Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

On 11/6/2022 at 10:50 PM, Redstar0356 said:

Meni Anastasija totalno ravna linija sto se tice pesama, cak mi vise naginje da mi smeta slusanje nego sto bih mogao da prihvatim ovo njeno kao buku u pozadini. Dok mi Ceca npr ima vrhuunske stvari. 

 

Dobro, ja generalno ne volim ove ck ck ck ritmove, nit je pevanje nit je rep, čorba papazjanija

 

Ona je ravna linija kao pojava i neko ko pretenduje da bude vokalni izvođač. Nula harizme, ritma, osećaja za scenu i sl. ali ne peva loše, zna ona. Ceca je imala vrhunske stvari, dok joj je pesme radio Aleksandar Milić Mili. A glas joj se poboljšao od viskija i cigara 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

 

Ona je ravna linija kao pojava i neko ko pretenduje da bude vokalni izvođač. Nula harizme, ritma, osećaja za scenu i sl. ali ne peva loše, zna ona. Ceca je imala vrhunske stvari, dok joj je pesme radio Aleksandar Milić Mili. A glas joj se poboljšao od viskija i cigara 😉

Slazem se, za nju je najbolje da otvori neki butik ili nesto, bilo sta sto nema veze sa pojavljivanjem na tvu, nema ona X faktor koliko god se trudila.   

 

Tu se slazemo, Mili je pretalentovan covek, ja obozavam da slusam MIligram sa Alenom, ono je nesto neverovatno, daleko najbolji bend na ovim prostorima ikada. Ako ne racunamo Juzni Vetar u bendove.  Meni su njene nove tipa Trepni, Andjeo drugog reda i to bas zaista bezveze pesme, jedino izdvajam duet sa Sasom Maticem  ,,Lazov Notorni''. Sve ostalo pff. 

 

Ali tipa sa Milijem, od ,,Isuse'' pa do ,,Neodoljiv, neumoljiv'' pa onda i ,,Rasulo''. MIslim, samo neke pesme koje mi prvo padnu na pamet, toliko razlicite a sve predobro odradjenje. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JJ Cale, americki muzicar koji je posebno izvrsio ogroman uticaja na Mark Knopflera i Erik Kleptona i koji je po meni predstavlja autenticnu Ameriku u najboljem svetlu, srednji zapad, sa mjesavinom bluza, roka, kantrija, crna i bela muzika zajedno, fantasticne pjesme, izuzetan senzibilitet, retko vidjen i pre i posle njega.

To je americka kultura koju ja volim, na kojoj sam odrastao i koja je obiljezila u dobroj meri i moje bice.

 

Uzivajte :classic_smile:

 

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

KAd već pričamo o "šta se sluša" - intro ove pesmu mi izaziva tako jake flešbekove na detinjstvo da je dovoljno da je napolju zima i ja već slušam ovu traljavu sladunjavu muzikicu 🙂

Definicija - upbeat muzike 🙂

 

 

 

Edited by Besni lala
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan domaći masterpiece. Tekst i muziku je potpisala sašila Leontina Vukomanović.

 

 

Quote

Dobar vam dan
Propali ljudi, umorne ptice
Šta vam je plan?
Pljunuti nekog danas u lice?
Ovo je baš šugavo vreme
Kada život izgleda kô proba
Jebeno doba

 

Dobar vam dan
Gde su vam snovi? Prazna je vreća
Sve je na gram
Život i ljubav, tuga i sreća
Previše vas premalo ima
Ceo svet je samo jedna soba
Jebeno doba

Jebeno doba, kome da vičem, ko da se budi?
Mozak mi ključa, ko su tu zveri, ko su tu ljudi?
Nemate svoje, uzmite tuđe
Sve vam je lako, uzmite moje

Dobar vam dan
Gde su vam snovi? Prazna je vreća
Sve je na gram
Život i ljubav, tuga i sreća
Previše vas premalo ima
Ceo svet je samo jedna soba
Jebeno doba


Uzmite tuđe, nemate svoje
Sve vam je lako
Nemate svoje, uzmite tuđe
Uzmite moje

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...