Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

2 minutes ago, quad said:

Dijaspora nema veze sa fondovima nit uplacuje u kasu.
Opet, kakve veze fondovi i dijaspora imaju sa priznavanjem.

Dijaspora može da uslovi svoje donacije ako se prizna Kosovo pa smo opet nahebali:wink2:

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

Just now, perkos said:

što da ne razgovaram?

ja sam uvek za to da svako plati svoj ceh, pa ako Srbija treba da plati najviše neka plati, možda tad saloncima iz kruga dvojke prestane želja da upravljaju iz svojih fotelja

Prvo nek Nemci i Austrijanci plate za oba svetska rata. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jonnhy Clash said:

Saginjala ili ne saginjala nema potrebe da se pitanje priznanja Kosova predstavlja kao pitanje zivota i smrti a pogotovu pitanje ulaska u EU. Nemamo mi sta da molimo zapadne, kapitalisticke drzave da nas bilo gde primaju. Jel im ne odgovaramo? Molim lepo. Nek idu svojim putem. 

 

2 hours ago, Vjekoslav said:

a el primate lovu od tih zapadnih, kapitalistickih drzava? imas li ti uopce predstavu koliko su ti milijuni dolara i eura donacija kljucni da Srbija ne pukne?

necete? molim lepo, vratite lovu i "krenite svojim putem".

 

30 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Kako možeš porediti privredu za vreme UN sankcija i rata u SFRJ i danas? 

 

pa to ti je srpska privreda bez pomoci Zapada. svak svojim putem.

 

15 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Vjekoslave, ili namerno izvrćeš ili ne pratiš šta pišem. Kakve veze imaju naši mučenici što na zapadu rmbače za plate manje od plata njihovih državljana sa EU fondovima?

 

ne bih te vise zadrzavao. 

 

 

40 minutes ago, perkos said:

Neki bi rekli "bolje da daju donacije nego da plaćaju ratnu štetu" Ovako imaju još i veliki uticaj na sva dešavanja u Srbiji

 

23 minutes ago, perkos said:

što da ne razgovaram? ja sam uvek za to da svako plati svoj ceh, pa ako Srbija treba da plati najviše neka plati, možda tad saloncima iz kruga dvojke prestane želja da upravljaju iz svojih fotelja

 

nema tu "ako treba", obzirom da su "neki" rekli da treba. idemo vidjeti koliko je ko dosad platio. hocemo se zadrzati samo na mostovima na Dunavu?  

 

 

28 minutes ago, quad said:

Dijaspora nema veze sa fondovima nit uplacuje u kasu.
Opet, kakve veze fondovi i dijaspora imaju sa priznavanjem.

 

zapadni fondovi i dijaspora na Zapadu imaju itekakvu vezu sa "svak svojim putem" tezom koja je ispaljena na pocetku ove raspre. nadalje, dijaspora na Zapadu ima itekakve veze i sa EU fondovima, i sa kasom (budzetom) Srbije. dijaspora koja radi u EU financira EU fondove, od kojih se onda ulaze na milione (milijarde) evra u Srbiji. putem direktnih doznaka pak ista ta dijaspora financira drzavnu kasu. el vama stvarno treba crtati? ajde crtamo. babi Milosavi i njenom unuku Milovanu stigne 500-1000 ojra mesecno od njene cerke koja zivi u Nemacku za rezije, za hleb i mleko, za odecu i obucu i knjige malom Milovanu (krenulo dete u skolu). onda baba Milosava kupi leba i mleka i odecu i obucu i knjige, a mozda i pokoji aparat za domacinstvo od domaceg proizvodjaca. rezije pak plati direktno u opcinsku i drzavnu kasu. doznake su bitan faktor u srpskoj privredi, mada takva privreda nije ekonomski odrziva. kao ni hrvatska privreda kojoj je glavna orijentacija turizam na Jadranu. takve privrede, bez Zapada, ne funkcioniraju.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

 

 

pa to ti je srpska privreda bez pomoci Zapada. svak svojim putem.

 

 

ne bih te vise zadrzavao. 

