Jump to content

Dokumentarci


Drug Crni

Recommended Posts

 

 

Documentary film: Grizzly Bear Cubs and Me (2018)

 

https://www.imdb.com/title/tt9518952/

 

Expert wildlife cameraman Gordon Buchanan joins a family of Russian biologists, the Pazhetnovs,

to take part in their incredibly successful program of raising and rehabilitating orphaned Russian bear cubs

in the frozen Russian wilderness.

Filming locations The Orphan Bear Rescue Centre, Tver Region, Russia.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Konacno sam pogledao The Last Dance - sportski dokumentarac o eri Chicago Bullsa sa Michaelom Jordanom.

Deset epizoda od po skoro sat vremena..bas dosta materijala i ozbiljan projekat. Odlicna produkcija, dobar scenario..kod dokumentaraca ljudi obicno upadaju u zamku misleci da je dokumentarac lako snimiti..cak i dobar dokumentarac,a ovaj je vrlo dobar. Mnogo stvari sam,kao ljubitelj sporta, znao,ali bogUmi,dosta i nisam. Zato mi je gledanje i bilo toliko zanimljivo.
Npr.znao sam da je MJ bio ego-manijak,ali pojma imao nisam do kojih je granica to i iskazivao. U filmu je to pokazano kao nesto sto je imalo svoje lose,ali i dobre strane. Cak vise ove dobre.

Ocekivao sam makar malo vise protagonizma Tonija Kukoca u serijalu. Ipak je on nekoliko puta bio biran za najboljeg "sestog igraca" lige,a nekako mi je ostalo u secanju da to (posebno u ono vreme) nije bilo bas beznacajno u NBA..u seriji je prikazan skoro pa kao neki marginalac..

Obavezno stivo za sve ljubitelje sporta,jer ovo spada u sportsku opstu kulturu definitivno. Od mene ocena 4.5/5

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

The_Vietnam_War_(TV_series)_title_card.j

 

The Vietnam War (2017)

 

Dokumentarac o ratu u Vijetnamu. 10 epizoda koja traju od 1:20 do 1:50, kako koja. Opisuje se rat sa aspekta ratnih operacija, događaja vezanih za rat kao i detaljan opis stanja u "pozadini" u oba Vijetnama i u samim SAD. Obzirom na prirodu tog rata opis stanja u državama je centralna tema jer je to više uticalo na sam tok rata nego operacije na terenu. U filmu ima 10-20 aktera koji detaljno pričaju svoju priču i opisuju događaje kojima su prisustvovali. Dosta emotivne priče gde manje više svaki od njih završi u suzama. sagovornici nisu neke poznate ličnosti to su uglavnom ljudi koji su bili obični vojnici pa do nižih oficira. Dosta telefonskih razgovora koji više nisu tajna je u filmu zaista odličan dokumentarac za one koji žele da razumeju ovaj rat.

 

Ujedno za naše podneblje dobra lekcija pošto većina ne zna kako se ovaj rat u stvari završio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FIFA Uncovered

 

https://www.imdb.com/title/tt22872838/

 

 

U pauzama svetskog prvenstva može da se baci pogled kako se dolazi do organizacije istih. Mito,korupcija i ljuti Ameri koji su neočekivano izvisili za organizaciju 2022, naljutili se ,pokrenuli akciju i pohapsili ljude u Fifa , i gle čuda dobili organizaciju 2026 godine. Cetiri epizode , ocena 6/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/6/2022 at 2:40 PM, Tanatos said:

FIFA Uncovered

 

https://www.imdb.com/title/tt22872838/

 

 

U pauzama svetskog prvenstva može da se baci pogled kako se dolazi do organizacije istih. Mito,korupcija i ljuti Ameri koji su neočekivano izvisili za organizaciju 2022, naljutili se ,pokrenuli akciju i pohapsili ljude u Fifa , i gle čuda dobili organizaciju 2026 godine. Cetiri epizode , ocena 6/10

I to na tridesetogodisnjicu od najvece otimacine u istoriji sporta - olimpijskih igara 1996.

Link to comment
Share on other sites

To da, ali svejedno Qatar kao domaćin SP... Bilo je dobrih i odličnih mečeva, što nema nikakve veze sa organizatorom, rent a fanovima, često polupraznim stadionima i tome kako organizaciju dobije neka zemlja koja ima veze sa fudbalom i sportom kao... Dopunite sami. U poređenju sa ovim, naredni World Cup u NA će biti space shuttle. Mora biti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

YU Grupa - trenutak sna (2023)

 

