Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ne bih sad ovde da vas bombardujem raznim metalima i hardkorovima, zato evo jedan mainstream rock album koji je imho savršen i pesmama i produkcijom + taj kalifornijski pacific šmek. Incubus - Morning View

 

Posle tog albuma su otišli u kurac.

 

Ova pesma npr sidu leči:

 

 

 

+ Battleborn post incoming: Brandon Boyd realno najseksi muškarac nasvijet

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
  • Love 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Bez nekog redosleda, nekoliko albuma koje bih nazvao savršenim.

 

Bob Dylan Blonde on Blonde

Sex Pistols Never Mind The Bollocks

Dead Kennedys Fresh Fruits

Sonic Youth Goo

Nick Cave Tender Prey

Cure Disintegration

Joy Division Unknown Pleasures

Interpol Turn on the Bright Lights

Morphine Good

Massive Attack Blue Lines

Ramones Ramones

...

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

A zapravo In Utero najbolja Nirvana. Meni je Pearl Jam najtanji od te velike grunge četvorke mada svako tu ima svoje preferencije. 

 

edit: ulete uini

Ko je velika četvorka? Pošto se sporim sa suprugom oko toga, baš me zanima? Ko su Dinamo i Hajduk?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

The Cure - Disintegration

29 minutes ago, freethrow said:

Cure Disintegration

 

Mislim da imamo pobednika :18:

 

Kod mene je u honorary mentions ne zato što ga ne slušam dovoljno često, nego zato što su 3 koja sam inicijalno naveo kao najbolje ipak došli 12 (Bowie čak 17, ali je u mom životu "tek" od 1982. - ja sam "počeo" s njim od Pin-Ups i Diamond Dogs) godina pre disintegration i de facto oblikovali muzički ukus koji je doveo do toga da je za mene Disintegration možda _objektivno_ najlepši komad muzike ikad objavljen na nosaču zvuka.

 

A pošto i dalje vrlo do pre-često slušam sve navedeno, prednost su ipak imali oni koji su došli ranije - a i dalje (meni) ostali aktuelni.

 

Plus Disintegration je odgovoran za najlepšu noć mog ("muzičkog") života, tj. promociju albuma 24.05.1989 u Tivoliju u Ljubljani.  Kako je to bio lud dan... i koncert od bezmalo 3 sata. 

Robert Smith - car i gospodar Mlečnog Puta i nekoliko susednih galaksija. :23: :23: :23:

Edited by fancy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Fuck, Mudhoney is a joke to you?

 

 

 

Verovatno i oni i Laneganovi rani radovi tu spadaju u taj grunge panteon al mislim da nisu imali baš toliko mejnstrim uspeha kao gore pomenuta 4 benda. Nije to neka moja podela nego rekao bih opšta mejnstrim perspektiva na taj subžanr koji meni u principu ne znači previše al sam popratio tu i tamo sve solidno bitno.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Ten bolji od Neverminda isto. Ali takođe mislim da je In Utero najbolji grunge album, ne samo od 4 najveća benda nego od svih 😄

 

A što se tiče savršenih albuma koje još niko nije spomenuo a da su poznati:
Jane's Addiction - Nothing's Shocking

NiN - The Downward Spiral

Pulp - Different Class

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Otišao malopre da pokupim klinca iz Komiteta gde je sa svojima iz kluba bio u noćnom životu, kad on divlja na "podijumu" sa Lesorom, dok Panter i Ledej šuškaju s ribicama iza. 

Ja ga pitam odakle ti s njima on mrtav ladan... pa videli ih u separeu i ja otišao da se upoznamo  :ajme:

Ovo je neka nova vrsta punka :lol_2:

 

U povratku smo u kolima slušali oldskool

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...