Jump to content

Recommended Posts

Ne, od sad pratim United pobliže. Ovo je next level za sve klubove u Europi.
Sad čitam iz Athletica vijest da se Rashford ispričao Ten Hagu što se, nakon 3:0 razbijanja od strane Citya, otišao malo opustiti i proslaviti svoj dobar nastup u noćnom klubu. Ten Hag smatra da je neprihvatljivo što je bio vani nakon te predstave, ali nema problema među njima dvojicom 🤣
Znači otprilike:
Rashford: šefe, ispričavam se što sam bančio nakon što su nas naguzili u derbiju.
ETH: Možda nisi baš taj dan trebao izaći. Sad ja to moram osuditi u novinama. Jel bilo dobrih pi.aka? Zašto nisi poveo Antonya?

Link to comment
Share on other sites

Meni to što je uradio Rashford nije problematično, uopšte. Mora da se šatro osudi zbog mira u kući…

Otišao je u svoje slobodno vreme, valjda je bratu njegovom rodjendan bio. Internet pa se sad lako sazna. Govnar rooney je po sopstvenom priznanju uzimao dane kad se oleši od alkohola i lumpuje. Samo se to tad manje saznavalo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Meni to što je uradio Rashford nije problematično, uopšte. Mora da se šatro osudi zbog mira u kući…

Otišao je u svoje slobodno vreme, valjda je bratu njegovom rodjendan bio. Internet pa se sad lako sazna. Govnar rooney je po sopstvenom priznanju uzimao dane kad se oleši od alkohola i lumpuje. Samo se to tad manje saznavalo.

misliš najbolji srtijelac u povijesti kluba i lik s hrpom trofeja? I Rashford

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bugl Khan said:

misliš najbolji srtijelac u povijesti kluba i lik s hrpom trofeja? I Rashford

Rooney koji to radi ali odigra perfektno i tim dobija, uzima trofeje i Rashford koji to radi u momentu kad je klub u krizi. Nevjerovatno sta je BB u stanju da ispise.

Tako i Ronaldinjo, Adriano, Ronaldo Brazilac isli na zurke, napijali se pa niko ni A nije rekao kad su isle stvari kako treba ali kad nisu, drvlje i kamenje po njima. To tako ide. 

 

Evo ga konacno van tima Rashford pa i po cijenu poraza. Ono sto brine sto je ocigledno doslo do sukoba Barane-ETH. Covjek se posvadja sa svima jbt.

 

Ulozis 450 miliona £ i ovo je ono sto imas da pokazes. Mount na klupi🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Miki28 Teoljub said:

Rooney koji to radi ali odigra perfektno i tim dobija, uzima trofeje i Rashford koji to radi u momentu kad je klub u krizi. Nevjerovatno sta je BB u stanju da ispise.

Tako i Ronaldinjo, Adriano, Ronaldo Brazilac isli na zurke, napijali se pa niko ni A nije rekao kad su isle stvari kako treba ali kad nisu, drvlje i kamenje po njima. To tako ide. 

 

Evo ga konacno van tima Rashford pa i po cijenu poraza. Ono sto brine sto je ocigledno doslo do sukoba Barane-ETH. Covjek se posvadja sa svima jbt.

 

Ulozis 450 miliona £ i ovo je ono sto imas da pokazes. Mount na klupi🤣🤣🤣

rooney je jednu sezonu bio najbolji igrač Uniteda. Poredis saigrace i stanje koje je imalo ono smeće i Rashford?

rooney sta je uradio klubu i kakonje igrao poslednje 2,3 sezone, Rashford ne moze da sustigne ni sa jos 10 ovakvoh sezona.

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2023 at 9:12 PM, BattleBender said:

rooney je jednu sezonu bio najbolji igrač Uniteda. Poredis saigrace i stanje koje je imalo ono smeće i Rashford?

rooney sta je uradio klubu i kakonje igrao poslednje 2,3 sezone, Rashford ne moze da sustigne ni sa jos 10 ovakvoh sezona.

2009/2010? Iako, koliko vidim, navijači Uniteda (i ostalih klubova) su ga najboljim proglasili i 05/06. Uz to 3-4 puta u prvih 11 EPL, i jednom u FIFA FIFPro World XI.
Što je Rooney napravio klubu? Došao sa koliko, 17 godina, i počeo razbijati bez prilagodbe. Najbolji strijelac u povijesti Uniteda, najbolji strijelac Uniteda u europskim natjecanjima, najbolji strijelac Uniteda na gostujućim EPL utakmicama, Englez s najviše golova u Ligi prvaka, jedini igrač sa 200 golova i 100 asistencija u povijesti Prema. 3. najbolji strijelac i 3. najbolji asistent u povijesti Prema.
Napila se štetočina, a oni napali Rashforda. Tu su negdje, samo Rooney imao bolje suigrače.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jao ne mogu svu tu zamenu tezu sa wayne rooney-em...

