Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Ne pricajte kojesta...
Naravno da nisu isti.

Kao prvo, i najvaznije, Conor nikog nije prevario da je nesto sto nije. Cak je svesno prepustio satanizaciju njegovog lika, zato sto ce i to da iskoristi finansijski.

Conor izuzev togo bar fight-a (za koji je odgovarao propisno i platio mnogo vise nego da je to obicna osoba uradila) nije nista uradio sto je po ozbiljnu stetu drugih. Imao je vise akcija, Darko Milicic tipa, da se i ne zna, a da uplacuje ljudima pare za lecenja. Neka zena se javila jednom da kaze da je tek posle mesec dana videla da je Conor uplatio neke silne novce za njeno dete (neka internet platforma za prikupljanje novaca). I sad oko korone je tamo u irskoj mnogo pomagao, opremao cele bolnice...
U sustini on i jeste dosta poput pomenutog Darka Milicica. Budala sam za svoj imidz, ali ujedno previse "klikeraš" i harizmatičan da iskoristi to u svoju finansijsku korist.

Khabib je komad mnogo ozbiljnijeg smrada. Ја mogu da razumem da ga neko voli kao borca, i ono što radi u oktagonu.
Ali mi je baš poražavujuće da ljudi padaju na njega kao na nekog istinskog šampiona van oktagona. 
Nije mi drago da ljudi nemaju tu sposobnost razlučivanja, ko je zapravo kakav...


Mnogo je indikativno to sto misle drugi borci o njemu. Svi borci koji nisu deo Khabib agende, Ali Abdelaziz klan, i slicno... vidi im se da ga ne gotive mnogo, nece otvoreno da ga trash-uju.
Dok je za Konora lom boraca reklo "Zapravo je dobar lik kad sam se susreo sa njim".


Conor je troler (takav je bio i u Irskoj, u skoli, citao sam izjave nekih iz njegove skole, uvek je bio najglasniji i pravio neka trolovanja, na svaciji racin, pa i na svoj kad treba).
Khabib je bully. Bully zamaskiran porodicnom tradicijom i religioznim mantrama.

A postoji ozbiljna razlika izmedju toga.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites


Glavna razlika sto je jedan iz Irske a drugi iz Dagestana. Pa postoji i granica u toleranciji, sta i koliko ce da tolerisu.
Da je Konor iz neke vukojebine ko zna koliko razbijenih telofona i razbijenih glava nekim penzionerima koji nisu hteli da  piju tvoj usran viski.
To nije barfight to je pickasto udaranje ili ti sucker punch.
Konor je bully samo za razliku od vakuma harizme zvanog Khabib on ume da bude duhovit i zanimljiv, to je 2 mala razlika izmedju njih.

I ne secam se da je Darko imao ispade gde je pravio stetu 2, svi njegovi ispadi su bili na njegovu stetu bez fizickog povredjivanja 2. Cak i cuvanje jebanje majke sudijama se zavrsilo samo na recima, nije isao da ih bije.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao da je udario dekicu koji uzgaja sukulente pa ih prodaje na pijaci, a deci ih daje za džabe, pa onda u povratku hrani golubove i kupuje ruže za svoju gospodju...

Bez ikakve želje da opravdam taj gest, ali suvišno je da se sad pravi da je udario nekog neduznog dekicu, a onaj lik je vise srednjovecni pijanac, koji ga je napušavao "Rus ti polomio pičku, ajde gubi se odavde sramoto".
Da je morao da iskulira, morao je. Ali daj da se ne pravi da je iz obesti udario nekog dekicu mukicu. Ispozdravljao se sa ljudima pored toga čoveka, taj ga čiča iskulirao. Verovatno taj fazon, osramotio si Irsku što te jebeni Rus pobedio. Tvoja je dužnost bila da pobediš Rusa, kako bi mi Irci mogli zauvek da se kurčimo da smo fighting nation.

Odgovorao je za to shodno zakonima te države, da nema pare išao bi u ćorku. Kao i kod nas što kad nemaš da platiš kad napraviš neko manje sranje, ideš u ćorku.

Nikad nije stavljao post na instagramu sa djonom preko face(kao što je sad Khabib sa Makronom), sa željom da pokrene armiju svojih fanova da nekog KAZNE, podsticajuci ekstremne religiozne fanatike.

Konor je samo irski durlanac ili trošarinac, koji je od sirotinje, i šljokanja po lokalnim klupicama, došao do toga da preko noći ima 100+ miliona. Udarilo ga je u glavu, vuče komplekse siromašstva, nije bio pripremljen na pritisak koji sa sobom nosi ta slava. Naravno, niko mu nije kriv za to, sam je kriv.

