Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

9 minutes ago, djura.net said:

Da ne preterujes malo sa tim Vucic poredjenjem? Koliko vidim, taj afd je bas blizak tipicnom radikalskom biracu.

Preterujem i ne samo malo, ali organizovani mitinzi jesu bljak i do sada ih nije bilo po Nemackoj.

Mora nesto da se menja radikalno, sigurno je da nisu imali Seselja na umu kad su pravili takve partije.

Nemacka je 16 godina vladavine Merkel bila "uspavana lepotica", a sad je lep i dug san dosao na naplatu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:

Ja kad tebe čitam, pitam se živimo li u istoj državi... 

Samo mene ili citas i neke druge ljude koji pisu po nemackim medijima?

Meni je licno sve potaman, ali vec dugo godina ( mozda i dve decenije) gledam kako drzava propada,

privreda posustaje, cinovnistvo i birokratija divlja bez da ima nameru da ikada i prestane i onda juce

odlucih da biram Sahru, vise zbog njenog muza Lafontena, ali i zbog nje, a to sve posle nekoliko decenija

obozavanja SPD-a.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nicklord said:

Hrvati pobedili sa svojih 21% izlaznosti, ne vidim negde manje 😄 Vidim da dosta malih zemalja ima 30-40% što je očekivano ali ne baš 21%

U Nemackoj je izlaznost bila oko 65% , to je necuveno za evropske izbore, a i ja sam sad prvi put izasla na izbore za EU,

zivog coveka to ranije nije mnogo zanimalo, ali je sada barem u Francuskoj i Nemackoj bila proba za parlamentarne,

a u Nemackoj za tri pokrajinska u septembru.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ras kass said:

Bitno da se ne zeznu pa da opet slovackim i madjarskim lopovima dele funkcije. Balticke zemlje treba da dobiju jaci uticaj.

 

Na bazi cega? Jakog antiruskog sentimenta, iako su u pitanju korumpirane rupetine sa populacijom nesto vecom od anglomeracije Beograda?

 

 

Estonija jos i nekako, ima smisla...

...ali Litvanija i Letonija :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

Prevremeni izbori za Makrona su da brzinski povrati ljude iz `desnicarskog soka`, u smislu izbori za otreznjenje,  ili je to najnormalniji potez? 

 

A ovaj prikaz je kako je tesko ne biti kreten

Far-right Polish politician who doused Hanukkah candles wins EU Parliament seat

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Selina said:

Samo mene ili citas i neke druge ljude koji pisu po nemackim medijima?

Meni je licno sve potaman, ali vec dugo godina ( mozda i dve decenije) gledam kako drzava propada,

privreda posustaje, cinovnistvo i birokratija divlja bez da ima nameru da ikada i prestane i onda juce

odlucih da biram Sahru, vise zbog njenog muza Lafontena, ali i zbog nje, a to sve posle nekoliko decenija

obozavanja SPD-a.

GN7WdckWUAAMxrO?format=jpg&name=small

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

Prevremeni izbori za Makrona su da brzinski povrati ljude iz `desnicarskog soka`, u smislu izbori za otreznjenje,  ili je to najnormalniji potez? 

 

A ovaj prikaz je kako je tesko ne biti kreten

Far-right Polish politician who doused Hanukkah candles wins EU Parliament seat

 

 

 

 

Zato je i ovako ekpresno odredio datum. Protivnici nece imati vremena da se saberu.

Mislim da ce mu se otvoriti karte jer ce u drugom krugu ostala opozicija glasati protiv

kandidata RN.

17 minutes ago, Dragan said:

GN7WdckWUAAMxrO?format=jpg&name=small

Da, ali tako je govorila pre ruskog napada. Inace znam ko je ona, prosvecivanja sa strane nisu potrebna.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Selina said:

...

Da, ali tako je govorila pre ruskog napada. Inace znam ko je ona, prosvecivanja sa strane nisu potrebna.

Onda sigurno imas jedan jedini primer, u kome poziva russiju i Putina da obustavi napade na Ukrajinu ?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan said:

Onda sigurno imas jedan jedini primer, u kome poziva russiju i Putina da obustavi napade na Ukrajinu ?!

