Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts



...
Bilo kakve donacije iz EU nisu razlog da Srbija prizna Kosovo kao drzavu. Da jesu odavno bi stvar bila rijesena. 


Tačno. (Tehnički donacije i investicije)
Ali su razlog zašto još ne "jedemo korijenje".

A kad dođe do "korijenja" biće "Alo, zezali smo se, jebo i preambulu, priznajemo, oćetel' možda i Preševsku dolinu? Da, da, da zapakujemo za poneti?"

I mala lična molba novoj zvezdi antiimperijalističke borbe na topiku, ako može tel. dilera u PP. Kvalitet se oseća [emoji41]

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auhhhh...

 

Ovde se uglavnom teoretise o "velikoj" i "svetskoj" politici, o odnosima velikih sila itd.

 

Ja sam praktican covek, interesuje me ralnost i stvarno stanje na terenu.

Evo, stvarno cenim Perkosov doprinos (mada se ne slazem uvek s njim) jer je to covek, koliko sam shvatio, koji je proteran sa Kosova (iz Pristine) i njemu ce mozda priznanje drzavnosti Kosova - ili nepriznanje - nesto znaciti, u smisli odstete, povratka vlasnistva i stajaznam cega. Kao sto je i normalizacija odnosa Srbija-Hrvatska nesto znacila Srbima izbeglim u Oluji. A bogme i Hrvatima proteranim za kratko vreme trajanja RSK.

To je sve OK, to su stvarne brige normalnih i zdravih ljudi.

Medjutim, nije mi jasno, totalno ne razumem, urlanje "ne damo Kosovo!" ljudi koji nikada tamo nisu bili, nece na sopstvenom dupetu osetiti nista.

O medjunarodnim implikacijama i posledicama eventualnog priznanja se moze raspravljati.Ali, sta vama forumasima koji ste protiv licno predstavlja priznanje ili nepriznanje?

Od emocija i istorije se ne zivi. Treba raditi, trgovati i napredovati. Heb'la vas 1389......

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na razumevanju😊  Pitanje koji si postavio moze se proširiti i na one koji uralaju "dajte to Kosovo" a isto tamo nikad nisu bili. Umislili su da ce to rešiti sve njihove svakodnevne probleme ili ih je neko vesto slagao. Pamtim ja da su nam lepo pričali da ce biti super samo da odu Slovenci, pa Hrvati i Bošnjaci. Šta su nam trebali.Makedonci kao teret ili tek Crnogorci koji su samo zauzimali mesta direktora po Srbiji. Sad je red i na kosovske Albance,.vidimo čak i na ovom forumu od.ljudi koji su sebe predstavili kao velike demokrate i anacionalne da ne znaju šta bi sa kosovskim Albancima.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoran59 said:

Auhhhh...

 

Ovde se uglavnom teoretise o "velikoj" i "svetskoj" politici, o odnosima velikih sila itd.

 

Ja sam praktican covek, interesuje me ralnost i stvarno stanje na terenu.

Evo, stvarno cenim Perkosov doprinos (mada se ne slazem uvek s njim) jer je to covek, koliko sam shvatio, koji je proteran sa Kosova (iz Pristine) i njemu ce mozda priznanje drzavnosti Kosova - ili nepriznanje - nesto znaciti, u smisli odstete, povratka vlasnistva i stajaznam cega. Kao sto je i normalizacija odnosa Srbija-Hrvatska nesto znacila Srbima izbeglim u Oluji. A bogme i Hrvatima proteranim za kratko vreme trajanja RSK.

To je sve OK, to su stvarne brige normalnih i zdravih ljudi.

Medjutim, nije mi jasno, totalno ne razumem, urlanje "ne damo Kosovo!" ljudi koji nikada tamo nisu bili, nece na sopstvenom dupetu osetiti nista.

O medjunarodnim implikacijama i posledicama eventualnog priznanja se moze raspravljati.Ali, sta vama forumasima koji ste protiv licno predstavlja priznanje ili nepriznanje?

Od emocija i istorije se ne zivi. Treba raditi, trgovati i napredovati. Heb'la vas 1389......

