Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

14 minutes ago, berti said:

A tek baljezgarije da Srbija iz nekih moralnih razloga nema pravo na Kosovo... Koji to deo medjunarodnog prava ima tu kategoriju? A tek pozivanje na nekakve izuzetke u slucaju Kosova. Izuzetak je blazi, u foliju umotani princip, koji kaze "zato što mi tako kažemo". I zato bi bilo mnogo normalnije da kazu da je Kosovo nezavisno jer mi, koji smo sila, tako kazemo, a ne da seru sa nekim izuzecima, moralima...

 

Medjunarodno pravo...otprilike ovako

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Olosh iz Junkovca said:

+

 pristup nam je bedan i da sa njim sledi kontinuiran poraz,

a najludje deluje teza da cemo u nekim drugim generacijama vratiti Kosovo pod svoju upravu.

Koji se u 21 veku u onoj plavoj Evropi bave teritorijama 

(bas da im se izvizdim na tu fiks ideju "uprave" nad nekom teritorijom, a svojim ludim glavama ne umeju da upravljaju) umesto da razvijaju drustvo pa da i kod njih bude milo coveku sto je ziv kad vidi kako se i tu zapatila neka manifestacija kao npr u Amsterdamu,gde se slobodni ljudi na neklim hepeninzima smeju i raduju, uprkos volji atavista, kojih i tamo ima dosta, takvi i treba da skroz propadnu, sve izgube, i teritorije, i standard,i stanovnistvo, i sve.

 

A ako im se uvodi protektorat, da se vec jednom resi taj  problem takvih u Evropi, onda to treba da bude protektorat ne 21 veka, nego onog u kome su takvi, sa svime sto uz takav protektorat 17 ili 18 veka ide.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MeanMachine said:

Vrlo malo Japanaca je tu živelo čak i po pripajanju istih Japanu plus istorijski su nebitne za Japanu.

 

 

400,000 na Sahalinu - otprilike dva puta vise nego Srba na Kosovu 1980.

 

10 hours ago, Constantin said:

Ne možemo da se pozivamo na istorijsko pravo.

 

......

 

Onda se okanimo prica da je Kosovo srce ili kolijevka Srbije. 

 

10 hours ago, Constantin said:

 Ako, nakon formiranja UN, neke povelje kaže nema nasilnog i jednostranog menjanja granica, onda nema.

.......

 

Ako Kijev kaže Donbas je srce Ukrajinem može putko da ga duva...

 

Vidi svi mi na neki nacin biramo samo one argumente koji podrzavaju ono sto zelimo reci, ali nesto ne pamtim da na temi o Ukrajini govoris da Putin moze da ga duva... I ako prihvatamo UN, onda prihvatamo sve deklaracije, i sve odluke tijela koje UN osnivaju... Bez izuzetaka.

 

Gotovo svako mijenjanje granica pocne kao jednostrana akcija, i tek na kraju i druga strana pristane na to... Nisu Britanija i Indija sjele iz cista mira da se dogovore o nezavisnosti, nego su to indijski pokreti za nezavisnost to trazili prilicno jednostrano stotinjak godina, i uz stotine i hiljade zrtava jednostavno primorali Britaniju da se sa tim na kraju slozi. Da ne pricamo o Alziru, Angoli, Bangladeshu, Izraelu, Keniji, Dvije Koreje, Dva Vijetnama...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

@ters

 

Verovatno i u Koreji ih je bilo dosta ali to nije poenta. Poenta je da istorijski to nisu bitne za Japan Japan se na iste proširio nisu tu bili Japanci vekovima niti je to bio deo nekog starog Japana. Plus to se dešavalo pre nečeg što danas znamo ko međunarodno pravo. Elem ako je okej Kosovo okej je i Krim tj sve što Rusi uspeju da ćape ako uspeju. Okej će biti i invazija Kine na Tajvan. Okej je i cepanje Bosne ili odcepljenja Sandžaka od Srbije. Itd itd itd.

 

Zapad je zbog Ukrajine skontao da mora nekako rešiti Kosovo tj da Srbija prihvati otimačinu. Čak je Srbija za to bila u vreme Trampa ali muti i francuski picopevac su bili kontra trumpu pa su ujebali grenelov plan. Sad verovatno pizde doduše muti je penzos pa je zabole.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Onda se okanimo prica da je Kosovo srce ili kolijevka Srbije. 