Sahra Wagenknecht je redak šljam, toliko da je bila šljam čak i za Die Linke. A u sto marke mogu da se kladim da kada jednom službe krenu da se bave njenim finansijama, da će veze voditi u Moskvu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Koliko sam uspeo da vidim - ta nemačka neo-nazi stranka svoje uporište ima na istoku zemlje,u nekdašnjem DDR? Tamo su najjači.
Uopšte ne bih ekao da je to slučajno(st)

I meni se cini da to nije slucajno. Ako sam dobro ispratio, na istoku im je podrska 36%!!! a u celoj Nemackoj (ukljucujuci istok) je 16%. Previse drasticno da bi bilo slucajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Impresionirale su me mape najpopularnijoh politicking stranaka koje ocrtavaju imperijalne granice koje su postojale pre vise vekova, npr u Rumuniji I Poljskoj, ali niko ih nije tako verno rekreurao kao Nemacka na ovim izborima odrzanim juce.

 

580px-2024_European_Parliament_election_

 

Prelepa slika, sa (zapadnim) Berlinom kao svetskum epicentrom moderne levicarske neomarkaisticke ideje, cini savrsenu jukstapoziciju 😄

 

Clanica @Cyber je cini mi se, a mozda sam I Sanjay, pisala o tome da prikljucenjem DDR-a Sovjetskom bloku odmah po okoncanju WW2, narod Istocne Nemacke nikada nije prosao kroz suocavanje sa (sopstvenom) prosloscu I fasizmom.

 

I Francuska izgleda simpaticno. Razumem uspeg Nacionalnog fronta u ruralnim delovima zemlje, Ali kako su izdominirali na Majotu, Reinionu I jos nekim prekookeanskim teritorijama sa 99% stanovnistva africkog porekla, cesto I jednako visokom procenta muslimana...

 

7ec1056ba5b6a53db9784b969a09ecb7

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

 

Na bazi cega? Jakog antiruskog sentimenta, iako su u pitanju korumpirane rupetine sa populacijom nesto vecom od anglomeracije Beograda?

 

 

Estonija jos i nekako, ima smisla...

...ali Litvanija i Letonija :classic_ninja:

 

Kaja Kalas npr za bezbednost. Ruski uticaj je najveca pretnja evropi danas, pa bolje Kalas ili Mete Frederiksen nego neki ger politicar npr.

I hvala bogu ovaj put bez raznih fidesza ili smerova...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ras kass said:

 

Kaja Kalas npr za bezbednost. Ruski uticaj je najveca pretnja evropi danas, pa bolje Kalas ili Mete Frederiksen nego neki ger politicar npr.

 

Nadam se da ne simpujes za Kaju, jer je bombonica xD

Pre bih Chaputovu ako je to kriterij 😄 


Do nasih usiju uglavnom stignu samo povuceni potezi (njenoj) u spoljnoj politici, a po tom pitanju joj se nema sta prigovoriti. Uradila je mnogo za Ukrajinu, glasna pobornica NATO-a, reformisala obrazovanje i napokon uvela estonski jezik kao mandatorni, ali njena stranka je nakon 4-godisnjeg mandata izgubila tacno 50% glasova u odnosu na izbore koje su je dovele na vlast (35%->18%). Da pitamo Estonce sta misle o njoj? xD

 

Zapravo, samo stranci (neestonci) i pricaju u superlativu u njoj, i to uglavnom u okviru rasprava koje se vode povodom RU vs UA rata. Estonci bas i ne.

 

Ova Dankinja/Svedjanka/Norvezanka nznm ko je xD.


Sta fali nemackim politicarima? Nisu "nemacki politicari" homogena kategorija xD
 

13 minutes ago, ras kass said:

I hvala bogu ovaj put bez raznih fidesza ili smerova...

 

 

Jbg, EU je imala izbor Fidesz ili Jobbik, i odabrali su umerenu desnicu umesto otvorenih Neonacista. Madjari su pak ostali evroskepticni u svom porastu nacionalizma posle 2000-e renesansom rezentmana zbog Trianonskog sporazuma, a kao i svaka postkomunjarska mocvara, postala plodno tle za razvoj partokratije koju je Orban uveo (sto je cudno, jer sam Madjare oduvek smatrao istinskim "central-evropljanima", kulturoloski i politicki, i sve cekam kada ce se iskobeljati i krenuti putem Slovenije npr, ali kanda sam potcenio uticaj komunizma iako je bio na snazi svega 40-ak godina, a i ususkanost u ulogu zrtve (citaj Trianon))

 

EU je kanda upala u zamku lazne dihotomije tada xD. "Ni Fidesz, ni Jobbik, zamrzni fondove, sporazume. Ili se poravnaj s nama, ili paljba u zagrljaj onih koji su ti drazi."

