Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Pazite kada ocjenjujete guarde u napadu Denvera. S obzirom da se većina dešavanja odvija iz high posta kada centar ima loptu, njima ostaju samo istrčavanja iz blokova i preuzimanje handoffa gdje onda imaš već šablonski decision making na osnovu pozicije odbrane i igrača ispred tebe. Ne kažem da je Murray loš igrač ali uživa u napadu koji je jako friendly za bekove.

Sta se desilo sa G. Harris? 
Jedna od većih enigmi. Neko ko je bio reliable šuter i pokazivao naznake da može kvalitetno spustiti loptu na parket uz skroz ok odbranu. Njega udariše jel bijaše dvije povrede?... i pade na nivo gdje pogađa samo sa elbowa i malo šta može da uradi sa loptom...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Marej nije bek, nije plej, nije ovo, nije ono... U svemu ok, ni u cemu vrhunski. Ume da zatrpa ako ga ide, takvi jedino mogu da budu vrhunski sesti igraci, nista vise. Sto opet ne znaci nista lose i nije mala stvar. Ja se samo nadam da  su u Nagetsima svesni koliko su suplji, a imaju potencijal da stvore nesto, samo mislim da nece bas najbolje proci sa nekom pricom da je posao zavrsen, kao tu je osovina Jokic-Marej-Heris, pustimo da godine odrade svoje, da napreduju i steknu iskustvo i sve ce biti u redu. Ja bih rizikovao na njihovom mestu vec ovog leta, jedino bi Jokic bio nedodirljiv.

Link to comment
Share on other sites

Pa ono, kroz tu prizmu i Hardena mozes gledati. Kao da je on bio u tim godinama elitan paser. Imao je faze karijere kada je imao i gore procente od Dzamala o odbrani i da se ne govori dosta stetniji od Dzamala, pa je sada drugu-trecu sezonu alfa i omega igrac. TOP5 u ligi. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ne trazim nijednu elitnu, trazim nesto u cemu nije apsolutno prosecan.

 

Evo PJ Tucker ne moze da spusti loptu na parket, ali je elitni defanzivac koji moze da brani apsolutno sve i na perimetru i unutra. To mu omogucava da ima rolu u bilo kom timu koji je konkurent za titulu. Mozda ce imati 3 poena po utakmici, ali ima svoju rolu.

 

Koja je rola Murray-a, odnosno sta je ono sto on radi dobro i sto ce da donese nesto eventualnoj sampionskoj ekipi? Skoring na .538 TS to sigurno nije.

 

mlad je igrač, polako. nije taj pj tucker bio ovakav sa 22 godine, možda nije bio u ligi. evo pascal siakam ima 25. pre godinu ili dve je bio možda igrač za klupu. jamal murray je baš mlad igrač. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, larry said:

Pazite kada ocjenjujete guarde u napadu Denvera. S obzirom da se većina dešavanja odvija iz high posta kada centar ima loptu, njima ostaju samo istrčavanja iz blokova i preuzimanje handoffa gdje onda imaš već šablonski decision making na osnovu pozicije odbrane i igrača ispred tebe. Ne kažem da je Murray loš igrač ali uživa u napadu koji je jako friendly za bekove.

Jedna od većih enigmi. Neko ko je bio reliable šuter i pokazivao naznake da može kvalitetno spustiti loptu na parket uz skroz ok odbranu. Njega udariše jel bijaše dvije povrede?... i pade na nivo gdje pogađa samo sa elbowa i malo šta može da uradi sa loptom...

Totalna misterija. Ni sjenka onog igraca a meni bas gotivan jer je bio reliable u napadu a i odlican u odbrani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Squabbit said:

Taj TS% mozes da okachis macku o rep kada se desi ono o cemu sam pisao gore, cela utakmica 1/11 i onda 10-15 poena za 6-7min. To se ne pse u TS%..

Nije elitni ni u cemu, ali ima mudashca i voli da se nadigrava.
TS% moze da bude parametar po kom se odredjuje da bas i nije sjajan u shutu (ili selekciji suta)

Ali to sto moze da nabode 10-15 poena za par minuta je ili toliko retko, ili uvek dolazi posle milion promasaja. 

 

Stef je recimo igrac koji postize poene u talasima veoma cesto, pa je jedan od najefikasnijih svih vremena. Ne poredim ih, samo kazem da to postizanje poena u talasima ne opravdava siromasan TS.