 

evo ja bih da odgovorim 

priznavanjem se ne dobija nista i nista se ne gubi nepriznavanjem, objasnjeno je da ni eu nema identican stav svih clanica, na kosovu se nalazi necija imovina koja je kosovskim zakonima obezvredjena, sama teritorija kao ekonomska vrednost (sa sve njivama i onom sto se nalazi na istoj, recimo komunikacioni tok), istorijska vrednost i na kraju zasto priznati nesto kriminalcima i privremenim institucijama na vlasti koji zdusno lobiraju i otimaju.(uz ove koji su vodili kampanju bombardovanja)

 

 

 

  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, quad said:

 

priznavanjem se ne dobija nista i nista se ne gubi nepriznavanjem, objasnjeno je da ni eu nema identican stav svih clanica..............

 

  

Misliš da put Srbije ka EU ne vodi preko Prištine, Zagreba i Ljubljane ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, perkos said:

Pamtim ja da su nam lepo pričali da ce biti super samo da odu Slovenci, pa Hrvati i Bošnjaci. Šta su nam trebali.Makedonci kao teret ili tek Crnogorci koji su samo zauzimali mesta direktora po Srbiji. Sad je red i na kosovske Albance,.vidimo čak i na ovom forumu

Ko je to pricao?
Po mom secanju - iskljucivo Gazimestanci. Srbi koji su isli da se poklone novom srpskom caru i spasiocu 1989-te i koji su negde i zapeli i ostali tamo..i evo tako vec punih 30.godina. Nesto si ti pomesao Perkose..ovo je tipicni narativ svakog veliko-srbina.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Misliš da put Srbije ka EU ne vodi preko Prištine, Zagreba i Ljubljane ?
Taj put ne postoji, sto je ugurano ugurano je sve ostalo je sviranje.
Ako pratis, isisali su skoro sve i ta ljubav prolazi polako.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko je to pricao?
Po mom secanju - iskljucivo Gazimestanci. Srbi koji su isli da se poklone novom srpskom caru i spasiocu 1989-te i koji su negde i zapeli i ostali tamo..i evo tako vec punih 30.godina. Nesto si ti pomesao Perkose..ovo je tipicni narativ svakog veliko-srbina.
 


pocrkaće slovenci od gladi, moliće nas da se vrate, Vojvodina može da hrani pola Evrope, šta će oni da jedu planinske vrhove i Gorenje frižidere...  i na kraju krajeva da su sve te republike i pokrajne otišle bez ratnih sukoba i razaranja koje to prate, mi danas o ovome ne bi smo pričali... al moralo da se izmeri čiji tenak ima dužu cev i da se praktično proveri da li bolje hladi frižider iz Slavonije ili Frižider iz Hercegovine istog proizvodjača, da noije slučajno ona fora sa različitim kvalitetima za različite regione...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko je to pricao?
Po mom secanju - iskljucivo Gazimestanci. Srbi koji su isli da se poklone novom srpskom caru i spasiocu 1989-te i koji su negde i zapeli i ostali tamo..i evo tako vec punih 30.godina. Nesto si ti pomesao Perkose..ovo je tipicni narativ svakog veliko-srbina.
 

Po mom sećanju "većinska Srbija" je imala taj stav. Znamo inače gde se taj stav kreirao i kako se i preko koga distribuirao "Gazimestancima". Možda te dobro ne razumem, ali čini mi se da se prebacuješ loptu, a zna se gde je krenula sa centra.

 

P.S. ako bi definisao pojam "Gazimestanci" možda ne bih bio u dilemi 🙂

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quad said:

Taj put ne postoji, sto je ugurano ugurano je sve ostalo je sviranje.
Ako pratis, isisali su skoro sve i ta ljubav prolazi polako.

Ne znam da li je bilo ljubavi, a i ako je bilo, očigledno je više nema. Kome je do ljubavi, nek piše pesme, ovde je opšti interes u pitanju i time trebamo da se rukovodimo. Znaš kako je u ljubavi, retko se desi da je obostrana i uvek neko pati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Po mom sećanju "većinska Srbija" je imala taj stav. Znamo inače gde se taj stav kreirao i kako se i preko koga distribuirao "Gazimestancima". Možda te dobro ne razumem, ali čini mi se da se prebacuješ loptu, a zna se gde je krenula sa centra. 


