Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

19 hours ago, Mama_mia said:

Ovu vest sam juce ostavila na `Gadostima` jer nemamo temu `budalastine i tupoumnosti` - meni naime to nije izgledala kao vest u vezi priznavanja kosova ili ne...

Priznajem da nisam 'chekirao' topik Gadost. Nisam video da si vec post-ovala.

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2022 at 11:00 AM, Drug Crni said:

Priznajem da nisam 'chekirao' topik Gadost. Nisam video da si vec post-ovala.

 

Pa nema veze ...i bas neka ima ovakvih gadosti na mnogo tema, nego slabo se komentarise ...sta ce ljudi sludjeni jer

svi od Vucica do ostatka naroda i opozicije brinu za `dobrobit` srb pa zbog toga ne znaju da li je ova vest iz usta dssovca nesto dobro ili lose :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

 

Quote

 

Kosovska policija legitimisala sveštenike, zabranila im služenje u hramu Hrista Spasa u Prištini

 

"Jutros oko pola 5, sveštenstvo iz crkve Svetog Nikole je krenulo da služi svetu liturgiju povodom Spasovdana u hramu Hrista Spasa u Prištini, međutim, nakon što nas je policajac legitimisao, zabranio nam je da otključamo crkvu, nakon čega je veći broj policajaca, jedan korodon od osam policajaca bio kraj nas, a sa druge strane smo primetili još dva automobila  sa policijom, kako bi sprečili da održimo liturgiju", priča otac Staniša.

 

Otac Staniša navodi da su sveštenici sa vernicima nakon intervencije policije bili primorani da se vrate u crkvu Svetog Nikole.

 

"Oduzevši nam dokumenta, morali smo da se vratimo nazad u crkvu Svetog Nikole. Vladiku Teodosija smo već obavestili o slučaju i bili smo primorani da liturgiju za Spasovdan održimo u crkvi Svetog Nikole. Nisu nam dozvolili, Srbima, koji su se okupili sa sveštenicima, da prerežemo slavski kolač, i da se pomolimo Bogu za naš stradalni narod na KiM. I bez obzira što imamo odluku suda, da je hram pod patronatom crkve, da nema nikakve smetnje da tamo služimo, oni nam jednostavno to nisu dali", kazao je paroh.

(link je u naslovu)

 

 

Najmlada i najdemokratskija "država" u Evropu.....

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Kosovski ciklus

02.06.2022

 

Svim predsednicima Republike Srbije, da ne kažem baš svim srpskim vladarima, koji se odvaže da gostuju u mojoj emisiji „Crveni karton“ - za sada sam ugostio samo jednog, JexS-a Tadića, aktuelnog još čekam - postavio sam (i postavljaću) pitanje od 1.000.000.000.000 dolara/rubalja: Zar vam nije palo na pamet da bi bilo probitačnije da pregovore s predstavnicima odmetnute Prištine vodite bez posrednika, cinik bi rekao sponzora. Šta se uopšte moglo „ispregovarati“ ako su se članovi Visoke Koštuničine delegacije kao poslednji ženski polni organi sakrivali po hodnicima neke bečke pustoline da se slučajno ne bi sreli s nekim od predstavnika Albanaca.

Da li ih je bilo strah od albanskih delegata? Do izvesne mere da, rekosmo već da su Koštuničini delegati ženki polni organi koji se boje i svojih senki, ali bio je tu i jedan mnogo veći strah, strah da će neki paparaco uslikati nekog pregovarača kako se rukuje s nekim Albancem i eto ti belaja, eto kraja političke karijere i neslavne titule Vuka Brankovića.

Ja već godinama - šta godinama, decenije su sada u pitanju - govorim, tj. džaba krečim da mi u suštini nemamo toliko problema sa Albancima koliko sa samima sobom, da, nadalje, i srpske političke elite i SNiS ne brinu toliko za kosovsko stanovništvo (svih nacionalnosti i boja) koliko za zemljišni posed. I - last but not least - da je povređenost kolektivne sujete jedan od presudnih motiva. Ko biva... Do juče su strugali drva i jeli marmeljadu, a sad nam otimaju „naše Kosovo“. Nuka duhu, fakat.

Isto tako decenijama govorim da su sve srpske vlade od 1912. naovamo udarnički radile na secesiji Kosova. Jednom zgodom sam jednog visokopoziciniranog nacionalnog dilbera - kome je Kosovo u srcu, a dupe u glavi - priupitao zašto njegovi duhovni preci nisu prestonicu Srbije preselili iz Beograda u Prištinu, koja je srce srca Srbije. U Prištinu bi se posledično premestile strane ambasade i - što je mnogo važnije - pare, istorija bi, da se tako postupilo, krenula sasvim drugim tokom. Skrajnutost i siromaštvo su glavni motori secesionističkih ideja.

