Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Sad da malo prodiskutujemo o Kosovu danas. 

 

Prođe još jedna loše režirana predstava kojoj je kao po običaju rok bio dan-dva taman koliko treba da se zaluđeni građani Srbije zaborave šta ih stvarno muči.  Setimo se da je do juče omiljeni političar(Vučić) većine na ovom forumu još pre dva meseca "zapretio" kontra merama na uvođenje "taksi" od strane njegovog pajtosa Ramusha. Videsmo i te "mere" koje su više žalosne nego smešne ali posle svih gluposti koje je napravio ništa nas neće iznenaditi. Videsmo da je uvođenje tih "taksi" pospešilo život na Kosovu:wink2:. I dalje se ništa ne dešava po pitanju nastavka pregovora i niko ni prstom da mrdne. lepa budućnost čeka sve nas na ovim prostorima ...

Edited by perkos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Vjekoslav said:

 

hvala na linku. a cuj, sta reci... rekao bih da su tu Hrvati postavili ljestvicu jako, jako visoko. sa svojih 750 000 branitelja tesko ce ih netko u regiji nadmasiti. pa opet, Srbija je priznala (upravo takvu) Hrvatsku.

 

A čuj Vjeko...da mi to "priznamo" i ukinu nam takse :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, perkos said:

I dalje se ništa ne dešava po pitanju nastavka pregovora i niko ni prstom da mrdne. lepa budućnost čeka sve nas na ovim prostorima ...

Ako sam dobro razumeo ti si sa Kosova, ako gresim unapred izvini.

Retko citam ovu temu , jer da budem iskren i ne zanima me previse, ali mi je zapalo za oko ovo sto si napiao. Koja su ocekivanja od tih pregovora, pre svega mislim na ljude koji tamo zive? Iz svega sto je ovde napisano preovladjuju ocene da je Vucic nesto prodao ili se sprema da ucini, a da sa onima na drugoj strani ne treba ni razgovarati, jer su sta znam vec...

Ovo sto si napisao ja tumacim tako da ti ocekujes nastavak tih pregovora, pa zato i pitam koja su ocekivanja, ako pitanje nije licno.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, perkos said:

 

Zasto me nista ne cudi u tom putopisu - ni stanje na Kosovu, ni stanje u 'enklavama' koje je Bgd napunio nesretnicima iz asyluma. Uostalom, o toj 'atmosferi' pise i autor.

 

Btw, najmanje me interesuje koCoBo iz drzavnih lazljivih medija - to je maloumno orgijanje likova koji su se civilizacijski nacisto pogubili.

 

1 hour ago, DJORDJE said:

...

 

Mnogo manje napora je potrebno da se nesto unisti. 

Izgraditi nesto - e to vec nije fah ovog provizorijuma. Ako ne uzme kredite i ako nije samo puki podizvodjac-izvrsilac.

 

Ljudi koji tamo zive - istinski nesretnici - to je ako se secas ona igrackica, onaj dzak s primitivnim mehanizmom za reprodukovanje plasticnog diska, pa kad povuces za koncic - to se ili smeje, ili kaze 'mamma' ili sta vec.

Vrlo malo smislenog. Sve je to u dzaku, a 'bijograd' povlaci koncic.

 

Sto se tice pregovora - tu postoji samo jedno. Ili ce 'bijograd da prizna' i nekako smanji stetu, ili ce izgubiti sve.

Izgubice i ono malo uticaja koji ima sad, pa ce se sve svesti na sluzbinsko 'spijanje', a kako iz Istorije znamo - 'sluzba' nikoga nije odvela u srecnu buducnost. Naprotiv.

A trckaranje unaokolo i prosjacko povlacenje MZ za skute - dajte i name nesti - to je degutantno.

To ujedno pokazuje MZ da sa 'bijogradom' moze kako jos se hoce.

 

Ludilo oko koCoBa u srbiji - albanski poslanici u glupstini / drzavnim organima / kadrovi u vojsci, sluzbi!, diplomatiji - to bi bilo interesantno videti, no taj eksperiment je isuvise skup i to niko nece / ne moze platiti. Jednostavno, krazljava biljcica 'koCobo' ce biti prepustena sebi, pa kad potpuno uvene, iscupace je i zameniti necim drugim.

 

Ako pogledas medjunarodnu javnost, osim par sitnih profitera - pa tu nemas skoro nikoga ko bi istinski podrzao 'bijograd'.

I to mu se otvoreno kaze u lice - radicemo na tome da prihvatite realnost nezavisnog Kosova.

A sto se tice nekih izjava - pa zar oni to ne rade godinama? Nesto se promenilo, neko se potresao?

 

Kada se ovde govori o 'resenju & kompromisu' to podrazumeva da ce neko da pristane na diktat i neke sulude ideje, i to licitira igrac koji u rukama ima par trojki? To je vise nego blef.

Kosovski albanci to znaju i ne mare previse.

:classic_cool:

Zasto bi oni siguran dobitak dali za nesto sumnjivo, bez ikakve perspektive.

