Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. To od mene nikada nećeÅ” čuti, Kalates nije, niti će ikada biti igrač po mom ukusu.
  3. Ovo ćeÅ” morati nečim konkretnim da potkrijepiÅ”, a da nije moj zaključak o Prokletoj Jerini (može i Jezebel) koji se ne odnosi na tebe lično već je Å”iri simptom narockog viđenja kako Herd, tako i svake žene u njenoj situaciji. Osim toga, toliko sam vijesti i miÅ”ljenja o suđenju vidjela da sam stekla dobru predstavu - a ti si i sam rekao da si povrÅ”no pratio. Biće da su nam upućenosti u materiju egal. BaÅ” si brz da učitavaÅ” ovako ozbiljne optužbe koje nikad nisam verbalizovala, kako je to u redu? Postao je taj kalibar godinama prije nego Å”to je izgubio neku ulogu u nekoj isluženoj franÅ”izi. Znam, gledam filmove. Puno filmova. Kao glumac je slabo relevantan i slabo svjež praktično zadnju deceniju. Izgubio je ulogu, pa možda nije trebalo da popije i poÅ”mrče sve Å”to je do tada zaradio i da headbuttuje partnerku, pa ne no je li? Inače je glavno lice Diorovog Sauvage (ili je bio do vrlo skoro, nisam ispratila) pa je i tu uzeo lepe parice.
  4. Daleko bolji igrac 1 na 1 je Milton, na sebe navlači odbranu i otvara veći prostor u odnosu na Frenka, potencijal u smislu Evrope mu je sigurno visok za razliku od Frenka koji je klasičan two way igrac( ja ih mnogo volim), ali ipak nije neko ko moze u kontinuitetu davati i biti produktivan. Frenk bi sigurno ostao da je fizički u boljem stanju u to nemam sumnje.
  5. Ne da je opao, nego je baÅ” propao. Sad viÅ”e ni ono malo Å”uta nema, a dugo nije igrao neke ozbiljne minute. Jedino Å”to bi on kod nas mogao da igra jeste da bude osigurač, ne gubi lopte a dobar je i sa linije bacanja. Ali odbrana u kripto-depresiji, Å”ut takođe, kilogrami u minusu... Voleo sam ga kao igrača, savrÅ”eni rezervni plej za NBA, ali Å”to se Evrope tiče, vrlo sam skeptičan
  6. Ja kad vidim da se posle dva mjeseca hibernacije konačno neŔto deŔava u klubu (i na topicu):
  7. Čekaj, ako nisi gledala suđenje, kako znaÅ” da je izjava biased? Svako ko je pratio suđenje i gledao Å”ta se tamo iznosi od dokaza i pratio svedočenja će ti reći da je stekao utisak kakva je Herd. Ono Å”to je ona dokazano radila, je prosto odvratno, i tu ne mislim na nedokazanu tvrdnju o sranju na krevet, poÅ”to je to samo svedok pričao. Te stvari radi ono Å”to je za mene odvratno ljudsko biće, neka bude da je to moje miÅ”ljenje, ali to je moje miÅ”ljenje zasnovano na viđenim u suđenju. Drugo, njen članak u vreme MeToo pokreta mu bukvalno jeste uniÅ”tio karijeru, jer je ugovor za Pirate bio vredan viÅ”e od 20 miliona evra, a Zveri su bile cela franÅ”iza, ko zna koliko toga vredna. Preko noći je od holivudskog A listera postao parija koji "snima filmove po francuskoj", Å”to je potpuno poniženje za glumce tog statusa. Odatle je moja konstantacija zasnovana na viđenom i čutom. A ti koja nisi pratila i ne znaÅ” Å”ta je rečeno piÅ”eÅ” da je moja izjava pristrasna, pritom mi pripisujeÅ” seksizam i mizoginiju, iako sam ja njen pol korstio samo kroz jezik i to Å”to je žena nisam uzimao ni kao olakÅ”avajuću ni kao otežavajuću okolnost odvratnosti njenih postupaka. Plus, nigde nisam ni govorio da je Dep nije napadao, niti branio Depa od optužbi. Dakle, ti nemaÅ” činjenice i predznanje o konkretnom slučaju, već miÅ”ljenje zasnivaÅ” na opÅ”tim obrascima i optužujeÅ” mene da sam pristrasan, a ja sam pisao o konkretnom slučaju i konkretnim pojedincima i konkretnim postupcima. Kako je to u redu?
  8. Je l' treba da se samocitiram kako je to bio odnos sa obostranim psiho-fizičkim nasiljem? Tako da, slažem se sa ovim, to nije sporno.
