Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Meni je Paket aranzman dugo vremena bio neprivlacan..zasto? Evo,ni danas pojma nemam. Uvek sam imao neki osecaj da je oko njega dignuta velika prasina,a bez osnova. Medjutim,silno sam pogresio u proceni. Kod mene je to bio onaj slucaj kada covek pusti da mu album sam dodje u nekom periodu zivota. Ja sam mozda imao neku srecu da se to kod mene desilo u nekim post-studentskim danima...hocu reci - kao klincu mozda bi kod mene proizveo kontra efekat,pa i odbojnost..ovako je sve ispalo kako trebuje. Za mene njegov znacaj svakako prevazilazi puko muzicko iskustvo i stavlja ga na vrlo visoko mesto po sopstvenim merilima pop kulture u Juznih Slovena. 

Da,nije nebitno ni sto smo skoro vrsnjaci 
Srecan 40 rodjus :heart:
 


Gile o albumu u sinocnjem izdanju vesti


I sta su o albumu rekli neki zanimljivi ljudi (i Krlo) pre deset godina
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

We give thanks to a leading light in music, having learned yesterday of Chick Corea’s passing. He is revered for some of the greatest jazz compositions of modern times, but possessed an inventiveness that saw him advance styles from classical to bossa to rock and more. Chick’s artistic capacity, across six decades, knew no bounds and expanded the horizons of the artists and fans who loved him. Gilles Peterson celebrates the life of Chick Corea from 8am GMT on Saturday morning.

Tracklist: https://worldwidefm.net/show/gilles-peterson-chick-corea-tribute/

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...