Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

7 minutes ago, Miki28 said:

Od jacih ekipa ne vjerujem da ce ko iskesirati  Mozda bolje za njega da uzme neki 1+1 ugovor sa nekom ekipom koja tankuje pa da pumpa brojke i udje u formu i onda sledece ljeto naplati to.

Nisam siguran da ce i tenkerske ekipe da se iskesiraju za duze od 2 godine. I danas kada je bio dobar u napadu imao je dosta low iq poteza u odbrani.

Link to comment
Share on other sites

Just now, LayupFromTheMidget said:

Nisam siguran da ce i tenkerske ekipe da se iskesiraju za duze od 2 godine. I danas kada je bio dobar u napadu imao je dosta low iq poteza u odbrani.

Ona trojka FVV je bas mindfuck potez. Ostane par sekundi do kraja i ti se odaljis od njega, nevjerovatno.

 

Jbg, bice dobar za pumpanje brojki ali za PO kosarku ipak nije, bar ne u ovom stanju. Mozda prije povrea  bi donosio mnogo vecu prevagu u napadu u odnosu na odbranu ali sada to nije slucaj

Link to comment
Share on other sites

Pa taj GS najvise brigu vodi o minutima u regularnoj sezoni.

 

Kawhi je bio u load menagmentu pa je zadnje 3 serije na preko 40 minuta u proseku, onaj mec kad je bulja zvakala gace protiv Milvokija na 0-2 je proveo 52 minuta na terenu...

 

To su neke najnormalnije stvari za standarde PO, ako vec gines nba finale je mesto gde ne treba da postoji trunka kajanja, za Duranta moze da se diskutuje ali ovo sto se desilo Klayu nikako ne moze da bude deo rasprave o zamoru materijala ili igranja sa povredom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, freethrow said:

Nisu džabe prošla vremena Dražena Petrovića ili Larija Birda kada ti igrač ne napušta igru 40/48 minuta. Ceo fazon sa Torontovim tretiranje Leonarda, preskakanjem utakmica i svega ostalog, te titula koja je došla kao posledica tog (pametnog) menadžmenta zamora će, nadam se, imati uticaja na razvoj lige ubuduće, baš kako bi se izbegle ovakve gadosti.

 

naravno to nije garancija da će se sprečiti ovakve povrede ali makar znaš da si uradio onoliko koliko je moguće.

 

takođe zaboravljamo koliko je brža igra danas u odnosu na vreme birda i dražena, koliko posledica na (utrenirano) telo ostavljaju one promene pravca, sprintovi i krajnji napori svaka dva dana igrača koji cepaju i odbranu i napad toliko minuta bez odmora.

 

pepe kaže, "košarka je balet i čist luksuz". mislim da se potcenjuje to kakvi se šokovi dešavaju za telo kada na ovakvom prostoru i sa takvom podlogom kreneš iz stajanja u sprint, pa menjaš pravac tri puta pa skočiš najviše što možeš a sve to pri neverovatnim brzinama za ljude visoke 2 metra ili više

Link to comment
Share on other sites

Igrač koji je dovoljno povređen da propusti jednu celu utakmicu u finalu => verovatno ne bi trebalo da igra 32 od 34 minuta.

 

Ma dobro to je besmisleno i pominjati, ljudi od 110kg mišića, eksplozivni pokreti i promene pravca, sudaranja...

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

Nemoj zezati - koliko je Siakam odigrao minuta NBA basketa u životu, a koliko Klej?

 

Lebron nije dobar primer - on je možda NBA unikat u smislu neverovatne genetike, optimalnog rada, brige o telu i prilagođavanja igre sopstvenom zdravlju, te maksimizaciji performansi u određenim periodima. 

To mozda danas. Karl Meloun je u Juti za 18 sezona propustio 8 !!! meceva. Dzon Stokton je u 16 od 19 sezona odigrao 82/82. Geri Pejton u Sijetlu 5 utakmica za 13,5 sezona. Svez primer koji i danas igra je DeAndre Dzordan koji je u Klipersima za 10 godina propustio 12 meceva.

Link to comment
Share on other sites

Da ne ulazim sad ali Klej nema preko 36-7 minuta u reg dijelu sezone godinama unazad, mozda uopste otkad je u ligi. U PO kontam da je oko te brojke s tim da kad je stani pani onda je normalno da igraci cepaju jace minutaze.