Kačio se sa lokalnim kriminalcima, ali se nije družio sa njima. Još gore, nije imao kontakt sa tom vrstom kriminalaca sa kakvim se družio Khabib. To su ljudi koji promovišu genocid na javnoj televiziji.
Da je Konor Irac, kao što jeste, i da je isti kao Khabib, onda bi se majao sa nekim IRA sranjima, i takvim pričama. Konor nije projekat neke (arguably) teroristicke logistike.
I on je samo jos jedan od tih koji imaju te zakasnele delikventske istupe. Svet pun takvih, da toga mora da bude manje, mora, da se razumemo. Ali takvi ljudi nisu antropološki problem modernog društva u toj meri kao debili koji prave sustinske razlike medju ljudima u drustvu.
Khabib i cela ta njegova pozadina, ljudi koji imaju odredjenu slavu i odgovornost a podstiču mase neodgovorno na nešto što može da bude opasno, to je mnogo veća stvar nego neki bahati skorojević koji je udario čiču u baru.


I Conor i Khabib su napravili štetu za MMA kao sport. Iz tog ugla, Conor-ova sranja su poput Khabib-ovog preskakanja ograde. MMA i borilacki sportovi promovišu poštovanje različitosti, prihvatanje poraza na jedan drugačiji način, ne korišćenje sile i superiornog položaja, kontrolisanje ega. Kad su svetla na ovaj sport bila najjača, ovaj divljak je leteo u publiku, skakajući sa metar i po visine sa nogom u vazduhu (bravo za hrabrost). To je bila ljaga za sport, u najmanju ruku ista kao Konorovo seljačenje u baru.
Još posle Khabib junak, kad se našo u gužvi dole, žmuri kad postoji mogucnost da neko njega udari.
I tu obojica treba da budu popljuvani. Khabib je unazadio UFC i mma 10 godina sa tim gestom. Još mnogo će morati da prodje da ljudi koji nisu fanovi ovog sporta, ne misle za ovaj sport da je bolesnički, gde se sadisti ponašaju bahato, neodgovorno i podstiču na agresiju, bes i nered.

Conor nije došao u UFC da se bori za sulude ciljeve nekakvih pokreta. Nije prosipao neke razlike izmedju protestanata, katolika itd (što je bilo prisutno u Irskoj). Dok je Khabib na neki način čovek sa misijom. Misijom da na sve načine pokaže kako su on i njegova religija, njegova tradicija itd, superiorni u odnosu na ostatak  društva.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Telefon neću ni da komentarišem, svi možemo da komentarišemo situaciju sa barom, jer ne postoji opravdanje i ma koliko da te neko provocira to ne smeš da uradiš.

Ovo za telefon ga i razumem. Tj i ne znam sam kako bi reagovao jer nikad necu biti u toj situaciji, jer necu da budem celebrity.
U 3 noću ti neko narušava privatnost, kažeš mu da ugasi kameru, on to odbije. Da je i tog lika zveknuo, to bi bilo za osudu.
Uzeo mu telefon, tresnuo ga od patos, zgazio ga, posle mu kupio novi. 
Wow. 

I Marlon Brando je radio te stvari, čak je i udario nekog ko mu je narušavao privatnost. Pa neću da ga pamtim po tome, nego po tome što se borio za prava Indijanaca na totalno iskren, nemarketinški način.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo i Clutch i ja rekli da Khabib definitivno ima bolji PR tu nema dilema kada jos postoje ljudi koji ga uzimaju za nekog MMA bushido radnika a ne bezobrazno govno.
Ali ne moze da prodje prica da Conor nije "bully" sve to sto je radio na svom vrhuncu je klasican iziivljanje debila koji je dobio neku moc/vaznost/pare, od ovog dede sto nije hteo da pije sranje od viskija (to mu je valjda rekao) do preskakanja ograde u Belatoru pa je i sudiju gurao nesto. I sve ono sa Autobusom, doduse to postoji malo razumevanja posto su Khabib i njegovi istu stvar uradili Artemu ali opet povredio je znatan broj nevinih boraca zbog tog sabanizma koji nisu umesani bili u to.
Ali slazem se da postoji mala razlika u "pozadini" njih 2: Konor je socijalac, koji se okurcio kada je uzeo pare i napravio ova sranja sto je pravio. Khabib je projekat mutnih i ozbiljnih ljudi, ne moze svaka grupacije da udje u takvom broju u AKA, kao sto su usli Dagestanci, potreban je ozbiljan kapital za to. Naravno kao i Konor i ovaj se okurcio kada je postao baja pa je poceo otvorenije da siri ozbiljan radikalni islam, napada repere, producente i to sa Makronom.
Preuzeo je neku ulogu modernog Muhameda Alija za taj muslimanski svet. Videli smo i protiv Dustina i sada ovu poslednju protiv Justina kakav polozaj ima na bliskom istoku, ozbiljan muslimanski superstar on i Salah su tu glavni.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi, Zabit nece ni prvak da bude. Busan je i on, samo je atraktivan.
I protiv Kattara i protiv Stephenesa bi izgubio da su to bili 5 round mecevi...

