Jump to content

Pravda vs Pravosuđe (Serbian style)


Stoned Laki21
Message added by GlennGould

Ova tema je splitovana, a tiče se pravosuđa, pravde i zakona. Kao uvod se koristi post koji je inicirao raspravu.

Molimo vas da u ovoj temi ne ulazimo u novinarsku etiku tabloida jer je cilj teme da se razgovara o pravosuđu.

Recommended Posts

8 hours ago, Constantin said:

Još je i misterija kako je Tanjug, Studio B to objavio još jutros, a svi ostali pre 2-3 sata ?

 

Ovo nisam znao, ali i bez toga su obaveštenja malo konfuzna, gde je devojčica pronađena, ko ju je pronašao, kako je otmičar pobegao, ako je pobegao ispred patrole, a ne mogu da ga stignu, to je sramota. Sve mi više liči na loše režiran rialiti.

edit:

Vidim, ministar kaže, pretpostavljamo da je otmičar u Niškom okrugu, pobegne im čovek ispred nosa, njihova preciznost u lociranju je stotinak kilometara u krug. 

Kao da još nisu dobili informaciju šta su juče radili. 

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god da je istrazivao i planirao alternativne puteve i pravce, kako je moguce da izbegne stotine vojnike i policajaca sa dronovima i termalnim kamerama, kao da je kombinacija Ramba, vuka  i divokoze. Izuzetna nesposobnost svih odgovornih sluzbi, koje ce kada ga uhvate negde smrznutog to predstaviti kao vrhunski uspeh.

 

Makar je devojcica ziva i zdrava i sa roditeljima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, AgroLaki said:

policajaca sa dronovima i termalnim kamerama

 

BRATE,  na stadion JNA ili Marakana, koji li jebem li ga,  je čovek spustio dron sa velikoalbanskom zastavom u svrhu provokacije koja je uspela jer je reprezentacija Albanije, zbog nikakve reakcije naše policije koja je dozvolila divljanje navijača i pokušaj linča albanskih reprezentativaca od strane rulje na tibinama, pobedila za zelenim stolom rezultatom 3:0.

E sad zamisli da je taj lik bio maliciozan i umeststo benigne krpe, za isti dron privezhao neku eksplozivnu napravu?


poenta upisa je:  kakva vojska i policija, oni su još u 70im  oni su još uvek JNA i Narodna MIlicija, koji su vam jadi.  Kakvi dronovi i termalni uredjaji, kakvi operativni radovi i ostali bakrači.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čekaj sad....malopre na TV Prva ide intervju sa čovekom čija je vikendica i koji je sa sinom otkrio da se tu skriva otmičar sa otetom. I onda priča, sine daj pištolj, otmičar skače kroz prozor, beži. Obaveštavaju policiju i prvi policajac u civilu se pojavljuje za nekih 15 minuta- Nakon toga, u nekoliko narednih minuta, kako kaže čovek, čitava Armada....????

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

 

 


b921e324591ab49fd1c18e06aaf5eab9.jpg

Zar nije malo nelogicno da su je nasli samu u kuci?

 

 

Pazi, sto vise citam vesti sve je vise nelogicnije. Sto se tice da su je nasli samu u kuci, generalno mi je OK u varijanti da su ga pronasli i da je morao da bezi.

Verujem da je sigurno neka mutljavina, ali ipak ne mogu da uzimam zdravo za gotovo svaku vest koja je u suprotnosti sa zvanicnim, pa bile one i zvanicno naprednjacke.

 

Kad su onomad bile poplave, koleginica mog brata koja je iz nekog macvanskog sela pise SMS u fazonu Sabac vise ne postoji, potopljen je, drnde mrnde, tvitovi o Sapcu itd, keva zove sestru od tetke u Sabac: evo otisli moji da ojacavaju nasip ali za sad je ok.

 

Shodno tome, uzimajuci u obzir broj ukljucenih aktera, pitanje je da li cemo ikada cuti sta se stvarno desilo. Ako ga uhvati policija u dobro snimljenoj spektakularnoj akciji onda je sigurno on uhvacen jos juce, ako ga opet uhvati neki random nebitni lik onda su verovatno samo ovi kreteni bas nesposobni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Constantin said:

I onda priča, sine daj pištolj,

 

I da je sin pripucao iz pištolja, pogodio otmičara u predelu glave i ovaj od povreda umreo, evo ja tebe kao pravnika pitam:

Ubistvo prvostepeno 1/1 ide sin (ili tatko) u zatvor i onda da se zgražavamo kako je čovek koji je spasio dete od otmičara završio u zatvoru.

Pričamo o pravu i pravdi.  Ti kao advokat sa pravne strane da mi odgovoriš onako ljudski i čovečanski, kako bi OJT niški  to delo kvalifikovao?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoned Laki21 said:

 

I da je sin pripucao iz pištolja, pogodio otmičara u predelu glave i ovaj od povreda umreo, evo ja tebe kao pravnika pitam:

Ubistvo prvostepeno 1/1 ide sin (ili tatko) u zatvor i onda da se zgražavamo kako je čovek koji je spasio dete od otmičara završio u zatvoru.