 

 

 

 

nema tu "ako treba", obzirom da su "neki" rekli da treba. idemo vidjeti koliko je ko dosad platio. hocemo se zadrzati samo na mostovima na Dunavu?  

 

 

 

zapadni fondovi i dijaspora na Zapadu imaju itekakvu vezu sa "svak svojim putem" tezom koja je ispaljena na pocetku ove raspre. nadalje, dijaspora na Zapadu ima itekakve veze i sa EU fondovima, i sa kasom (budzetom) Srbije. dijaspora koja radi u EU financira EU fondove, od kojih se onda ulaze na milione (milijarde) evra u Srbiji. putem direktnih doznaka pak ista ta dijaspora financira drzavnu kasu. el vama stvarno treba crtati? ajde crtamo. babi Milosavi i njenom unuku Milovanu stigne 500-1000 ojra mesecno od njene cerke koja zivi u Nemacku za rezije, za hleb i mleko, za odecu i obucu i knjige malom Milovanu (krenulo dete u skolu). onda baba Milosava kupi leba i mleka i odecu i obucu i knjige, a mozda i pokoji aparat za domacinstvo od domaceg proizvodjaca. rezije pak plati direktno u opcinsku i drzavnu kasu. doznake su bitan faktor u srpskoj privredi, mada takva privreda nije ekonomski odrziva. kao ni hrvatska privreda kojoj je glavna orijentacija turizam na Jadranu. takve privrede, bez Zapada, ne funkcioniraju.

 

 

 

 

Baba Miroslavi će stizati pare od unuka bila Srbija u EU ili ne bila.

Link to comment
Share on other sites

nemaju di stizati ako nema Srbije. mislim, imaju, ali ce onda stizati u neku drugu drzavu. baba Milosava je promjenila puno drzava, a da je ostala zivjeti u istom selu. nije to nikakvo cudo.

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

Pa u taj EU fond uplacuju i EU drzave koje nisu priznale Kosovo. Ovi zadnji postovi su totalno promasili temu na ovom topiku, al dobro aj sta ces sad...sranja se desavaju na vise topikOVa pa sto nebi i ovdje....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

nemaju di stizati ako nema Srbije. mislim, imaju, ali ce onda stizati u neku drugu drzavu. baba Milosava je promjenila puno drzava, a da je ostala zivjeti u istom selu. nije to nikakvo cudo.

 

Srbija neće nestati bez EU i EU fondova. Novac koji stiže od Zapada je zanemarljiv i ne doprinosu mnogo razvoju ekonomije. Radićemo i privređivaćemo. Dva prijateljska tržišta imaju milijardu i po i 150 miliona stanovnika. Dovoljno da podmiri potrebe za celokupnim izvozom Srbije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jonnhy Clash said:

Srbija neće nestati bez EU i EU fondova. Novac koji stiže od Zapada je zanemarljiv i ne doprinosu mnogo razvoju ekonomije. Radićemo i privređivaćemo. Dva prijateljska tržišta imaju milijardu i po i 150 miliona stanovnika. Dovoljno da podmiri potrebe za celokupnim izvozom Srbije.

 

kao sto rekoh, ne bih te vise zadrzavao. mozes eventualno priloziti potvrdu da si vratio onih 25 ojra, cisto da vidimo ima li casti tamo gdje pameti nema. mada ti za zivota neces zaraditi koliko su EU i USofA ulozili u tebe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

 

kao sto rekoh, ne bih te vise zadrzavao. mozes eventualno priloziti potvrdu da si vratio onih 25 ojra, cisto da vidimo ima li casti tamo gdje pameti nema. mada ti za zivota neces zaraditi koliko su EU i USofA ulozili u tebe.

 

 

Ovo je sad već špekulacija o realnom životu i uvreda. Evo ja sav novac koji je EU i SAD uložio u mene odoh da potrošim na neku klopu večeras. Otići ću u neki internacionalni restoran čisto da novac na kraju završi u EU. 

