Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Just now, Stondisha said:


šta ima veze to, može srbija da prima pare od EU i USA, a da igra za team Russia ili Kina 😄

Ne znam da li si čuo onaj fazon:

Bili Srbin Amerikanac i žitelj Evropske Unije

E sad kako ide dalje ne znam, al znam da je na kraju Srbin sve njih prejebao i pobediJo.

Nisu oni davali donacije srpskom društvu već svojim eksponentima (da ih ne nazovem boljim imenom zbog bana) da promovišu "EU vrednosti". Mi što nećemo EU vrednosti nismo pitani a nismo dobili ni donacije. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

ne shvacas ti da bez te love nema Srbije. 

 

Jel bi Hrvatska mogla da opstane bez donacija? Mogla bi. Ima more, ljudski potencijal. Šta će joj donacije SAD i EU? Tako može i Srbija. Da se radi i stvara i da ljudi zive od tog rada. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:



Slobodno reci i napiši kvislinzi i izdajnici  sve lepo u linku piše...

Naravno da neću pa da me banuješ. E vidiš, 240000 evra itekako ima u budžetu i još više da se obnove vrtići i škole. Pomagali su i Rusi posle poplava. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:492014-Pomoc-Srbiji-stize-iz-celog-sveta-Rusija-predvodi 

Pričamo o generalnoj politici a ne o obnovi vrtića. 

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Nisu oni davali donacije srpskom društvu već svojim eksponentima (da ih ne nazovem boljim imenom zbog bana) da promovišu "EU vrednosti". Mi što nećemo EU vrednosti nismo pitani a nismo dobili ni donacije. 

 

nije tocno. sve sto si dobio i dobijas na dnevnoj bazi od drzave (pocevsi od sigurnosti, pa nadalje, a vezano za rad / funkcioniranje drzavnih institucija / drzavnog aparata) vezano je za tu lovu. bez nje Srbija puca po savovima / izbija gradjanski rat / krece rasulo. sam pojam drzave usko je vezan za odrzavanje reda i mira na nekom teritoriju. nista na ovom svijetu nije "bogom dano", pa ni Srbija bez Kosova.

 

ovo sto ti zastupas u praksi znaci Srbiju bez Srbije. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

240 000 evra itekako ima u budžetu i još više da se obnove vrtići i škole. Pomagali su i Rusi posle poplava. http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:492014-Pomoc-Srbiji-stize-iz-celog-sveta-Rusija-predvodi 

Pričamo o generalnoj politici a ne o obnovi vrtića. 

 

179,1 milion eura

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/srbija-od-evropske-unije-dobija-1791-milion-eura

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

 

nije tocno. sve sto si dobio i dobijas na dnevnoj bazi od drzave (pocevsi od sigurnosti, pa nadalje, a vezano za rad / funkcioniranje drzavnih institucija / drzavnog aparata) vezano je za tu lovu. bez nje Srbija puca po savovima / izbija gradjanski rat / krece rasulo. sam pojam drzave usko je vezan za odrzavanje reda i mira na nekom teritoriju. nista na ovom svijetu nije "bogom dano", pa ni Srbija bez Kosova.

 

ovo sto ti zastupas u praksi znaci Srbiju bez Srbije. 

 

 

Valjda postoji i neka privreda u toj Srbiji (kakva god da je), iz tih prihoda se plaća porez a iz poreza se finansira država. Ti mene hoćeš da ubediš da su donacije iz EU/SAD najveća stavka javnih prihoda Srbije. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

Svaki građanin Srbije je dobio 25 evra. Evo ja mojih 25 evra vraćam u EU fond. 

Pa samo Nemačka bi za ratnu odštetu iz 2. svetskog rata trebalo da plati Srbiji i celoj bivšoj SFRJ stotine milijardi evra. I još su Nemci bezobrazni i hoće da se imanja po Vojvodini vraćaju Folksdojčerima koji su učestvovali u ratu. Koji nisu bili deo Vermahta nek im se vrati. Ali prvo Nemačka nek plati odštetu. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Valjda postoji i neka privreda u toj Srbiji (kakva god da je), iz tih prihoda se plaća porez a iz poreza se finansira država. Ti mene hoćeš da ubediš da su donacije iz EU/SAD najveća stavka javnih prihoda Srbije. 

 

rekoh ti vec da potrazis na starom boardu kolike su to cifre na godisnjoj razini u pitanju. netko je iznio te podatke, komparirajuci koliko Srbija dobiva od "majke Rusije", a koliko sa "omrznutog Zapada". 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

rekoh ti vec da potrazis na starom boardu kolike su to cifre na godisnjoj razini u pitanju. netko je iznio te podatke, komparirajuci koliko Srbija dobiva od "majke Rusije", a koliko sa "omrznutog Zapada". 

