Jump to content

ABA League Fantasy 2019/2020


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, MetalHead said:

 

 

Zanimljiv tim, samo je Carapic promasaj po mom misljenju... za te novce mogao si bolje naci. Ili da si oba Ognjena skartirao (Jaramaz moze od sjaja do ocaja) i da si uzeo jednog sigurnog i jednog potencijalno dobrog... tipa Allen/Popovic (mada Popu sada stize Luka... Mozda Codi MM + neki jeftin). 

To sam uglavnom i radio u ostalim timovima, ovaj sam bio sastavio zbrda-zdola. Mclntyre mi je u vecini timova plej, a drugog sam popunjavao ovim jeftinijim(Trifunovic,Radanov...)  Nema mnogo igraca koji su mi se svideli na toj poziciji, uglavnom su svi preskupi, i dosta strelaca koji iskljucivo gledaju kos, a po mom iskustvu takvi igraci nisu dobri za fantasy. Na drugoj strani CMM opravdao poverenje i bice verujem jedna all around masina ove sezone sa tu i tamo nekom suterskom krizom.

Link to comment
Share on other sites

Kod CMMa je zeznuto sto je uparen sa Boutrajtom, tu ce odlaziti minuti, a i ostatak Cedelimpije nije da ne voli da sutne... tako da sam ga ja stavio u samo par timova.

Zato mi je Allen iz Zadra, pogotovo sada kada je jasno da Bozic nece produziti jer ode u Buducnost, dosta bolja opcija a 1 kredit jeftiniji. 

 

Videcemo 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, MetalHead said:

Kod CMMa je zeznuto sto je uparen sa Boutrajtom, tu ce odlaziti minuti, a i ostatak Cedelimpije nije da ne voli da sutne... tako da sam ga ja stavio u samo par timova.

Zato mi je Allen iz Zadra, pogotovo sada kada je jasno da Bozic nece produziti jer ode u Buducnost, dosta bolja opcija a 1 kredit jeftiniji. 

 

Videcemo 🙂

To da, ali covek je dobar asistent i fantastican skakac za svoju poziciju i tu ce praviti dosta indeksa, a i faul ume da iznudi.

Edited by MrTripleDouble
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2019 at 12:01 PM, MetalHead said:

 

Tome nikako ne bih pridavao znacaj jer prosle godine nisu bile ni malo tacne. 

 

U principu to bi trebalo da ti govori koji index igracu treba na sledecoj utakmici za max up cene, max down cene ili da ostane ista cena. Max promena moze biti +/- 15% 

Desava se da neki igraci razvale u pocetku i onda sta god da urade u sledecem kolu imace prosecan indeks koji je iznad max up granice i imace 

 

 

Recimo da je igrac kostao 20 kredita na pocetku.

I njegov tim je izgubio prvu utakmicu u sezoni a igrac je ostvario indeks 10. 

Njegov prosecan indeks je sada 10 a kako 1 indeksni poen vredi 4 kredita on bi sada mogao da vredi 10*4=40 kredita. 

Medjutim, max rast je 15% tako da ce on zapravo za naredno kolo imati vrednost 20*1.15=23 kredita. 

 

U sledecem kolu ovaj igrac odigra losije, na primer imao je indeks 4 i njegov tim je opet izgubio (znaci nema dodatnih 10% na njegov indeks). 

Sada je njegov prosecni indeks (10+4)/2=7. Tako da bi njegova nova vrednost trebala biti 7*4=24 kredita, sto je vece od cene pre pocetka kola a ne prelazi granicu od 15% tako da ce mu to sada biti i stvarna cena. 

 

U sledecem kolu ovaj igrac odigra jos losije, na primer imao je indeks -8 i njegov tim je opet izgubio (svakako nema dodatnih 10% na njegov indeks jer ima negativan indeks). 

Sada je njegov prosecni indeks (10+4-8)/3=2. Tako da bi njegova nova vrednost trebala biti 2*4=8 kredita, sto je daleko manje od cene pre pocetka kola i prelazi granicu od -15% tako da ce mu to sada cena biti 24*0.85=20.4 kredita (zaokruzeno nekako). 

 

E sada bi ti up/keep/down trebalo da ti kazu kolike su vrednosti indeksa u narednom kolu potrebne da njegov prosecni indeks bude takav da igrac ima max rast cene ili max pad. Ili da ostane na istoj vrednosti. 

 

Videcemo da li su to popravili ove godine ali vec vidim da ni ovako na nultom kolu vrednosti nisu ok jer rade zaokruzivanje na zaokruzivanje i vrednosti igraca su prikazane kao celi brojevi a u njihovom sistemu izgleda da nisu celi brojevi. 

 

 

Uf... jel nekom nesto jasno iz ovoga? 😄 

 

 

E jesam matematicar... 🙂 

 

Ali skapirali ste poentu nadam se. 

 

Elem, htedoh reci da od Up/Keep/Down kolona ni ovog puta nema vajde, nisu tacne.

