Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

1 minute ago, Perkos2 said:

Vidiš ja mislim da ne mora da se ratuje nego da se vodi pametna politika, da smo još 2000 godine nakon pada Miloševića odmah zatražili prijem u NATO i totalno se okrenuli politički prema zapadu imali bi puno povoljnije pozicije. Uz to mora da shvati zvanični Beograd da se Kosovom ne upravlja i ne vlada čizmom  nego se ravnopravno živi sa njegovim stanovnicima. Narvno to sad isto treba da shvati i zvanična Priština kad su u pitanju preostali Srbi na Kosovu, njima ne trea da se upravlja i vlada čizmom već da im se pruži ruka saradnje. Kad to shvati Kurti možda bude i nekog napretka na samom Kosovu.  

posle pada Milosevica smo se i okreuli ka NATO, ali vecina naroda ni tada, a pogotovo danas to nije to htela da podrzi. a bez podske naroda na izborima nema ni promil mogucnosti sprovoditi takvu politiku. ne vredi sad razmisljati o propustenim prilikama od pre 20+ godina, sada treba biti pametan za narednih 20 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, djura.net said:

posle pada Milosevica smo se i okreuli ka NATO, ali vecina naroda ni tada, a pogotovo danas to nije to htela da podrzi. a bez podske naroda na izborima nema ni promil mogucnosti sprovoditi takvu politiku. ne vredi sad razmisljati o propustenim prilikama od pre 20+ godina, sada treba biti pametan za narednih 20 godina.

ko je ikad u Srbiji pitao narod

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Do sada dva puta, ako mislišna ma "referendum"....kad im je trebao "kurton" odnosno alibi za neku odluku, onda su kao pitali narod na referendumu....

 

referendum u Srbiji je rešen pre nego što je i raspisan

Link to comment
Share on other sites

Ako su stvarno odlucili da zavrnu jajca na max i privode kraju ovo mrcvarenje, onda SNS poltronstvo moze pomoci u tome.

Ono sto im Vucic kaze da bi bez njega bili obicna govanca je istina i oni to dobro znaju, tako da njih zabole i za Kosovo i za Rusiju i za Ameriku.

Sve ce uraditi da zadrze svoje privilegije i polozaje, od ministara do lokalnih serifa a to znaci vezi konja gde gazda kaze.

Jedino je muka sto ce Vucic ostati na vlasti jos koliko hoce ako isporuci ovde sto se trazi od njega. Ako ga jos budu zvali da se slika sa Bajdenom i Makronom eto njemu radosti

a nama nove sezone serije " Kuca Vuka gospodara prstenova i svega ostalog"

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

...

Jedino je muka sto ce Vucic ostati na vlasti jos koliko hoce ako isporuci ovde sto se trazi od njega. Ako ga jos budu zvali da se slika sa Bajdenom i Makronom eto njemu radosti

a nama nove sezone serije " Kuca Vuka gospodara prstenova i svega ostalog"

 

 

Ostaće na vlasti dok kao opoziciju ima ove idiote, pa makar sutra nalupao šamare Bajdenu lično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ostaće na vlasti dok kao opoziciju ima ove idiote, pa makar sutra nalupao šamare Bajdenu lično.

Stoji ovo ali Escobarova suptilna (lol) poruka Kurtiju da ako nece on da prica US ce vec naci nekoga sa kim ce pricati je takodje upucena i Vucicu.

Treba malo vise posla i vremena ali se moze sklepati neka budzotina od opozicije koja ce preuzeti vlast. Naravno ne mislim da ce to nasa vesela druzina od opozicija sama da uradi, nego ako bude potrebe ima kome je to posao worldwide..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Clash said:

Stoji ovo ali Escobarova suptilna (lol) poruka Kurtiju da ako nece on da prica US ce vec naci nekoga sa kim ce pricati je takodje upucena i Vucicu.

Treba malo vise posla i vremena ali se moze sklepati neka budzotina od opozicije koja ce preuzeti vlast. Naravno ne mislim da ce to nasa vesela druzina od opozicija sama da uradi, nego ako bude potrebe ima kome je to posao worldwide..

samo što su prvi koji su išli malo po Amerike da popričaju pre nedelju dana dobili poruku da se priprema atentat na Krasniqija i Abdidzikua, koliko je to ozbiljno pitanje je ali na Kosovu se ni jedna pretnja ne sme uzeti neozbiljno.

Link to comment
Share on other sites

Vucic je oportunista i sigurno je proracunao da ce uz zapadnu podrsku i da prizna kosovo ostati na vlasti, tj. zazmurece na oba oka kad bude bio demonstrante pendrekom po ledjima. 

