Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

https://www.danas.rs/vesti/politika/kako-ce-izgledati-primena-energetskog-sporazuma-izmedju-srbije-i-kosova/

 

Ja podržavam svaku vrstu dogovora između dve suprostavljene strane ali kako že to izgledati u praksi pokazaće vreme. Vidim da su na udaru i jedni i drugi da su potpisali nepovoljan sporazum i da su "izdali" albanske ili srpske interese. Zanimljivo je da je Kurti dok je bio opozicija najviše talasao protiv energetskog sporazuma a sad ga je potpisao lagano i još ga hvali na sva usta kao dobar. Još nešto mi totalno nije jasno, Kurti se protivi da prodaje ugalj Srbiji ali ostaje nejasno da kad već ima toliko uglja Kosovo samo ne proizvodi struju nego  živi u stalnim restrikcijama .

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, deez nuts. said:

Hoce li severnjaci morati placati struju sad?

Polako sa to plaćanje😄, ako se ide primerom telekomunikacija stanovnici sa severa Kosova plaćaće račune za struju nekoj firmi pod šapom Srbije ali će ta firma morati da dobije licencu za rad u Prištini. Naravno da i ta licenca košta neki novac pa će se svako namiriti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja se i ne zajebavam skroz. Garantovano negde postoje blesani zadrigli zbog džabe para od nafte koji bi dobro platili da iz Evrope premeste takve stvari u neke pustinje, kamen po kamen. E, onda ovi umesto što se gložu, neka uzmu lepo to da prodaju takvim blesanima za poveću sumu, pa podele pare, i ako ih pametno iskoriste, i jedni i drugi mogu da reše poveliki deo problema koje imaju. Šta, jel bi istorija bila drugačija bez tog kamenja?  Evo, primer, da li to što su satrta turska groblja (a mora da su satrta, jer gde su onda?) znači da tu 500 godina nije bila otomanska imperija? :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

E, a Kronos je tamo pitao kol'ko ste vi tu dobri ako bi konačno krenuli da se pridruzite civilizaciji, i da vidite sebe kao njen deo, pa tu napravite da bude uređena teritorija, gde se znaju pravila i sve, pa, da li isto vazi i za ove stvari? Kol'ko ste vi dobri od tog kamenja i od tih mrtvaka pa ste se uhvatili za te stvari kao pijani za plotove i stavili ih u centar svog postojanja?

Link to comment
Share on other sites

Dokle ide paranoja kod određenih ljudi na Kosovu pokazuje slučaj od pre par dana kad su neki "navijači" sprečili studente iz raznih evropskih zemalja da posete memorijalni kompleks u selu Prekaze. Obrazloženje je da među tim studentima ima i Srba sto su organizatori sa Prištinskog Univerziteta demantovali. Ipak na svim ostalim destinacijama studenti su bili rado viđeni gosti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na svakoj temi biste pričali o Kosovu a kada se dole nešto događa niko ni post da napiše.

 

Srbi blokirali dva puta na Kosovu. Sirene sviraju u severnoj Mitrovici i pozivaju ljude da izađu na barikade. Albanci su blokirali prelaz Jarinje i ne dopuštaju ni izlazak ni ulazak. Đuka Moler izjavljuje "Izgleda da ćemo i mi morati da denacifikujemo Balkan", na to mirotvorac Vučić dodaje :„Molim ih za mir, kumim ih za da sačuvamo mir. Ne budu li hteli da sačuvaju mir, ja vam saopštavam – Srbija će pobediti“.

 

Tako da spremajte se za rat i kod nas. Naterao nas Zapad da napadnemo Kosovo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Devil In My Pants said:

Uf kako su dosadni sveta majko...umrecemo od starosti ovaj zvalonja nas nadzivti i pricati o Kosovu..

To priča kad nema šta drugo, red BiH red Hrvatska, pa malo CG i onda kec iz rukava Kosovo. A karavani prolaze širom Srbije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, deez nuts. said:

Smehotresna olimpijada dole.

 

Na zalost, srbende su narod sa najmanjim prosecnim IQom u Evropi (neki dan sam naisao na podatak), tako da ce i ovu pricu popusiti.

Inače imaju par opcija pa eto izabrali najgoru😁 uglavnom su porodice sklonjene a nema ni studenata ni đaka na severu. Tu su oni koji su prisiljeni kojima su prekinuti odmori i naravno oni koji odrađuju ono što je AV odavno dogovorio samo mora kao i uvek da pravi cirkus kako bi ubedio centralnu Srbiju da je patriota. I to prolazi godinama

Link to comment
Share on other sites

Poslednji pop na konju koji je nešto doprineo beja pop Luka Lazarevic u boju na Mišaru.

Možda ove popine danas imaju blindirane džipove, šta su koji pištolj ulagali u vozni park.

 

Lepo su priterali AVa uza zid sad, nek proba da se qrči pa nek nam meću sankcije.

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2022 at 5:11 PM, Milenko Puzigaca said:

Ja se i ne zajebavam skroz. Garantovano negde postoje blesani zadrigli zbog džabe para od nafte koji bi dobro platili da iz Evrope premeste takve stvari u neke pustinje, kamen po kamen. E, onda ovi umesto što se gložu, neka uzmu lepo to da prodaju takvim blesanima za poveću sumu, pa podele pare, i ako ih pametno iskoriste, i jedni i drugi mogu da reše poveliki deo problema koje imaju. Šta, jel bi istorija bila drugačija bez tog kamenja?  Evo, primer, da li to što su satrta turska groblja (a mora da su satrta, jer gde su onda?) znači da tu 500 godina nije bila otomanska imperija? :classic_rolleyes:

Nije to samo gomila kamenja, Puzigaco. To je nasa kulturna i duhovna bastina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, berti said:

Kako je jurisao na Jasenovac, tako ce i na Kosovo. Sve sto se tamo desava, majmun je vec dogovorio. Odlazi cirkus, dolazi cirkus...

Da ga nema i da nas nema, trebalo bi nas u paketu izmisliti.

OK, ali kako bi ti to resio? Imas li neki pametniji predlog???

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne znam čemu ovo foliranje, dosta ljudi koje znam sa Kosova (Srba) voze sa RK tablicama godinama...kakvo je ovo femkanje i ko su ovi nesrećnici koji se okupljaju na mig Vucica?

Nešto je umislio da "na mišiće" odradi...budala ostaje budala, žrtvuje ljude....

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...