Ja mislim da je resenje moze biti i u rukama srba sa Kosova. Kada oni shvate da imaju samo jedan zivot i da im se na nebesima nista nece dati, i kada sa bijogradom budu razgovarali iz Pristine - valjda ce i ovde da shvate da je njihovo vreme proslo.

Btw, ko se jos potresa oko 3-4 srpske partije u 'ravckoj i sa kime ulaze u koaliciju?

 

A ovi budalasi iz vlasti - papagaji / katastroficari i ludaci iz asyluma bi trebali jednom dnevno da citaju onaj putopis o Kosovu, pa mozda shvate neke stvari.

 

Figurativno govoreci - 'sprsko pitanje' na koCoBu je ono ruglo od zapustene / nedovrsene crkvene betonske skalamerije u Pristini.

:smiley5:

 

...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

Ako sam dobro razumeo ti si sa Kosova, ako gresim unapred izvini.

Retko citam ovu temu , jer da budem iskren i ne zanima me previse, ali mi je zapalo za oko ovo sto si napiao. Koja su ocekivanja od tih pregovora, pre svega mislim na ljude koji tamo zive? Iz svega sto je ovde napisano preovladjuju ocene da je Vucic nesto prodao ili se sprema da ucini, a da sa onima na drugoj strani ne treba ni razgovarati, jer su sta znam vec...

Ovo sto si napisao ja tumacim tako da ti ocekujes nastavak tih pregovora, pa zato i pitam koja su ocekivanja, ako pitanje nije licno.

Na Kosovu sam živeo 33 godine a zadnje evo dve decenije sam zvanično raseljeno lice. Ja se iskreno nadam da će se pregovarati koliko god da ne veruejm u kapacitet pregovaračkih strana. Teško je očekivati dobro i održivo rešenje koje će sa jedne strane potpisati Vučić a sa druge Haradinaj. Valjda ne mora da pojašnjavam zašto su oni loši i to pre svega za sopstvene građane. Možda je utopija ali dok se i u PR i u BG ne ukoreni vladavina prava i poštovanje evropskih vrednosti ništa neće moći da krene napred. Nisam od onih koji to gledaju iz nekog svog ličnog ili stranačkog, fondacijskog interesa već razmišljam o Petru iz Velike Hoče i Fadilju iz Bošnjačke mahale i kako da se njihov život popravi. Ne gleda se život samo kroz lični interes.

Na početku ove teme izneo sam i neko moju viziju, koja ukratko predviđa Federaciju koju bi činili Kosovo i Srbija uz istovremeni ulazak u EU obe federalne jedinice.

Što se tiče prodaje Vučića tu je stvar vrlo prosta, po postojećem Ustavu on nema pravo da potpiše odvajanje bilo kog dela teritorije Republike Srbije. Dakle ako proba da nešto tako uradi trebalo bi da bude uhapšen i osuđen. Barem dok ovaj Ustav važi ...         

Edited by perkos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nekakve maštarije o nekoj tamo federaciji, su nivo malog Perice. Kosovo više nikada neće biti u bilo kakvoj vezi sa Srbijom, jer građani Kosova jednostavno ne žele bilo kakve eksperimente.  Svaka federacija sa Srbijom je plaćena previsoko.. Dosta je Kosovu  bio jaram kraljevine,  u SFRJ od 1974. se nekako živelo, ali posle  početka 90-ih, nikako.

 Svi koji su biil u federaciji sa Srbijom se razbežali glavom bez obzira što dalje od od Srbije, kao đavo od krsta.

 

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Mislim da je ključna reč u ovom članku bivši. Ako dodamo još i da je izvor Tanjug, ostaje da zaključimo kako je vest namenjena za masturbaciju u kafani uz mlako pivo.

 Ovakvih "bivših" su puni naslovi u tabloidima. Nažalost b92 je odavno postao jedan do njih. Ne znam koliko pratite medija sa Kosova, jer predpostavljam da jezička barijera uzima danak, ali oko ove glupsti oko razgraničenja, skoro da niko nikad nije ni razmišlja. Thaqi je nešto trabunjao o preševskoj dolini,  no otporbje veliki, tako da ako se  doda i sve veći jaz između njega i Veselija, Thaqi polako nestaje sa scene, jer Kadri  Veseli ni u snu ne bi ustupio mesto predsednika PDK.  Ukoliko krene u tom smeru, ali i nesuglasica na relaciji Vesel - Haradnija, jesenji izbori na Kosovu su sve izvesniji.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Priznavanje nezavisnosti Kosova.