Nije normalno da kao Lebron prosle godine izadju cisto na minut ali oko 40-42 minuta mi je okej u ovakvim situacijama. 

KD povreda se mogla izbeci ali Klejova bas tesko. Da je 10 puta isao na ono kucanje, 9 puta bi se docekao kako treba ali taj 10ti put...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Igrač koji je dovoljno povređen da propusti jednu celu utakmicu u finalu => verovatno ne bi trebalo da igra 32 od 34 minuta.

 

Ma dobro to je besmisleno i pominjati, ljudi od 110kg mišića, eksplozivni pokreti i promene pravca, sudaranja...

 

To u teoriji,

 

Ali u praksi kada je na talonu sampionski pehar ne moze izvesti Klaya i pustiti da gleda kako satiru ove mucenike sa klupe samo da bi imao koliko minuta vise odmora, dva? 

 

Desavanja na terenu mnogo toga diktiraju pa protiv Portlanda su bili maltene na regularnosezonskoj minutazi...

Link to comment
Share on other sites

@freethrow i @uini

 

Pod jakim ste utiskom i predlazete stvari koje se nece desiti. Ne sporim da nece biti promjena, ali ljudi reci da je problem sto je covjek igrao u finalu 30 minuta je previse.

 

Ja vam kazem uzmite jednu Lindzi Von, koja je u svom sportu vece ime od Tompsona pa mi recite ko je u tezoj poziciji. Ili Janicu Kostelic, Roberta Kubicu, rendom boksera.

Edited by pepe sancez
Typo nonstop
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

ali ljudi reci da je problem sto je covjek igrao u finalu 30 minuta je previse.

 

 

32 od 34-5. bio je POVREĐEN pre 7 dana.

igrao bi preko 40 da se nije povredio

 

nisam ja u fazonu da sada svi treba da igraju 30ak minuta u plej ofu - već da ne možeš rizikovati ovoliko sa ROVITIM igračima

 

neke ekipe i igrači su verovatno imali sreće na temu, dubsi nisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Plus se ne uzima u obzir koliko igraci GS minuta odrade u RS u 2-3 brzini. Odigra recimo Klej 30tak minuta a ono ko da je odigrao 20tak minuta jer su pregazili nekog 40 razlike i igrali se kosarke. 

Imali su 10 dana prije finala i laganiju seriju sa Portlandom tako da su imali itekako odmora i mogao je Kerr da Stepha i Klaya raubuje.

 

Imaju taj luskuz da se ne trose kao neki timovi u RS, recimo u odnosu na vecinu timova na zapadu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

32 od 34-5. bio je POVREĐEN pre 7 dana.

igrao bi preko 40 da se nije povredio

 

nisam ja u fazonu da sada svi treba da igraju 30ak minuta u plej ofu - već da ne možeš rizikovati ovoliko sa ROVITIM igračima

 

neke ekipe i igrači su verovatno imali sreće na temu, dubsi nisu.

Aj pogledaj game 5 i game 6 i reci mi neku situaciju gdje se vidjelo da je Klay rovit? Lik je letio po terenu, posebno jutros. Kretanje fenomenalno tako da ne znam kako je to bio rovit? Njega su odradili kako treba, sacuvali ga u game 3 da bi mogao da cepa naredne meceve full minute

Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Sve to ima rezona, ali nece to ici. Greg je odmarao nosioce prije par godina pa bio kaznjavan. 

 

Sta bi bilo da je Ker polozio oruzje prije petog meca i rekao necemo imati KD i Kleja jer nisu zdravi, pa da su ih pomeli Reptorsi. Ne bi se mogao oprati za zivota. Promjene trebaju da se dese, ali da se utakmica igra na noz i da sada trener gleda u chart i izbaci po programu nekog igraca to mi djeluje nevjerovatno.

 

Da dodam. Povreda Duranta je ludilo, ali da se desila samo povreda Tompsona niko se o ovome ne bi osvrtao.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

32 od 34-5. bio je POVREĐEN pre 7 dana.

igrao bi preko 40 da se nije povredio

 

nisam ja u fazonu da sada svi treba da igraju 30ak minuta u plej ofu - već da ne možeš rizikovati ovoliko sa ROVITIM igračima

 

neke ekipe i igrači su verovatno imali sreće na temu, dubsi nisu.

