Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

Pa onda nemoj x puta da pises da je bogus report, kada je u  najgorem slucaju fifty-fifty da li je bogus report ili istina... Najrealnije da je negde izmedju istine i bogusa, ali to ce KD da izbaci za 1, 5, 10 godina na nekom svom burner nalogu.
A definitivno ima elemenata da se uzme kao istina, a to su i ovih 12 od 14 minuta igranja posle pauze od 33 dana. Znaci verovatno bi ga gazili 35-40 minuta da je bilo na 1 loptu sto nema nikakve logike kada se uzmu sve informacije, osim da je Kevin mudonja i karakter koji se zrtvovao za tim i 3 peat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Niko od nas nije ekspert. Zato mi je besmislen ovaj lov dok ne dodju neke zvanicnije informacije.

B: Zasto nije receno da je tetiva bila naceta? To je pitanje. I skroz druga polazna tacka.

 

ma nije verovatno ni bila, snimano je to sigurno mnogo puta  ali eto samo da opalim i ja neku teoriju bez pokrica.

pritisak je ocigledno postajao da igra od svih u klubu, javnosti  i njega samog  ali  ne igra se nba finale posle ovolike pauze tako sto odradis jedan trening protiv omladinaca i trenera iz strucnog staba i to ti je dovoljno da simulira nivo profi utakmice najviseg intenziteta - tu je trebao medical staff da  presece jer igrac uvek ima zelju da igra cak i preko granice bola narocito kad je ovakva vaznost. dalje jos veca je glupost da mu se dozvoli da igra samo da ne bi doziveli gentleman sweep, da su bili blizu titule i da im je falila jedna, dve pobede za osvajanje a ne da ostanu u zivotu imalo bi rezona ovaj ogroman rizik koji su svi prihvatili. a onda opet i kavaj vec dugo igra na kljakavoj nozi, klej je imao slican tip povrede kao durent pa igraju i isto su u riziku. kazins isto.

Edited by riviera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju, nemamo pojma sta se desilo.

 

Jel imao Durant neki third party koji ce da mu kaze da li bi trebalo da igra ili ne? Koliko je zapravo on hteo da igra a koliko su Dubsi hteli da ga bace na teren? Nista od toga ne mozemo da znamo, zato je nepotrebno da se kenja dok ne saznamo bar nesto.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

U svakom slucaju, nemamo pojma sta se desilo.

 

Jel imao Durant neki third party koji ce da mu kaze da li bi trebalo da igra ili ne? Koliko je zapravo on hteo da igra a koliko su Dubsi hteli da ga bace na teren? Nista od toga ne mozemo da znamo, zato je nepotrebno da se kenja dok ne saznamo bar nesto.

Da li je calf strain to zaista bio ili se krila neka blaza povreda ahila? I ko bi to krio? Da li je Durant znao za to? I jos dosta stvari koje mi apsolutno pojma nemamo i zbog kojih je bez veze da se prica napamet.

Sve to na kraju ispliva.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Da li je calf strain to zaista bio ili se krila neka blaza povreda ahila? I ko bi to krio? Da li je Durant znao za to? I jos dosta stvari koje mi apsolutno pojma nemamo i zbog kojih je bez veze da se prica napamet.

Sve to na kraju ispliva.

 

nema sanse da je bila povreda ahila. zasto bi uopste krili. i od koga, od raptorsa? ako je tako onda juce ne bi igrao jer nema teorije da bi mogao igrati sa povredom ahila. 

Link to comment
Share on other sites

Da ali imamo informaciju da je Klej hteo da igra u 3 pa mu nisu dali, da ga zastite od samog sebe, a on je bio povredjen i rovit cela 2 dana pa su odlucili da je previse rizicno i nije vredno jedne pobede. 
Ali jahati Duranta posle 33 dana ?!?! ipak je titula sada u pitanju.
Postoje 2 razlike:
1. razlika izmedju 1 pobede i kraja serije
2. razlika izmedju igraca koji ostaje 100% za max i drugog koji je 1 nogom u outu vec duze vreme. A o ovome je Lord pisao valjda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

slicna prica je bila i sa ajzeom i bostonom.

naknadna pamet, mozda je i lenard ispravno postupio sa ove vremenske distance kada vidis koliko u tim klubovima prave gresaka u procenama da li je neko sposoban da zaigra.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gggggggg said:

 

nema sanse da je bila povreda ahila. zasto bi uopste krili. i od koga, od raptorsa? ako je tako onda juce ne bi igrao jer nema teorije da bi mogao igrati sa povredom ahila. 

To ne mora da znaci da su krili iz kluba. Mozda je Durantov kamp. Po izjavama kontam da pola njih pojma nema sta se desava.

