Jump to content

ABA League Fantasy 2019/2020


MetalHead

Recommended Posts

40 minutes ago, Romantik said:

Sve radi normalno. Oni koji imaju problome su izmenili, tj prodali vec vise od 3 igraca iz osnovnog tima, te ako hoce i dalje da menjaju moraju da resetuju tim.

 

Netacno. Imam tim u kome sam samo jednog igraca kupio i nista vise nisam radio. I ne mogu da ga prodam. Jedino ako ne racunaju te 3 izmene za sve timove zajedno, sto ne znam zasto bi tako bilo... 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

a kako najpravilnije da tumacimo ove kolone up, keeps, down? Na koliko se one refresuje? 

 

Tome nikako ne bih pridavao znacaj jer prosle godine nisu bile ni malo tacne. 

 

U principu to bi trebalo da ti govori koji index igracu treba na sledecoj utakmici za max up cene, max down cene ili da ostane ista cena. Max promena moze biti +/- 15% 

Desava se da neki igraci razvale u pocetku i onda sta god da urade u sledecem kolu imace prosecan indeks koji je iznad max up granice i imace 

 

Quote

The price of players may rise or fall after the season begins, depending on their average index ratings in ABA League games and the success of their teams. Index rating points will be applied to each player's price in credits at a rate of one to four (1 index rating point = 4 credits). The same rate will be applied to the 10% bonus for players with positive index ratings in weeks when their teams win official ABA League games. A player's price may not go up or down more than 15% from one week to the next, although his average index rating may keep his price rising or falling. No player's price can fall below 5 credits. There is no maximum price in credits for a player.

 

Recimo da je igrac kostao 20 kredita na pocetku.

I njegov tim je izgubio prvu utakmicu u sezoni a igrac je ostvario indeks 10. 

Njegov prosecan indeks je sada 10 a kako 1 indeksni poen vredi 4 kredita on bi sada mogao da vredi 10*4=40 kredita. 

Medjutim, max rast je 15% tako da ce on zapravo za naredno kolo imati vrednost 20*1.15=23 kredita. 

 

U sledecem kolu ovaj igrac odigra losije, na primer imao je indeks 4 i njegov tim je opet izgubio (znaci nema dodatnih 10% na njegov indeks). 

Sada je njegov prosecni indeks (10+4)/2=7. Tako da bi njegova nova vrednost trebala biti 7*4=24 kredita, sto je vece od cene pre pocetka kola a ne prelazi granicu od 15% tako da ce mu to sada biti i stvarna cena. 

 

U sledecem kolu ovaj igrac odigra jos losije, na primer imao je indeks -8 i njegov tim je opet izgubio (svakako nema dodatnih 10% na njegov indeks jer ima negativan indeks). 

Sada je njegov prosecni indeks (10+4-8)/3=2. Tako da bi njegova nova vrednost trebala biti 2*4=8 kredita, sto je daleko manje od cene pre pocetka kola i prelazi granicu od -15% tako da ce mu to sada cena biti 24*0.85=20.4 kredita (zaokruzeno nekako). 

 

E sada bi ti up/keep/down trebalo da ti kazu kolike su vrednosti indeksa u narednom kolu potrebne da njegov prosecni indeks bude takav da igrac ima max rast cene ili max pad. Ili da ostane na istoj vrednosti. 

 

Videcemo da li su to popravili ove godine ali vec vidim da ni ovako na nultom kolu vrednosti nisu ok jer rade zaokruzivanje na zaokruzivanje i vrednosti igraca su prikazane kao celi brojevi a u njihovom sistemu izgleda da nisu celi brojevi. 

 

 

Uf... jel nekom nesto jasno iz ovoga? 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo ljudi, jos malo mesta je ostalo (salim se, naravno da nema ogranicenja).

 

Ko zeli pass neka mi pise, online sam do 17h... Prva utakmica pocinje u 20h veceras sto znaci da mozete praviti timove najkasnije do 19:45 kada ce biti zakljucani.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

Ajmo ljudi, jos malo mesta je ostalo (salim se, naravno da nema ogranicenja).

 

Ko zeli pass neka mi pise, online sam do 17h... Prva utakmica pocinje u 20h veceras sto znaci da mozete praviti timove najkasnije do 19:45 kada ce biti zakljucani.

Salji tebra...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...