Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Ma ovo su sve hipoteticka proseravanja ti imas legitiman stav da ce Stipe,koji je verovatno Goat divizije,da ga dobije, moj je da nece da izadje iz prve runde da je u triologiji sa Dcom pretrpio vise stete nego u svim ostalim borbama za titulu(samo Francis je izasao iz 1 runde) i da to ima uticaja na bradu.

Naravno moze i Stipe da ga wrestlefuckuje ako ovaj nije napredovao ni mrvicu tu i kod Cardia ali za takve informacije nazalost nemamo datu posto Francis zavrsava borbe za minut dva.

Link to comment
Share on other sites

Jasno. 
Frensis ako je bitno popravio cardio onda nema neke velike veze da li je popravio rvanje. Nece ni on full atack mode u prvoj rundi da se ne izduva kao prosli put. Fransis ako se izduva to je slepa ulica za njega. Stipe je takticki potkovaniji i deluje mi kao pametniji borac. 

Link to comment
Share on other sites

U tu HW jednacinu mora da ide i Blaydes. Ja sam impresioniran njegovim boksom protiv JDS-a i kako je radio in and out.
I Blaydes je svojevrsni fizicki specimen, ima fenomenalnu eksplozivnost za onu gradju, plus motorika, a pritom rvacki skill.
Znaci:

Stipe
Francis

HW Jones
Blaydes
(nisam ih rangirao, samo random naveo)

1. Stipe vs Francis

Stipe je napredovao od njihovog prvog meca, ali je napredovao u smeru da bude bolji protiv DC-a. Sad je more lean, ali je znatno laksi, 7,8 kilograma najmanje.
Ako gledas vakum, u svakom revansu dodatno vecu sansu ima onaj koji je izgubio. To je mma law, previse puta dokazan.
Od prvog meca Francis je napredovao u svakom aspektu (do tog meca nije ni ozbiljno shvatao rvanje, sad radi i na njemu i na bjj). Stipe jeste napredovao, ali ponavljam, ne nuzno za matchup sa Francisom. Teze ce mu biti da iz klinca obori Francisa (koji je radio na td defense), teze ce mu biti da se naslanja na njega i da vrsi pritisak. Stipe nije protiv DC-a bio dobar u klincu zbog mase i snage, nego zbog visine. Implementirao je Jon-ovo koriscenje visine sa hook-ovima, sto bi reko sam DC "imas osecaj da imas mokro cebe preko celog tela". Tako su se borili protiv DC-ove snage i znanja koriscenja iste, uz nisko teziste.  Taj novi skill i adaptacija, Stipeu nista nece znaciti protiv Francisa.

2. Stipe vs HW Jones

U celoj prici je Jones najveca poznanica. Ovaj 205 Jones je po vakumu, barem blagi autsajder u svakom od ova 3 matchup-a. Samo sto HW Jones bi bio mnogo drugaciji borac nego ovaj. Naravno ostao bi njegov IQ i njegov umece da pobedi (Djokovic, Jordan skill).
Jones ima fenomenalan frame, i mnogo ga dobro koristi, ali u 205 on ne moze da razvija neke stvari kod njega jer onda ne bi mogao da se spakuje u 205lbs na vagi. 
Njegova bokserska pliometrija uopste nije dobra. Preduge ruke (nije povoljno za klinc i za serije) i to sto ne moze da ojaca neke misice koje predstavljaju core udaranja(zbog tog ispunjavanja tezine na vagi) ga cine poprilicno inferiornim u nekim bokserskim stvarima. To ga je i on sam svestan. Kada bi presao u HW, on kao borac bi se dosta promenio. Ne bi morao da brine da li ce da mu se omasove podlaktice, ledja i ramena (on ima siroka ramena zbog skeleta, ali nema misicava).  Trenutno on nema misicnu polugu da iz backward kretnje bude opasan sa nekim counter punch-om. A niti to voli da radi, niti je mnogo dobar u tome.
Anaerobicna snaga+pliometrija = eksplozivnost, bi mu sigurno dosli prelaskom u HW. Bio bi 30,40 % eksplozivniji. S druge strane moze da zaboravi na onaj bully clinch koji primenjuje u 205. Kad, as i said, legne na protivnika kao mokro ćebe.
Kick-ovi bi mu bili još bolji, pravili bi veću štetu, ali verovatno ne bi mogao toliko mnogo da ih koristi jer bi bio veći rizik od kontre protivnika (Stipe-ov zadnji direkt ili bilo koji udarac Ngannou, koji bi rado primili low kick ako tad mogu da posalju bombu).

Suštinski u tom matchupu, Jones bi mnogo više ličio na Stipea nego do sad, a Stipe je mnogo više postao Jones nego što je bio pre. Po načinu borbu bi se znatno približili nego da ih porediš kakvi su bili pre 2 godine.