Dobar deo karijere vrhunski igrac, tacnije nekih 4 sezone.
2 sezone world class, 2 ok sezone, i 3,4 kad je bio krs. Od kojih je u 2 bio medju najgorim igracima lige (bez preterivanja).
Samo jednu sezonu je bio real deal najbolji igrac u ekipi, a to je 2009/2010. Narednu sezonu je bio najbolji Nani, pa zatim Valencia (recimo da je i tu sezonu rooney bio fenomenalan, ali najvise zbog toga sto je Valencia bio by far najbolje krilo na svetu i drzao celu stranu na nivou prime Roberto Carlosa. Prakticno je celu ligu silovao te sezone).
Neki mean je da je Carrick vazniji i bolji igrac od njega ako se gleda period kad su obojica u klubu.
Klub je pretrpeo i mogao da gura kad se rooney raspada, opija, pravi sranja, dovodi u losa fizicka stanja, ili jednostavno ucenjuje klub. Mnogo bitnija konstanta je bio tu Carrick.
rooney je bio legit 2, mooooooozda 3 puta, talisman u Unitedu, i igrac koji je glavni. Prvi put 2009/2010, akd je stvarno bio top3 igrac na Svetu. Naravno vec sledece sezone je pao. Drugi put je bilo to sa Valencia-om, i drugo je bila Moyes sezona. Kad su svi bili toliko ocajni ili povredjeni, da je neko morao da bude najbolji, a i on je bio mediocre level tad.

Cela priča oko rooney-a je jedan solidan mit i prevara jer je lako dopadljiv igrač u tom momentu bio. Takav je bio kontekst. U eri šatiranih polu-metroseksualaca sa drecavim kopackama, pojavio se neki street cred lik koji je tough, ruzan kao prosecan huligancic i boli ga kurac za izgled.
Iskreirana neka prica da je bila bratina.  Naravno navijaci United-a prvi napravili ludilo. Svi ga zeleli a cudo od deteta iz Liverpool-a doslo u Utd.
Nerealno je koliko je isforsirana + ishiperbolisana priča kako je bio ultimativno timski igrač, work rate 7000/20. Igrao sve pozicije i sve te proizvoljne konstrukcije.

1. U odnosu na Park-a i Fletchera bio je Pedja Mijatovic sa kraja karijere, u smislu motoricnost, mobilnosti i te trke
2. Iz konteksta je izvuceno to sto je igrao par puta, i par minuta na drugim pozicijama. United je sa prime Ronaldo-om morao da igra fluidnije u napadu, gde niko nije imao striktnu poziciju. Onakav Ronaldo mora da se iskoristi u punon svom sjaju (to je za mene i dalje najbolji CR ikada). On i Tevez su bili 2 sezone presing mašine, isto kolko su bili i ovi napadači u Liverpool-u, pa niko ne pravi od Manea nekog generacijskog boga. United je igrao taj fluidniji fudbal u vrhu napada, sa 3 igraca koji nisu vezani za bilo koju stranu terena).
3. najviše zbog rooney-a je prodat RVN, i to je bio savrsen call, kakav samo SAF moze da napravi (ja vec tada podrzao to). Ali on nije krenuo odmah da bude to sto se ocekivalo.
4. Kao witness i neko ko je odgledao maltene 95% utakmica Uniteda u periodu dok je igrao rooney za Man Utd, mogu da kazem su se neki igraci United-a bolno potcenjivali, a da se to prelivalo na precenjivanje rooney-a. Man Utd je trebala nova legenda, pogotovo engleska. On je projektovan od cele engleske javnosti da mora da bude najbolji engleski fudbaler svih sampiona, pa se guralo u tom pravcu. Usput su pod autobus baceni Fletcher, Carrick, Park, Valencia, pa cak i Nani... Mnogo mnogo su ti igraci bili znacajniji nego sto je narativ napravljen, a sa druge strane nije rooney bio takav all time great kako se to predstavlja.
5. Par sezona je trcao mnogo, ali za to je bio i placen. Trcali su svi mnogo u tom Unitedu, tako je igrao fudbal tad United. Uostalom to je deo njegovih kvaliteta jos od Evertona, i zato je placen bio mnogo. Nije on bio dobar kao Berbatov sa loptom, a trcao u odbrani kao Park. Nope. Rooney sa tehnikom i na malom prostoru nikad nije bio world class od igraca.
6. 2 puta je najciganskije moguce ucenio klub. Iz 2 totalno razlicita razloga, iskoristio je konkretan momenat da ujebe klub. Bukvalno pola sezone napred ili nazad, mnogo bi drugacije bilo. Iz 2 razlicita razloga, bez konzistentnosti u nekom karakteru. I oba puta je ceo tim solidno platio zbog toga.
 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

BB kao i uvijek pretjeruje ali eto tacka 6 se moze konstatovati kao tacna.