Naravno, kao što sad većinska Srbija po istom principu ne da Kosovo... pa makar sklapali televizore u Slovačkoj ili nosili pelene u leskovcu i Rači... ali ne da, inat bate i prkos i srBski ponos....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stondisha said:


Naravno, kao što sad većinska Srbija po istom principu ne da Kosovo... pa makar sklapali televizore u Slovačkoj ili nosili pelene u leskovcu i Rači... ali ne da, inat bate i prkos i srBski ponos....

Ne zaobilazi mi Niš....

Kao što rekoh ranije, odnosno citirah ondašnjeg "vođu" ... "Srbija se saginjati neće". POkazali smo da imamo, mi Srbi "kockasta mooda" da bi nešto kasnija, ista ta mooda u rukama strpljivo nudili u pola cene.....DOsta je bilo, treba nam pamet u glavu a doope uza zid.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je bilo ljubavi, a i ako je bilo, očigledno je više nema. Kome je do ljubavi, nek piše pesme, ovde je opšti interes u pitanju i time trebamo da se rukovodimo. Znaš kako je u ljubavi, retko se desi da je obostrana i uvek neko pati. 
Nisi me razumeo, ljubavi sigurno nije bilo,
svejedno, taj put ne postoji koji si dao kao primer i da postoji ti nabrojani se ne pitaju.
Link to comment
Share on other sites

...
 
Ko odredjuje sta je 'opsti interes'?
Vlada , AV?
:classic_cool:
Sa jedne strane virska & dreka - dole Vlada / dole AV' a sa druge - 'nedamo opsti interes'?
 
...
pa omniolozi, vidi koliko ih ovde ima [emoji23]
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ko je to pricao?
Po mom secanju - iskljucivo Gazimestanci. Srbi koji su isli da se poklone novom srpskom caru i spasiocu 1989-te i koji su negde i zapeli i ostali tamo..i evo tako vec punih 30.godina. Nesto si ti pomesao Perkose..ovo je tipicni narativ svakog veliko-srbina.
 

Zvanični Beograd sa sve kurtom i murtom. ništa ja nisam pomešao, odlično znam ko je sve organizovao i ko je sve pokrenuo. Ako si zaboravio evo možeš da uporediš sa ovim danas što imamo samo što nisu više sloba i šešelj nego njihovi naslednici dačić i vučić na čelu kolone.

Smanji doživaljaj sa lepljenjenem etiketa, nije ti ovo b92! 

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, pitanje  priznavanja/nepriznavanja Kosova može lako da se reši. 

Neka se raspiše referendum u Srbiji sa prostim pitanjem: "Da li ste za priznanje nezavisnosti Kosova". Bez podpitanja i bez propagandne kampanje sa kojom bi se narod plašio takozvanim posledicama. Pa kakva bude većinska volja takva nek bude i odluka. To je najpoštenije.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Zapravo, pitanje  priznavanja/nepriznavanja Kosova može lako da se reši. 

Neka se raspiše referendum u Srbiji sa prostim pitanjem: "Da li ste za priznanje nezavisnosti Kosova". Bez podpitanja i bez propagandne kampanje sa kojom bi se narod plašio takozvanim posledicama. Pa kakva bude većinska volja takva nek bude i odluka. To je najpoštenije.


pošto se naš narod pokazao kao pravi i kao vrlo odgovoran u takvim nekim istorijskim sitacijama i na prekretnicama kad je bio... uvek smo znali da odaberemo pravi i najispravniji put (u septičku jamu i jame sa katranom).

Kao prilog šaljem:

slobodan_milosevic.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Stondisha said:


pošto se naš narod pokazao kao pravi i kao vrlo odgovoran u takvim nekim istorijskim sitacijama i na prekretnicama kad je bio... uvek smo znali da odaberemo pravi i najispravniji put (u septičku jamu i jame sa katranom).