Prvo da se okanemo svih ratova. Onih koji su završeni i neki eventualni budući. Onda uopšte neće biti bitno jeli Kosovo srce ili kolevka. Svedoci istorije stoje tamo i ako su ih Turci čuvali 5 vekova, ostali autentični, onda neće nikome smetati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Vidi svi mi na neki nacin biramo samo one argumente koji podrzavaju ono sto zelimo reci, ali nesto ne pamtim da na temi o Ukrajini govoris da Putin moze da ga duva... I ako prihvatamo UN, onda prihvatamo sve deklaracije, i sve odluke tijela koje UN osnivaju... Bez izuzetaka.

Pa rekao sam, na početku šta mislim o tome, kad vojska jedne suverene države, udje na teritoriju druge suverene države. To ne mogu da podržim. Ne mogu da se uklopim u tabloidni narativ na toj temi i ne želim da učestvujem. Zbog toga niko nije na gubitku. Svaka čast onima koji to analitički prate.Nikakvo interesovanje baš nemam za sve istočnije od Stare planine i baš me briga kako će da se završi. Sve smo rešili i ostalo nam još da vidimo kako ćemo s Donbasom, jebaga ako nije istina. Još po neko da me proziva da sam "neutalan", a nisam i trebam nekom da objašnjavam zašto nisam rusofoban, ali ni rusofilan, je gubljenje vremena. Što pre nek se završi i to je to što se mene tiče. Nek se teraju i tri lepe i Aleksandar i Oleksandar i Vladimir i Volodimir. Kao i huškači istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

Pa rekao sam, na početku šta mislim o tome, kad vojska jedne suverene države, udje na teritoriju druge suverene države. To ne mogu da podržim. Ne mogu da se uklopim u tabloidni narativ na toj temi i ne želim da učestvujem. Zbog toga niko nije na gubitku. Svaka čast onima koji to analitički prate.Nikakvo interesovanje baš nemam za sve istočnije od Stare planine i baš me briga kako će da se završi. Sve smo rešili i ostalo nam još da vidimo kako ćemo s Donbasom, jebaga ako nije istina. Još po neko da me proziva da sam "neutalan", a nisam i trebam nekom da objašnjavam zašto nisam rusofoban, ali ni rusofilan, je gubljenje vremena. Što pre nek se završi i to je to što se mene tiče. Nek se teraju i tri lepe i Aleksandar i Oleksandar i Vladimir i Volodimir. Kao i huškači istih.

https://kossev.info/lazarevic-povucen-skolovan-bezbednosni-kadar-i-ljudi-sa-iskustvom-a-na-prvu-liniju-isturena-deca/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Prvo da se okanemo svih ratova. Onih koji su završeni i neki eventualni budući. Onda uopšte neće biti bitno jeli Kosovo srce ili kolevka. Svedoci istorije stoje tamo i ako su ih Turci čuvali 5 vekova, ostali autentični, onda neće nikome smetati.

Zaista mislis da ce ih čuvati? Nisam bas optimista. Pokazali su jednog martovskog dana sta misle o njima, kako ih dozivljavaju.

Ako ne budu uništavani, onda ce se sve činiti da se vremenom prikazu kao da nemaju nikakve veze sa Srbima.

Link to comment
Share on other sites

Čitajući ovo od Tanje ipak mi ostaje nejasno da i dalje ne kapira da je bila samo okidač za priču o ugroženim "novinarima" 

Pošto je propala "akcija" hapšenja glavnih krimosa( neće ih nikad ni uhapsiti pošto šuruju sa glavnim krimosima sa Kosova) dobro je poslužila i priča o hapšenju likova koji su kao napali novinare a tanja je prva krenula sa tom pričom. Zanimljivo je i koga hapse, jednog iz zdravstva pa jednog iz telekomunikacija pa dvoje dece napadnu, po onda opet nađu nekog slučajnog prolaznika i rezultat što kažu kosovski analitičari 3:1 za kurtu

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, berti said:

Zaista mislis da ce ih čuvati? Nisam bas optimista. Pokazali su jednog martovskog dana sta misle o njima, kako ih dozivljavaju.

