Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

 

Da iskoristim ovaj gastronomski talas na topiku.

 

Duže vreme planirana poseta ovom mestu (Pod Lozom) i konačno juče svratih sa drugarima, ima sve moje preporuke! Konobar odličan, spontan i prijatan, prvi put smo svratili tamo i nije bilo potrebe udubljavati se u meni, samo treba saslušati čoveka i probati šta ti se preporuči. Cene su sasvim pristojne u odnosu na kvalitet i veličine porcija.

 

Predjelo: marinirani jezici, pašteta od čvaraka i grilovani halumi sir. Jezici su bili baš prijatno iznenadjenje, marinada sa belim lukom, tanko sečeni, tope se u ustima maltene. Pašteta od čvaraka fina i interesantna, osete se komadići čvaraka, odlično u kombinaciji sa mariniranim somunom, u kojem bih se, ruku na srce, gušio i bez ičega.

 

Za glavno jelo smo uzeli gulaš od divljači i čorbadžijsku mandžu. Gulaš se služi samo utorkom i bogat je mesom muflona, srne i divlje svinje, služi se sa palentom. Preukusno je, meso ima svoju jačinu, mekano je i raspada se, baš vredi probati, sumnjam da bi iko imao neke zamerke.

 

Zvezda večeri je svakako bila čorbadžijska mandža (12:12 na snimku je objašnjenje šta je u pitanju) i definitivno će me to i vratiti u ovaj restoran, pored radoznalosti da probam još par stvari.  Utisak mi je bio da je to najlepše kuvano jelo koje sam jeo u životu. Pored mesa ima i nekoliko vrsta pečuraka (inače nisam ljubitelj istih, ne zbog ukusa, nego teksture, al' ovde su bile neprimetne). Na bazi ljute paprike je, pa je i pikantno, sve u svemu savršenstvo od jela, vredi doći samo zbog toga. Po rečima konobara, pravi se i služi se u svega par kafana u Srbiji.

 

Definitivno se vraćam, nemoguće je u jednom sedenju probati sve što te zanima, sledeći na tapetu su goveđi obrazi i kobaje i paštete od raznih životinjki. Ko je iz BG ili svraća u isti, nek svrati, garantujem oduševljenje.

               

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Kako je ona pravila, ako nije tajna? Pre neki dan sam pekla tu pizzu i nije ispala najsjajnije podloga. Prema receptu koji imam narendala sam, ocedila od vode, dodala začine, 2 jajeta i maaaalo prezle (da bude čvršće jer i ja izbegavam belo). 

 

Mislim nije bila loša, daleko od toga, samo mi je tekstura bila nekako... gnjecava, iako znam da ne može biti bogznakolko čvrsta.

 

Koliko ja znam, a pitacu, provericu, sve si dobro uradila to je ta fora. Samo mislim da ide ipak malo brasna (umesto prezli). A to cedjenje tikvica je bas vazno, mislim da ju je bas tanko rendala, posoli se (i od toga isto pusti malo vise vode), pa je jos malo i stisne. I prvo zapece tu koru pa onda stavi sve od gore...  

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kooineeperk said:

Koliko ja znam, a pitacu, provericu, sve si dobro uradila to je ta fora. Samo mislim da ide ipak malo brasna (umesto prezli). A to cedjenje tikvica je bas vazno, mislim da ju je bas tanko rendala, posoli se (i od toga isto pusti malo vise vode), pa je jos malo i stisne. I prvo zapece tu koru pa onda stavi sve od gore...  

 

Meni se brašno u tikvicama mnogo oseti posle, tj. "ubije" ukus tikvica i zato gledam da ga izbegnem. Mada ni prezle nisu mnogo bolje... Sve sam tako uradila, moguće da je ona tanje rendala od mene, ali uvek ih ostavim da posoljene puste tu vodu pa cedim. Jedino što nisam je da prvo zapečem podlogu (nije mi bio takav recept haha), može biti da je do toga.