  9. Kad ste vec poceli sa Amber i Depom - nisam pratio, ali jednostavno vesti iskacu na naslovnoj strani, pitanje - zasto se Amber nakon prvog zlostavljanja nije odvojila i odmah rastala od njega ? Ona je isto glumica, dakle bila je finansijski nezavisna. Mladja je, lepa je, mogla je nakon toga da bira nekog boljeg. Znam, postoji mnogo slucajeva u kojima je zena finansijski zavisna, ili misli da ce deci biti bolje ako ostanu zajedno, ili je u takvom drustvenom okruzenju da je odlazak skoro nemoguc, ali u ovom slucaju ? Ovo nije stajanje na stranu Depa, naprotiv mislim da se skoro uvek treba vise verovati zeni, ali mi je zagonetka zasto zene ne napuste te toksicne veze, nakon prve prave gadosti koje dozive, vec ostaju godinama da se gnjave i da budu kinjene. PS Ocigledno je da se nisu voleli (mozda neka prvobitna seksualna privlacnost, zaljubljenost) i to je zapravo kljucno pitanje koje svaka zena (i poneki muskarac) u slicnoj situaciji treba sebi da postavi - sto bi rekla Tina Turner – What’s Love Got to Do with It ? Druga interesantna stvar - puno glumaca, pevaca, sportista ... biva idealizovano i idolizovano od mase, kao da su neki nadljudi, a cesto se ispostavi da cak nisu ni dobri ljudi. Otkuda ta potreba da se velica nesto povrsno i lazno, da se ne zeli videti realno kakav neko jeste ?
  10. Ja ne bih imao nista protiv Ifea da se vrati (svakako kompletniji od Frenka + ga vec placamo), ali ovo nije video igrica i kvota bi bila 1.01 da bi bio toliko nezadovoljan (s pravom), da bi amtosfera bila ne losa, nego otrovna.
  11. Aha. Kralj A/T, gubi jednu loptu na 10 asistencija. Plej do koske, Å”ut nije neÅ”to ali bolji od Nick the Bricka sasvim sigurno. Maler je Å”to ima 50 kila žive vage i to sa gajbom piva u rukama, pa će u odbrani biti zategnuto protiv jačih protivničkih bekova. DoduÅ”e, ima brze ruke da mazne loptu ko dobar dan.
  12. Mozda je ovo ona fora da Dubai ne moze da nas skautira. Niti znaju ko je speman, ko ce da igra, niti ko je uopste u timu.
  13. Odlican Fricko i protiv Zvekija. Napravio na startu brejk i poveo sa 3-0, i kasnije to odrzavao bez problema ne dozvolivsi nijednu BP. Na 2-2 u 2S napravio novi brejk, kontrolisao igru potpuno, uspeo je Zveki nekako da se vrati i ulozio veliki napor. U TB-u Fricko maestralan, kakav je samo poen uzeo za 3-0, savrsen bekhend lob koji je pao skoro na samu osnovnu liniju. Stvano je odigrao neverovatna 4 seta, ne pamtim da l je ikad u karijeri ovako igrao, nekako je svaki element funkcionisao, fokusiran, smiren, uzivancija. Nadam se da ce ove igre preneti i na nastavak sezone, koliko sam video igra Tokio gde je 2. nosilac iza Karlosa.
  14. Hoce li makar svi ovi sto imamo biti spremni za Dubai, makar i ovako rastimovani? Pod svi najvise mislim na Tajrika. Inace, ne znam da li smo oborili neki rekord kao klub sa najvise igraca koji su odigrali 1 ili 0 meceva na pripremama.
  15. Jes' da je obican rumor, ali sto se tice Montea, iako nema neke godine, bojim se da je on bas opao. Nije tesko dati veci doprinos u napadu od French Franka i kao jos jedan kreator za druge je skroz ok. Medjutim, defanzivno cemo dosta izgubiti. Doduse, ako ce nam Ntilikina dati fazon 8 tekmi po sezoni, prednost se tu razvodnjava. Avejlabiliti izda bestest abiliti. Morris deluje kao neki out-of-the-box Calathes, odnosno to je neka uloga i prostor koji vidim da bi mu Zeljko dao. Nije Hrdjavo resenje, samo ne treba padati na bulju i ocekivati da bude game-changer.
  16. Today
  17. Nije to moj fazon. Objasnila ti je Mina. Really? Da je to zaista slučaj, verovatno ne bih nikad diskutovala sa tobom, tako da lakŔe malo s upotrebom ad hominema.
  18. U teoriji moze da ispadne gore po nas same, ali u praksi ako drzimo krutocu stava i nismo u stanju da revidiramo, posebno na odredjen i dokazan slucaj, onda je to gore po nas same. Feminizam je upravo suprotno, kao i svaki drugi socijalni pokret. Trazenje razumevanja i ponasanja zarad jednakosti. Pa necemo valjda ici u krajnost i pokazati da nismo u stanju da nosimo sa cinjenicama i da smo na drugom kraju stapa?! To je steta za feminizam, a ne a priori stav koji rusi kredibilitet samog pokreta. Toliko od mene. To je moj stav. Pokusavam uvek da ostanem na strani ispravnog, ma sta god ispravno bilo.
