Jump to content

Pravda vs Pravosuđe (Serbian style)


Stoned Laki21
Message added by GlennGould

Ova tema je splitovana, a tiče se pravosuđa, pravde i zakona. Kao uvod se koristi post koji je inicirao raspravu.

Molimo vas da u ovoj temi ne ulazimo u novinarsku etiku tabloida jer je cilj teme da se razgovara o pravosuđu.

Recommended Posts

13 minutes ago, Stoned Laki21 said:


naša policija ne zna da radi svoj posao, to je svima manje više jasno ko hoće da vidi, a na to se posle nadogradjuje tužilaštvo i na kraju sudstvo,  al sve počinje od policije koja svaki slučaj rešava ili drukanjem ili batinama, pa kad bude nešto ovako kompleksnije tipa Jelena Marić, ovo dete, Tija jurić  i svašta nešto što je malo jače od tri klinca u parkići jedu mango,  dolazimo do ovakvih situacija.  Jer to je jednostavno ekipa zakržljalih mozgova kojima se posao svodi na: PRIZNAJ PRIZNAJ!!!!!!!!!


Najcrnje što je ova devojčica iz romske manjinske grupe, pa je bilo ovako kao što si ti rekao. Tek kad su južne vesti i ostali krenuli da prave dreku, onda 16000  policajaca juri Džordža po ulicama čikaga.

Druže moj dobri, ti očigledno nemaš pojma o MUP RS, na žalost. Nisu ovo 70s,90s, to se ne radi vec dugo. MUP je sposoban ali imamo loše zakone. 

 

5 minutes ago, Azazelkg said:

E sad, ispada da je sve izmišljeno i iskonstruisano.... Ako je već tako, da se proda priča kao scenario u Hollywood, oskar zagarantovan... U celoj priči je najstrašnije što će se ispod žita provući to da je taj monstrum dva puta zatvaran zbog istog dela i uredno puštan na slobodu, ne bili mu se dala prilika da opet sve isto ponovi... To je ono što najviše zabrinjava u celoj situaciji... Bilo je i peticija lokalnog stanovništa zbog njegovog puštanja na slobodu, ali...džabe nije vredelo....

Pa evo, zbog ovakvih gore nije vredelo. 

Ono bi ljudska prava za ne ljude. I dodje ovde da podj***va, čisto da nešto napiše.Ali ok, neka, treba tako, da se vidi kakvih sve ima. Isto kao meni sto je pre tri dana rekao jedan polupijani političar, kaže : Ona je romkinja, ko zna, možda nije on, oni se mladi žene i udaju...

To je ta sorta. 

Edited by JohnnyDragon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mare80 said:

Nasa policija,sto rece jedan novinar,prvo pre bilo kakvog postupanja proveri za svaki slucaj dali je osumljiceni zasluzni clan SNS,pa onda ako nije pokrece postupak...

Ovaj konkretni slucaj za mene je misterija,znam da je taj deo Srbije gde se osumljiceni krije relativno retko naseljen,ali jebem mu misa nije Sibir ili severna Kanada,da toliki broj policajaca ne moze da ga nadje...

Jos mi se ne svidja ovo ukljucivanje civilnih lica u potragu,razumem zelju da se pomogne,ali sta ako lica koja ucestvuju dodju u kontakt sa osumljicenim i otetom devojcicom pre policije,kako ce postupiti ako za takve situacije nisu obuceni,mogu li  svojim postupkom ugroziti bezbednost sebi i devojcici...

Sve u svemu,jako traljavo i amaterski organizovano...

 

 

 

Kad su amerikanci snimili ovaj film 😄


https://www.imdb.com/title/tt0112681/

6 minutes ago, JohnnyDragon said:

Druže moj dobri, ti očigledno nemaš pojma o MUP RS, na žalost. Nisu ovo 70s,90s, to se ne radi vec dugo. MUP je sposoban ali imamo loše zakone. 

 

kontam da ih poznajem mnogo bolje od tebe rodjeni.

