, litija se služila i za prestanak kiše, suše, rata, neke zarazne bolesti itd. U današnje vreme, litija se najčešće organizuje prilikom proslave slave naseljenih mesta, kada se ona kreće ulicama, na čelu sa sveštenicima i predstavnicima uprave.

 

Litija je vrsta molitvenog obreda. Za šta su se molili i kome su se molili oni koji su na tim DEMON-STRACIJAMA svakodnevno urlali nacionalističke parole i mahali zastavama drugih zemalja?

 

Da ne pominjemo njihov odnos prema ljudima koji su slučajno prolazili automobilima sa "nepoželjnim" tablicama, pisao je čovek, valjda je obrisano.

 

Poenta je, bili su incidenti i na "litijama". I to isti onakvi kao na masovnim skupovima slobe slobode. Je li tako, tako je.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Da su bile zastave NATO clanica onda bi puzgaca podrzao litije ovako priviđaju mu se incidenti iako ih nije ni bilo.

Pa valjda je majku mu imperijalističku na "litijama" u Crnoj Gori zemlji članici NATO bila i neka crnogorska zastava :classic_blink:

 

I da, naravno da bih podržao zastave NATO, kao i naših prijatelja USA, UK, EU, Nemacke, Ferarija itd, kad bi se kao onomad 1996/97 pojavile na nekim protestima na kojima bi se slobodari bunili zbog, citiram

 

Quote

Možda ima, šta ja znam, i nekih drugih razloga za bunt (pored čipovanja vakcinama), nekakve korupcije, zarobljene države, sprege vlasti i kriminala, mafijaške države, zaštite ratnih zločinaca, širenja mržnje prema susedima, vođenja velikosrpske politike, prizivanja novih ratova, gušenja slobode govora i mišljenja, satanizacije svakog kritičkog glasa, medijskog linča neistomišljenika, fizičkih napada na političke protivnike, siromaštva, izrabljivanja radnika, nefunkcionalnog sudstva, nepostojeće javne tužiteljke, nedodirljivosti vladajuće kaste kojoj je dozvoljeno čak i ubijanje podanika, nekažnjivosti vlasti, diskriminacije manjina, raspada parlamentarne demokratije…

 

Tomislav Markovic 

 

Zašto da ne? Valjda progresivno stanovništvo tih jazbina na toj teritoriji podržava ono što simbolizuju te zastave, i zašto ih onda ne bi koristilo na nekim hipotetičkkm protestima protiv zla.

 

I, šta bi mi radili? Ostrakovali bi malo? Biiiiiip! Ne može, već sam se odavno samoostrakovao iz takve miline. Ali zadržavam pravo da opisujem taj vas svet koji vam se ocigledno iz nekog razloga sviđa, ama nisam ga ja izmislio, što bi rekao markiz DeSad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kronostime said:

Vjera se helikopterom utjeruje, rece Risto Radovic onomad na Rumiji.

Sada se i Vladike istim isporucuju.

Prema stadu i pastir.:default_coffee:

Čekaj i ovo da vidimo. Aha, znači uteruje se. Znači silom. Ono, negde gde se ide dobrovoljno nikoga nije potrebno uterivati, je li tako, jeste.

 

Pa lepo je što su po pravilu potrebne dve do tri rečenice (u ovom slučaju jedna) da se ovi velikani srbskog ustaštva* razotkriju kao ono što i jesu - obični nasilnici i silovatelji, koji bi drugima da nameću šta da misle, u šta da veruju, kako da se ponašaju itd. A nasilnici i silovatelji ne odustaju dok ne nalete na većeg nasinika, i zato ne vidim u čemu je problem da se podrži bilo koji saveznik protiv zla srbskog ustaštva.

 

Uostalom, koji problem ovi neki imaju sa pristupanjem NATO? Pa to sve tu je već bilo deo NATO (gde prirodno i pripada), samo nije to bilo zvanično. U stvari je trebalo da se prvo i zvanično pridruži NATO još 1991 ili 1992, odmah posle propasti SSSR, to smo vise puta rekli, zato što je Jugoslavija decenijama bila strateški partner NATO i USA. Onda su se pojavili srbski ustaše.

 

I molim da se ne smara kmečanjem o bombardovanju, zato što ljubitelji srbskog ustaštva nikad nisu ni hteli da se priključe civilizaciji, još pre bilo kakvih Jugoslavija.
 
* termin je genijalno smislio neki Perun koji svakodnevno izvrgava ruglu srbsko ustaštvo na portalima gde se okupljaju doktori i filozofi i ostala izdržavana lica - perjanice srbskoustaške misli, da šire svoje zlo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2021 at 11:02 AM, Perkos2 said:

Kad je na litijama bio incident?

