Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

30 minutes ago, uini said:

 

au. 

 

džaba ovde i par grama pameti kada je uskurcenost prevazilazi. 

 

da pojednostavim za one sa jeftinijim ulaznicama (a ima vas makar 16 + još toliko x 2 koji klimaju glavom u znak odobravanja) :

 

- nije isto kada te Rom, ciganin (nemam problema da ih nazovem tako jer ih gotivim i nisam u pc fazonu bez preke potrebe) nazove ćoravom srbendom & kada ja ili ti kažemo nekoj osobi romske nacionalnosti "ciganine!" 

 

nije isto zato što su oni u ovom društvu dugo i kontinuirano potlaceni a ti i ja povlašćeni. 

 

 

Pošto pretpostavljam da je ovo siže ovog moralističkog prosera od posta, odgovoriću kad stignem, sad nemam vremena ni naročite inspiracije. U potpisu: Ćorava srbenda (dupla uvreda al jbga i ćorav sam a i srbin, nisam bio u prilici da biram ni jedno ni drugo). 

Link to comment
Share on other sites

To je sve ukalupljeno u vremenu u kom zivimo. Svi mi zivimo u USA, lepo je to Ramstajn rekao u pesmici i samim tim ima mnogo ljudi koji razmisljaju na taj nacin u smislu moralnog proseravanja koje se moze cuti iz liberalnih medija sa zapada. 

Link to comment
Share on other sites

Uz pomoc Herela i Kouc Lua do titule

Nasa sansa je da se egomanijacne neizivljene tipcine iz Klipersa istripuju i polude i posvadjaju svi medjusobno oko lopte i da ih dobri momci LBJ i Davis izbace uz pomoc how many more misses Dendzu boja, Alexa CaruShowa, Kaldvela i ostale dobre momke koji od nabedjenih osobenaka (Jr, Howard, Dion, Kiff sve rekovalescentni na psihickom planu i ponasanju uz Lebrona) prave jednu pravu LA sporcku pricu.

 

   Realno igramo kao oni stari 2003-2007 Spursi koji su iscedjivali rivale odbranom. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

P.S. gorepomneuti bi bio san snova za ovakav sistem Hjustona.

Na keca bih dao Gordona i jos jednog za Gala

 

Ne bih rekao da je to tip igrača koje Hjuston želi. Da, dobar je šuter i mogao bi da pripaljuje koliko mu je volja, ali ipak je bitno i šta može na drugoj strani terena. Čitava rotacija Raketa je u stanju čuvati bar 3 pozicije, neki igrači čak i 4 ili 5, a Galo teško da može da sačuva igrače na svojoj poziciji. Kao takav bi definitivno bio najslabija karika u ovoj switch odbrani koju forsiraju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, delgado said:

Sa JYDom razmenim po koju 1 u 2 meseca na viberu, pokusavam da ga vratim, reko sam covek novi forum nova prica al nesto nece

Rekao sam mu da je Uini sad glavni na topiku i bio je ponosan

 

ja zvao sofu, nece da dodje. zato meni smara svaki dan o tatumu...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Valjda je svima jasno da ‘’bitch ass white boy’’ ima za cilj da istakne fizicku nadmoc crnaca nad belcima. 
Zato “bitch ass black boy’’ i nema smisla   (jer crnci realno jesu fizicki nadmocni)
I zato ovo i jeste uvreda na rasnoj osnovi, kao sto bi bila i “crncu idi beri pamuk”, a “belcu idi beri pamuk” ne bi imala smisla (jer crnci jesu brali pamuk za belce a ne obratno). 
 


 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bosMan_jr said:

Valjda je svima jasno da ‘’bitch ass white boy’’ ima za cilj da istakne fizicku nadmoc crnaca nad belcima. 
Zato “bitch ass black boy’’ i nema smisla   (jer crnci realno jesu fizicki nadmocni)
I zato ovo i jeste uvreda na rasnoj osnovi, kao sto bi bila i “crncu idi beri pamuk”, a “belcu idi beri pamuk” ne bi imala smisla (jer crnci jesu brali pamuk za belce a ne obratno). 

 

Uzaludno je traziti  isti tretman za sve kada balans izmedju rasa nije postojao u proslosti, a nece ni u sadasnjosti ni i u buducnosti.

 

Balans na nivou cele populacije ne moze da bude uspostavljen zbog delovanja u proslosti. Ko je bio u proslosti u podredjenom polozaju, taj ce sve to da naplati sa kamatom.

 

Licemerje je esencijalan element.


Ne vredi gubiti vreme i energiju o toj temi i traziti jednakost. 

 

Trezu nece biti dobro u buducnosti kada bude video Lukina dostignuca.

 

Edit: Pod ovakvim okolnostima treba cak i laksi oblik kazne traziti kako se Trez ne bi izvukao samo sa tehnickom. U nekoj drugoj sferi bio bi lov na vestice da se desi obratno. U americkim sportovima se to uglavnom ne desava, jer ti da bi bio primljen moras da zadovoljis odredjene obrasce ponasanja ako si van SADa.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da ne može da postoji nekakva kvantifikacija i hijerarhijska klasifikacija rasizma, nacionalizma ili bilo kakvog šovinizma. Ne mogu da postoje "veliki" i "mali" rasizam, rasizam je rasizam. O povlašćenom položaju belca iz istočne Evrope u odnosu na Afroamerikanca u istoj toj SAD se takođe da raspravljati ali ne bih više o tome na ovoj temi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne može se možda postići balans ali bi trebalo težiti tome. NIjedno od postojećih društava nije bilo idealno, klatno je išlo gore-dole, pa i kad je u pitanju nadmoć određenih grupa, polova, rasa, čega god, ali bismo trebali da idemo ka smanjenju tih amplituda.