E sad, fora je sto ce on smeti da bije i demonstrante koji budu isli na novi Kosovo za patike sou, ali i ljude kada budu demonstrirali oko zagadjenja, rudarenja i slicno.

 

 

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ostaće na vlasti dok kao opoziciju ima ove idiote, pa makar sutra nalupao šamare Bajdenu lično.

 

Ni Kasapinova "opozicija" nije bila ništa bolja, Vuk Drašković, Đinđić, Vladan Batić, Vesna Pešić, Voja DrK i ostala ekipa "malo sa njim malo protiv njega". Pa se našao neko spolja ko je stvorio Otpor i sve to povezao da se pobedi na lokalnim izborima 1996/97 i izdrže sve batine na ulicama tih dana na protestima pa sve do 5. oktobra 2000. Dovoljno si pametan da znaš da gorenavedena ekipa ne bi mogla da organizuje ni kuče da ne piški gde ne treba, ali skidoše Kasapina "sami".

 

Današnja nazoviopozicija nije ništa sposobnija, ali će se po potrebi naći ekipa iz senke, što reko @Clashuvežbana širom sveta za takve stvari, koja će to brzo da dovede u red.

1 minute ago, AgroLaki said:

Vucic je oportunista i sigurno je proracunao da ce uz zapadnu podrsku i da prizna kosovo ostati na vlasti, tj. zazmurece na oba oka kad bude bio demonstrante pendrekom po ledjima. 

E sad, fora je sto ce on smeti da bije i demonstrante koji budu isli na novi Kosovo za patike sou, ali i ljude kada budu demonstrirali oko zagadjenja, rudarenja i slicno.

 

 

 

Mesec-dva predanog rada RTS-a, Pinka, Hepija, Kurira i Informera i na te demonstracije neće izaći ni sto ljudi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AgroLaki said:

Vucic je oportunista i sigurno je proracunao da ce uz zapadnu podrsku i da prizna kosovo ostati na vlasti, tj. zazmurece na oba oka kad bude bio demonstrante pendrekom po ledjima. 

...

 

 

 

Oni nikada nece priznati Kosovo, ali jedino je sigurnije da nikada nece dobiti pendrek po ledjima.

Fiktivni je to protest, mozda odrade neki performans ali jedan dan i to je to.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Oni nikada nece priznati Kosovo, ali jedino je sigurnije da nikada nece dobiti pendrek po ledjima.

Fiktivni je to protest, mozda odrade neki performans ali jedan dan i to je to.

 

 

Pa mozda nece potpisati priznjanje, ali prema onom sporazumu eksplicitno priznanje se i ne trazi? Samo da priznamo sva dokumenta i ne sputavamo ih u prijemu u institucije.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stiletto said:

 

Mesec-dva predanog rada RTS-a, Pinka, Hepija, Kurira i Informera i na te demonstracije neće izaći ni sto ljudi.

Ma kakvi mesec dva, ti bas precenjujes narod. Stavice potpis na nesto sto "nije potpisao", pojavice se mudraci poput Janjica i Protica koji ce tvrditi suprotno, Pink ce ih okarakterisati kao izdajnike, kraj price. Par dana , eventualno nedelja. Nije to uopste za njega toliko veliki problem kao sto on predstavlja, a drugi misle. I dan danas jos uvek se ne zna kako je prodat JAT, Zastava, Bor, gomila drugih privatizacija, da ne spominjem Savamalu . Stari Milosevicev recept, koji u Srbiji vec decenijama savrseno funkcionise,  ako imas problem ti napravis novi da bi se paznja skrenula u drugom pravcu. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Clash said:

Stoji ovo ali Escobarova suptilna (lol) poruka Kurtiju da ako nece on da prica US ce vec naci nekoga sa kim ce pricati je takodje upucena i Vucicu.

Treba malo vise posla i vremena ali se moze sklepati neka budzotina od opozicije koja ce preuzeti vlast. Naravno ne mislim da ce to nasa vesela druzina od opozicija sama da uradi, nego ako bude potrebe ima kome je to posao worldwide..

 

14 minutes ago, Stiletto said:

 

Ni Kasapinova "opozicija" nije bila ništa bolja, Vuk Drašković, Đinđić, Vladan Batić, Vesna Pešić, Voja DrK i ostala ekipa "malo sa njim malo protiv njega". Pa se našao neko spolja ko je stvorio Otpor i sve to povezao da se pobedi na lokalnim izborima 1996/97 i izdrže sve batine na ulicama tih dana na protestima pa sve do 5. oktobra 2000. Dovoljno si pametan da znaš da gorenavedena ekipa ne bi mogla da organizuje ni kuče da ne piški gde ne treba, ali skidoše Kasapina "sami".