Kad kazem povreda, mislio sam da je moglo da bude nesto lakse, sto je moglo da se maskira istegnucem. Nekako mi calf strain i pucanje ahila nisu povezani toliko.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, riviera said:

slicna prica je bila i sa ajzeom i bostonom.

naknadna pamet, mozda je i lenard ispravno postupio sa ove vremenske distance kada vidis koliko u tim klubovima prave gresaka u procenama da li je neko sposoban da zaigra.

 

IT je to verovatno sjebalo karijeru, valjda jos ima deformisan kuk 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ZoltanWantsToDie said:

Nekako mi calf strain i pucanje ahila nisu povezani toliko.

 

ne znam ali znam da je bila bojazan kod prve povrede oko acl 

 

svakako nije trebalo držati 12 od 14 prvih minuta igrača koji nije igrao metar dana 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko je gore pominjao mogućnost predviđanja povrede... NBA se sa analitikom izuzetno približava tako nečemu, a posebno kada krenu wearables za godinu ili dve dana, senzori na igračima i biometrija u realnom vremenu, uz već ogromnu video-database svih pojedinačnih igrača na terenu u svakoj sekundi igre. Već sada iskusni stručnjaci mogu da vide znake - poput načina na koji se igrač vraća u odbranu, koliko brzo pokreće stopala ili savija kolena, koliko je povijeno telo pri pauzama, a sve u kombinaciji sa brojem odigranih minuta u nekom prethodnom periodu. Thibodoovi igrači su tu najpoznatiji primer, ali generalno moguće je za sada naslutiti igrače koji imaju u datom trenutku veću mogućnost povrede. Kawhijeva saga sa San Antonijom je zato možda važna epizoda u toj priči, krčenje puta igračima (i njihovim predstavnicima, stričevima, agentima) u nekoj vrsti borbe protiv pritisaka menadžmenata timova, trenera, vlasnika, ali i same lige - San Antonio je valjda ekipa koja je prva uvela sistematski menadžment minuta sa svojim matorexima... Ono što ja znam, kao laik i nekošarkaš, ali i kao neko ko je operisao ACL, pa prošao ceo ciklus od 18 meseci hirurga, fizioterapeuta, ortopeda i ostalog, je da svaka asimetričnost u dinamičnom sportu poput košarke dovodi do povećane opasnosti od gadnih povreda - ono što Riviera pomenu gore. Stradaće nekome skočni zglobovi, pa ukoliko ih ojača, operiše, uveže krutim steznicima (što se radilo osamdesetih), krivi asimetrični pokret će, sledeći put da se prenese do kolena, kuka itd.

 

Ukoliko KD zaista nije trenirao uopšte do ove nesrećne utakmice i ukoliko su postojali "mekani" pritisci na njega da zaigra - onda je ova Uinijeva priča sasvim prihvatljiva i više nego zaslužena kazna, a sam menadžment situacije potire sve ono što kao franšiza jesu uradili da bi mu dovoljno titrali.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ma nije ovo uinijeva priča, da se razumemo (:

 

ono što kao laik znam iz regularne sezone je da se ekstremno pazi kada igrač sa ovakvom povredom treba da stupi na teren. 

 

kada se to jednom i desi, vodi se računa o minutima u igri. 

 

12 od prvih 14 je jednostavno reckless 

 

možda bi se desilo svejedno ali je signal boli nas paja 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, uini said:

ma nije ovo uinijeva priča, da se razumemo 🙂

 

ono što kao laik znam iz regularne sezone je da se ekstremno pazi kada igrač sa ovakvom povredom treba da stupi na teren. 

 

kada se to jednom i desi, vodi se računa o minutima u igri. 

 

12 od prvih 14 je jednostavno reckless 

 

možda bi se desilo svejedno ali je signal boli nas paja 

Ne mogu sad provjeravat ali koliko je Kari prosle sezone odsustvovao? Kad se vratio protiv Pelikana jel poceo sa klupe i igrao i naredna 2 meca oko 28-30 minuta ako me sjecanje dobro sluzi.

 

Okej, finale je, gubis ali Kari se odlicno uveo, Klej takodje i onda da ti KD odmori svega par minuta, stvarno previse. S obzirom kakva je povreda bila to se moralo mnogo opreznije, da ne pametujem sad ali tipa 6-7 minuta u 1/4 i onda odmor pa od pola 2/4 opet u igru. 

 

Kad tad ce se saznat sta je bilo tj sta se desavalo iza kulisa.

Link to comment
Share on other sites

prestanite da trolujete. povratak ozbiljnim temama.

 

LAKERS GET: Anthony Davis.

PELICANS GET: Kevin Love, Lonzo Ball, Lakers 2019 4th Pick, Lakers unprotected 2020 First Round Pick.

CAVALIERS GET: Brandon Ingram, Moritz Wagner, Solomon Hill.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...