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Prelepa slika, sa (zapadnim) Berlinom kao svetskum epicentrom moderne levicarske neomarkaisticke ideje, cini savrsenu jukstapoziciju 😄

 

Ako ja dobro vidim mapu, zapadni Berlin je CDU/CSU. Istočni Berlin sa zelenima je praktično jedina anomalija bivše DDR na ovim izborima. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

 

Ako ja dobro vidim mapu, zapadni Berlin je CDU/CSU. Istočni Berlin sa zelenima je praktično jedina anomalija bivše DDR na ovim izborima. 

 

Aha, sad vidim.
Svakako jeste jukstapozicioniran, kao sto rekoh.

Osiji znaju da se medijima ne moze verovati. Odrasli su u drzavi u kojoj je sve sto se plasira u javnost izaslo iz, tj za dobrobit, (The) partije.

 

😄 

 

aLw3VAN0_700w_0.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ras kass said:

 

Kaja Kalas npr za bezbednost. Ruski uticaj je najveca pretnja evropi danas, pa bolje Kalas ili Mete Frederiksen nego neki ger politicar npr.

I hvala bogu ovaj put bez raznih fidesza ili smerova...

U EU se salju samo sedmorazredni ,izandjali  politicari, nikako vazni, uspesni i dobri.

Kad partije vide da je neko neuspesan kandiduju ga za EU, na celu sa von der Layen.

Salju se i vredni partijski radnici, a EU im je nagrada za minuli rad u partiji jer tu zive 5 ( a neki

i 30 godina) kao bubrezi u loju. Niko ih nista ne pita, zapravo se i ne zna da uopste i postoje

i svima je potaman. 80% usput nadje i dodatne finansije iako su im primanja i do 15.000, a inace

sve je drugo ( stan) placeno. Onda se pametni i vredni potrude da lobiraju za nekoga pa tako

postanu za nekoliko godina i milioneri.

 

Mene je licno zaprepastio slucaj Italijanke koja je bila na listi Zelenih i izabrana je za poslanicu, a nalazi

se u zatvoru u Budimpesti i ceka na proces jer je iz levicarske bande koja protivnike ubija maljem u glavu.

Njena je sefica u Nemackoj osudjena na zatvor, a zajedno su u Budimpesti mlatili ljude, uglavnom cekicima

ili bezboil palicama. Meloni urgira kod Orbana da je puste iz istraznog zatvora, i tako sada ta kriminalna

osoba odlazi za poslanicu u Brisel.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Maharaja said:

Sahra Wagenknecht je redak šljam, toliko da je bila šljam čak i za Die Linke. A u sto marke mogu da se kladim da kada jednom službe krenu da se bave njenim finansijama, da će veze voditi u Moskvu.

Mogu njoj samo da pljunu pod prozor.

Ona je bogata, njen muz (Oskar Lafonten) takodje, a bogatstvo su stekli tako sto su pisali knjige koje su bestseleri

i drzali predavanja po belom svetu za koje je honorar nekoliko stotina hiljada, ili cenis da samo recimo Bushu ili

Obami razne insititucije placaju za predavanja? Ako sam se ja dala u trosak da kupim njenu knjigu u kojoj pise

o novobogatim politicarima iz svoje partije i partije Zelenih, onda je to kupilo i mnogo drugih ljudi.

 

Oskar Lafonten ima 22 miliona, ona godisnje dobija tantijeme od knjiga oko milion, a nije da nemaju i po 30.000 mesecno

od nemacke drzave. Njena je partija u martu dobila prilog od 4 miliona od 1 persone , a koja sigurno nije Putin ili bilo

ko iz inostranstva.

 

Die Linke je za nju bila ( i ostala) sljam, a u mogucnosti je da bira i radi sta i kako zeli.

Wagenknecht je poluiranka, njen otac je bio student iz Irana, bila je jako mala kada je otac otisao

u Iran na neko putovanje i izgubio mu se svaki trag. 

 

Ja nju cenim, volim, postujem ( verovatno je ovo i jedini put da sam je birala) jer je autenticna, principijelna, prepoznatljiva,

harizmaticna , usput i beskrajno pametna i obrazovana.

Edited by Selina
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ako je tačan podatak koji je u medijima vladajuća koalicija je pala sa 417 na 401 mandat. U parlamentu od 720 to je i dalje više nego stabilna većina.

Pricas o Briselu ili Berlinu, broja poslanika je skoro pa isti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...