Litije, tj. ove famozne auto(mobil) litije su same po sebi incident.

 

Kao prvo, preko istih imamo elemente državnog udara iz Beograda i Bileće a kao drugo te litije su ništa no manifestacija naci(onali)zma i šovinizma.

 

Mislim, na kraju krajeva radi se o organiziranoj  borbi za moć/novac od strane SPC-a i DF-a ali opasno je kad se u toj borbi prosječni Srbenda naloži pa misli da se bori za svetinje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Budha said:

Litije...

 

Kao prvo, preko istih imamo elemente državnog udara iz Beograda i Bileće

 

 

Gde ti sad vidiš neke litije, pošto pišeš u sadašnjem vremenu?

To je prošlo vreme.

 

Vlast u CG je smenjena na demokratskim izborima koje je organizovala bivsa vlast.

 

Možda je tebe to potreslo, ali to nije državni udar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Budha said:

Litije, tj. ove famozne auto(mobil) litije su same po sebi incident.

 

Kao prvo, preko istih imamo elemente državnog udara iz Beograda i Bileće a kao drugo te litije su ništa no manifestacija naci(onali)zma i šovinizma.

 

Mislim, na kraju krajeva radi se o organiziranoj  borbi za moć/novac od strane SPC-a i DF-a ali opasno je kad se u toj borbi prosječni Srbenda naloži pa misli da se bori za svetinje.

 

 

Na srecu tu su uvek dezurni lovci na zle Srbe pa je alarm ukljucen da spreči iste da zavaladaju svetom. No kad odmotas ambalazu izade samo gola borba za vlast i privilegije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Budha said:

 

 

Kao prvo, preko istih imamo elemente državnog udara iz Beograda i Bileće

 

 

Molim te da mi pojasniš ovo pošto mi nije baš najjasnije, koji su to elementi. Bilećani su dolazili da litijaše po CG?

 

A nema elemenata državnog udara u blokiranu puta na Cetinju? Tada nisi došao do sličnog zaključka. Zanimljivo!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Liska Manjina said:

Ja te fino pitam. Napišeš nešto i kada te neko fino zamoli za pojašnjenje tvojih tvrdnji, ti ostaviš ovakav komentar.

 

Na Cetinju se desio neuspešan pokušaj invazije od strane gmazolikih vanzemaljaca, a Milo je njihov član. Zašto? Zato!

Ne pitaš nego podmećeš. Ja sam jasno napisao šta mislim i o Milu i o blokadama, imaš tražilicu pa udri.

 

Nego, propeli se na zadnje noge čim se dirne u DFSPC osinjak.

 

Kad se već volimo igrati žirija i inspektora, reci ti(ili bilo koji DFSPC advokat) nama šta misliš o toj nakupini anticivilizacijskih karikatura? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Budha said:

Nego, propeli se na zadnje noge čim se dirne u DFSPC osinjak.

 

Kad se već volimo igrati žirija i inspektora, reci ti(ili bilo koji DFSPC advokat) nama šta misliš o toj nakupini anticivilizacijskih karikatura? 

 

Možda je to tvoja praksa i ljudi iz tvog okruženja, ali ja od 13 meseca hodam na dve noge.

 

Na pitanje odgovaraš pitanjem, kao da si iz neke Milove škole spinovanja iskočio. Kad budeš dovoljno ljubazan da odgovoriš na postavljeno pitanje i ja ću biti pristojan pa tebi odgovoriti. Ne sećam se da si te barikade okarakterisao kao pokušaj državnog udara, a složićeš se da su barikade odgovorne za veći broj sukoba nego auto-litije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Perkos2 said:

Na srecu tu su uvek dezurni lovci na zle Srbe pa je alarm ukljucen da spreči iste da zavaladaju svetom. No kad odmotas ambalazu izade samo gola borba za vlast i privilegije.

Oni ne mogu da zavladaju ni sami sobom, i to je njihov glavni problem. Nisu stabilni. Zato stalno rovare. U tome ih treba sistematski sprečavati i sve će biti u redu.

 

Kao da su za njih pisani oni saveti bubiljicarima iz Reganovog vremena kao "lepo je to sto vi hocete da spasite svet, ali mozda bi prvo trebalo da sredite svoj orman' i tako to. 

 

Samo odrzavati redovnu terapiju, psihijatrijsku, i biće to u redu.

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Oni ne mogu da zavladaju ni sami sobom, i to je njihov glavni problem. Nisu stabilni. Zato stalno rovare. U tome ih treba sistematski sprečavati i sve će biti u redu.

 

Kao da su za njih pisani oni saveti bubiljicarima iz Reganovog vremena kao "lepo je to sto vi hocete da spasite svet, ali mozda bi prvo trebalo da sredite svoj orman' i tako to. 