3. Stipe vs Blaydes
Blaydes ima najeksplozivniji takedown izmeren u istoriji UFC-a Pitanje je samo da li bi to oborili Stipe-a. 
Stipe sigurno favorit, ali imao bi svoju sansu i Blaydes.



4.Francis vs HW Jones

Iskreno, ne zelim mnogo da razmisljam o tome mecu, nadam se nekako nece desiti. Jonesa sve manje i manje volim, ali uvek ce kod mene biti bitno da se sacuva njegova aura. Pa cak i da se desi u buducnosti da totalno izgubiv navijacke emocije vezane za njega. Ne bi mi bio problem da on izgubi. Bio bi mi problem da vidim kako su mu se torzo nakrivio na jednu stranu, udovi na drugu, a glava na trecu. A to je moguce protiv Francisa.
Aura i legacy Jonesa je jako bitna za ovaj sport. 
I taj drugaciji Jones bi vrlo verovatno bio blagi autsajder (barem) zbog prve 2 runde. Ako dodje do trece, tu bi pobedio.

5. Francis vs Blaydes
Obojica znatno napredovali od poslednjeg meca. Francis bi i dalje bio favorit ali ne bi ga onako olako premlatio u boksu. Imao bi tu Blaydes svoju sansu.



6. Jones vs Blaydes

I to bi mi bila totalno nepoznanica, pretpostavljam da tezeg Jonesa Blaydes ne bi mogao da srusi. Tu Jones ima i najvece sanse.
Sa druge strane mislim da Blaydes ima malo vise sansi protiv Francisa i Stipe-a, nego sam Jones.





MMA nije A > B, B> C   ----> A>C.
Ne funksionise to tako...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Je l moguce da je decko ovoliko glup???

 

Bukvalno ga pušta Dana niz vodu prvom prilikom. Imaće gori tretman i od Corey Anderson i od Woodley-a.

 

Sta mu znači ovo majmunisanje na kraju?? Plus uzasno dosadan meč.

Bukvalno Dana ako prezire neki tip boraca su ti koji nit su dovoljno kontroverzni u iritantnostii, a plus imaju ovako uzasno dosadne mečeve, i ne zele da finiširaju kad imaju priliku. Jebace mu majku za to Dana.

 

Mnogi je više Rakic dobio iz prosleg meča, koji je izgubio,  nego iz ovog što je dobio.

 

Na tviteru je baš loša reakcija za celokupno izdanje. Poprilicno opravdano. 

Može da sanja o borbi za titulu bez da nokautira Santosa ili Glovera.

Edited by BattleBender
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ace Rimmer said:

Važno da je pobijedio. Nije Dana ni Miočića volio pa mu je dao šansu.

 

On od sad nastupa za Srbiju?

Stipea je uvek obozavala mma javnost i fanovi (vatrogasac, humble itd)

Rakic je sinoc nemali broj fanova izgubio na tviteru.

A Dana moze nekog da ne gotivi, ali ako tog gotive ljudi, on ce da predje preko svog ponosa jer mu odgovara ($$$).

 

Gaethje je cak imao tvit gde je solidno popljuvao Rakicevo fudbalsko proslavljanje(pre kraja meca) i to sto nije hteo da ide finišira meč.

 

 Naravno, ne moze Dana da ga ignorise ako dobija, ali prvom prilikom kad izgubi, Dana doceka da ga gurne u blato. Woodley je vise puta branio titulu, i znalo se da posle prvog poraza, ne dobija rematch nego da mora ponovo ispocetka da guli za titulu. Corey je posle svakog poraza morao jos vec winning streak da pravi, davao mu je šugave ultimatume. UFC ima obavezu da ponudi borcu 3 meča, nudili su mu loše i nepovoljne borbe, u losim periodima. Montirali mu lose tajming mečeva.

Colby pre ovog preuzimanja uloge trolera, je isto bio samo cekan da izgubi da bi ga cut-ovali.

Jebeni Anderson Silva je u prajmu, dok je harao, sebi sjebao status u UFC-u zbog one pobede protiv Maia-e, kad se glupirao. Dana je popizdeo.

 

Dana ne razmislja cisto sportski, prema rezyultatima. UFC nije liga gde skupljas poene u pobedama i gde su ti poeni maks egzaktni.

It is what is... 

 

Meni npr to ne smeta. Ja pored skilla zelim da borci nose neku harizmu, autenticnost, karakter. Pocevsi od humble good guys, do cocky bastards kakvi su Conor, Adesanya (mada Izzy je dobar i pametan lik).

Ovo Rakicevo... Nokautira sparing partnera(Manuwa) pa utisava publiku kao da je fudbaler, pa se izvinjava... Pa isto kao fudbaler slavi pobedu (nepostovanje protivnika). Nit je good guy, nit je villain.

A to je mnogo loše za status u ufcu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...