Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Boru je svojevremeno najbolje opisao Branimir Štulić (čija mi muzika btw apsolutno ništa ne znači u životu) kad je na novinarsko pitanje zašto je otišao u Holandiju na bauštelu odgovorio: "da sam ostao, mogao sam da biram da budem ili Bora Čorba ili da budem mrtav, a nisam hteo da budem ni jedno ni drugo." Dakle, onaj koji je ortak sa Dudlačem ili koji je javno podržao one koji su "svima stavili amove a sebi sagradili hramove" iako je nekada pevao o tome (mada je i tad bio đubre, samo je u Srbina pamćenje prekratko) ne može nikako da bude onaj čiju ću smrt oplakivati.

 

Što se Riblje Čorbe kao benda tiče, koliko god meni to bilo kanta, to je najveći rokenrol bend iz Srbije ikada i to je (tužna) činjenica.

 

Što se Bore kao stihoklepca tiče, def je bio talentovan i lokalna je i regionalna legenda iako je njegova poetika ograničena pravilnom rimom i sad već passe humorom, najblaže rečeno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

WTF!!! Totalno bih ovo gledao! 🙂 

 

 

 

 

 

Ima ih puno verzija ali ova iznad mi je nekako najbolja. 

 

Takodje ima i za ostale animirane filmove, od Silvane South Park-a do Popaja.

 

 

 

Inace, jednom su Simpsonovi imali uvodnu scenu sa pravim glumcima, pre AI.

 

 

Tako da se moze reci da su i ove fake-trailere na neki nacin predvideli 🙂 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

Pa sad..može biti diskutabilno da li je Čorba najveći srpski rnr bend? Koji su kriterijumi npr..(ne tvrdim da nije,iako za mene nisu)

 

 

 

Uvek postoje kriterijumi, broj prodatih nosaca zvuka, posecenost nastupa, popularnost u nekim vremenskim periodima ...

 

Slobodno mogu da kazem da jesu najveci rok bend svidjalo se to nekom ili ne.

Nemam nikakvog favorita pa mi bas sve jedno, niti sam njih slusao niti druge bendove odavde.

Link to comment
Share on other sites

Dve stvari, vezane za Fist Blood:

1. Jerry Goldsmith je, pa jebi ga... prosto mi bude zao, kad krenu u dijalog - vracaj, bre, na instrumentale!
 



2. Brian Dennehy je najgolemiji rednek EVA! :Hail:

PS. Madafaka, odoh po "Mirka"...
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...