Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

1 minute ago, Eddard said:


‘98, Bar-Bgd, povratak sa najboljeg letovanja u Petrovcu na moru, slična slika. I jedna Maja iz Zrenjanina na koju sam ceo put mislio…

Eh, Zrenjanin....imao sam i ja takve epizode, beše neka Angela iz Hetina...to mu je tu, blizu. Videsmo se još par puta u Novom Sadu, ali...ja neozbiljan, svidjale mi se i Novosadjanke. 🥰

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Jel svirala Galija onda u Makarskoj ?

Neje...

Slabo sam marila onda za domaću muziku, išle smo u neku diskoteku, zaboravila sam kako se zvala....ja sa sela nisam imala često priliku do diska:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Helena said:

Neje...

Slabo sam marila onda za domaću muziku, išle smo u neku diskoteku, zaboravila sam kako se zvala....ja sa sela nisam imala često priliku do diska:lol_2:

Galija beše, ako se ne varam, od 82. svirala nekoliko godina uzastopce...pa i ja išao, a i mnoge Nišlije, kampovall. Ne zbog Galije, nego...bilo je lepo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ma dobro, ti si ipak ziveo na Zapadu, ja pricam o Beogradu, kod vas je  bio standard, stvari su bile daleko uredjenjije, nije dzabe  izreka od Pozderaca i dobrijeh dana.

 

Ma mozes ti podjebavati koliko hoces, ali da topli obrok bude 40% od plate ne moze da bude.

 

17 minutes ago, Helena said:

Pa onda nisam, bilo je Kardeljevo, mi smo išli posle za Makarsku:classic_biggrin:

 

Makarska je meni bila redovna u srednjoj skoli, plus neka manja mjesta u okolini po koji dan. Naravno voz, pa autobus, voz je isao cini mi se 2 sata brzi, a putnicki jedno sat duze, ako ne i vise.

 

16 minutes ago, Constantin said:

Jel svirala Galija onda u Makarskoj ?

 

A ko ce drugi :classic_biggrin: 79 je u Ferijalnom kampu svirala Riblja Corba, sjecam se Misha Aleksic je pevao Sunshine of my love od Cream. Poslije je Galija svirala nekoliko godina i onda dodje JNA i poslije sam u Makarsku samo navracao. Ostalo mi je u sjecanju da je Galija izvodila Don't let me be missunderstand od Animalsa.

Super je bilo, nije se placao ulaz, najvise raje je bilo iz Srbije i Bosne, ponekad se neko potuce :classic_biggrin: ( zezam se) nije bilo problema, upoznas se nekim, provedes zajedno 5-6 dana, kao da se znate godinama. :shake:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

 

Ma mozes ti podjebavati koliko hoces, ali da topli obrok bude 40% od plate ne moze da bude.

Mislim da ste obojica u pravu - topli obrok nikada nije bio 40%, ali je kraj osamdesetih imao neko cudnovato racunovodstvo - znam neke koji su dobijali pola plate u recimo ulju, brasnu, seceru i kiselim paprikama, jer je njihova firma bila bez cash-a ali je  "prebijala" dugovanja sa nekim dobavljacem...Kako je to provodjeno kroz knjige - nemam pojma.

 

29 minutes ago, Amigo said:

Naravno voz, pa autobus, voz je isao cini mi se 2 sata brzi, a putnicki jedno sat duze, ako ne i vise.

 

Brzi voz isao 3 sata i 15-tak minuta a ribarski u pola dva ujutro i po 5-6 sati.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Jel svirala Galija onda u Makarskoj ?

Jedno vece Galija, sledece vece Stijene, pa onda opet Galija i tako celo leto 81,  bese neki Ferijalni kamp.   Al' se tu duvaloooo i seksovaloooo :).  A samo dva pandura za celo mesto (Jozo i Gering ako dobro pamtim), kad ne znaju sta da urade oni jednostavno proteraju po neku ekipu iz mesta - isprate ljude do autobusa i zdravo. .  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedno vece Galija, sledece vece Stijene, pa onda opet Galija i tako celo leto 81,  bese neki Ferijalni kamp.   Al' se tu duvaloooo i seksovaloooo :).  A samo dva pandura za celo mesto (Jozo i Gering ako dobro pamtim), kad ne znaju sta da urade oni jednostavno proteraju po neku ekipu iz mesta - isprate ljude do autobusa i zdravo. .  
Pola kampa bilo neprijavljeno...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Pola kampa bilo neprijavljeno...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Da, a mestani su zeleli bogate goste a dobili nesto kao 10-ak godina zakasnelu hipi komunu koja zivi na eurokremu, pastetama i gotovim jelima Industrije 29. novembar iz Subotice.  E sad,  to sto je bar 50% pasteta i eurokremica bilo trajno "pozajmljeno" iz lokalnih prodavnica nije bilo bas lepo, ali opet bolje nego da su ih posetile bajkerske ekipe jer se tada krao i benzin - to bolje znaju mestani Istre.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Makarskoj je bila i cuvena diskoteka Grotta (Pecina), tu sam bio samo jednom, tek da vidim, klasicni disko tog vremena, tu su bile nek hridi i silazilo se nekim mentalnim stepenicama koje su bile pricvrscene za stijene, a dole more.