 

Samo odrzavati redovnu terapiju, psihijatrijsku, i biće to u redu.

 

spacer.png

Nesto si kao imao nameru da napises komentsr kojim bi da uvredis a opet da ne budes sankcionisan Providan si totalno posto kipti mrznja iz tvojih postova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Crnoj Gori su se desile najpozitivnije promjene u cijelom regionu, tako da postoji sansa da ukrote korupciju koja je neprijatelj broj 1 u svim bivsim drzavama nastalim iz SFRJ.

Sad ovde neki ne mogu da prezale da je u tim promjenama igrom slucaja izuzetnu ulogu odigrala SPC. 

Ko ima imalo nekog logickog razmisljanja shvatio bi da i u Srbiji SPC moze da pomogne u formiranju boljeg drustva i da se opozicija mora pribliziti crkvi, jer bez njihove pomoci tesko ce da dodju na vlast.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Amigo said:

U Crnoj Gori su se desile najpozitivnije promjene u cijelom regionu, tako da postoji sansa da ukrote korupciju koja je neprijatelj broj 1 u svim bivsim drzavama nastalim iz SFRJ.

Sad ovde neki ne mogu da prezale da je u tim promjenama igrom slucaja izuzetnu ulogu odigrala SPC. 

Ko ima imalo nekog logickog razmisljanja shvatio bi da i u Srbiji SPC moze da pomogne u formiranju boljeg drustva i da se opozicija mora pribliziti crkvi, jer bez njihove pomoci tesko ce da dodju na vlast.

 

Ako bi mogao taj napredak u drustvu bez uticaja  konfesija na ovim prostorima = onda bi taj napredak imao nekog smisla i neke nade u normalnu buducnost.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

Ako bi mogao taj napredak u drustvu bez uticaja  konfesija na ovim prostorima = onda bi taj napredak imao nekog smisla i neke nade u normalnu buducnost.

:default_coffee:

 

Pa i crkva mora da se modernizije, to je jedan od uslova modernog drustva.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Kronostime said:

Ako bi mogao taj napredak u drustvu bez uticaja  konfesija na ovim prostorima = onda bi taj napredak imao nekog smisla i neke nade u normalnu buducnost.

:default_coffee:

Bolje je ipak da drugovi Milo i AV jašu raju jos jedno 50 godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A zašto da je ne jašu? Da li je ta raja bar jednom pokazala trunku razuma pa da zasluzuje nejahanje? Evo i sad u toku pandemije kako se ponasaju. Evo sa starog foruma covek kako je opisao, setice se neko,  kakvo su okruzenje takvi srusili da bi pravili ovo sto je sad, a sve je to ta jadna raja tu navukla, od viza, sankcija, inflacije itd, preko tog vučića, do najnovijeg bisera, ponašanje veceg dela "raje" za vreme pandemije. Ni trunku sazaljenja nemam za takve, samo prezir i gađenje, i mislim  sto sam i ranije napisao, da su jeftino prosli, i sa vucicem, i sa svime:

 

Quote

Ja se Antinih vremena secam pre svega po firmama koje su nicale po Beogradu k'o pecurke. Stvar je nevidjeno krenula, ljudi su se probudili, vrcale su ideje, odjednom se razmisljalo na jedan potpuno drugi nacin. Vazna je bila ideja, proizvod, kvalitet usluge, dizajn, komunikacija, marketing - secam se koliko sam se cudom cudio toj provali energije, toj neslucenoj kreativnosti i poslovnosti koja izbija iz mog naroda... Ponasali smo se, drugim recima, kao Slovenci. Al' na spidu... :-)

 

More ima raja da bude srecna sto je samo jahana, jer da je po nekima zasluzivala bi nesto drugo. Takvi su prevaziđeni. Atavizam koji treba da nestane, to je prirodni zakon. Nista drugo ne znaju osim da se deru ludosti I da prihvataju samo najzaumnije stvari ikada smisljene. Pa bar da se pristojno ponasaju, nego ni to. Poslednja nekultura. Odvratno.

 

Manjina normalnih je OK.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

U Crnoj Gori su se desile najpozitivnije promjene u cijelom regionu, tako da postoji sansa da ukrote korupciju koja je neprijatelj broj 1 u svim bivsim drzavama nastalim iz SFRJ.

Sad ovde neki ne mogu da prezale da je u tim promjenama igrom slucaja izuzetnu ulogu odigrala SPC. 

Ko ima imalo nekog logickog razmisljanja shvatio bi da i u Srbiji SPC moze da pomogne u formiranju boljeg drustva i da se opozicija mora pribliziti crkvi, jer bez njihove pomoci tesko ce da dodju na vlast.

 

Ima li u Kanadi toga SPC-a? 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...