Poslao si mi link (25 evra po stanovniku). Eto nek država nadomesti ih 20 evra sa nekim dodatnim porezom. Na mesečnom nivou svako od nas će dati 2 evra. Izdržaćemo bez fondova EU. A za ovo drugo vrati se na moj post o Nemačkoj. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Donacije nemaju veze sa priznavanjem kao i zivotom jedne drzave,(ne daju za troskarenje i tekuci zivot nego direktno za projekte) bolje da nam daju vecu razmenu i izvoz nego tu lovu.
Sto se tice majcice ona ne donira ali mozes i zabe kreketuse da izvezes.(i ako smo pokusali da ih izvaramo sa jabukama i kruskama).

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, quad said:

Donacije nemaju veze sa priznavanjem kao i zivotom jedne drzave,(ne daju za troskarenje i tekuci zivot nego direktno za projekte) bolje da nam daju vecu razmenu i izvoz nego tu lovu.
Sto se tice majcice ona ne donira ali mozes i zabe kreketuse da izvezes.(i ako smo pokusali da ih izvaramo sa jabukama i kruskama).

To je to. Ovde je napravljena takva propaganda da treba da se zivi od donacija a ne od rada i privređivanja.  Svaku donaciju treba podeliti sa 7000000 građana i videćemo o kakvoj se zapravo mizeriji radi a zauzvrat oni što doniraju dobijaju ogroman uticaj na politiku države. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, quad said:

Donacije nemaju veze sa priznavanjem kao i zivotom jedne drzave,(ne daju za troskarenje i tekuci zivot nego direktno za projekte)

 

nije tocno. uzmi samo koliko novaca u Srbiju dolazi od dijaspore koja privredjuje na Zapadu, ako ste vec prelijeni (i tako bezobrazno nezahvalni) pronaci konkretne cifre o sumama koje Srbija posljednjih 20ak godina dobija od EU i USofA, a nevezano za pretpristupne i pristupne fondove. tome onda dodajte lovu iz tih fondova, i doci cete, ako imate imalo mozga (i casti) do zakljucka da Srbija bez novaca sa Zapada, sama za sebe, kao drzava, ne bi prezivjela duze od mjesec dana.

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Johny

 

Znaci, da mi jebemo mater zapadnim, kapitalistickim govnima i njihovim nametnutim vrednostima? Opet!? Da ih pustimo da idu svojim putem? A koji je nas put, prkosno, ponosno gusenje u svom smradu?

 

Uh, al cemo ih zajebati, jedva cekam! 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
nije tocno. uzmi samo koliko novaca u Srbiju dolazi od dijaspore koja privredjuje na Zapadu, ako ste vec prelijeni (i tako bezobrazno nezahvalni) pronaci konkretne cifre o sumama koje Srbija posljednjih 20ak godina dobija od EU i USofA, a nevezano za pretpristupne i pristupne fondove. tome onda dodajte lovu iz tih fondova, i doci cete, ako imate imalo mozga (i casti) do zakljucka da Srbija bez novaca sa Zapada, sama za sebe, kao drzava, ne bi prezivjela duze od mjesec dana.
 
 
 
 
Dijaspora nema veze sa fondovima nit uplacuje u kasu.
Opet, kakve veze fondovi i dijaspora imaju sa priznavanjem.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vjekoslav said:

 

es ti siguran da zelis razgovarati o ratnoj steti?

 

što da ne razgovaram?

ja sam uvek za to da svako plati svoj ceh, pa ako Srbija treba da plati najviše neka plati, možda tad saloncima iz kruga dvojke prestane želja da upravljaju iz svojih fotelja

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vjekoslav said:

 

nije tocno. uzmi samo koliko novaca u Srbiju dolazi od dijaspore koja privredjuje na Zapadu, ako ste vec prelijeni (i tako bezobrazno nezahvalni) pronaci konkretne cifre o sumama koje Srbija posljednjih 20ak godina dobija od EU i USofA, a nevezano za pretpristupne i pristupne fondove. tome onda dodajte lovu iz tih fondova, i doci cete, ako imate imalo mozga (i casti) do zakljucka da Srbija bez novaca sa Zapada, sama za sebe, kao drzava, ne bi prezivjela duze od mjesec dana.

 

 

 

 

Vjekoslave, ili namerno izvrćeš ili ne pratiš šta pišem. Kakve veze imaju naši mučenici što na zapadu rmbače za plate manje od plata njihovih državljana sa EU fondovima?

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...