Pričamo o pravu i pravdi.  Ti kao advokat sa pravne strane da mi odgovoriš onako ljudski i čovečanski, kako bi OJT niški  to delo kvalifikovao?

Čekaj, ja sam kriv. Nisam opisao potpuno. "Sine daj pištolj" je bilo "kobajagi"...nisu imali nikakvo naoružanje. To je bilo više za uplašiti otmičara.

 

OJT..svejedno, niški ili beogradski, u čemu je razlika ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Čekaj, ja sam kriv. Nisam opisao potpuno. "Sine daj pištolj" je bilo "kobajagi"...nisu imali nikakvo naoružanje. To je bilo više za uplašiti otmičara.

 

ajde uzmimo da nije bilo kobajagi i da je sin potegnuo kuburu i ko pravi naslednik Sindjelićev  pravo medju oči ga strefio dok je ovaj bežao preko nekog zabrana

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

ajde uzmimo da nije bilo kobajagi i da je sin potegnuo kuburu i ko pravi naslednik Sindjelićev  pravo medju oči ga strefio dok je ovaj bežao preko nekog zabrana

To je naravno nemoguće...jer ne može da ga pogodi među oči, dok beži, osim ako je izvrišlac KD trčao unazad...teško verovatno.

Čim je počeo da beži, da se udaljava sa ica mesta, prestaje sa vršenjem KD pa nema elemenata za upotrebu vatrenog oružja.

Klasično ubistvo...k'o na Divljem zapadu..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

 

To je naravno nemoguće...jer ne može da ga pogodi među oči, dok beži, osim ako je izvrišlac KD trčao unazad...teško verovatno.

Čim je počeo da beži, da se udaljava sa ica mesta, prestaje sa vršenjem KD pa nema elemenata za upotrebu vatrenog oružja.

Klasično ubistvo...k'o na Divljem zapadu..

 

beži beži i onda se okrene da pogleda da li ga ko juri i u tom trenutku BAM


ili nebitno  ajde da uzmemo situaciju da su Tatko i Sin prišli krijući vikendici i da ih niko nije snimio i BUM BUM kidnapera na primer...   pišem ovo zbog atmosfere koja se zapatila ovih dana da je najnormalnija stvar na svetu  ubiti čoveka koji je osumnjičen za to i to delo...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

beži beži i onda se okrene da pogleda da li ga ko juri i u tom trenutku BAM.

 

To je već drugi momenat, i forenzički, na osnovu tragova kretanja i izjava svedoka (koliko može jedan svedok da bude pristrasan u ovom slučaju sin-to ceni Sud) treba dokazati da se to zapravo tako desilo, a ne da je izvršilac rešio da se preda, a ovaj samo izvršio čistu egzekuciju.

 

Quote

ili nebitno  ajde da uzmemo situaciju da su Tatko i Sin prišli krijući vikendici i da ih niko nije snimio i BUM BUM kidnapera na primer...   pišem ovo zbog atmosfere koja se zapatila ovih dana da je najnormalnija stvar na svetu  ubiti čoveka koji je osumnjičen za to i to delo..

 

Atmosfera je takva kakva je. Ako ti prezentuješ javnosti neke dokaze (kao slučaju Krušik) a neko koga se ti dokazi tiču odgovori sa "Pa šta"...normalno je kakvu atmosferu praviš. Mislim nije normalno, ali...

 

Ne mogu Tatko i Sin sada da isprave sve propuste pravosuđa u minulom periodu. Treba u sudskom postupku izvesti dokaze, koji su nepobitni inače, ovaj "Malčanac" je povratnik i samim tim je ispunio sve preduslove za najtežu kaznu predviđenu za ovo delo. To što se priča u javnosi "Ma ja bih ga..." je normalan i emotivan odgovor na učinjeno, ali ipak, stvari tako ne funkcionišu, bar ne bi trebalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

beži beži i onda se okrene da pogleda da li ga ko juri i u tom trenutku BAM


ili nebitno  ajde da uzmemo situaciju da su Tatko i Sin prišli krijući vikendici i da ih niko nije snimio i BUM BUM kidnapera na primer...   pišem ovo zbog atmosfere koja se zapatila ovih dana da je najnormalnija stvar na svetu  ubiti čoveka koji je osumnjičen za to i to delo...

Ako je otmicar bio naoruzan, BUM BUM sin bi bio oslobodjen na osnovu zakona o samoodbrani

 

Edit: naravno pod uslovom da sin legalno poseduje oruzje

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jedibojan said:

Ako je otmicar bio naoruzan, BUM BUM sin bi bio oslobodjen na osnovu zakona o samoodbrani

 

Edit: naravno pod uslovom da sin legalno poseduje oruzje

Nije ovo Amerika....itekako bi bio osuđen, ukoliko otmičar ne bi pokazao jasnu nameru da upotrebi oružje. To što ga poseduje nije samo po sebi opravdanje da se oružje protiv njega može upotrebiti. Ako preti njime, to je druga priča.

 

Ne može biti otežavajuća okolnost, ako upotrebiš oružje prema otmičaru ni to što nemaš dozvolu za nošenjenje oružja, s tim da trebaš razdvojiti dozvolu za posedovanje i dozvolu za nošenje oružja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...