Ako ne budu uništavani, onda ce se sve činiti da se vremenom prikazu kao da nemaju nikakve veze sa Srbima.

Pa hoće, samo tu imamo problem drugačije vrste, a to je svojatanje. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

U Glogovac emoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

u Njujorku gradu je ipak bio taj događaj, plašim se da ne strada neki poštar danas i sutra u zvečanu zbog toga, prepoznaće ga Svečlja da je on bacio telefon 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

u Njujorku gradu je ipak bio taj događaj, plašim se da ne strada neki poštar danas i sutra u zvečanu zbog toga, prepoznaće ga Svečlja da je on bacio telefon 

Evo....neki Nikolas Malvagna iz Donju Guštericu....

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

kad vežba kod naših nema promašaja, glavna lokacija hala Pionir

 

nego da vidimo ko se probio do Zvečana

https://kossev.info/aleksic-iz-zvecana-veliki-je-problem-sto-su-gradjani-prepusteni-sami-sebi-bez-podrske-maticne-drzave/

Pa evo pišemo tamo na VOX-u....valjda neki neće na ovu temu ovde da pišu, gubava im...

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MeanMachine said:

@ters

 

Verovatno i u Koreji ih je bilo dosta ali to nije poenta. Poenta je da istorijski to nisu bitne za Japan Japan se na iste proširio nisu tu bili Japanci vekovima niti je to bio deo nekog starog Japana. Plus to se dešavalo pre nečeg što danas znamo ko međunarodno pravo. Elem ako je okej Kosovo okej je i Krim tj sve što Rusi uspeju da ćape ako uspeju. Okej će biti i invazija Kine na Tajvan. Okej je i cepanje Bosne ili odcepljenja Sandžaka od Srbije. Itd itd itd.

 

Zapad je zbog Ukrajine skontao da mora nekako rešiti Kosovo tj da Srbija prihvati otimačinu. Čak je Srbija za to bila u vreme Trampa ali muti i francuski picopevac su bili kontra trumpu pa su ujebali grenelov plan. Sad verovatno pizde doduše muti je penzos pa je zabole.

Japan i Koreka mnogo daleko, Vojvodina mnogo bolji primer. Hiljadu godina Madjarska, sa sve  madjarskim crkvama i grobovima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Japan i Koreka mnogo daleko, Vojvodina mnogo bolji primer. Hiljadu godina Madjarska, sa sve  madjarskim crkvama i grobovima. 

 

I opet desilo se pre un i modernog međunarodnog prava. Pri tome nije samo Srbiji dat deo Mađarske već su i druge komšije dobile po parče neki bogme znatno veće od Vojvodine pogotovo ako gledamo populaciju Mađara koji su živeli u uzetim delovima.

 

Jer kakvo da je famozno međunarodno pravo bolje nemamo. Danas vidimo to najbolje ali jbg 90tih bio in Fukujamin kraj istorije.

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Pade mi nešto na um.

Kako se Srbi i srpska vlast ponašali prema Alabncima kada su valdali Kosovo recimo 1990-1999 ili čak između dva WW?

Da li su se ponašali bolje nego što se sad Albanci ponašaju prema Srbima? 

Link to comment
Share on other sites

Pade mi nešto na um.
Kako se Srbi i srpska vlast ponašali prema Alabncima kada su valdali Kosovo recimo 1990-1999 ili čak između dva WW?
Da li su se ponašali bolje nego što se sad Albanci ponašaju prema Srbima? 
Da. Dok nije bila formirana teroristička OVK, puno bolje. Ne treba zanemariti i period 1980-1989, koji je bio prepoznatljiv po dominaciji Albanaca u svim sferama društva i svojevrsni aparthejd prema Srbima, koji su im nesebično uzvratili nakon 1989. da bi potpunu kreativnost iskazali kada je OVK počelamda važi za ozbiljnu paravojnu formaciju. Zločini su se samo nizali i prestizali jedni druge. Do dolaska medjunatodnih snaga, aonda opet "Jovo nanovo"...otimačina imanja i kuća, zverska ubistva, često i nekažnjena ili neadekvatno procesuirana. Nikad nije bilo idealno...ili približno uravnoteženo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...