  19. Ja sad potpisah, već ima preko 50k potpisa. Å”to viÅ”e to će poruka biti jača. Jedino mi nije jasno kako to da za peticije nije bitan broj LK ili JMBG. Ovako je to lako za krivotvorenje i može i hulja da napravi neÅ”to pa da sa botovima skupi milion potpisa.
  20. Kod Nilikine su problem jedino te povrede, a po meni vrlo dobar igrač, joŔ popravio Ŕut, glavni nedostatak u nba zbog kog nije proŔao, mislim da je imao blizu 40% za 3 proŔle sezone. Vidim da ste svi oduŔevljeni Miltonom, koji su to kvaliteti kod Miltona a da ih Nilikina nema?
  21. Vidim da je ta Amber 2009 hapÅ”ena zbog napada na svoju tadaÅ”nju devojku. Izvukla se optuživÅ”i policajku da je lagala međutim policajka se i dan danas kune da je lično videla kako je udara i da je i sama LGBT zbog čega je insistirala da je privede. Amber je tada imala sreće jer je u njenu korist svedočila i napadnuta tako da je sud zanemario izjavu policajke. Samo je pitanje koji je interes da jedna policajka radi takvu stvar ? JoÅ” jedan misteriozan slučaj vezan za nju.
  22. Nisi mene pitala, ali mogu da ti garantujem da se ovo ne bi desilo. Dejm je vrv mislila a ja se složila, da kad nas diskusija povuče za feminističke jezike ispadne nedobro po nas same. Ne da se istresamo na sagovornike. Pritom je oftopic. Anyway to je moje viđenje stvari. No, koliko vidim ljudi su baÅ” voljni da pričaju o tome šŸ˜‚
  23. Za pocetak treba razlikovati, na jednoj strani, zutost medija i interneta, i metabolizam istog da od svega pravi banalne meme-ove i sprdnju, zajebanciju i sta vec, i tako na drugoj objektivan pristup ozbiljnom problemu. Mogu da se slozim da nekad treba ozbiljno tretirati neozbilnost interneta i glupih medija, jer to je ono sto potajno formira mljenje i nasu kulturu. Taj Depp-Amber je trebalo da posluzi kao jedna finalna pouka i poslednji ekser u sanduku jedne kulture vorsipovanja selebriti pajaca. Stava sam da bi svaka zena trebalo da ima jako negativne emocije glede Amber Heard. Ali ne i svaka zena, nego svaka osoba. Jer se ona igrala, debilisala, drogirala i za svoja sranja na kraju pokusavala da iskoristi jedan ozbiljni civilizacijki problem. Nakon svih svojih sranja, koja je pravila zajedno sa svojim debilom partnerom ona se uhvatila da pravi osvete, na jako nespretan nacin koristeci borbu u kojoj strada mnogo neduznih zena. Zene koje su pretucene i bez zastite, zene koje nemaju kud, nego na ulicu, zene koje nemaju podrsku nikog, pa ni sopstvenih porodica, zene koje zive u strahu,i zene koje ne smeju da izadju do autobuske stanice i da pobegnu od pakla u kojima zive. Ona je osoba koja ne deli sudbinu tih zena, niti deli hrabrost onih zena koji su u takvim problemima pa se bore za pravdu i bolji svet. Ona se igrala, srala po krevetima, vozila na holivudski glorifikovan vajb toksicnih i burnih odnosa... sama bila nasilnik, u celoj toj ujdurmi se seckala slobodno po svetu, ziveci kao totalni pajac... I onda kada je zelela da napravi neku osvetu, i da izadje kao moralni pobednik iz jednog brodolooma od odnosak, u kojem nema moralnog pobednika, onda je ona uzela da koristi, zloputrebljava, i na kraju NAZALOST kompromituje pravu muku svojim lazima pravu borbu i pravi pakao zena... zena koje ne zive toksicne odnose jer im je to zajebancija ili nekakav toksicni celendz. Amber Heard i Johnny Depp su govna. Ja sam bio blaaaaago na strani Amber dok nisam cuo argumente i tumacenje jedne zene iz UK, advokatice. Zena mog bivseg kolege, zena koja se sama bavi problemom nasilja nad zenama. Njen muz i ja smo bili na strani Heard, blago. Iskren da budem, nisam u stanju niti da se najbolje prisetim, a i da se setim verovatno nisam u stanju da tako detaljno i smisleno objasnim celu situaciju, tj neke argumente.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...