 

Mišljenja sam da bi trebalo imati razumevanja prema borbi crnaca za ravnopravnost i biti svesni da će u tome biti povučeni mnogi potezi koji će biti problematični. Razumevanje ne znači apsolutno tolerisanje (čitaj: zatvaranje očiju), što predlažu neki šatro zagovornici tolerisanja druge krajnosti, valjda da bi se ispravile greške pradedova.

 

U konkretnom slučaju, mislim da bi dečku trebalo ukazati na negativnu implikaciju njegovog poteza i makar ga simbolično kazniti, pa ako se takve stvari budu ponavljale povećavati kaznu. Ukazati mu na to da je Luka mogao da mu odgovori sa kiss my white ass ili suck my white dick što bi proizvelo mnogo više problema od lične prozivke/psovke. Pritom, Luki preci, sa obe strane, su kroz istoriju bili posmatrani kao niža rasa, a ti narodi su umeli i da se slično ponašaju prema drugima, pa verujem da razume koncept borbe za jednakost i ne bi ga trebalo stavljati pred izazov da se brani. Mora sistem i njega da brani.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Htio bih da pomenem kako se previše pljuje po PG-u, mislim sasvim neopravdano. Čovjek je trenutno bez šuta, sve ostalo je na mjestu - sinoć 9 skokova, 7 asistencija, defanziva standardno odlična. Na nekoj narednoj utakmici njegovih 1-8 za tri lako postane 6-8 i voila - eto njega u superstar modu. Istina je da Clippersi ne igraju najbolje, malo sistema - previše ISO košarke, ali jaki su ko crna zemlja. Sinoć su pokazali borbenost i spremnost i da se ''potuku'' ako zatreba, a tu sumnjam da ima neko jači. Marcus igra odlično i on je baš veliki ubod za njih, brani Luku bolje od Kawhi-ja i PG-a, a u napadu uredno posprema baš onoliko koliko treba. Iznenađuje i dobra forma Greena, takođe Shamet je pokazao da je više nego upotrebljiv. Sweet Lou i Trez mogu samo bolje, kako bude odmicao plej-of očekujem Klipove u šampionskom modu. Zubac igra odličnu defanzivu, definitivno je jedan od boljih rim protector-a u ligi, a o Kawhi-ju ne vrijedi trošiti riječi. Sigurno najbolji igrač današnjice, to što nije marketinški zanimljiv pa je u sjeni drugih je nebitno. Fantastičan je na obje strane terena (sinoć je čak blokirao Porzingisa), a kvalitet njegovih igara raste sa značajem utakmica. Kad ih ovako nahvalih, neko će pitati zašto imaju problema protiv Dalasa. Ja mislim zbog Luke (svaka čast i Carlisle-u), jer dečko je savant, talenat koji se rijetko rađa i koji svojom igrom pomjera granice. :Hail: Nadam se samo da nije ozbiljnije povrijeđen, danas nema nikakvih vijesti o težini povrede?

 

Šampion skoro sigurno dolazi sa Zapada, na Istoku ni približno nema toliko kvaliteta. Boston je oslabljen povredom Haywarda, Toronto i Heat igraju dobro u kontinuitetu, ali sumnjam da imaju kvaliteta da pariraju aždajama sa Zapada, dok Janis tek treba da dokaže da njegove MVP titule u regularnoj sezoni imaju pokriće u borbi za prsten. Ove sezone od toga nema ništa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

au. 

 

džaba ovde i par grama pameti kada je uskurcenost prevazilazi. 

 

da pojednostavim za one sa jeftinijim ulaznicama (a ima vas makar 16 + još toliko x 2 koji klimaju glavom u znak odobravanja) :

 

- nije isto kada te Rom, ciganin (nemam problema da ih nazovem tako jer ih gotivim i nisam u pc fazonu bez preke potrebe) nazove ćoravom srbendom & kada ja ili ti kažemo nekoj osobi romske nacionalnosti "ciganine!" 

 

nije isto zato što su oni u ovom društvu dugo i kontinuirano potlaceni a ti i ja povlašćeni. 

 

-"Tvrdim da bi za "bitch ass black boi" (mada je tako neka konstrukcija teško zamisliva izvan crnačkog slenga)"

 

>>e pa tu leži crnjacki zec : ovo što smo videli je crnacki sleng i svi to dobro znamo ali nam se vozdigo belachki pimpek na all lives matters

 

baš bezveze. 

 

On ga nije samo uvredio na rasnoj osnovi nego je pokazao i jako velik stepen mizognije. U trenutku kada mnogi od njegovih kolega iz NBA nose na leđima poruku na kojoj piše SAY HER NAME. Ponašanje je jako degutantno i van konteksta u kojem se NBA i celo američko društvo nalaze, a kamoli u ovoj situaciji. NBA mora da pokaže odgovonost i reaguje možda čak i strožom kaznom nego nekom koju bi inače izrekli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...