Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

16 minutes ago, Constantin said:

Uplaših se da se ne znate iz bajboka...pošto je on više of pola života proveo po raznim kazneno popravnim ustanovama....

nisam dobacio do tih golemih kazni, samo par privođenja i informativnih razgovora 🤪

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenvzz said:

...nejasno mi je onaj zahtjev,zajednica srpskih općina,koje ovlasti i što bi opčenito to značilo

Najveca moguca autonomija I specijalne veze sa Srbijom.

 

bbc na srpskom

 

Osnivanje ZSO, a početni korak jeste usvajanje Statuta;

Struktura i Statut treba da budu po ugledu na postojeći Statut Asocijacije kosovskih opština - neprofitne organizacije i pravnog lica koje zastupa opšte interese lokalnih organa Kosova;

Treba da ima predsednika, potpredsednika, veće, statut, odbor, administraciju, odsek za žalbe i zvanične simbole;

Može biti raspuštena jedino odlukom opština članica;

Opštine članice kroz ZSO imaju pravo da sarađuju u „kolektivnom sprovođenju ovlašćenja", odnosno imaju pun nadzor nad oblastima ekonomskog razvoja, obrazovanja, zdravstva, urbanizma i ruralnog razvoja;

Ima reprezentativnu ulogu prema centralnoj vlasti i promoviše interese Srba;

Štiti „srpske interese" na nacionalnom nivou, uz mogućnost da blokira izvršenje oduka na svojoj teritoriji ukoliko smatra da je suprotna srpskom interesu;

Ima pravo da predloži amandmane na zakone i regulative relevantne ciljevima;

Imaće svoj budžet koji će se puniti prilozima članova, prihodima od pruženih usluga, donacijama, novčanom podrškom Republike Srbije i kosovskih vlasti;

Neće imati izvršne nadležnosti, ali se o ovoj temi i dalje šalju različite poruke iz Beograda i Prištine.

 

Edited by djura.net
Link to comment
Share on other sites

Meni nista oko ZSO nije jasno. Ali ljudi koji su malo vise u tome kazu da je to najgora opcija po srbe na kosovu, kako zasto ja ne znam da objasnim😂

 

@Perkos2 inace naletim danas na vest, politicari koji su napustili institucije i predali mandate/fotelje, nece moci da se vrate na iste zato sto je ti mesto izborno. Dakle u tom slucaju predlog je da njihova mesta zauzme onaj ko je na izborima bio ispod njih, a na proslim izborima ispod njih je u severnoj mitrovici bio Arsenijevic kog smo danas pomenuli. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Igor_ said:

Meni nista oko ZSO nije jasno. Ali ljudi koji su malo vise u tome kazu da je to najgora opcija po srbe na kosovu, kako zasto ja ne znam da objasnim😂

 

@Perkos2 inace naletim danas na vest, politicari koji su napustili institucije i predali mandate/fotelje, nece moci da se vrate na iste zato sto je ti mesto izborno. Dakle u tom slucaju predlog je da njihova mesta zauzme onaj ko je na izborima bio ispod njih, a na proslim izborima ispod njih je u severnoj mitrovici bio Arsenijevic kog smo danas pomenuli. 

Ne znam da li bi on to prihvatio, jeste mlad ali nije glup

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mladenvzz said:

...nejasno mi je onaj zahtjev,zajednica srpskih općina,koje ovlasti i što bi opčenito to značilo

Ama baš ništa, a ta galama oko toga, pa ocigledno se radi o nekakvoj bolesti :lol_2: Nekakvo vrdanje što nedavno rece predsednik. To je iz one price "gde me sad pitate za trafiku dok gori Hilandar" sto je bio odgovor tadašnjeg ministra policije na pitanje da li je tacno da je kad je imao oko 20 godina obijao trafiku.

 

Ono, kao, kako da se ponasamo normalno kad ni zajednica opstina nije organizovana, majku mu imperijalisticku. Bolest.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

S obzirom na navalu Albanaca na UK, logicna odluka. 

Navala je sad  iz Albanije, ovi sa Kosova su tamo još od 90-tih, iz moje generacije više Albanaca iz Prištine je i Londonu i Birmingemu nego u Prištini. Naravno da bi vizna liberalizacija povukla najmanje 300000 mladih sa Kosova da "trbuhom za kruhom" krenu po Evropi

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

S obzirom na navalu Albanaca na UK, logicna odluka. 

 

Mozda na prvi pogled je logicna, ali u sustini nema to nikakve veze sa logikom, jer je ta ista Britanija bila jedna od onih zemalja koja se najvise angazovala na svaki nacin, ukljucujuci i vojni, da Kosovo bude nezavisna drzava, da bi 20 godina poslije tretirala te ljude na ovakav nacin, da im ne dozvoljava da mogu lako da dodju u UK.

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Amigo said:

 

Mozda na prvi pogled je logicna, ali u sustini nema to nikakve veze sa logikom, jer je ta ista Britanija bila jedna od onih zemalja koja se najvise angazovala na svaki nacin, ukljucujuci i vojni, da Kosovo bude nezavisna drzava, da bi 20 godina poslije tretirala te ljude na ovakav nacin, da im ne dozvoljava da mogu lako da dodju u UK.

 

Nisu oni pomagali Albance već zbog neke ljubavi prema njima, imali su svoje interese na Kosovu i ostvarili ih a migranate primaju po svojim planovima a ne da svki bašibozluk stigne na ostvro

evo jednog zanimljivog osvrta na situaciju na severu Kosova https://www.danas.rs/vesti/politika/lici-kao-da-nas-kurti-tera-da-se-ne-vratimo-marko-jaksic-za-danas-nakon-izlaska-iz-kosovskih-institucija/

   

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Amigo said:

 

Mozda na prvi pogled je logicna, ali u sustini nema to nikakve veze sa logikom, jer je ta ista Britanija bila jedna od onih zemalja koja se najvise angazovala na svaki nacin, ukljucujuci i vojni, da Kosovo bude nezavisna drzava, da bi 20 godina poslije tretirala te ljude na ovakav nacin, da im ne dozvoljava da mogu lako da dodju u UK.

 

Nije tacno, angažovali su se protiv mračnjaka i pomahnitalih manijaka koji umesto da kao svi normalni u to vreme radosno i sa velikim entuzijazmom i oni krenu da se integrišu, oni su našli da rovare i lome po Evropi u trenutku dok se ona ujedinjava. To sve ostalo je slučajno. 

Link to comment
Share on other sites

To je uobičajena metoda ako se ne pristane na prodaju po ponuđenoj ceni, pisao sam već o dva slučaja koje lično znam Đokić iz Peći i Simonović iz Prištine optuženi su i osuđeni samo zato što nisu hteli da pristanu na prodaju imovine koju su "oslobodioci" uzurpirali.

Mediji na Kosovu inače od juče bruje kako je procurela informacija da srpska tajna služba hoće da radu radikalku Trajuković skrati za glavu

naravno vojvotkinja je prva odapele strelu u čelo g-dje trajković

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...