Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Evo sve trče ovi iz EU da prime i Srbiju i Kosovo, jedino što njih zanima je da uzmu sa tih teritorija ono što ih zanima i uvale ono što im je višak. Kosovo je kao nazavisno ali ni termoelektanu ni feronikal ni trepču ne kontrolišu već dobijaju neki bakšiš. Kako je u Srbiji vidimo svakodnevno. Koga su planirali tog su i primili a crne rupe i melegalna tržišta su i njima potrebni da imaju preko koga da rade prljave poslove. Da su hteli veliki da reše situaciju na Kosovu rešili bi je još u leto 1999 mego su podelili interesne zone i održavali podgrejanu atmosferu. I sad kad je  AV sve servira i isporučio oni ne daju da se otvori most. Da li neko veruje da to rade zbog bezbednosti Srba? 

Link to comment
Share on other sites

Ah ta zla Evropa i CIJA snajka treba joj crno trziste i podgrejana atmosfera a nije da Srbi i Albanci i kad odu recimo u Austriju ili Svajcarsku ne rade najnize poslove, bave se kriminalom i cesto ne prihvataju norme drustva u kom se nalaze. Ko nas posvadja proklet bio, nas ovako divne i pitome. Kad sam slusao ove price 99. jos i da poverujem u njih, ali da ih neko prica 2024. je bas onako... dobra fikcija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ah ta zla Evropa i CIJA snajka treba joj crno trziste i podgrejana atmosfera a nije da Srbi i Albanci i kad odu recimo u Austriju ili Svajcarsku ne rade najnize poslove, bave se kriminalom i cesto ne prihvataju norme drustva u kom se nalaze. Ko nas posvadja proklet bio, nas ovako divne i pitome. Kad sam slusao ove price 99. jos i da poverujem u njih, ali da ih neko prica 2024. je bas onako... dobra fikcija.

To si uspeo da pročitaš, ti ne što si brat šumadinac nego si stvarno genije

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Pa evo opet sam glup objasni molim te sta si mislio.

Sumorno je vreme pa mi se ne da ponovo držim časove, imaš gore napisano pa polako sa razumevanjem čitaj. Samo prethodno pobriše sve predrasude. Verujem ja da ćeš brzo to skapirati, da ne kažem da i sad kapiraš nego eto malo da zakuvaš.

Link to comment
Share on other sites

Srbija je izgubila ratove i Kosovo je nezavisna država. Ja sa nezavisnim Kosovom nemam problem. Imam problem kako ta država Kosovo štiti, tj. ne štiti svoje manjine, što bi svaka normalna demokratska država trebalo da radi.

 

Ako srpska manjina hoće više lokalne autonomije, normalna država bi ne samo trebalo da izađe u susret, već to da podrži da se ostvari i uspe. I tu mislim na sve, od autonomije u školstvu do autonomije u zdravstvu, infrastrukturi i slično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Maharaja said:

Srbija je izgubila ratove i Kosovo je nezavisna država. Ja sa nezavisnim Kosovom nemam problem. Imam problem kako ta država Kosovo štiti, tj. ne štiti svoje manjine, što bi svaka normalna demokratska država trebalo da radi.

 

Ako srpska manjina hoće više lokalne autonomije, normalna država bi ne samo trebalo da izađe u susret, već to da podrži da se ostvari i uspe. I tu mislim na sve, od autonomije u školstvu do autonomije u zdravstvu, infrastrukturi i slično.

E, tu je koren problema. Automomija za manjinu znači da ta manjina u nekim oblastima života i odlučivanja donosi odluke nezavisno od centra alu i pravnom okviru države, na severu Kosova nisu uspostavljane institucije autonomne lokalne vlasti već institucije države Srbije, to državu Srbiju mnogo košta a Srbima ne donosi ništs, odnosno povećava pritisak , teror i odzavlja ih na vetrometini tako da ne znaju kome za šta treba da se obrate. Od kad je većina zapadnih zemalja priznala nezavisno Kosovo, makar to bila i pogrešna odluka, o statusu manjine treba da pregovaraju predstavnici te manjine i legalne vlasti Kosova, Srbi mogu da traže svoje školstvo ai ne treba da imaju školstvo Srbije, isto i zdravstvo, poštu distribuciju, platni promet. Gde u svetu manjina ima svoju valutu, svoje registarske tablice?