Kao prilog šaljem:
-fotka-

Pogrešnih odluka je bilo mnogo u istoriji. Ali šta je drugo izbor u demokratiji nego da većinska volja presudi? Opet, ne smemo zaboraviti da je Milošević na vlast došao u jednom nedemokratskom sistemu a ne izbornim procesom. Posle je on na vešt način održavao tu vlast. Milošević je došao na vlast iskoristivši trenutak nacionalnog naboja u Srbiji i veštom manipulacijom kosovskom krizom. Sad je drugo vreme i drugi su uslovi. Na kraju krajeva, mnogo je veća dostupnost informacija nego tad.  

Edited by Barracuda
prostor
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, perkos said:

... ništa ja nisam pomešao, odlično znam ko je sve organizovao i ko je sve pokrenuo ...

... smanji doživaljaj sa lepljenjenem etiketa, nije ti ovo b92! 

 

Kai i obicno - ti sve znas, samo sto se to uopste ne vidi iz pisanija.

A oko dozivljaja - primeni to malo na sebe.

:classic_cool:

 

10 minutes ago, Jonnhy Clash said:

... neka se raspiše referendum u Srbiji sa prostim pitanjem: "Da li ste za priznanje nezavisnosti Kosova"...

 

I, 'narod' ce da kaze - 'protiv'.

Kako to, uopste, moze uticati na Kosovo, jad ni do sada nije.

Kako, uopste, ovaj provizorijum moze da odlucuje o nekoj drugoj drzavi, kad ni o sebi ne odlucuje?

 

PS.

Ovde su potrebne pametne odluke, a ne ' vecinske', jer od njih jos uvek ne mozemo da se oporavimo.

 

 

...

 

 

Edited by Kinik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, pitanje  priznavanja/nepriznavanja Kosova može lako da se reši. 
Neka se raspiše referendum u Srbiji sa prostim pitanjem: "Da li ste za priznanje nezavisnosti Kosova". Bez podpitanja i bez propagandne kampanje sa kojom bi se narod plašio takozvanim posledicama. Pa kakva bude većinska volja takva nek bude i odluka. To je najpoštenije.
Iz kojeg razloga bi raspisivali?
Zato sto se nekom zuri da resi, izbore je dobio na prici da ce da ponisti sve potpisano i vrati u UN celu pricu.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kinik said:

 

Kai i obicno - ti sve znas, samo sto se to uopste ne vidi iz pisanija.

A oko dozivljaja - primeni to malo na sebe.

:classic_cool:

 

 

I, 'narod' ce da kaze - 'protiv'.

Kako to, uopste, moze uticati na Kosovo, jad ni do sada nije.

Kako, uopste, ovaj provizorijum moze da odlucuje o nekoj drugoj drzavi, kad ni o sebi ne odlucuje?

 

PS.

Ovde su potrebne pametne odluke, a ne ' vecinske', jer od njih jos uvek ne mozemo da se oporavimo.

 

 

...

 

 

Ne odlučuje o tuđoj državi već o svojoj. Priznanje je pitanje Srbije i pravo Srbije. Obrazložio sam to na ovom topiku još na početku.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kinik said:

 

Kai i obicno - ti sve znas, samo sto se to uopste ne vidi iz pisanija.

A oko dozivljaja - primeni to malo na sebe.

:classic_cool:

 

 

 

 

 

...

 

 

Čitanje je trebalo odavno da savladaš

Edited by perkos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quad said:

Iz kojeg razloga bi raspisivali?
Zato sto se nekom zuri da resi, izbore je dobio na prici da ce da ponisti sve potpisano i vrati u UN celu pricu.

Pa ne žuri im se. Žele da propagandnom pripreme javno mnjenje i okrenu ga u korist priznanja Kosova. Sve ovo što se radi se radi zapravo zbog toga. Sve ove tenzije, medijska halabuka. Treba da se stvori utisak u narodu da će katastrofa biti ako se ne prizna Kosovo, ako ne uđemo u EU ješćemo korenje i raspašćemo se umesto da budemo El Dorado kao Bugarska i Rumunija.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...