2 minutes ago, Drakaris said:

Pa ono, kroz tu prizmu i Hardena mozes gledati. Kao da je on bio u tim godinama elitan paser. Imao je faze karijere kada je imao i gore procente od Dzamala o odbrani i da se ne govori dosta stetniji od Dzamala, pa je sada drugu-trecu sezonu alfa i omega igrac. TOP5 u ligi. 

Matori, Harden je u tim godinama postizao 26 poena na 60% TS.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

zi57VmZ.png

 

pre nego sto ga otpisete kao igraca koji nista ne zna.

Ja ne uzimam ovaj PO kao merilo, vec sve ono sto je on pokazao u ligi do sad.

 

Nema sanse da ozbiljno uzimas uzorak od 5 utakmica protiv jednog protivnika kao faktor u ocenjivanju igraca.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

Ako tako gledamo onda dobar dio lige ni u cemu nije dobar jer svaki tim ima nekoliko igraca koji su puno losiji od Jamala.

Kao sto sam napisao gore. 

 

PJ Tucker ne ume mnogo stvari, ali ima nesto u cemu je itekako koristan i to mu omogucava rolu u svakoj ekipi. Sta je ono sto omogucava Jamalu to isto?

Link to comment
Share on other sites

Nije problem Nuggetsa Murray, već kad ih gledam meni oči izbi iz glave Millsap i njegovih skoro 30 miliona. Oni ovo ljeto imaju opciju na njemu i moraju da se riješavaju tog ugovora. Za te pare i uz ovaj uspjeh mogu da privuku nekog ko će u odbrani raditi isto ono što i on (a ove sezone je i u odbrani overrated i živi na slavi iz pretohodnih sezona...) i neće biti mismatch raspalom Rudy Gayu, a u napadu neće promašivati sve otvorene šuteve koje dobije i biti igrač manje u reketu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ali to sto moze da nabode 10-15 poena za par minuta je ili toliko retko, ili uvek dolazi posle milion promasaja. 

 

Stef je recimo igrac koji postize poene u talasima veoma cesto, pa je jedan od najefikasnijih svih vremena. Ne poredim ih, samo kazem da to postizanje poena u talasima ne opravdava siromasan TS.

Matori, Harden je u tim godinama postizao 26 poena na 60% TS.


Pa zavisi sta smatras pod retko. Upravo to da iako je u kanalu uspe da se ischupa (i sebe i tim) je otprilike jedina elitna stvar koju ima. Ove sezone je pobedio tako bar 6,7 x

1 u PO za sada.. Ne opravdavam ja los TS, on jasno pokazuje da nije elita tu. Samo ka'em da se ne vide sve stvari u TS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drakaris said:

Pa ono, kroz tu prizmu i Hardena mozes gledati. Kao da je on bio u tim godinama elitan paser. Imao je faze karijere kada je imao i gore procente od Dzamala o odbrani i da se ne govori dosta stetniji od Dzamala, pa je sada drugu-trecu sezonu alfa i omega igrac. TOP5 u ligi. 

 

Za Hardena se videlo da ce biti all star ne mozda na ovom nivou ali se videlo, imao je brzinu, probijao je prvu liniju odbrane, vodio second unit OKC, kreirao za druge, sa Colisonom je igrao PNR i PNP.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam utisak da ce Jokic sve vise postajati klasican centar, suvise mi izgleda lenj da trckara ovako i narednih pet ili deset godina i da u svakom napadu dobija loptu po pet puta, izvlaci se stalno itd. Vec sada mislim da manje tako igra i da postize sve vise poena ispod kosa. Vidimo i da je povecao kilazu, verovatno tu sledi jos koji kilogram, malo misica i stvaranje nezaustavljive sila ispod obruca.

 

Tako da, siguran sam da ce Denveru sve vise i vise faliti klasican dobar plej, narocito kako se i ambicije navijaca budu povecavala, a kod Mareja jednostavno ne vidim potencijal za tako nesto. 

Edited by Bek
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako tacno ide formula za taj TS, ali ako ima gore procente u sutu za tri poena i ukupnom sutu to je valjda dovoljno jak razlog da nije bio efikasniji, nego sad Dzamal. Brada prva ozbiljna sezona sa 24. godine nakon odklaska iz Oklahome imao slabije procente, nego ovosezonski Dzamal. Pritom je Harden imao kljuceve tima, non stop lopta u njegovim rukama, pa je poslednjih sezona postao i elitan paser sto uopste nije bio na pocetku karijere.  

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kao sto sam napisao gore. 