Ovako, Srbija ne priznaje državu Kosovo ali pregovara sa njenim predstavnicima o statusu "svoje teritorije"i "svog" naroda. Ako ne priznaje državu Kosovo jedinistatus teritorije je okupacija, sa okupatorom se ne pregovara o registarskim tablicama i pasošima ako se želi okončanje okupacije, oslobođenje. Ako se želi dobro sunarodnicima valja poći od realnosti, proceniti i reći im otvoreno i jasno šta se može a šta ne. Ovo je već agonija jedne populacije, stasavaju generacije koje ne znaju čiji su državljani, čija dokumenta treba da traže, glasaju na izborima države Srbije a ne glasaju za opštinske odbornike, svi od njih traže lojalnost niko imne nudi zaštitu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogi zaboravljate da je teritorija Kosova odvojena od teritorije Srbije nasilnim putem i da je značajan deo stanovnika te teritorije takođe nasilno odvojen od svoje matice. Zato često insistiram na informisanosti kad se priča o ovoj temi. Pre proglašenja "nezavisnosti" Kosova tamo su izvršene neke pripreme od strane međunarodne zajednice i napravljen je plan poznatiji kao Ahtisarijev plan u kome je za srpsku zajednicu obezbeđeno da bude i kroz institucije Kosova zaštićena i da ima prava na školstvo i zdravstvo, sve je to uneto i u Ustav Kosova pošto bez toga ne bi dobili pravo da proglase "nezavisnost" Sve to od dolska na vlast malog envera apsolutno se ne poštuje već se grubom silom nameću nepovoljna rešenja po Srbe. U svemu tome ima svesrdnu podršku debilka iz Beograda koji će i majku i oca prodati zarad još malo vlasti, on je odradio puno toga da ogadi svaku pomisao na Srbe sa Kosova forsirajući secikese i nestručne kadrove što nije samo na Kosovu već i po Srbiji ali se dole ipak najviše oseti. 

Pisao sam još u vreme kad su streljali Olivera da su sve tri zainteresovane strane odlučile da je najbolje da Srba nestane sa Kosova, po principu "nema čoveka nema problema"  sad samo gledamo završne akcije tog igrokaza.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Hamilton said:

Sprecava sto nasa gamad ne bi prekosutra priznala Kosovo. Nikad ne veruj nasoj gamadi. 

 

Tebra, potpiše se dokument, znači formiranje ZSO povlači automatski priznanje Kosova. I kraj. Priznao si automatski.

Nego neće gamad, ali gamad je obostrana. Ništa bolji nisu ni Albanci. Oni bi da Srba nema na Kosovu, a nama se spočitavalo nekakvo etničko čišćenje. 

Nego tas na vagi je podrška zapada, koju mi (zasluženo) nemamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Šta mislite, da uprostimo stvari, ko ili šta sprečava nas i Albance da se dogovorimo ovako:

 

Sutra formirajte ZSO sa svim autonomijama.

Prekosutra mi priznajemo Kosovo.

 

Potpis jednih, potpis drugih...aj sad svi kući na večeru.

 

Za početak, mentalitet, iz koga proizililaze sve negativne osobine oba naroda.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hamilton said:

Sprecava sto nasa gamad ne bi prekosutra priznala Kosovo. Nikad ne veruj nasoj gamadi. 

samo to ?

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

Šta mislite, da uprostimo stvari, ko ili šta sprečava nas i Albance da se dogovorimo ovako:

 

Sutra formirajte ZSO sa svim autonomijama.

Prekosutra mi priznajemo Kosovo.

 

Potpis jednih, potpis drugih...aj sad svi kući na večeru.

Jedini grad na Kosovu gde zajedno još uvek žive Srbi i Albanci je severna Mitrovica, ostali su etnički očišćeni od Srba i ostalih. Koliko će još Srbi moći da odole naletima specijalaca videćemo

naravno jedini grad gde nema međusobnih sukoba komšija Srba i Albanaca je opet severna Mitrovica, sukobi su sa kriminalcima koje mali enver ubacuje iz ostalih kosovskih sredina i sa specijalcima koji onda kao zavode red. Dakle život te dve zajednice je moguć ali večita težnja za teritorijom vlasti iz Pr i Bg donosi tenzije i sukobe  

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

https://www.kosovo-online.com/vesti/politika/mileticu-odredjena-novcana-i-uslovna-kazna-zatvora-16-9-2024

pompezno uhapšen kao jedan od vodećih "teroriste sa kućnog praga" na kraju sprazumno "osuđen" na simboličnu kaznu

ali efekat postignut, tako se radi na dugoročne staze 

 

evo i barem

malo zdravog razuma

https://www.danas.rs/vesti/politika/skeljzen-malici-vucic-i-kurti/

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 9/14/2024 at 7:27 AM, Golijat said:

Moram da prokomenterisem.

 

Ti druze bukvalno blage veze nemas sta se desava dole.

 

Tvoji komentari su cisto na osnovu video snimaka na koje naidjes.

Apsolutno, nisam ja Vulin pa da mi BIA podnosi izvestaje o stvarnom stanju .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2024 at 11:08 PM, Maharaja said:

Srbija je izgubila ratove i Kosovo je nezavisna država. Ja sa nezavisnim Kosovom nemam problem. Imam problem kako ta država Kosovo štiti, tj. ne štiti svoje manjine, što bi svaka normalna demokratska država trebalo da radi.

 

Ako srpska manjina hoće više lokalne autonomije, normalna država bi ne samo trebalo da izađe u susret, već to da podrži da se ostvari i uspe. I tu mislim na sve, od autonomije u školstvu do autonomije u zdravstvu, infrastrukturi i slično.

Srbija je dobila rat sa Ovk, kasnije je bombardovana i nasilno joj je protivpravno oduzeta teritorija. 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, sinak said:

Negoni veliki Enver,nego sud, zbog zlocina,koje su i pripadnici pomenute manjine cinili.

Zašto imaš potrebe da polemišeš o nečemu, o čemu nemaš pojima. Jedino, ako će da ti bude lakše, nisi jedini.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...