 

Evo recimo Atic, pocetna cena bila 35 kredita, Up/Keep/Down nekom njihovom matematikom su bili 9.92/8.63/7.33 (jer mu nije prava cena 35 vec neki broj koji nije ceo a mi ne vidimo tacno koji) i onda decko napravi indeks 13, automatski prosecan indeks mu je 13, sto vredi kao 13*4=52 kredita, medjutim max Up cene je +15% dakle nova cena mu je 35*1.15=40.25 (zaokruzili na 40). I ta kolona sa cenom je ok. 

 

Ali oni sada kazu da bi opet imao max up mora da ima indeks u sledecem kolu najmanje 16.9, sto znaci da bi mu prosecan indeks bio (13+16.9)/2=15 (da zaokruzimo) sto vredi kao 60 kredita, daleko vise od njegove cene, a ne na granici max Up-a.

 

A zapravo njemu je potrebno za max Up da ima 40*1.15=46; 46/4=11.5; (13+x)/2=11.5 => x=10 dakle potreban mu je indeks 10 i opet ce imati max rast...  

 

 

Da preduhitrim @Kronostime-a... 🙂 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MetalHead said:

 

E jesam matematicar... 🙂 

 

Ali skapirali ste poentu nadam se. 

 

Elem, htedoh reci da od Up/Keep/Down kolona ni ovog puta nema vajde, nisu tacne.

 

Evo recimo Atic, pocetna cena bila 35 kredita, Up/Keep/Down nekom njihovom matematikom su bili 9.92/8.63/7.33 (jer mu nije prava cena 35 vec neki broj koji nije ceo a mi ne vidimo tacno koji) i onda decko napravi indeks 13, automatski prosecan indeks mu je 13, sto vredi kao 13*4=52 kredita, medjutim max Up cene je +15% dakle nova cena mu je 35*1.15=40.25 (zaokruzili na 40). I ta kolona sa cenom je ok. 

 

Ali oni sada kazu da bi opet imao max up mora da ima indeks u sledecem kolu najmanje 16.9, sto znaci da bi mu prosecan indeks bio (13+16.9)/2=15 (da zaokruzimo) sto vredi kao 60 kredita, daleko vise od njegove cene, a ne na granici max Up-a.

 

A zapravo njemu je potrebno za max Up da ima 40*1.15=46; 46/4=11.5; (13+x)/2=11.5 => x=10 dakle potreban mu je indeks 10 i opet ce imati max rast...  

 

 

Da preduhitrim @Kronostime-a... 🙂 

 

 

 

iRVRGYW.gif

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Tomasa sam stavio u tim koji je kod nas u ligi 🤦‍♂️ A oznacio sam ga kao preskupog ali hajde rekoh da napravim i tim oko njega a da na drugim igracima dizem budzet za toliko koliko njemu opadne kad ono opade mu max. Imao je cenu 71, sada ima max pad pa je to 71*0.85=60.35 (to je ta cena od 60 koja se sada vidi). Dakle izgubili smo 11 kredita na njemu. I dobili krompir za rezultat... 

 

Ovo kolo ce mi biti tanko.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MrTripleDouble said:

Upravo vidim da su smanjili cenu Tomasu iako nije igrao ni sekund na utakmici. :lol_2::lol_2: :hammer:

 

Sad htedoh ovo da napišem.

 

Nisam detaljno čitao propozicije takmičenja, ali ovako je nažalost bilo i prethodne sezone, kod ovih idiota.

 

Za stari ABA fantasy na sajtu (Sidro) sam 100% siguran da se igraču koji ne odigra ni sekund, cena nije menjala, bez obzira bio on u protokolu ili ne. Za stari EL fantasy sam 99.99% siguran da je tako bilo.

 

Ovo je jebena katastrofa, i može da uništi sezonu nekome.

 

Jedino preostaje da im bombardujemo mail žalbama, u nadi da će promeniti, tj. vratiti na normalno (kako je i logično), pre nego što počne naredno kolo, jer tada je već prekasno.

 

Takođe, ako neko slučajno ima kakvu tabelu ili printscreen sa cenama igrača Igokee, Cibone i Mornara pre početka kola, neka mi se javi ili samo prosledi u inbox. Bio bih zahvalan. 😊

Link to comment
Share on other sites

Od kad postoji bilo koji vid kosarkaskom fantazija postoji i pravilo da se igracu ukoliko ne nastupi na utakmici ni sekund zbog bilo kog razloga(nebitno da li je na klupi, na tibinama, u svom djakuziju...) cena ne menja. Ne secam se kako je bilo prosle sezone, verovatno isto kao sto kaze nocna mora ali ne mogu a da ne konstatujem da je ovo idiotluk. :classic_smile: 

 

Nije da se nesto stresiram zbog fantazija, ali bode oci koliko su ovi iz lige sa da kazem neogranicenim sredstvima nesposbni da ljudski naprave jedan pisljivi fantazi bez gresaka. Ovo, keeps and down tabele, njihovi imaginarni indeksi sa zapetama su samo neke greske, a ne sumnjam da ce tokom sezone da isplivaju jos neke.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, MetalHead said:

Igrao - ne igrao, bio je u timu... tako se gledalo i proslih godina, nista novo. 

Ne moze jedan Tomas u prvoj utakmici da unisti sezonu. 

 

 

Ne moze, al jedan Evans moze 😂 (ja ga srecom nemam niti u jednom timu, a ni Tomasa u ovom forumskom).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...