 

Bold je poenta svega.

 

Pogotovu sto je GS presao neku crtu posle koje vise nema nazad. Imas izbor da li da izraubujes sve do granica izdrzljivosti ili da maltene predas finalnu seriju u tom trenutku nakon 3-1?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Imali su 10 dana prije finala i laganiju seriju sa Portlandom tako da su imali itekako odmora i mogao je Kerr da Stepha i Klaya raubuje.

 GSW je pokušavao da na autopilotu dobije Portland, pa sa grupom amatera to nikako nije išlo, jer su gubili po 15tak razlike i onda je padalo zapinjanje iz petnih žila da se stigne i pobedi 4:0. A minutaža Kleja protiv Portlanda je zanimljiva, kad već pominješ: 38/41/40/46.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miki28 said:

Aj pogledaj game 5 i game 6 i reci mi neku situaciju gdje se vidjelo da je Klay rovit? Lik je letio po terenu, posebno jutros. Kretanje fenomenalno tako da ne znam kako je to bio rovit? Njega su odradili kako treba, sacuvali ga u game 3 da bi mogao da cepa naredne meceve full minute

 Još ovde ću da odgovorim i prestajem, mislim da sam izložio svoje mišljenje. 

Ne vidi se da je igrač rovit - ne postoji nikakav spoljašnji indikator da je ligament ili tetiva ili mišić pred pucanjem: igrač ne oseća poseban umor, nema otežane kretnje, ne oseća bol, ne postoji način da neko spolja, makar bio i trener primeti nešto neobično. 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5969183/table/sports-06-00019-t001/?report=objectonly

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pepe sancez said:

@uini

 

Sve to ima rezona, ali nece to ici. Greg je odmarao nosioce prije par godina pa bio kaznjavan. 

 

Sta bi bilo da je Ker polozio oruzje prije petog meca i rekao necemo imati KD i Kleja jer nisu zdravi, pa da su ih pomeli Reptorsi. Ne bi se mogao oprati za zivota. Promjene trebaju da se dese, ali da se utakmica igra na noz i da sada trener gleda u chart i izbaci po programu nekog igraca to mi djeluje nevjerovatno.

 

Da dodam. Povreda Duranta je ludilo, ali da se desila samo povreda Tompsona niko se o ovome ne bi osvrtao.

 

jasno je meni da to neće ići lako.

ali eto, taj popovićev pristup i mogućnost leonarda da diktira uslove je dovela do toga da imaju koliko je to moguće zdravog igrača za plej of.

 

nisam rekao da je kerrova pozicija (i njegovog stafa) laka ali eto, sada će morati da živi i sa ovom nemilom situacijom.

 

takođe, ovo je potencijalni zajeb i za franšizu, ne samo za povređene igrače: klaya će potpisati bez dileme a šta se dešava ako durant reši da pokupi svoj player option?

dubsi će onda dogodine imati zarobljenih 70 miliona kod dva povređena igrača, koja su dva od četiri ključna za ekipu a gde će opet taj jedan (durant) verovatno samo da presedi sezonu i ode.

 

dakle, posledice su velike i dugoročne na sve strane. pri tome gubiš sezonu za stepha i draymonda koji neće postati ništa mlađi a otvaraš novu arenu najskuplju na svetu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pop je kaznjavan zato sto se ponasao kao jaja gde pred najocekivaniju utakmicu regularne sezone, bez ikakve najave izbaci sve glavne igrace posto jelte fuck reprizu finala.
Sto niko nije kaznio Toronto ove godine zbog load mng? Ili Filu kada su odmarali Embida pred kraj reg. sezone.
Povreda Duranta nije ludilo nego bezobrazluk opasan

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, freethrow said:

 GSW je pokušavao da na autopilotu dobije Portland, pa sa grupom amatera to nikako nije išlo, jer su gubili po 15tak razlike i onda je padalo zapinjanje iz petnih žila da se stigne i pobedi 4:0. A minutaža Kleja protiv Portlanda je zanimljiva, kad već pominješ: 38/41/40/46.

 

 

17 minutes ago, freethrow said:

 Još ovde ću da odgovorim i prestajem, mislim da sam izložio svoje mišljenje. 