Link to comment
Share on other sites

Quote
  • Врховни суд је стао на становиште да је првостепени суд дао превелик значај чињеници да је он више пута осуђиван, између осталог, и за истоврсно кривично дело!

http://www.politika.rs/scc/clanak/444925/Kako-je-sud-ublazio-kaznu-Malcanskom-berberinu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Jel sad vidite sta se dogodi kad ministar policije kupi diplomu,

kad direktor BIA umesto da drzi mistriju i libelu vodi obavestajnu,

kad ministar vojni ima 15 dana vojnog kursa,

kad ministarka pravde ne zna ni vola da ubode,

kad predsednica vlade ima kurs za skaute od skole...

Dete ne mogu da nadju 10 dana nesposobnjakovici.

Kada je onomad proslo da  ministar policije  zvalavi pred kamerama o akciji hapsenja na autoputu otmicara Prenkove kcerke, a dan kasnije izginu posada i piloti helikoptera jer je tadasnji ministar vojni hteo isti spektakl na aeorodromu - sta te cudi?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Kada je onomad proslo da  ministar policije  zvalavi pred kamerama o akciji hapsenja na autoputu otmicara Prenkove kcerke, a dan kasnije izginu posada i piloti helikoptera jer je tadasnji ministar vojni hteo isti spektakl na aeorodromu - sta te cudi?

Ma...ima svi da se čudimo. Zamisli, jedan psihopata zavrće žandarmeriju, SAJ, BIA, dronovi, lovci...koga sve ne, a zamisli "sutra" da nekakav dobro obučeni diverzant reši da pravi zajebancije po Srbiji ?

 

Ne znam šta j problem ? Mašan Lekić da se pojavi? Feketić?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Ma...ima svi da se čudimo. Zamisli, jedan psihopata zavrće žandarmeriju, SAJ, BIA, dronovi, lovci...koga sve ne, a zamisli "sutra" da nekakav dobro obučeni diverzant reši da pravi zajebancije po Srbiji ?

 

Ne znam šta j problem ? Mašan Lekić da se pojavi? Feketić?

Iskreno, zemco, ic me ne bi zacudilo da u medijima vidim naslove tipa Ministar uhvatio pedofila i otmicara posle duge borbe,

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/27/2019 at 9:43 AM, Stoned Laki21 said:

 

ovaj naslov sam skinuo sa Insajdera, a uglavnom svi naslovi osumnjičenog Ninoslava već vide kao jedinog i glavnog krivca. Već mu je presudjeno da je on taj koji je to uradio, pa se nabrajaju njegovi gresi iz prošlosti i svašta nešto....

A šta ako se ispostavi da nije kriv?  nevezano za sve ovo od ranije za šta je ležao zatvora?  Šta ćemo onda? 

 

Sansa da nije on u pitanju na osnovu prilozenih dokaza dosadasnjih je 0,001% Naravno da rulja ne treba da presudjuje nikome vec sud ali mi je jako interesantno kako si se u celoj ovoj tragediji uhvatio pre svega za to. Cenim da je prioritet pronaci devojcicu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

http://rs.n1info.com/Vesti/a556237/Potraga-za-Monikom-deveti-dan.html

 

Zašto se Vojska Srbije tek sada uključuje u potragu za devojčicom? Zašto se nije uključila onda kada je dobijena informacija da je oteo taj "malčanski berberin"? 

 

Kada su dobili tu informaciju odmah je trebao da se poveća broj ljudi koji je traže.

 

 

Zato sto je to primarni zadatak policije,zato sto vojska nije obucena sem mozda neke antiteroristicke jedinice za taj posao...

Ovde je pitanje koliko brzo je policija reagovala posle prijave o otmici i na kakav nacin...

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ne bi ja to isključio kao nemoguće 🙂

 

Ma kakav ministar, Vucic licno. 

 

 

Inace, taj lik kao da je neki rambo, a ne psihicki bolesnik. Nivo nesposobnosti nase policije je zaista zabrinjavajuci. 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teška priča da će đubre pronaći, vidiš koliko je on prešao, stigao do Zaječara maltene, vrv ima pomoć... 

Tužno je kako su nesposobni ispali.. 