Placala se konzumacija, sve u svemu, nije to bilo za mene koji sam tada imao 16 godina.

 

 

To je to, tada nisu bile ovakve stepenice.

 

46 minutes ago, ters said:

Brzi voz isao 3 sata i 15-tak minuta a ribarski u pola dva ujutro i po 5-6 sati.

 

Vjerovatno sam pomjesao sa Mostarom, jer sam cesto putovao u Mostar.

 

 

2 minutes ago, Newcastle said:

Da, a mestani su zeleli bogate goste a dobili nesto kao 10-ak godina zakasnelu hipi komunu koja zivi na eurokremu, pastetama i gotovim jelima Industrije 29. novembar iz Subotice.  E sad,  to sto je bar 50% pasteta i eurokremica bilo trajno "pozajmljeno" iz lokalnih prodavnica nije bilo bas lepo, ali opet bolje nego da su ih posetile bajkerske ekipe jer se tada krao i benzin - to bolje znaju mestani Istre.  

 

Makarska je veliko  mjesto i tada je imala hotele, odmaralista raznih preduzeca i mnogo privatnog smjestaja, kamperi su bila manjina tu, nisu Makarani lose prolazili.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, a mestani su zeleli bogate goste a dobili nesto kao 10-ak godina zakasnelu hipi komunu koja zivi na eurokremu, pastetama i gotovim jelima Industrije 29. novembar iz Subotice.  E sad,  to sto je bar 50% pasteta i eurokremica bilo trajno "pozajmljeno" iz lokalnih prodavnica nije bilo bas lepo, ali opet bolje nego da su ih posetile bajkerske ekipe jer se tada krao i benzin - to bolje znaju mestani Istre.  
Išao sam ja 83-84 motorom, ali dam uredno plaćao gorivo na Ininoj pumpi.

Kad su nas, msm beše 82. najurili iz Makarske...mene i moje društvo. Džabe smo pričali kako memamo para, terali su nas da kupimo vozne karte do Niša...na kraju nam oni kupili do Kardeljeva i ostavili pod pretnjim na ž.stanicu. Mi se vratimo i rano ujutru i svi kod frizera, nas 4 od 5 i stavimo mini val. Svi smo izgledali kao da sviramo u Thin Lizzy i mnogo mi krivo što ni jednu fotku nismo napravili. Eh da je tad bilo mobilnih, pa story, pa instagram, tik-tok...ali provalili nas i posle tri dana, ponovo ista slika, mi na ž. stanici i 3 cure iz Novog Travnika...da ne davim dalje, zna se gde smo zabršili...u Pucarevu...



Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Amigo said:

U Makarskoj je bila i cuvena diskoteka Grotta (Pecina), tu sam bio samo jednom, tek da vidim, klasicni disko tog vremena, tu su bile nek hridi i silazilo se nekim mentalnim stepenicama koje su bile pricvrscene za stijene, a dole more.

Placala se konzumacija, sve u svemu, nije to bilo za mene koji sam tada imao 16 godina.

 

 

To je to, tada nisu bile ovakve stepenice.

 

 

Vjerovatno sam pomjesao sa Mostarom, jer sam cesto putovao u Mostar.

 

 

 

Makarska je veliko  mjesto i tada je imala hotele, odmaralista raznih preduzeca i mnogo privatnog smjestaja, kamperi su bila manjina tu, nisu Makarani lose prolazili.

 

Maksimalno 10000 ljudi sa okolnim mestima - ja to vidim kao malo mesto. Kamperi su verovatno bili manjina po broju, ali po vidljivosti i prisutnosti u celom mestu nisu to bili, a mestane je strasno nerviralo to sto ne mogu da postanu elitno letovaliste -  kao i mnoge druge u Dalmaciji i Crnoj Gori. Krivce su  Makarani videli u kamperima.  Svi su hteli da budu Dubrovnik, al nisu imali ni Stradun ni Mincetu.. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

U Makarskoj je bila i cuvena diskoteka Grotta (Pecina), tu sam bio samo jednom, tek da vidim, klasicni disko tog vremena, tu su bile nek hridi i silazilo se nekim mentalnim stepenicama koje su bile pricvrscene za stijene, a dole more.

Placala se konzumacija, sve u svemu, nije to bilo za mene koji sam tada imao 16 godina.

 

 

To je to, tada nisu bile ovakve stepenice.

 

 

Vjerovatno sam pomjesao sa Mostarom, jer sam cesto putovao u Mostar.

 

 

 

Makarska je veliko  mjesto i tada je imala hotele, odmaralista raznih preduzeca i mnogo privatnog smjestaja, kamperi su bila manjina tu, nisu Makarani lose prolazili.

 

...s mi smo još i plaćali sobu, i Česi su bili u par soba, a nismo bili prijavljeni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...