Link to comment
Share on other sites

 
zapadni fondovi i dijaspora na Zapadu imaju itekakvu vezu sa "svak svojim putem" tezom koja je ispaljena na pocetku ove raspre. nadalje, dijaspora na Zapadu ima itekakve veze i sa EU fondovima, i sa kasom (budzetom) Srbije. dijaspora koja radi u EU financira EU fondove, od kojih se onda ulaze na milione (milijarde) evra u Srbiji. putem direktnih doznaka pak ista ta dijaspora financira drzavnu kasu. el vama stvarno treba crtati? ajde crtamo. babi Milosavi i njenom unuku Milovanu stigne 500-1000 ojra mesecno od njene cerke koja zivi u Nemacku za rezije, za hleb i mleko, za odecu i obucu i knjige malom Milovanu (krenulo dete u skolu). onda baba Milosava kupi leba i mleka i odecu i obucu i knjige, a mozda i pokoji aparat za domacinstvo od domaceg proizvodjaca. rezije pak plati direktno u opcinsku i drzavnu kasu. doznake su bitan faktor u srpskoj privredi, mada takva privreda nije ekonomski odrziva. kao ni hrvatska privreda kojoj je glavna orijentacija turizam na Jadranu. takve privrede, bez Zapada, ne funkcioniraju.
 
 
 
 
Jel vas vise pise na ovom nalogu?
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

 

 

 

 

 

 

nema tu "ako treba", obzirom da su "neki" rekli da treba. idemo vidjeti koliko je ko dosad platio. hocemo se zadrzati samo na mostovima na Dunavu?  

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne znam koji su to " neki" rekli ali kao sto vec napisah nemam problem da i Srbija plati svoj ceh. Podmetanje ti ovaj put oprastam sledeci put ides na raport

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, Doorn said:

Pa u taj EU fond uplacuju i EU drzave koje nisu priznale Kosovo. Ovi zadnji postovi su totalno promasili temu na ovom topiku, al dobro aj sta ces sad...sranja se desavaju na vise topikOVa pa sto nebi i ovdje....

 

promaseno je razmisljanje da Srbija moze prezivjeti bez Zapada, i da treba da ide nekim svojim putem jer ne zeli priznati Kosovo. ne samo da je promaseno, vec je na jednom iole ozbiljnom diskusionom forumu, dakle tamo gdje se sluzi cinjenicama i istinom, takvo razmisljanje apsolutno neodrzivo.  

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

promaseno je razmisljanje da Srbija moze prezivjeti bez Zapada, i da treba da ide nekim svojim putem jer ne zeli priznati Kosovo. ne samo da je promaseno, vec je na jednom iole ozbiljnom diskusionom forumu, dakle tamo gdje se sluzi cinjenicama i istinom, takvo razmisljanje apsolutno neodrzivo.  

 

Ja ne znam da li Srbija moze ili ne moze da opstane bez zapada. Niti me to interesuje. Ti si se ovdje uhvatio za pred i pristupne fondove EU. Fond u koje doniraju i zemlje EU koje nisu priznale Kosovo. Pa bih te zamolio da dokazes gdje to stoji da je bilo koji od tih fondova uslovljen priznavanjem Kosova. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

A što se tu zaustavljati, da tražimo i od Turske odštetu za 500 godina zuluma, to bi tek bio prihod! 

Samo sam replicirao Vjekoslavu na njegovu tvrdnju da sam lenj i nezahvalan prema velikodušnosti EU (na čelu sa Nemačkom kao najjačom silom) prema Srbiji. A što se tiče Turske sve i da mi se sviđa ta ideja oni su gologuzija kao i mi.  

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Dva prijateljska tržišta imaju milijardu i po i 150 miliona stanovnika. Dovoljno da podmiri potrebe za celokupnim izvozom Srbije.

Na to prijateljsko tržište Srbija izvozi nešto manje od 6% robe, dok je izvoz u EU 66% ukupnog izvoza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prica oko izvoza i uopste strateskog opredeljenja Srbije (znam,znam..Srbija&strategija :lol_2:) komotno moze da se prebaci na temu Kako unaprediti Srbiju.
A sam topik sa ekonomije prebaciti na politiku.

Eto,to su moje dve molbe ka moderaciji. Bar da se razmotre.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...