Ne daj Bože nekih terorista.. A 1972 u SFRJ znaju stariji, kako ih je UDBA sa TO rešila.. Tako je trebalo i ovog, ali kada se ne radi temeljito i previše papirologije da bi se aktivirala adekvatna odeljenja MUPa, eto.. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, A sad said:

 

Ma kakav ministar, Vucic licno. 

 

 

Inace, taj lik kao da je neki rambo, a ne psihicki boesnik. Nivo nesposobnosti nase policije je zaista zabrinjavajuci. 

Pazi...neka je on i ovo planirao, spremio nekakvu svoju "logistiku", deseti dan izmiče ogromnoj policijskoj poteri, ali kako devojčica izdržava sve to ? Možda on i nije odmakao od Niša i bliži je nego što su pretpostavke policije, šta znam. Previše nelogičnosti ima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Pazi...neka je on i ovo planirao, spremio nekakvu svoju "logistiku", deseti dan izmiče ogromnoj policijskoj poteri, ali kako devojčica izdržava sve to ? Možda on i nije odmakao od Niša i bliži je nego što su pretpostavke policije, šta znam. Previše nelogičnosti ima...

 

Upravo tako. Ne zelim da kalkulisem u ovakvim situacijama, ali zaista je cela ova prica potpuno nelogicna...

Link to comment
Share on other sites

Pazi,ako je sve to istina sto se prica,ne verujem da ima pomagaca,ovo je delo psihicki labilne osobe a ne neka otmica radi ucene itd....

Prica o pomagacu mi deluje kao izgovor za policiju zbog "kilavog" delovanja...

Ovo piskaranje tabloida o pravcima potrage mi je dno,prvo sto obavestavaju kuda se potraga odvija mada ne verujem da je otmicaru do citanja novina,drugo zbog opasnosti da neko od lokalaca odluci da izigrava "Ramba" pa dovede u opanost devojcicu,sebe ili nekog ko se zadesio slucajno u pogresno vreme na pogresnom mestu...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Jedino opravdanje za policiju je da im je utekao u Niš ili da ima neku zemunicu bogu iza nogu. Za sve ostalo moraće neko da snosi odgovornost za ovu nesposobnost.

Prema raspoloživim tragovima, krenuo je van Niša, a moguće je da je iskoristio prvu, drugu, noć i vratio se nazad dok oni tumaraju po okolini Knjaževca. Razdaljina između Niša i Knjaževca, vazdušnom linijom je preko 40 km, putem 60 km, ako je on mogao da "isforsira" tu deonicu, neravni i nepristupačni tereni, pa čak i prugu da je koristio, devojčica teško da to može da izdrži. Drugo, nigde nije viđen da kupuje hranu, to znači da je negde imao sve to spremljeno, a nije mogao da ima na više mesta u dužini od pedesetak kilometara. Vidim, dele po medijima fotografiju, a videli smo svi kako izgleda, sa jakom bradom, verujem da je do sada poprimio izgled sasvim drugačiji, sa bradom....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Plavi Golub said:

 
Ovo je kljucno.

 

Da, slažem se. Ključno pitanje.

 

Stiče se utisak da su ozbiljnu potragu počeli tek kada se saznalo da je i taj manijak nestao, pa su povezali devojčicin nestanak sa njim.

 

Da li su pre toga mislili " To je mala Romkinja, možda se i udala?"....

 

Tužna sam a i besna što ti policajci deluju totalno neorganizovano. Ne znam, nije to područje veličine Njujorka pa da je nemoguće da se pronađu otmičar i devojčica.

 

Nadam se da su obavestili i bugarsku policiju jer je to blizu granice. 

 

Pisanje tabloida je grozno..dno..

Edited by Devojka Luke Razića
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako su tačne informacije, kao što rekoh, bio je u blizini Niša. Čekamo detalje. Najbitnije je da je devojčica živa i zdrava i da će uspeti da se izbori sa traumama posle svega šta joj se dogodilo. Vlast i društvo uopšte da ovo bude poslednja pouka kako treba postupati sa psihopatama kriminalnog ponašanja....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...