Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 4/30/2022 at 5:40 PM, Marko said:

spacer.png

 

Jebes mi sve ti uzivas da te ljudi pitaju a odakle je ova slika 😄  pa napisi 5 sekundi ti treba sta je ovo odakle je neku zanimljivost dodaj. Jos ovaj iznad napise u tom kraju sve su kuce iste, u kom kraju za nas siromasne sto idemo na javne bazene i igramo basket u skolskom dvoristu? 

  • Like 2
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Gotovo svaka kuca u tom kraju je takva. 

Doduse ova ima i manju kosarkasku dvoranu 🙂 

 

Znam. Video sam gallery, ali nisam hteo da kačim enterijer jer je meni poenta baš u eksterijeru: Ma kako lepo bilo unutra, ne može mi biti glavna stvar imanja sa ovakvim dvorištem, tj samo je komplementarno

 

34 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Jebes mi sve ti uzivas da te ljudi pitaju a odakle je ova slika 😄  pa napisi 5 sekundi ti treba sta je ovo odakle je neku zanimljivost dodaj. Jos ovaj iznad napise u tom kraju sve su kuce iste, u kom kraju za nas siromasne sto idemo na javne bazene i igramo basket u skolskom dvoristu? 

 

Tradicija brate. Ne bi bio fazon da vam sve crtam. Red je da nešto znate,zaključite i sami, malo mućnete glavom i tako to :classic_sleep:

 

16 minutes ago, Guru said:

To je Scarsdale, New York... Drugo najbogatije mesto u USA (prvo je Atherthon, California). Šta znam, ne izgleda loše:

 

Te liste mi nikad nisu bile interesantne zbog mnoštva varijabli, detalja, svih faktora i kriterijuma: Šta je blizu, tj da li je deo neke metropole ili ne, odnosno koliko je prirodno ili urbano, veličina, tj da li je neighborhood/suburb ili county...  "Quality of Life" je univerzalno merljiv više kad se radi o zemlji i gradu. Za USA/NA, poređenja i liste bi zahtevale onako pozamašan tekst i analize.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marko said:

Tradicija brate. Ne bi bio fazon da vam sve crtam. Red je da nešto znate,zaključite i sami, malo mućnete glavom i tako to :classic_sleep:

 

 

Meni ne smeta kad ne napises ako mogu sa dva klika da nadjem 🙂 Ovo je bilo lako, jer je imanje oglaseno na prodaju. 

 

A inace imas neke lepe slike prirode za koje ne znam pa cu te za to smarati 🙂 keep it on!

 

 

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Jebes mi sve ti uzivas da te ljudi pitaju a odakle je ova slika 😄  pa napisi 5 sekundi ti treba sta je ovo odakle je neku zanimljivost dodaj. Jos ovaj iznad napise u tom kraju sve su kuce iste, u kom kraju za nas siromasne sto idemo na javne bazene i igramo basket u skolskom dvoristu? 

Desni klik na sliku pa Search image with google lense. Jedan oglas je prikazao tacnu lokaciju na google mapama, pa kad sam otisao i pogledao komsije, samo je bio jaw drop... a onda pogledas google street map i ne izgleda uopste nista ekslkluzivno jer su sve kuce uvucene, ispred ove konkretno neki raspadnuti kamioncic

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Marko said:

Tradicija brate. Ne bi bio fazon da vam sve crtam. Red je da nešto znate,zaključite i sami, malo mućnete glavom i tako to :classic_sleep:

 

u realnosti se sve ovo svodi na google search, tj 2x desna klika

ali lepo zvuči kada ovako napišeš :classic_sleep:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Meni ne smeta kad ne napises ako mogu sa dva klika da nadjem 🙂 Ovo je bilo lako, jer je imanje oglaseno na prodaju. 

A inace imas neke lepe slike prirode za koje ne znam pa cu te za to smarati 🙂 keep it on!

 

Za mnoge te fotografije iz prirode, pod uslovom da su pejzaž, je lako i pretpostaviti otprilike gde se nalazi lokacija. 

 

24 minutes ago, uini said:

 

u realnosti se sve ovo svodi na google search, tj 2x desna klika

ali lepo zvuči kada ovako napišeš :classic_sleep:

 

Ako je krupna fotka ili well known attraction/landmark/site, ili šta već (Kao i ovaj mansion), e onda je svakako laganeze. U suprotnom i ne baš. Ja par puta probao i rezultati su bili ili niđe veze, ili onako opšta papazjanija bez ičeg konkretnog ili da bar da neki trag, neki narrowed search. Mislim, može se uvek testirati. Ima baš nekih "Highly improbable to guess" slika. Osim lude koincidencije, da je npr neki forumaš baš tu bio, ili još luđe, da ima slične browsing patterne ko ja. Evo baš probao Google Lens na prethodnoj slici i ponudio nekoliko suprotnih sugestija, ye right... Videću ja to opet, jasno je da vata mnogo, ali čisto sumljam za fotke anonimusa koje ne otkrivaju baš previše 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Meni ne smeta kad ne napises ako mogu sa dva klika da nadjem 🙂 Ovo je bilo lako, jer je imanje oglaseno na prodaju. 

 

A inace imas neke lepe slike prirode za koje ne znam pa cu te za to smarati 🙂 keep it on!

 

 

Desni klik na sliku pa Search image with google lense. Jedan oglas je prikazao tacnu lokaciju na google mapama, pa kad sam otisao i pogledao komsije, samo je bio jaw drop... a onda pogledas google street map i ne izgleda uopste nista ekslkluzivno jer su sve kuce uvucene, ispred ove konkretno neki raspadnuti kamioncic

 

1 hour ago, uini said:

 

u realnosti se sve ovo svodi na google search, tj 2x desna klika

ali lepo zvuči kada ovako napišeš :classic_sleep:

 

Jos samo da naucim kako se koristi desni klik na TTalku i/ili mob Chrome-Tu :classic_biggrin:

Edited by Tri Korne Penal
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tri Korne Penal said:

 

 

Jos samo da naucim kako se koristi desni klik na TTalku i/ili mob Chrome-Tu :classic_biggrin:

Na mob chrome-u samo dugo drzi stisnut ekran na mestu gde je slika pa ti iskoci meni kao na kompu za desni klik, i imas google lens. Na TTalku ne znam, ne koristim ga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...