Ne vidi se da je igrač rovit - ne postoji nikakav spoljašnji indikator da je ligament ili tetiva ili mišić pred pucanjem: igrač ne oseća poseban umor, nema otežane kretnje, ne oseća bol, ne postoji način da neko spolja, makar bio i trener primeti nešto neobično. 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5969183/table/sports-06-00019-t001/?report=objectonly

Jel imao 10 dana odmora prije finala? 

Jel slicna situacija godinama unazad?

Kolika je potrosnja igraca GS u reg dijelu sezone u odnosu na ostale?

 

Stani, ti hoces da mi kazes da se ova povreda Kleja mogla predvidjeti? 

Ajde da si rekao za KD, tu smo vec pisali i da se ne ponavljam ali za Kleja da se 100 puta ponovi ono, u 99 situacija bi odradio to kako treba i sve bilo okej. 

Onda najbolje da niko ne igra kosarku, da se ne ide na kucanja i polaganja jer Boze koj, doci ce do kontakta. 

 

Oni su placeni itekako da bi bili spremni za ovakve utakmice i za te minutaze. Njima reg dio sezone dodje kao neki vid treninga.

 

Reci mi koliko je ozbiljnih utakmica GS odigrao u reg dijelu sezone ove godine? 20-30 od 82?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast Torontu, ali ova ekipa GSW ce biti upisana zlatnim slovima. Svi sad pisu o nekoj doziranoj minutazi, nekoj filozofiji oko Durenta, ali istina je da bi ga ti isti zvali Zmija,a Kleja lika koji nije teo pred transfer da se povredjuje. Ljudi su doslovno izgubili, zrtvovali karijere za ovaj tripit, sve sa Lunijem i Kazinsom. To niko nece uraditi, taj Kawhi prvi to ne bi u snu uradio a imao je godinu dana za tako nesto,a ovi momci bukvalno to vukli dan za dan. 

 

Naravno sad kosarkaski mudraci i filozofi idu na drugu vodenicu, ali ovo sto su oni uradili..jednom recju se moze reci, sportisti, ljudine. Torontu svaka cast, vise srece nego pameti.To je bila ta godina gde im se bukvalno sve poklopilo, od dolaska Lenarda, do zadnje tri PO serije. Ipak, kao nesto veliko, po meni ce vise ostati upamceno kako su se neki milioneri iz Ouklanda borili do zadnjeg atoma snage i zrtvovali sve zarad titule. Kari je dokazao da nije elita,  da nije lider bolje reci. Bukvalno svako finale je nestao. Nadigrao ga je onaj mali iz Toronta i tu je kraj price. Steta za Game7 ali zivot ide dalje!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kavaja sam branio prošle godine najstrašnije tokom opšte pljuvačine, i stojim pri tome da timskim doktorima nikad ne treba potpuno verovati. Keru rekli da nije postojala šansa da se Durant teže povredi, Klej skakuće i sprema se da se vrati u igru sa pokidanm acl-om, da li je neko tamo normalan? 

 

Najbolji mogući rezultat, Toronto je uzeo titulu, imaju možda još sledeću sezonu ako ostane Kavaj, a posle ide totalni rebuild. U situaciji gde nema jasnog favorita, nekoliko ekipa bi morale da idu all in i da probaju da kopiraju ovo. Boston i LA pre svih, ali recimo Denver bi mogao da proba sa jednogodišnjim rentiranjem Dejvisa. 

 

Što se samog finala tiče, igrač kojeg mi je zaista žao je Klej Tompson. Još jednom je pokazao kakav je mudonja, i iako ga ne podnosim zbog one G6 u Oklahomi, samo duboko poštovanje za ono što je uradio u ovoj seriji. I noćas je ostavio sve i na kraju debelo platio. Za Voriorse kao dinastiju me nije briga, ali šampionski su pali, na tome komplimenti. Toronto je uzeo ono što im je ponudjeno, imali su Kavaja i dovoljno iskustva, pribranosti i vrućih ruku da završe plejof maestralno, posle 0-2 sa Milvokijem, 8-2 do kraja, sve pobede na strani. Svaka čast. A i plejada dobrih likova na kraju uzima prsten, debeli Lovri, Mark, Ibaka, pa i Jeremija Lin.

 

Sve u svemu, ok sezona.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...