Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

On 7/7/2019 at 5:05 PM, uncletima said:

O, eGzitu:

Dve stvari su konstanta (mozda ih kasnije bude i tri...) 

*DjuleVangog i ja nemamo vise sta tamo da trazimo. 

*Tocionici piva potkradaju, kao i 2009!

Si video mozda nekog plavog koji je samo u pokretu, prava gimnastika od egzita. E to mi je prvi komsija. 

 

Sad kad je prosao ispitni rok, sad se pije bez stresa. 

Link to comment
Share on other sites

kad vidim da je neko za CSKA napisao CSK  tačno bi mu olupao tastaturu o glavu...

MSM aj da izgrešiš u naziv u prvaka Butana u šahu ili davljenika u borbi za opstanak u drugoj ligi neke  egzotične ostrvske zemlje...  al nešto mi se furaš da ti nešto kako gledaš omiljeni klub godinama u EL ili LŠ/LE pa i igraš sa tim CSKA i basketa i fudbala... i ti i dalje ne dobacuješ da se klub zove CSKA, a ne ČSK  Čelarevo jbte.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Luchifer89 said:
9 minutes ago, Stondisha said:

jel me to vučeš za nogu?

A ČSK grca u dugovima i plače što Pavkov nije prešao u Čajnu


Brate, obrnuće se gajba lava, Pavkov će da donese čajnu, Momirov ima nek domaći kulen da se smrzneš, mali Torbica će da svrati pored pekare da uzme vrućeg hleba... kakva kriza, kakva finansijska nestabilnost...
 

 

Link to comment
Share on other sites


Brate, obrnuće se gajba lava, Pavkov će da donese čajnu, Momirov ima nek domaći kulen da se smrzneš, mali Torbica će da svrati pored pekare da uzme vrućeg hleba... kakva kriza, kakva finansijska nestabilnost...
 
 
Pre će biti ovaj album
f1e643a5f61f2b86c16e8cc768cbaab9.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/8/2019 at 1:19 PM, Stondisha said:

ok, sranje cena višanja, bez da sam gledao prilog, ali jer moralo ovako divljačko sečenje stabala?

Što postavljam pitanje ovog tipa

A jel će da se poboljša situacija u sektoru višanja reakcijom dotičnog? Oće, al samo sutra, kume, danas se vežba za film.

Jel će ko, od nadležnih, da se potrese što je iskazao svoje nezadovoljstvo sečenjem stabala višanja? Oće, al oni danas isto vežbaju za film, pa će isto tako sutra da se potresu.

ne valja ti posao rodjače, al to je moje mišljenje, ne znači da sam u pravu... možda će sledeće godine da cena bude 1000 dinara po kilogramu ( naravno da neće), al da se bar ovaj domćin ne prekolje motornom testerom, kao što je klao ove višnje.


I molim vas, ali molim vas nemojte samo da krenete da mantrate priču DJV monopolista, hladnjačarski karte, Ace Vučića brat Andrej  se sveti seljacima jer ga je Čović izbacio iz CZV i slične mantre koje nemaju uporišta u realnosti.

Ne nema 2 čoveka koji imaju dozvolu za izvoz voća iz Srbije,

ne DJV nije najveći vlasnik hladnjača na teritoriji RS,...
 

 

 

Quote

Otkupna cena kajsije je 30 dinara po kilogramu.


http://rs.n1info.com/Biznis/a498510/Prestao-otkup-kajsija-u-Cacku.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:


 I maline 140 pa sad skače na 160 pa ide i na 180 i izaći će na 200 lagano... al robe nema i nema gde da se kupi ta malina ni po 300 dinara kilo. NEMA ROBE

Kajsija 30 kinti i to je to, obereš koliko ti treba za džem i čekaš sledeću godinu, pa onda nek vlasnik hladnjače, izvoznik i posrednik uzmu da se češu jer kako će da ispoštuju ugovore koje su potpisali sa stranim kupcem da im isporuče toliko i toliko tona robe koje nema...  a da nismo akomulirali kapital kad je cena kajsije bila 1500 dinara po kilogramu nego smo sve proterali kroz guzicu i Vesne Vukolić dekolte ispod šatre... PA SAD QQ LL...

Burazer moj je s jedne strane lanca, ja sam negde u sredini, a znam i čoveka koji je na kraju lanca u Nemačkoj...  znam manje više celu priču  i svi su krivi, nema nevinih.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:


 I maline 140 pa sad skače na 160 pa ide i na 180 i izaći će na 200 lagano... al robe nema i nema gde da se kupi ta malina ni po 300 dinara kilo. NEMA ROBE

Kajsija 30 kinti i to je to, 

 

 

očigledno nije to -to

 

Quote

 

"U jeku berbe prestali su sa otkupom, a sve je to jedna igra kako bi se oborila cena kajsije. Za danas i sutra najavljene su padavine, čak i vremenske nepogode, što bi moglo da im posluži kao izgovor da nema kvaliteta i da obore cenu za 10-15 dinara", navode voćari.

Otkupna cena kajsije je 30 dinara po kilogramu.

 

 

daklem, mnogo je i tih 30  : i

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

 

očigledno nije to -to

 

 

daklem, mnogo je i tih 30  : i 


propali su ti da kažem mini hladnjačari, a Rusi u koje su se kleli (kajsija nektarina i breskva) zatvorili granice pa nemaš ni plasman, a hladnjača jede struju te jede, moraš robu da držiš na legeru te moraš, a ti nemoj da je prodaješ po 15 i to je to ili bi ti možda tu robu koja je oštećena nevremenom, ali i dalje verovatno jako ukusna, ali za oko neugledna, da je daš po ceni prve klase...

Kad kažem propali, mislim da tu nema para kao što je bilo prethodih godina, a da se višak kapitala, koji se trebao akomulirati, ulagati u proizvodnju, osnovna sredstva...  proteralo se kroz apartmane na Zlatiboru, BMW vozila (ovo je hladnjačarski fetiš) i dekolte neke lokalne sponzorušice.

pri tome još i banke ne daju kredite kao što su davali do pre parr godina...  kažem ti, svi su krivi.


Meni nije jasno da nisu mogli domoroci  da se dogovore, da investiraju u neku mini hladanjačicu njihovu i da drže robu na lageru, pa da se oni kockaju sa istom umesto vlasnika Hladnjača, koji se na tržištu kockaju proizvodima čačanskih seljaka.  jbga ovako se ne kockaš, ne investiraš... al ti je cena TA pa ako hoćeš hoćeš... nećeš nećeš... ima ko hoće.  Bukvalno.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sprivel said:

 

Ne znam sta je najbolje bilo, ali znam da je Solomun tradicionalno (treci put zaredom) bio najgori.

Meni bilo okej 😄 Malo je posle b2b sa Tale of Us bio monoton doduše

 

Ja inače ne znam šta je meni bilo najgore ali znam da mi je Dax J bio najbolji. Smaraću ljude o njegovom setu narednih godinu dana. Znam da je bio stream ali još nigde ne mogu audio da nađem 😞

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...