Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, Baby said:

 

Napisala sam. Uzmes ulje od belih tartufa (ne sinteticko jer nema nikakav miris), namazes testo na obe strane uljem. Od gore stavis svezu mocarelu i iseckane crne masline, stavis u rernu, ispeces i gotovo. Prosto. Jedino da nadjes dobro ulje da ima miris. 

 

Mocarela se istopi, ulje ima miris i testo postane hrskavo, a masline daju smek. Niposto obicnu rendanu ili tvrdu mocarelu, totalno je bezveze onda. 

 

Mogla bih to da jedem svaki dan. 

 

Ja ovde imam dobro polugotovo testo, veoma tanko i ukusno, brzo ispecem, 5 minuta. Verovatno sa svezim testom traje malo duze. 

Ja koristim raps ulje. Trpi veliku toplotu i bez ukusa je i mirisa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, koca popovic said:

Ako nije previse licno, jedes li gulase, riblje stvari....

 

Ja jedem sve... osim iznutrica i lubenice. Volim da pravim gulas, paprikas, sarme, pasulj... ribu bas i ne znam da spremim. Danas sam je pravila drugi put ove nedelje i dete me zamoli da vise ne pravim ribu 😄 ali ne zato sto ona nece da jede, nego zato sto nije jestljiva... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Ja jedem sve... osim iznutrica i lubenice. Volim da pravim gulas, paprikas, sarme, pasulj... ribu bas i ne znam da spremim. Danas sam je pravila drugi put ove nedelje i dete me zamoli da vise ne pravim ribu 😄 ali ne zato sto ona nece da jede, nego zato sto nije jestljiva... 

Ovo sto ne jedes je greska. Ali evo nesto za ribu. Skusa,pastrmka ili neka masna riba, nema veze. Malo ih zasjeci sa strane. Premazi sa uljem i smjesom od bijelog luka,persunovog lista,ruzmarina .Sve to na ulji.Stavis u rernu na 200 stepeni 40 minuta(moze i krace) Na pola prelij sa 2 decilitra bijelog vina. Moze da se jede sa dobrim hljebom ili pecenim krompirom. Prijatno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koca popovic said:

Ovo sto ne jedes je greska. Ali evo nesto za ribu. Skusa,pastrmka ili neka masna riba, nema veze. Malo ih zasjeci sa strane. Premazi sa uljem i smjesom od bijelog luka,persunovog lista,ruzmarina .Sve to na ulji.Stavis u rernu na 200 stepeni 40 minuta(moze i krace) Na pola prelij sa 2 decilitra bijelog vina. Moze da se jede sa dobrim hljebom ili pecenim krompirom. Prijatno

 

Ma jedem ja ribu ali kada je neko drugi spremi. Jedem sve ribe i morske i recne. Ovde bas nesto ne nalazim recnu ribu. Salmon znam da napravim. Nekada sam pravila pastrmke i skuse. Davno bese. 

 

Danas je na redu bio bakalar i nekako je bio jako masan, ne znam zasto. A bakalar ima jak miris pa valjda to mom detetu ne odgovara. Ja idem na bakalar tu u neki portugalski restoran, fenomenalno prave, sa belim lukom i persunom i kuvanim krimpirima. Od svih tih morskih cuda mi je najdraze uvek da pojedem dobru hobotnicu. Ovde nisam naisla na lignje na zaru, a to jako volim, samo ih pohuju, a to bas i ne volim toliko. Medjutim, lignje i hobotnice se bas ne usudjujem da pravim jer se brzo gumiraju ako nije sve potaman. 

 

Na dalje mi ostaje da jedem povrce (tofu ne volim), a kada izadjem u restoran onda bih narucila sve ostalo cega sam zeljna 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Baby said:

 

Ma jedem ja ribu ali kada je neko drugi spremi. Jedem sve ribe i morske i recne. Ovde bas nesto ne nalazim recnu ribu. Salmon znam da napravim. Nekada sam pravila pastrmke i skuse. Davno bese. 

 

Danas je na redu bio bakalar i nekako je bio jako masan, ne znam zasto. A bakalar ima jak miris pa valjda to mom detetu ne odgovara. Ja idem na bakalar tu u neki portugalski restoran, fenomenalno prave, sa belim lukom i persunom i kuvanim krimpirima. Od svih tih morskih cuda mi je najdraze uvek da pojedem dobru hobotnicu. Ovde nisam naisla na lignje na zaru, a to jako volim, samo ih pohuju, a to bas i ne volim toliko. Medjutim, lignje i hobotnice se bas ne usudjujem da pravim jer se brzo gumiraju ako nije sve potaman. 

 

Na dalje mi ostaje da jedem povrce (tofu ne volim), a kada izadjem u restoran onda bih narucila sve ostalo cega sam zeljna 😄 

Samo da ti kazem, to nije bakalar. Bakalar nema nimalo masnoce. Inace ovo jelo moze da se pravi od raznih riba. Ali ono sto se zove bakalao, pravi se od jedne sjeverne ribe usoljene i osusene u sjevernim krajevima.

Nego ako nije tajna u kom si dijelu USA , po meni ovako kasno( kod mene trenutno 03:25)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Samo da ti kazem, to nije bakalar. Bakalar nema nimalo masnoce. Inace ovo jelo moze da se pravi od raznih riba. Ali ono sto se zove bakalao, pravi se od jedne sjeverne ribe usoljene i osusene u sjevernim krajevima.

 

Ma jeste bakalar (cod fish) nego sam ga ja malo zamastila vise nego sto treba i verovatno pogresnim uljem. Sve u svemu, nije uspeo 😄

 

Doduse, nikada pre nisam pravila bakalara, a ja kada kuvam, kuvam bez recepta, po nekom mom nahodjenju, onako kao kad pravim neko slicno jelo... 