Ja se apsolutno slazem da je Valentina najkomletnij mma borac. U jednom mecu protiv Amande je bila pokradena, ali cinjenica da se nosila dobro protiv mnogo vece Amande govori o tome.
Za mene je ona zenski GOAT.

Ono sto nju odvaja od svih mma boraca (musko/zensko nema veze) je to sto ona za 20 godina nece biti prevazidjen borac.
Svi trenutni mma borci ce za 20 godina biti prevazidjeni. I Jones, i GSP, i Khabib, i Adesany, i Amanda.
Doci ce generacije koje od svoje 6,7 godine treniraju bas mma ili vise sportova koja su zapravo deo mma. Svi trenutni borci su postali da kompletiraju sebe kao zapravo mma borce u kasnijim tinejderskim danima.

Valentina je mortal kombat/tekken lik.

Link to comment
Share on other sites

Pa tu mora da ide i fizicka kompletnost. Valentina je ima, ovi njeni dzudo/sambo zahvati su nerealno brzi. Celokupno njena mobilnost, fleksibilnost, eksplozivnost a na sve to ima tehniku i u klincu, standupu (sve 3 distance standupa) ali i kad je oborena.

To na cemu potenciras je tehnicki flair, kreativnost i na zemlji i u stand up-u.
I u tu gajbu, Zabit moze da se stavi zajedno sa npr:
- prime Rockhold
- Ryan Hall

- Pettis
- Namajunas
- Ortega
- Oliveira
- Tony

A mozda cak i Zombie i Anderson Silva (koji ima svoje fore na zemlji). Svi oni su kreativni strikeri-i, ili kreativni submission borci ali imaju svoje mocne trikove i u drugoj sferi.
Rose zna dobro da rola, ima mnogo dobre zahvate. Rockhold ima trikove i na zemlji i u strikingu, ima cak i dobro rvanje. Ali nema glavu, psihicki nije jak. U prevodu, debil je, mozda najveci u UFC-u. Znaci nije kompletan. Pettis je bog kreativnih udaraca, ali u isto vreme ima ludacke bjj poteze na zemlji. A daleko je od kompletnog borca. Ryan Hall je borac sa kojim niko ne sme da se bori jer se svi plase njegovih rolanja oko noge i celokupno njegove bjj koja je prakticno magija. Isto tako ima neke magicne trenutke i na zemlji (spinning kicks itd) I on je daleko od kreativnog borca. 
Ortega slicno... Ima onaj standing guillotine (mortal kombat shit, nisam verovao kad sam video), ima laktove, zna da potegne kreativno i u standupu. I on je daleko od kompletnog borca.

MMA kompletnost je:

Valentina
DJ
GSP
Jones
Fedor
TJ Dillashaw
Amanda

Tu mogu da dodju cak i braca Diaz, pre svega Nick. A vala i Stipe, DC, Cejudo, Cruz...
Pre ce Colby u kompletne borce, nego Zabit...

Za kompletnost moras da imas i fizicki endurance i psihicku staminu. Moras da imas clinch, kontrolisanje svih scenarija, i kad si umoran, i kad nisi. I da mozes po potrebi da srusis coveka ako ti zatreba, i da namucis protivnika da te obori. I da odes u clinch, da mocno koristis wrist control u klincu.

S obzirom da je Zabita protiv Kattara i Stephens spasilo zvono (3 rounds mecevi) o tome ne moze da se prica. Kompletan borac ne bi bezao po ringu tako da se u sebi moli da svaka sekunda prodje mnogo brze. Kompletan borac bi ako je umoran odveo mec u neki klinc, zakljucao bi zglobove i rutinirao to.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno da drugacije kapiramo rec kompletnost. Po meni je do sveukupna borbena vestina i tehnika, znaci stand-up, rvanje, parter. I po tome mi je Zabit u vrhu medju trenutnim borcima.

 

Sa poslednjom recenicom apsolutno ne mogu da se slozim, bezanje po kavezu nema nikakve veze sa kompletnoscu. Ne znam na koju si foru to spojio,  a da napiso si fizicki endurance.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...