Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Realno Homicide je dostigao pik u toj sezoni kada je Kelerman zveknuo Lutera, posle nazalost nije to vise bilo to

Film je pa vise neki Mortal Kombat sa svim karakterima, mozda i vredi pogledati ako nista onda zbog poslednje scene

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Esc said:

Realno Homicide je dostigao pik u toj sezoni kada je Kelerman zveknuo Lutera, posle nazalost nije to vise bilo to

Film je pa vise neki Mortal Kombat sa svim karakterima, mozda i vredi pogledati ako nista onda zbog poslednje scene

 

To je bilo u  petoj sezoni. Ne slazem da nije dobra serija nakon toga, jer je u sestoj sezoni bilo bas puno dobrih epizoda. Posljednja sedma sezona jeste losa. Film se ni meni nije svidio , ali stavlja konacnu tacku na seriju. Zato ga ima smisla pogledati.

 

 

Inace, top5 likova iz serije:

 

1. Bayliss

2. Giardelo

3. Pembleton

4. Munch

5. Kay Howard

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Ona je meni  bila privlacna, ali ne bih je stavio u omiljene likove. Bila je otprilike 2-3 sezone u seriji. 

 

Da objasnim sto su mi ovi nabrojani u top5: 

 

Bejlis mi je na prvom mjestu, jer je najkompleksniji i najtragicniji lik u seriji. Svasta mu se izdesavalo tokom godina u odeljenju. To je bio lik sa kojim sam se totalno sazivio. Kao da je on neko koga poznajem i koga zalim zbog svega sto mu se desava. Odmah je dobio slucaj ubijene djevojcice Adine Votson. Nije uspio da ga rijesi i to ga je proganjalo godinama. Previse se emotivno unio u taj slucaj, sto su mu mnogi iz jedinice zamjerali. Kasnije mu nijesu davali slucajeve u kojima su bila djeca zrtve. On je imao jak razlog zasto je bio previse bio emotivan u tim situacijama. Otkrio je to Pembltonu nedje u 5. sezoni. Pemblton ga dugo vremena nije prihvatao kao partnera, stalno je potcjenjivacki gledao na njegov rad.  Postao je homoseksualac, pa mu je  i to donijelo nove probleme. Na kraju serije je ubio onog lika koji je bio osumnjicen za ubistvo nekoliko zena. Niko nije sumnjao na njega, ali nije mogao da zivi sa tim pa je priznao Pembltonu  na kraju filma sve. 

 

Giardelo je bio srce i dusa odeljenja. Fizicki korpulentan, sa svojim pogledom i krvavim ocima, bio je covjek koga su svi respektovali. Bio je pravican i zelio je da se svaki slucaj rijesi, bez obzira na neke prepreke. Van posla je bio dobar prijatelj, brinuo je za sve svoje detektive i pomagao im u resavanju problema. 

 

Pemblton je bio najbolji detektiv u jedinici. Imao je nevjerovatne instikte i tehniku ispitivanja. Ulazio je u glavu osumnjicenima i izvlacio priznanja. Kao osoba je bio dosta zatvoren, nije volio da ima neki odnos sa kolegama, osim strogo poslovnog. Bio je dosta sujetan lik, tezak za saradnju.  Vremenom je ipak stvorio prijateljski odnos sa Bejlisom. Njihovi dijalozi su svakako jedna od boljih stvari u ovoj seriji.

 

Munch je leganda. Uvijek negativno raspolozen, cinican, sarkastican. Svidjao mi se njegov smisao za humor. Nije volio nesto previse da radi, ali je znao da se posveti i da rijesi neke komplikovane slucajeve.

 

 

Howard je bila najbolji zenski lik u ovoj seriji. Imala je specifican odnos sa svojim partnerom. Bila je zaljubljena u njega, ali morala je da se drzi poslovnog dogovora.  Bila je  detektiv sa najvecim brojem rijesinih slucajeva. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, noćna frajla said:

Dobro covek pitao, a nije prelistao temu malo unazad 🙂

Odlicna serija naravno, pisemo dosta o njoj i jako verodostojna. Sjajna gluma, atmosfera, sve kako treba. I svakako preporuka.

 

hvala, gledam, javim utiske 🙂

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Luchifer89 said:

Odgledao 2 epizode Catch22.
Rano da se sudi, al može da se gleda

 

solidno, moze da se odgleda. ne moze da prenese celu genijalnost knjige, ali je ok.

 

černobilj, hajp je opravdan, fenomelne epizode.

Inače, na all time listi, i ja sam the wire tim. posle mi idu bb, sopranos, leftovers. ipak mi je zica kategorija za sebe

Link to comment
Share on other sites

Ukratko. the Wire razmatram kao goat seriju. Baltimor mi dođe kao Srbija u malom. Sistem grada korumpiran na svim nivoima, kao i naša država. Takođe nova generacija klinaca koja stasava je uglavnom bez svetle budućnosti, slično je i ovde. 

 

Jaka scena. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2019 at 6:11 PM, Ne sam Safete said:

Zavrsio prvu sezonu 'La treve', ko voli trilere- preporuka. 

Dosta stvari za pohvaliti- lokacije, kamera, viseslojna radnja, dobra gluma... 


Opa, zemljaci. Hvala, ovo će overim.

Link to comment
Share on other sites

@Mairosu

Bas sam htio da te pitam za lokacije, jesu li autenticne. U medjuvremenu nadjem podatak da je snimana u Belgiji i dijelom u Luxemburgu. 

 

Pogledaj, ako nisi naravno, Tabula Rasa isto belgijska. Vjerujem da ce ti se svidjeti s obzirom da gotivis Sharp Objects. 

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

Ja jos uvek ne smem da se uhvatim u kostac sa The Wire i Breaking Bad (iako sam Zicu gledao povremeno kad je pre 8-9 godina isla na b92). To su serije koje zahtevaju maksimalnu posvecenost, da mi glava bude u njima mesecima, a trenutno nemam prostora za to u glavi, mora da ostane za ono sto ce nam doneti roda 🙂

Dok ih ne odgledam, Sopranovi su za mene i dalje neprevazidjeni. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ne sam Safete said:

@Mairosu

Bas sam htio da te pitam za lokacije, jesu li autenticne. U medjuvremenu nadjem podatak da je snimana u Belgiji i dijelom u Luxemburgu. 

 

Pogledaj, ako nisi naravno, Tabula Rasa isto belgijska. Vjerujem da ce ti se svidjeti s obzirom da gotivis Sharp Objects. 

 

Koliko vidim La Treve se dešava u onaj deo zemlje koji se ređe ide :D Nisam nikad bio u provinciji Luxembourg i slabo znam Walloniju generalno, ali ako je šumovito i na prvi pogled pitoreskno, to bi trebalo da je to. Wallifornia je popularna među filmmejkerima u posl. vreme za te mračne trilere i tome sl. uzevši u obzir problematično nasleđe 90tih te federalne jedinice, kada su u okolini Charleroi i Liege razbijene pedofilske bande i svašta nešto je isplivalo na površinu. Recimo, film Calvaire Fabrice Du Welza se direktno naslanja na ovo, što je on čak potvrdio meni u jednom intervjuu (fun fact, da, intervjuisao sam i ponekog režisera za života). Za C'est arrive pres de chez vous i ne moram da pričam, to je već klasik kao takav.

Tabula Rasa se koliko vidim već dešava u "mojim krajevima" tako da bih tu umeo da ti kažem reč-dve kad pogledam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...