Obicno trazim ukus koji volim i onda tako pravim stvari. U zivotu nisam procitala recept, nego gledala sta mama i baka rade. Valjda zato ne znam da pravim kolace, tj. nista slatko osim cheesecake koji se pravi za par minuta, bez ikakvog kuvanja. U sustini, ljudi vole da jedu kod mene, valjda to znaci da ne kuvam lose 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Ma jeste bakalar (cod fish) nego sam ga ja malo zamastila vise nego sto treba i verovatno pogresnim uljem. Sve u svemu, nije uspeo 😄

 

Doduse, nikada pre nisam pravila bakalara, a ja kada kuvam, kuvam bez recepta, po nekom mom nahodjenju, onako kao kad pravim neko slicno jelo... 

Obicno trazim ukus koji volim i onda tako pravim stvari. U zivotu nisam procitala recept, nego gledala sta mama i baka rade. Valjda zato ne znam da pravim kolace, tj. nista slatko osim cheesecake koji se pravi za par minuta, bez ikakvog kuvanja. U sustini, ljudi vole da jedu kod mene, valjda to znaci da ne kuvam lose 😄 

Huh. Draga Baby. Ne mogu da vjerujem. Ti ko moja majka. Na zalost umrla, nikad nije citala recepte ............

Link to comment
Share on other sites

Just now, koca popovic said:

Huh. Draga Baby. Ne mogu da vjerujem. Ti ko moja majka. Na zalost umrla, nikad nije citala recepte ............

 

Nisam ni ja videla da moja mama i baka gledaju u recepte, nekako su znale da kuvaju. 

 

Moja kuma... svaki put kada dodjem pitam sta radis, ona kaze, "prepisujem recepte"... ja reko, duze traje to prepisivanje nego kuvanje. A onda jednog dana dodje kum na vrata i pita da li imamo rucak. Ja reko imamo, sta bi? Kaze on, zena vezba pasulj na meni vec peti dan i ni jedan nije uspeo 😂

 

Toliko o receptima. 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, koca popovic said:

Huh. Draga Baby. Ne mogu da vjerujem. Ti ko moja majka. Na zalost umrla, nikad nije citala recepte ............

Mislio sam da kazem , nikad nije napravila neki kolac. A ja volio. Sad bih umio da napravim ali ne smijem da jedem

Just now, koca popovic said:

Mislio sam da kazem , nikad nije napravila neki kolac. A ja volio. Sad bih umio da napravim ali ne smijem da jedem

Auh. jbmt zivot.Kako sam bio naucio da pravim hurmasice. Sad samo gledam.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

Ko voli picu?

 

Ja volim, ali najvise volim moju, prostu i jednostavnu koju napravim za par minuta. 

 

Testo (ja koristim vec polu peceno tanko testo tako da se brze zavrsi), ulje od belih tartufa (ali ne sinteticko nego maslinovo sa uljem od tartufa i komadicem tartufe u ulju da mirise), sveza mocarela (obavezno sveza mocarela, ne ona rendana ili nesto slicno) i iseckane crne masline. 

Nauljim testo na obe strane, poredjam mocarelu i crne masline, ispecem da hrska i njam... Nikakvi sosovi, samo ulje. 

 

to se kod nas zove pogača sa sirom 🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan savet, prvo peci bez sira a sir dodaj na zadnjih 5 minuta pečenja. Kad sir krene da "ključa" to ti je znak da počinje da gori i da treba da vadiš. Ja ga ostavim da krene da dobija narandžastu boju jer volim tako ali većina voli da ostane beo. Tebi je ovde sir skroz izgoreo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

 

Kakvo kuvanje na ove vrućine…chicken curry tacos with sweet potato fries. Nisam mogla da odolim iako izbegavam prženo.


Tako sa piletinom i pomfrit od slatkog krompira, jednostavni sastojci: piletina kari sos kikiriki i kokos, pečena crvena paprika, karamelizovan luk i kupus sa cilantrom.

 

google translate kaže indijski krompir za sweet potato, pa kažite mi tačan naziv.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2021 at 4:40 AM, Tomiprunet said:

Moja pica, testo pravim sam. Hrskava. Odlicna

c969a062c038c114e6704382cf03cf2d.jpg


1d646d83958ed3e086c4c6dc9d4aedac.jpg

Necu da kritikujem, mene zezaju sto stavljam ananas na pizzu, ali gde bre kobasica. Dodaj pecurke, paradajz svez, i moze sunkica i prsut. 😛 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je to kulen, dakle Pizza Mađarica kako je kod nas poznata, mada u Mađaricu ide i šunkarica i kulen. Ovo je više kao američka peperoni pizza na naš način 🙂

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/7/2021 at 7:28 PM, mrd said:

Necu da kritikujem, mene zezaju sto stavljam ananas na pizzu, ali gde bre kobasica. Dodaj pecurke, paradajz svez, i moze sunkica i prsut. 😛 

Nisam imao sunke ni prsuta. Vec sam jeo samo sa paradjzom i mozarellom, pa sam eto stavio kulen. Inace omiljena mi je da ispecem pizzu sa paradjzom i mozarellom, i onda kad je izvadim iz pecnice na nju stavim svezu rukolu i iscepkanu tanko secenu prsutu i parmezan u listicima.. Takvu pizzu sam jeo u Italiji, i bila je najbolja pizza koju sam ja ikada jeo. edit: setio sam se, zove se miss italia

 

Inace volim i ananas na pizzi. :)

Edited by Tomiprunet
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...