 

PJ Tucker ne ume mnogo stvari, ali ima nesto u cemu je itekako koristan i to mu omogucava rolu u svakoj ekipi. Sta je ono sto omogucava Jamalu to isto?

 

Svakako da je warriorsima nepotreban ali vecini ekipa je svakako potreban igrac koji moze za nekoliko minuta da razbije odbranu serijom koseva. Ako gledamo samo play off u zavrsnici je donio sam pobjedu protiv sas i prolaz dalje. Ti si pitao u cemu je dobar, pa u tome je dobar i to je sve.

 

 

@delgi

 

Mislim da nam je lbj tema dovoljna. Koliko vidim ljudi je za sad koriste za sprdnju, ali cemo se mi potruditi vremenom da je ljudi ozbiljno shvate. Ocekujem i da kolega Miki doprinese.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Squabbit said:


Pa zavisi sta smatras pod retko. Upravo to da iako je u kanalu uspe da se ischupa (i sebe i tim) je otprilike jedina elitna stvar koju ima. Ove sezone je pobedio tako bar 6,7 x

1 u PO za sada.. Ne opravdavam ja los TS, on jasno pokazuje da nije elita tu. Samo ka'em da se ne vide sve stvari u TS

 

3 minutes ago, Sector said:

 

Svakako da je warriorsima nepotreban ali vecini ekipa je svakako potreban igrac koji moze za nekoliko minuta da razbije odbranu serijom koseva. Ako gledamo samo play off u zavrsnici je donio sam pobjedu protiv sas i prolaz dalje. Ti si pitao u cemu je dobar, pa u tome je dobar i to je sve.

On je mozda "doneo" pobedu Denveru, ali je do tada sutirao 0-10, i to nikako ne moze da se izbrise. Da nije imao krs sutersko vece, mozda ne bi bilo potrebno da "donese" pobedu Denveru. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drakaris said:

Ne znam kako tacno ide formula za taj TS, ali ako ima gore procente u sutu za tri poena i ukupnom sutu to je valjda dovoljno jak razlog da nije bio efikasniji, nego sad Dzamal. Brada prva ozbiljna sezona sa 24. godine nakon odklaska iz Oklahome imao slabije procente, nego ovosezonski Dzamal. Pritom je Harden imao kljuceve tima, non stop u njegovim rukama, pa je poslednjih sezona postao i elitan paser sto uopste nije bio na pocetku karijere.  

Mozes da izguglas formulu za TS. FG je apsolutno nebitan u danasnjoj ligi, zapravo postao je nebitan kad je uvedena trica, zato se i koristi TS.

 

Evo mogu da ti dam primer za ovo boldovano. 

 

Igrac A sutira 45 FG% i 40 3P%.

Igrac B sutira 47 FG% i 41 3P%.

 

Deluje da je igrac B sigurno efikasniji. Ali ako igrac A uzima procentualno vise trojki, njegov TS moze da bude veci -> on je efikasniji. 

 

Takodje i bacanja ulaze u TS formulu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

On je mozda "doneo" pobedu Denveru, ali je do tada sutirao 0-10, i to nikako ne moze da se izbrise. Da nije imao krs sutersko vece, mozda ne bi bilo potrebno da "donese" pobedu Denveru. 

 

Ma sve stoji, pokusavam da pokazem kako ima taj kvalitet da izadje iz kanala.

I ne treba da se brishe, treba da stoji da nista nije uradio 28min i onda za 10 sabije. samo to i nista vishe

Link to comment
Share on other sites

Just now, Squabbit said:

 

Ma sve stoji, pokusavam da pokazem kako ima taj kvalitet da izadje iz kanala.

I ne treba da se brishe, treba da stoji da nista nije uradio 28min i onda za 10 sabije. samo to i nista vishe

Ok, ovo stoji, slazem se.

 

S tim sto ovo nije kosarkaski kvalitet vec vise mentalni.

 

Ne pokusavam ja da kazem da je Murray los igrac ili nesto slicno, samo kazem da ni ja nisam sebi mogao da odgovorim na pitanje u cemu je on kosarkaski dobar i sta ima sto ce mu doneti neku rolu u konkurentu za titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda su slobodna bacanja veliki razlog za visok TS, Harden je najzasticeniji igrac u ligi i majstor za iznudjivanje slobodnih bacanja. Na konto toga pumpa TS. Sto proizilazi iz toga da je lopta stalno u njegovim rukama i mnogo veca je sansa da ce se napraviti faul nad njim. U Denveru su skoro svi ballhandleri, cak i Plamli i Milsap prevode loptu preko terena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...