 

Današnja nazoviopozicija nije ništa sposobnija, ali će se po potrebi naći ekipa iz senke, što reko @Clashuvežbana širom sveta za takve stvari, koja će to brzo da dovede u red.

 

Ne pravi se pita od govana. Oni što su bili opozicija u to vreme su imali nešto kredita, u smislu da nisu mogli da kradu jer nisu imali vlast. SPO je prvi izgubio taj kredit, pa je uspeo da se ekspresno sroza.

 

Danas u opoziciji (ali i u vlasti) imamo milion frakcija DS-a, autentične ruSSofile (Boško & co.), kojekakve Ćute, Tute i Mute koje niko ne ferma i to je to.

 

Prvo i osnovno je da se skupi neka ekipa koja je prozapadno orijentisana i tako radi, a to će biti malo teže i potrebno im je vreme. Ako smenu vlasti podrazumeva da dođu kojekakve Zveri, Avetnici i preletači iz SNS-a, onda je isti đavo. Čak i da se spakuju leve i desne frakcije bivšeg DS-a sa tuta-mutama i ruSSofilima, to ne bi potrajalo ni šest meseci. Jedino da uvedu neku upravu sa strane koja bi radila svoj posao, ali ne verujem da će iko da se gnjavi time.

Link to comment
Share on other sites

https://kossev.info/bistricki-most-policija-pucala-nakon-sto-je-autom-udareno-u-njihov-auto-petkovic-mladici-nisu-zeleli-da-ih-iko-maltretira/

 

oba ovna žele da malo razvuku "sporazum" pa se nemojte iznenaditi sa sve češćim incidentima 

ovaj naš ovan drami i predstavlja se kao žrtva, halače preko svojih bukadžija pošto se plaši da ga razočarani "rusi" ne piste niz vodu dok onaj drugi kosovski ovan mora da dokazuje da je pravi Albanac i da nije srpski špijun vrbovan od BIA tokom robije. Evo danas mu deca boraca i ratnih veterana demonstriraju po Pritštini tražeći njegovu ostavku pošto ih je uvredio izjavom o Oliveru Ivanoviću.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Nove tenzije, pripadnici Rose pucali na auto, jedan Srbin teze ranjen. 

nema mira ovde, ovo je sve posledica teskog ludovanja zadnjih nekoliko godina.
apsolutno je nemoguce kontrolisati svaki moguci incident, bukvalno svaka budala moze da napravi nevidjene probleme.
kad je bilo ono napustanje policije i institucija na severu, meni je to izgledao kao solidan potez kojim je Pristina dobila veliki problem u sopstvenom dvoristu, ali kako vreme prolazi, situacija se menja i mi sada imamo probleme koji su narasli do nevidjenih razmera. Hitno je potrebno vratiti se u te institucije i organe, ako ima malo pameti.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa mozda nece potpisati priznjanje, ali prema onom sporazumu eksplicitno priznanje se i ne trazi? Samo da priznamo sva dokumenta i ne sputavamo ih u prijemu u institucije.

 

Ja sam mislio na te koji bi se eventualno uzbudili zbog prijema Kosova u UN, oni nikada sami sa sobom nece priznati Kosovo, ali tihovace, nece ici na pendreke.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prozivela sam svoj vek u Banatu, Vojvodina, pre 90, po zvanicnom popisu, tu su ziveli pripadnici 23 nacionalne manjine sa Srbima kao vecinskim narodom. Ne pamtim, za ove moje 72 godine,  NI JEDAN medjunacionalni incident. Ako cemo pravo, kolonizirani Srbi, Hrvati, Crmogorci, Slovenci... su tu bili dodjosi nakon 1945. Nemci su isterani iz svojih kuca (22000!) ali ne svi, tako je bilo i sa Madjarima, Rusinima, Rumunima, Egipcanima, Romima....i svi smo ziveli pomesani u ulicama, nemacka kuca do srpske, madjarska do hrvatske.....u gradu je bilo bogomolja svih potrebnih verskih opredeljenja, u skolama su postojala odeljenja za decu pripadnika nacionalnih manjina koji su ucili na svom maternjem jeziku ako su to zeleli. U gradskoj vecnici su svi bili pomesani ukoliko su, kao clanovi SKJ zeleli da ucestvuju u politici, birani su i za direktore preduzeca i to ne po nacionalnom kljucu vec prema spremi i ucinku ali, naravno, sa clanskom kartom partije kao jedinim uslovom uz  strucnosti. 

Prve pomoradze u zivotu sam dobila od komsinice Hilde, dobijala je pakete iz Amerike. Volela sam nihove bozicne i uskrsnje praznike, nihove kolace, njihove ciste, dobro organizovane kuce. Njihova deca, sa kojima smo odrastali, bili su gosti kod moje bake i uestvovali u nasim obicajima za iste te praznike. Nijbolja drugarica mi je bila Elvira, italonemica.

