Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

19 minutes ago, realno *w said:

 

Neverovatnio zvuči da opale naopako, zbig nišana i svega, baš je očigledno kako se drži.

 

Ipak, poznato je da zolja napravi haos iza sebe, da plamen zna da bude tipa 30 metara. Vrlo moguće da oni jesu opalili kako treba, a da je plan spržio to drvo iza.

 

Inače, imao sam zolju kući, iskorićenu naravno, jedna od omiljenih igrača kad smo bili klinci.

 

Haha ozbiljno?

 

Pa ovo je jedna od realisticnijih prica. Nekad je vozio tenk, nekad helikopterom spasavao ranjenike i takoto. Docara on to nama u detalje, proprati nekom slikom, tako da bude odlicna, zivopisna prica, kao roman da citas. Niko ne dovodi validnost price u pitanje 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imali smo par momackih vikenda na Tajlandu, i dosta drugara koji su nalozeni na to pucanje su isli i isprobali svakakvo oruzije. Mene nije  nesto privlacilo to izivljavanje, mislim ispaljuju granatu negdje u brdo/dzunglu, nema mi smisla. Bio sam par puta na shooting range, gadjao u metu, bio najgori od sve dijece, tako da me ni to nije nesto privuklo.

Edited by Princeton
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton said:

Imali smo par momackih vikenda na Tajlandu, i dosta drugara koji su nalozeni na to pucanje su isli i isprobali svakakvo oruzije. Mene nije  nesto privlacilo to izivljavanje, mislim ispaljuju granatu negdje u brdo/dzunglu, nema mi smisla. Bio sam par puta na shooting range, gadjao u metu, bio najgori od sve dijece, tako da me ni to nije nesto privuklo.

 

Naravno...Tajland služi za druge stvari.

Link to comment
Share on other sites

pitanje za Tamburinjoa, ali mogu i ostali 🙂

 

Sta kupiti decaku od 10ak godina koji je poceo da uci da svira gitaru?

 

Ima akustaru, dakle gitara mu ne treba. Mislio sam mozda neki kais / remen (ili kako se to vec zove :D), da li tu postoje neke velicine ili kako to ide?

 

Ili mozda nesto trece?

Link to comment
Share on other sites

to mi nesto malo? 🙂
ne znam kako se krecu cene, glupo mi da kupim decku poklon od 2oo dindzi 

 

edit: malo sam trazio po amazonu i sl. pa sam otprilike sveo izvbor na:

 

kais (ne ovaj konkretno, ima ih milion):

gitara.png.756d4268b45b663c9c5ca6646fb0b686.png

 

 

komplet trzalica (ovaj fazon):

trzalice.png.bcad6a77ddb58483d9ecc88c069797d4.png

 

tjuner (ima ih milion)

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

Za 50-ak evra skupa mozes kupis bas lep kais (nemas velicine, univerzalni su imas snalu na njima za podesavanje duzine) komplet trzalice, i par onih bocica za odzavanje zica i drveta. 

Ali i sam kais bi bas bio lep poklon, nije skupo a prakticno je. 

 

Edit: tjuner je stvar proslosti po meni. Stima se preko telefona a u toku svirke ako se rastima onda kod majstora na setap.

Edited by Tamburinjo
Link to comment
Share on other sites

Možeš da mu kupiš futrolu za gitaru, ako je već nema. Pošto je u pitanju početnik ne verujem da je gitara skupa i da ide kofer uz nju. Kao što reče Tamburinjo, štimer ti ne treba danas. Paketi žica isto uvek dobro dođu, ali da se raspitaš koje koristi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Princeton said:

 

'Ajd ti prvi na lustraciju, ja cu za tobom 😄

 

Ja nažalost nikad nisam bio na Tajlandu, u bilo kakvoj varijanti...let alone da je u pitanju momačko veče :D

 

edit: ali da jesam "ispaljivanje nekakvih granata po nekakvim džunglama i bregovima" bi bila ozbiljna opcija :classic_cool:

Edited by Yi Sun Shin
Link to comment
Share on other sites

zaglavim u vojsci u onoj poslednjoj klasi, zbog nekih legal sranjaca i pauze na faksu usled perioda raznih bubica i izmotavanja nisam mogao civilno

 

anyway, ako je ono na slici isto sto je rrb pucao sam iz toga, bas gotivan osecaj (za mene, ne i za vodnika koji je bio iza i za ekipu koja se nesto motala oko makete tenka izmedju 2 gadjanja)

 

naime, kako sam tada bio dosta neozbiljan, zainteresovan jedino za ciru, granje i bejbove, nisam bas popusio citav military fazon, i uglavnom mi je vojska sluzila za testiranje granica samokontrole vojnog osoblja i sprdanje naprzenih wannabe desetara iz sela diljem Svrbije

 

oruzje sam tada dozivljavao sa mixom nezainteresovanosti i gadjenja jer u prvim danima obuke nisam imao snage da pritisnem ni ono dugme kada pocnem da rasklapam pusku, stiskam ja ono, vidim nece, ovi oko mene svi rasklopili, onaj vodnik kaze sta se desava bre, ja kazem ne radi ti ovo buraz, nesto je sjebano

on pridje i odmah rastavi, ja kazem zaglavilo se jbg, njemu sve jasno, dobar lik, posle smo se razvalili par puta kada je on bio dezurni a ja mu pomocnik

 

da se vratim na zolju aka rrb, da napomenem da sam pre toga bacao i bombu, oduzeo se od straha, baca se iz nekog betonskog bunkera kroz otvor velicine otprilike metar sa metar, kunem se da mi je taj prozorcic izgledao manji od paklice pljuga, jedva sam probacio kasikaru kroz njega

 

pre gadjanja tim rrb-om, u jutarnjim casovima jedan ortak i ja podelimo litar pelinkovca da razbijemo tremu, napunimo one cuturice, dok smo se ispentrali na taj poligon pelinkovac je imao 30 stepeni ali to nas nije sprecilo da se uradimo , dodje red na mene da ispalim, oni nesto objasnjavaju ja na sedmom nebu, daj da zavrsim sa tim, stavim one sluske, rrb na rame i bam, maketa tenka pade kao sveca

skidam sluske i cujem graju, to brate hebo si mu kevu, jedini si ga oborio

vodnik koji mi je dao oruzje i sluske se trese, kaze budalo mogao si da me spalis zivog, zasto nisi sacekao

ono sranjce izbacuje plamen nazad kada ispalis, ja u svom onom haosu zaboravio da moram da sacekam komandu

 

na brdascetu oko one makete isto vidim neki haos, 10-tak likova kao da mi nesto vicu, kontam i oni su odusevljeni kako sam ga skinuo

posle tek saznam da su mi psovali kevu, morali da dizu onu vrelu maketu usred rastinja koje gori da bi gadjanje moglo da se nastavi, uspeo sam da pogodim postolje i da je srusim a pre mene je pucalo 50 ljudi i svi su ili pogodili telo makete kao sto i treba, ili promasili metar, dva ko ljudi bez ikakvih posledica

 

  • Like 4
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...