Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Jes' definicija vidljiva samo tako, ali kao i toliki drugi sisari, grozni su celavi (podsetilo me na one celave macke i kerove). Simpanze su ludilo za gledanje, alatke, sve socijalne relacije, ko je sa kim dobar i koliko, da li ce samo uza ili i sira familija podrzati would be alpha muzjaka, ratovi izmedju klanova, kanibalizam u okviru grupe i van nje... Meni je najjaci utisak ostavika razlika u licnostima, secam se, od tih poznatih sto je Jane Godall pratila decenijama, a neke i ceo zivot, da su bila dva brata, obojica alfe, jedan miran, stalozen diplomata, nikad teske ruke osim u slucaju preke potrebe, a drugi siledzija prema svima i svakome, terorise starije i mladje, stalno su ga se morali paziti, sebican, gadja kamenjem unaokolo (uspeo je za zivota, osim pretucenih turista i clanova ekipe koja snima, i ljudsko dete da ubije). Ako se zivotinjske kulture ne prozimaju, tj ne dolaze u kontakt, onda podvrste/razlicite grupe ne mogu  da vide, i da ovladaju onim sto druga grupa zna. Npr, mislim da je istocna podvrsta simpanze primitivnija sto se tice upotrebi alatki, a i tipa i ucestalosti nasilja. Vazi i za kitove i delfine, i jos za mnogo vrsta, ne samo sisara.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...