Edited by DameTime
slovce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ moj pas

Obicno ga zabole za mene, osim kad nosim neki rostilj. Ali, ja ne znam da li je to neko sesto culo, sta vec, svaki put kad pomazim neko pseto usput, eto ti njega na kapiji. Cvili, saplice me, da i njega pomazim... Hoce i da se ljubi, ma divota, a onda opet ode na ivicu, Marakane i jebe mu se za mene... :lala2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Indig0 said:

 

Meni ovo bolno i čitati.

Govorim subjektivno naravno, uopšte mi ne smeta što ti živiš tako kad si već odlučio 🥹

 

Ako tako gledamo onda je i seks sredstvo, potrebno za produženje vrste.

 

Spavanje je sredstvo, kako bi se odmorio za rad.

 

.... smells like dystopian setting to me.

 

 

Cilj opravdava sredstvo 🙂

 

Ma salim se naravno, nisam prikopcan na infuziju odakle mi dolaze nutrijenti, pa da je bolno. Samo je pogled na hranu malo drugaciji, i ukus je postao nekako prefinjeniji. Recimo ako znam da danas jedem crveno meso, onda se odlucim na neki kvalitetniji steak, svjeze povrce, uz minimalno zacina. Tek kad se izbace sosevi i pretjerani zacini sto prikrivaju kvalitet hrane, tek onda se osjeti pravi ukus namjernica. Brokoli sa majonezom i pavlakom i bijelim lukom i sta sve ne, pa mozes da jedes i mrkvu tako, nema bas velike razlike u ukusu. Culo ukusa se bas poostri, i podju da smetaju zasladjivaci, puno soli, procesovana hrana.. dok svjeze namjernice dobiju neku dodatnu dimenziju, tekstura, miris itd pogotovo se osjeti recimo kod domacih jaja i morske hrane. Kad se uhvati fin ritam, i uklopi se u rutinu, trening&ishrana, nekako sve postane prirodno, i tesko se izbaciti iz tog kolosjeka. Jedino sam postao nekako antisocijalan, gdje god da odem, kao aaa ne mozes pivo, jebala te dijeta, opet kafa i kisela? 'Ajmo na kebab, burgeri ovo ono.. Kad odemo na neke ruckove i proslave, ljudi pokusavaju da mi ugode kao da sam vegan, ono specijalna posuda sa mojom hranom. Majka kao da ima u cilju da me izbaci iz dijete da se ne patim, pa napriprema tonu neke domace hrane, i emotivno ucjenjivacki samo sto ne zaplace sto ja to ne jedem 😄 To je jedino sto ide u kontra ritmu, ali pomalo primjecujem da se i okolina mijenja sa mnom. Ovi hardcore zajebanti, onako krisom priupitaju za savjet, kako da poprave ishranu, mogu li da im sastavim neki plan itd. Sto mi dodje nekako simpaticno i satisfakcija na neki nacin. Uglavnom, iz ove moje vizure mi onako smijesna diskusija mayo or no mayo, ali sta god ljudi vole i sta ih prave srecne, ne mislim da treba osudjivati.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta je ušlo u ljude na ovom topiku, ali je zaista izuzetno sjajno. Ide  kao neka priča o picama, kao da 5-6-7 likova priča, poređano u meksikan stendof i ta neka tarantinovska atmosfera, uncletima apsolutno dominira sa muzikom i tenisom koristeći ovaj 24Kitchen kao podlogu, priča o majonezu je skroz strašna, ono fazon uvek misliš da se neko zeza sa tim, ali ne, ali i zabavna, a sve se poklapa ekstremnim lovačkim gurmanlucima. Sjajno, zaista, verovatno jedan od najboljih nizova strana na kafani do sada. 

 

Spoiler

2E0cZdoJsdt1Lv4waG3s6fsfJeU.jpg

 

Henry because why the fuck not.

 

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...