Možda će većini delovati nelogično, ali je za Srbiju najbolje rešenje priznati Kosovo i osloboditi se toga balasta za sve vremena. No Nažalost "Српско Косово" je i dalje dobitna kombinacija na izborima,

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pristevac said:

Možda će većini delovati nelogično, ali je za Srbiju najbolje rešenje priznati Kosovo i osloboditi se toga balasta za sve vremena. No Nažalost "Српско Косово" je i dalje dobitna kombinacija na izborima,

ajde istom logikom objasni kako kosovo nije drzava do sad i sto je uopste bitno da je srbija priznaje, priznaju je kako kazes svi veliki, jel moguce da je srbija toliko jaka da joj svugde podmece nogu i povlaci priznanja

Link to comment
Share on other sites

jel bi tako lako i svoje davao?
Eto ja mogu za sebe da ti kažem, još kako bih davao, a i dao sam. I onako će i Kosovo i Srbija završiti u istoj zajednici, tako da be isto.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa jesam tebe pitao? Daj brt sta oces,tudje ne mozes.
Sta ti nije jasno?
Ne shvatam, šta je to tuđe? Oa obrazložim, ne verujem da za Srbiju postoji opcija da ne prizna Kosovo, ali još uvek postoji mgućnost da to odradi na, za sebe povoljniji način. Malo više pregovora, a manje "ponosa" ne bi bilo na odmet. Tuča se očigledno neće desiti.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pristevac said:

 Ovakvih "bivših" su puni naslovi u tabloidima. Nažalost b92 je odavno postao jedan do njih. Ne znam koliko pratite medija sa Kosova, jer predpostavljam da jezička barijera uzima danak, ali oko ove glupsti oko razgraničenja, skoro da niko nikad nije ni razmišlja. Thaqi je nešto trabunjao o preševskoj dolini,  no otporbje veliki, tako da ako se  doda i sve veći jaz između njega i Veselija, Thaqi polako nestaje sa scene, jer Kadri  Veseli ni u snu ne bi ustupio mesto predsednika PDK.  Ukoliko krene u tom smeru, ali i nesuglasica na relaciji Vesel - Haradnija, jesenji izbori na Kosovu su sve izvesniji.

Ne pratim medije sa Kosova upravo zbog jezičke barijere, ali i kod nas je svojevremeno bilo emisija o muljanjima profesionalnih Srba. Sećam se da su gutali knedle kada su u Insajderu pokazali snimke o tome kako Knez Petrol švercuje gorivo, a bilo je tu još ponečeg. Pričao mi je i jedan prijatelj koji je tamo svojevremeno išao službeno da su mu čim je stigao u motel (ne znam koje tačno mesto) odmah rekli da sakrije automobil kako mu ga ne bi ukrali. Da ne bude zabuine, u pitanju je neko srpsko mesto, a auto mu je bio neki Hyundai ili KIA, što se nije kralo ni ako se pod brisač stavi novčanica od 100 €, a isto je i danas. Ko će koga pokrasti ako neće svoj svoga?

 

11 minutes ago, quad said:

jel bi tako lako i svoje davao?

 

Pošto plaćam porez, već previše dajem svog novca na to jeftino srbovanje. Ovdašnji nastavnik Matematičke gimnazije radi za 60.000, rezultati su više nego evidentni, a kosmetiĆarski kolega koji jedva zna tablicu množenja dobija istu platu, patriJotski dodatak, a mislim da i dalje uzima naknadu od Vlade Kosova od mrskog mu Hašima Tačija i još mrskijeg Ramuša Haradinaja. Za razliku od kolege iz Matematičke gimnazije, poslodavac mu traži da povremeno ode na mitinge. Isto važi i za lekare koji su kupili diplome u diploma millu zvanom Univerzitet u Prištini sa privremenim (ha ha) sedištem u Kosovskoj Mitrovici, ispijače kafe po opštinama i ostale. Ukratko, dao sam ja i previše svojih para na takve. Kosovo ne smatram svojim, niti sam ga ikada smatrao. Više smatram svojim npr. London ili Solun, a tamo mogu da odem praktično kad god hoću. Jeste da mi je žao što sam propustio poslednju premijeru čuvene opere u Kosovskoj Mitrovici ili što za vreme mojih studija nije ni postojalo znamenito istureno odeljenje uglednog prištinskog univerziteta u Lipljanu, koje je zasenilo i Harvard, ali OK, život je takav.

 

Sve u svemu, de facto nezavisno Kosovo ionako predstavlja atak na ovdašnji novčanik, za uloženu vrednost se dobija nula dinara, a zaista ne vidim potrebe da se odavde finansirau i podržavaju lokalni mafijaši, šverceri i secikese, kao i sisači budžeta i slični. Da ovde ima mozga, sa Kosovom bi se trgovalo, sarađivalo oko nekih stvari (npr. infrastruktura), mogla bi da se uvede i avionska linija između Beograda i Prištine (potencijalno korisno zbog letova ka više destinacija), a čak bi trebalo i podržati Kosovo na putu ka EU. Eto, u pametnom svetu se i ne vidi da je pređena granica između Holandije i Belgije ili Češke i Slovačke, ali na brdovitom Balkanu to važi samo za švercere. Upravo zato Balkanci čiste klozete kod ovih pametnijih, a tako i treba da bude dok se ne opamete.

Link to comment
Share on other sites

Tuca ne mora ni da se desi, nece se desiti ni priznanje, balkanski algoritam se uvek vrti, najbolje a najpovoljnije je sacekati (pisali smo vec naveliko o tome) ne postoji razlog sadasnjeg priznavanja (osim za dnevno politicku pricu) prilike se polako menjaju.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...