Ja obožavam muzičke dokumentarce, nevezano da li mi se sviđa artist koji se obrađuje + je ovde ortak radio montažu pa sam morao da gledam. Ja bih rekao da ovo i nije klasični muzički dokumentarac jer apsolutno ništa nije objašnjeno - kako je bend postao popularan, kako se dokopao Londona i snimanja tamo, kako i zašto su članovi otpadali naročito bubnjari itd. Ovo je priča o Jugoslaviji i porodici. Nisam znao da Petar Jelić ima bolesno dete, to je baš tužno. Nikad mi nije bio simpatičan kao lik, al sad je postao. Aj nekih 6,5/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

YU Grupa - trenutak sna (2023)

 

Ja obožavam muzičke dokumentarce, nevezano da li mi se sviđa artist koji se obrađuje + je ovde ortak radio montažu pa sam morao da gledam. Ja bih rekao da ovo i nije klasični muzički dokumentarac jer apsolutno ništa nije objašnjeno - kako je bend postao popularan, kako se dokopao Londona i snimanja tamo, kako i zašto su članovi otpadali naročito bubnjari itd. Ovo je priča o Jugoslaviji i porodici. Nisam znao da Petar Jelić ima bolesno dete, to je baš tužno. Nikad mi nije bio simpatičan kao lik, al sad je postao. Aj nekih 6,5/10

Gde ima da se gleda?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

images?q=tbn:ANd9GcQWf5teUErlGpXAZVW17NW

 

Netflix dokumentarac iz dva dela. Prvi deo Džimijev uspon u slavu. Najpopularniji Britanac, radio i TV voditelj, veliki humanitarac, druži se sa Čarlsom i Dajanom, Tačerkom, papa Jovan Pavle II ga odlikuje, postaje vitez... A u drugom delu progovore njegove žrtve, tada deca, danas zrele žene. Stomak zaboli. I od njegovih zlodela i od toga kako ga je BBC i uopšte tadašnje visoko društvo sakrivalo, iako je moralo da zna šta je radio. Još u dokumentarcu nisu sve ni naveli.

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Look What You Made Me Do (2022)

 

Gledao sam u okviru Beldocsa ovaj film koji govori o ženama, žrtvama porodičnog nasilja, koje su ubile svoje muževe. Reklo bi se odmah da ova tema može da bude baš inspirativna za filmadžije međutim ovog puta smo dobili prilično sterilan proizvod koji je solidno urađen tehnički međutim naracija i neka logika zaokruženosti nedostaju. Lično nisam osetio tu patnju glavnih likova niti je ona nešto ubedljivo prikazana. Može da se gleda ali sam od ovakve teme očekivao mnogo više. 5/10

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 5:02 AM, Drug Crni said:

Mystify - Michael Hutchence, muzicko-dokumentarni film,2019

Sjajan dokumentarac o tragicno premunulom frontmenu australijskog benda INXS. "On je oduuvek zudio za zadovoljstvom i imao je nezasitu znatizelju,uvek u potrazi za novim osecajima" jedna je od recenica koje opisuju njegovu licnost i zivot,a dolazi od jednog od brojnih sagovornika u ovom dokumentarcu izuzetno bogatom do sada nevidjenim kucnim snimcima. 
Harizmatican i ambiciozan,Hutchence je jednako zudio i za porodicom i za umetnickim uspehom. U filmu o tome svedoce,izmedju ostalih,i njegove velike ljubavi Kyle Minogue i Helena Christensen,koje kreiraju intimni portret coveka iza statusa boga seksa - etikete koja je istovremeno hranila njegovu popularnost,ali ga i osudila. 

Naravno,posto volim muziku INXS,meni je film bio posebno zanimljiv,gledljiv,emotivan,ali i razotkrivajuci.
Trejler:
 

 

 

Hvala za ovo, juce odgledah. Bilo mi interesantno da pogledam s obzirom da sam citala dosta o Bob Geldofu kojeg je zena (Pola) ostavila zbog Majkla i proizvela dramu svima sa kojima je bila u ikakvoj vezi (deca, Bob, Majkl). Na kraju je Bob kada je i Pola umrla usvojio Maklovo i njeno dete. Pola je bila kao atomska bomba, gde god je prosla je ostavila pustos. 

Bila sam veliki Bobov fan zbog Live Aid. Neverovatan broj muzicara je uspeo da okupi za dobrotvorni koncert i evo do dan danas se jos tako nesto nije ponovilo. Nazalost, pare za pomoc cesto odu u pogresne ruke, ali Bob je imao najbolju nameru u svemu tome. Neverovatan covek. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Geronimo said:

Pola > Nensi > Kortni

Sve su bile 'ludace' na svoj nacin, al Polu hejtujem najvise.

 

 

Da su bar neke fatalne zene pa da je jasno zasto su izgubili glavu... Yoko Ono je isto na mojoj 'favorite' listi iako nije kriva za Lenonovu smrt. 

 

Sada sam se setila grafita u Novom Sadu kod stranda 'Joko ovo, Joko ono i ubise Lenona' 😄 

Edited by Baby
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...