Bio je to jedan miran, uredjen nacin zivota u kojem se ucilo od boljih, bez obzira na poreklo, naciju, religiju. Mozda zato sto smo svi bili jednaki u skromnim uslovima zivota, jednaki pred zakonom, pred mogucnostima. 

Naravno da sam svesna da se iza cipkanih firangli kibicfenstera verovatno desavalo i nesto drugo, neka omraza, neka psovka na racun onih drugih ali se to nije prelivalo na ulicu, u javni zivot, imali smo drzavu, razlocitosti su bile nase bogatstvo a ne podele.

Preziveli smo i devedesete, i danas zivimo mirno jedni uz druge i bilo bi nam lepo, mocno i bogato da imamo drzavu, zakone, pravdu. Nije do ljudi, do drzave je. 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, djura.net said:

nema mira ovde, ovo je sve posledica teskog ludovanja zadnjih nekoliko godina.
apsolutno je nemoguce kontrolisati svaki moguci incident, bukvalno svaka budala moze da napravi nevidjene probleme.
kad je bilo ono napustanje policije i institucija na severu, meni je to izgledao kao solidan potez kojim je Pristina dobila veliki problem u sopstvenom dvoristu, ali kako vreme prolazi, situacija se menja i mi sada imamo probleme koji su narasli do nevidjenih razmera. Hitno je potrebno vratiti se u te institucije i organe, ako ima malo pameti.

Treba ali to je sad u rukama vlade iz Prištine a oni imaju svoje muke u Parlamentu i na ulici i odgovara im da postoji tenzija na severu kako bi dokazivali svoj "patriotizam" Niko i nigde nije politički problem rešio dugim cevima i maltretiranjem stanovnika na određenom području.

Link to comment
Share on other sites

Umesto da Srbija analizira predloženi dokument, ona će da se bavi ucveljenim Vučićem i patetičnim podguznim muvama koje tvrde da će biti zlo ako se Vučić povuče....ali sa čega ? On "tron" neće da napusti, garantujem, a to što će SNS da bude "obezglavljena" u tom slučaju, nikog, do njih samih, ne stoli Bojko...i onako ne vre ni pišljiva boba.....

 

Znači, u startu, imamo dve opcije...da se prihvati evropski predlog ili da se ne prihvati....i nema šta sad tu Vučić da drami...izadješ brtate i kažeš Ja sam (nisam) za sporazum, zbog toga i toga, pregovarao bih zbog tog i tog člana,,,ili ne bih pregovarao, predlog nije prihvatljiv itd...a naravno, konačno "zeleno" ili "crveno" svetlo oko ovoga, referendum, madda ne znam, suštinski, da li je potreban

 

Ja lično mislim da je ovo neki maximum koji možemo da izvučemo uz prethodno formiranje ZSO....

 

Ima još jedna stvar....niko nam ne garantuje da će Kurti, koji se oteo kontroli, jednostavno da odjebe sve dogovore i ugovore, kao što je činio do sada. Čak i ako sve potpiše nema nikakve garancije da će te dogovore sprovesti. Jeste da je Eskobar poprilično ozbiljan i uverljiv, ali ko zna šta se vrzma oko hipotalamusa Albina Kurtovića.

 

Ja cenim da u pregovorima, u osnovi, mi više ne možemo da izvučemo....samo da se izborimo za garancije velikih....pa da se ruča...:smiley2:

Link to comment
Share on other sites

Valjda bi bilo normalno da se o "sparazumu" barem u Skupštini povede bilo kakva diskusija i da bude javno izneto sve što u njemu stoji. Šta ima tu nešto posebno da se krije, isto tako izneti i šta konkretno u brojkama dobijamo za prihvatanje.  Da smo iole normalni tražili bi i da se javno iznesu i pretnje i ucene ako ih ima pa da i tu budemo upoznati na čemu smo. Ovako vodi se "rat" za očuivanje pozicije AV koji bi da izvuče svoju guzicu iz ove priče i da jednog dana kaže" eto svi su mi dali podršku za prihvatanje"

kurti pak pored čuvanja svoje fotelje želi i da zagrabi što više i da Srbima što više oteža život na teritoriji koja bi trebalo da uđe u ZSO sve nadajuće se da će Srbi emotivno odreagovati na neku provokaciju pa da pokrene "oluju", tako bi ostao zabeležen kao Albanac koji je razrešio probelm sa Srbima na Kosovu pošto ih više ne bi bilo tamo, nešto kao Tuđman. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...