Budući da je dilber znao na šta Priština liči (to je sredina devedesetih), a nakon što je zamislio na šta li je ličila 1912, nacionalni dilber me je pogledao kao poslednju budalu. Razumem ga. Tek je relativno nedavno bio došao iz bosanske pripizdine, dokopao se Beograda, napravio neku karijericu, namlatio neku paricu, a ja mu govorim da treba da ide u Prištinu.

Saglasno dilberu - i legionu dilbera sličnih njemu - Kosovo mora ostati u sastavu Srbije samo zato što je „naše, srpsko“. Međunarodno, međutim, pravo - a ni ostala prava - ne poznaju (i ne priznaju) pojam nacionalnog vlasništva. Vlasništvo može biti ili privatno ili državno. Ono, fakat, zahvaljujući našim posebnostima, mi smo imali i „društveno vlasništvo“, ali je ono tokom tranzicije vrlo brzo postalo privatno. U situacijama kad državni aparat - garant suvereniteta i državnog vlasništva - nakon „veličanstvene pobede“ napusti neku teritoriju... Šta onda biva? O tome sutra. Prekardaših.

 

Boli bas Basara.

 

(ovo je trebalo cirilicom da pise `voli vas basara` jer je danas zbog topica na ovoj temi kolumna pa da se zna cija je)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mama_mia said:

Boli bas Basara.

Ono jes...boli, al boli kolko je zamajen. Eno juče reče ona "evropljanka", sad dal je Viola ili ona druga, ovim "najdemokratama" iz Prištinu....ne možete da pregovarate i u startu kažete "Ništa nas ne interesuje osim priznanja"......pošto svako ima svog omiljenog kepeca, nekom je Putin, nekom Zelenski, moj je Albin Kurtović...jes da mu nedostaje par cm do prethodne dvojice, ali nema veze...moj si je, ja mislim da se i on malko zaigrao, pa neće ništa, a u svtari oće sve. I onda razni zevzeci zaradjuju nekakve pare navijajući kroz blogove za ovu našu baglamu ili ovog kepeca.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mama_mia said:

 

shshsh da ne cuju ovi

(kazi mi sifrovano, kome je Puki omiljeni)

Svima ovima koji ovaj virtouz na glasoviru nije....:smiley2:....a meni nisu obojica. Onaj Kremljaski je iskompleksiran i pati od "veličine", a ovaj drugi slično "misli da je važan".....moram i ovog trećeg da pomenem....on još spava kao disident u Niškom zatvoru i na slobodi se ne oseća dobro. A dele mu kokavci po klempave uši, uglavnom njegovi...

Link to comment
Share on other sites

Još ima ljudi koji čitaju Basaru😴😴😴   Albin je vec dva puta prosao kroz "toplog zeca" jednom od srpske sluzbe a jednom od američke ali još ga ima na političkoj sceni. Nije nikako za potcenjivanje.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Avda Zekić said:

Da može da napravi štetu, može, ali je tipičan politčki "papučar"....pouzdan partner...ni u za kafanu, ljiga.

Politika napravi čudo od čoveka. Znam ga od sredine 90-tih i mogu ti reci da je bio tip kojem je stalo do dogovora i date reči. Imao je avoje ideale i stvarno bio spreman da strada zbog njih( i propatio je prilično) a sad mu neki koji su drzali strazu u čisto albanskim selima u Drenici kazu da nije patriota i da je iscenirao hapsenje u saradnji sa srpskom policijom. U svakom slučaju bolja je opcija on i za Albance i za Srbe nego ovi "borci"

Link to comment
Share on other sites

Aljbin o barter ponudi:

Quote

 

Dakle, umesto teritorije Kosova sada traži ugalj sa Kosova. Ali on mora da prizna nezavisnost Kosova, mora da prihvati zločine koje je počinio Miloševićev režim na Kosovu i trebalo bi da se distancira od despotskog predsednika Putina i (bivšeg predsednika Slobodana) Milovešića čiji je ministar tada bio „, rekao je Kurti nakon dodele medalje specijalnoj jedinici EULEKS-a.

 

Vučić je juče u Ohridu, nakon sastanka incijative „Otvoreni Balkan“ rekao da će Kosovu biti ponuđen sporazum kojim će u zamenu za lignit biti ponuđena električna energija ili isplata novcem.