Ostalo preuvelicavanje ostalih a unizavanje Rooneya.

Ma ok. Ali ja Pamtim npr. EURO 2004. i Rooneya prije ozlijede tamo. Uvjerljivo najbolji igrač. Nije tako igrao jer je cijela engleska javnost uprla da on bude najbolji. Nit je zabio toliko golova za Englesku iz tog razloga. Koji je, 2. ili 3. najbolji strijelac engleske reprezentacije u povijesti?

50 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

BB kao i uvijek pretjeruje ali eto tacka 6 se moze konstatovati kao tacna.

To ne znam jer ne pratim United toliko, nit bi se sjećao o čemu se radilo i da sam tada čitao o tome. Pamtim ga s terena. I o tome pišem 

Link to comment
Share on other sites

Nista ja ne preuvelicavam, nego vi imputirate da pricam da je overal beznacajan igrac. To je daleko od istine.
Moja poenta je da je percepcija o rooney-u jako pogrešna. Ljudi su mnogo više želelei da je to što je on zapravo. Neutralci su navijali za njega protiv Messi i CR-a. CR je vise trn u oku zbog pojave svima, Messi bio smor i igrao je za tu Barcu koja je bila mnogo ishejtana.

 

I dalje stojim iza toga da ovaj klub možda plaća kaznu kroz neku kosmicku karmu jer je dozvolio da on bude bolji strelac od Sir Bobby-a. Evo, sad kad se setih  toga, izvrnuo mi  se želudac.

Moze da nas trpa LFC ili MCFC na sred OT-a, ne moze ni priblizno da me boli kao cinjenica da je taj smecar postao najbolji strelac u istoriji kluba. Usudio bih se da kazem da od tog momenta mozda maaaaaaalo manje volim klub. To i kako navijaci Uniteda dozivljavaju rooneya mi je ogroman poraz i razocarenje. 

SAF je zajeo govna prvi put, posle je hteo da poruči Moyesu da ga proda. Mada Moyes mukica nije ni mogao, bio bi kamenovan da ga je prodao u Chelsea. Fergie nije hteo da ga stavi u tim za oprostajnu utakmicu, to mnogo govori o rooney-u.

 

Uličar i klasičan scum, koji je prema svima bio džukac, počevši od svoje žene…

6 hours ago, Bugl Khan said:

Znači sve to je postigao u 4 sezone dobre forme. Moram priznat da njegove krš sezone onda i nisu tako loše. Štoviše, mnogi u cijeloj karijeri ne odigraju jednu od Rooneyevih krš sezona.

A sta znaci mnogi?

Pa ja ga ne uporedjujem sa Troy Deeney-em, Soldadom i nekavim Borelijem. Za mnoge jesu pojam te njegove krs sezone, ali ti mnogi nisu ni promil velicani kao rooney. 
 

Inace rooney jeste imao 2 sezone koje su bile na nivou rekreativca. Dao nekolko gola na njegov procitani unutrasnji felš, pa se ljudi popale, van toga je bio kao igrač Mansfield-a zalutao u PL. Radijus kretanja 15 metara, lopta se odbijala od njega kod prijema 16 metara, 17 sekundi mu je trebalo da napravi okret veci od 30 stepeni….

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BattleBender said:

A sta znaci mnogi?

Pa ja ga ne uporedjujem sa Troy Deeney-em, Soldadom i nekavim Borelijem. Za mnoge jesu pojam te njegove krs sezone, ali ti mnogi nisu ni promil velicani kao rooney.

Pa jedno 90% profesionalnih igrača

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miki28 Teoljub said:

 

 

Ronaldo, DDG, Sancho, Varane i po nekim pricama Casemiro. 

 

Lik koji kupuje razne Antony, Onana, Mount tipove igraca NE ZNA da trenira velika imena!

To United rješava na ljeto. Platit će Carlu da bude pomoćnik ETHu

Link to comment
Share on other sites

Vrati se u vukojebinu iz koje god da si ispuzao u Holandiji i povedi Antony i Humanitarca sa sobom. 

 

Prodavac magle se provukao prosli put na OT, provukao se protiv Fulhama pa krenuo da se k.... sa izjavama prije meca🤣🤣🤣

9 poraza u 17 utakmica ove sezone.🤣🤣🤣

 

U PL ima 12:16 gol razliku a u LS 9:11. 

27 primljenih golova. 

Sta napravi ova celava prevara????

Link to comment
Share on other sites

Arsenal 3-1 Man United
Spurs 2-0 Man United
Man United 1-3 Brighton
Man United 0-3 Man City
Man United 0-3 Newcastle
Man United 0-1 Crystal Palace 
Bayern 4-3 Man United
Man United 2-3 Galatasaray 
Copenhagen 4-3 Man United 

 

Ko je sledeci?

Nece valjda Luton na OT? 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...