 

Znači može samo nezavistan ugalj...treba mu izvaditi baterije.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Je, pa ih nabiti u dupe turbo patrijotama, da budu kao oni Duracell zečevi :lol_2:

Opet ti oko goozitze.....e bre Milenko...će te prozovu guzičar....:classic_tongue:

Ali pazi...ovaj mali pekinezer sa Betty boop frizurom, konstantno ima problem sa strujom, naravno najviše zimi kada je grejna sezona....uvodi restrikcije...i odbija ponudu koja je, rekao bih, korektna. Zato je i gadljiv "na otvoreni balkan". Tako je odbio žito i platio ga 20% skuplje USA...tu ga donekle razumem, uvlači se Amerima u bulju, ali on to ne plaća nego stanovnici Kosova. 

Link to comment
Share on other sites

Koga je briga za stanovnike kosova? Albanci zive od donacija sunarodnika iz inozemstva i gledaju šansu da i oni negde pobegnu.Naravno ima onaj tajkjnski deo kojima je bolje nego da su u Americi ali njih je 3% i još toliko ih ima među kriminalnim ekipama. Srbi šuruju i sa kriminalom i sa tajkunima ali i čekaju pomoć "majke Srbije" koja daje dok se glasa po direktivi. 

Link to comment
Share on other sites

Blokiran rad Skupštine Kosova, na ulici protestuju veterani uqk a pridruzili im se mnogi opozicioni poslanici neki na ulici a neki bolkiraju u samoj Skupštini. Kao glavni razlog protesta i blokade je nezadovoljstvo veterana najavom vlade da će proveriti spiskove veterana i uz to i hajka na ministricu spoljnih pislova Doniku Gervala koja ih nije podržala po njhovom mišljenju. Inače je ona ćerka jednog od ideologa svealbanskog pokreta na Kosovu Jusufa Gervale ali koga briga za to kad se radi o evrima. Kurti kažu nije uopšte na Kosovu danas.

Link to comment
Share on other sites

Blokiran rad Skupštine Kosova, na ulici protestuju veterani uqk a pridruzili im se mnogi opozicioni poslanici neki na ulici a neki bolkiraju u samoj Skupštini. Kao glavni razlog protesta i blokade je nezadovoljstvo veterana najavom vlade da će proveriti spiskove veterana i uz to i hajka na ministricu spoljnih pislova Doniku Gervala koja ih nije podržala po njhovom mišljenju. Inače je ona ćerka jednog od ideologa svealbanskog pokreta na Kosovu Jusufa Gervale ali koga briga za to kad se radi o evrima. Kurti kažu nije uopšte na Kosovu danas.
"Tatina ćera" koja nema pojima o diplomatiji, a najbolja preporuka joj je to što, eto, tatina ćera i što je težak šovinista i koja ne razlikuje Bujara Osmanija od Zlatana Ibrahimovića....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Avda Zekić said:

"Tatina ćera" koja nema pojima o diplomatiji, a najbolja preporuka joj je to što, eto, tatina ćera i što je težak šovinista i koja ne razlikuje Bujara Osmanija od Zlatana Ibrahimovića....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

"Tatina ćera" skoro da nije ni živela na Kosovu, uglavnom je Njemačka bila njen dom. Dobro je udata i ovaj pokušaj da vodi diplomatiju joj nike bio preko potreban ali je neko procenio da će široke ratničke mase ćutati zbog porodičnih zasluga. Malo morgen!😁

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

"Tatina ćera" skoro da nije ni živela na Kosovu, uglavnom je Njemačka bila njen dom. Dobro je udata i ovaj pokušaj da vodi diplomatiju joj nike bio preko potreban ali je neko procenio da će široke ratničke mase ćutati zbog porodičnih zasluga. Malo morgen!😁

Zar gospodja Šmit nema veze sa BND-om ?

Link to comment
Share on other sites

tatko joj bio naš veznjak a ona mozda preletela negde u prelaznom roku to je vec golema matematika za nas čaršijanere
Aha...setio sam se...to je Atifete Jahjaga. Ima čin general-majora policije....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Avda Zekić said:

Aha...setio sam se...to je Atifete Jahjaga. Ima čin general-majora policije....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ta je iz čemeriku i mislim da se vratila tamo. Divanio Kurti danas sa veteranima i otkazao put za Ohrid

Link to comment
Share on other sites

Ta je iz čemeriku i mislim da se vratila tamo. Divanio Kurti danas sa veteranima i otkazao put za Ohrid
Čuo sam da je i juče bio...svi redom pobegli, predsednik, premijer, niko da podrži gay paradu...samo jedna lepa devojka, nisam zapamtio ime, koja je dala izjavu za tv, od bitnijih "faktora".

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...