Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

47 minutes ago, McLeod said:

...  Srbi ne vole, ne prate i ne razumeju sport zaista, oni vole da kolektivizuju uspeh.

 

:classic_sad::classic_sad::classic_sad:

 

Dragi moj Mcl pa ko to ne radi - ja samo kažem da postoji kontinuitet praćenja.

40 godina nije malo - jeste padao intenzitet ali se i vraćao.

Pa  daj reci mi - jel se u toj Engleskoj ili jbnoj Italiji toliko pratio?

Tek za ovo da ne vole i ne razumeju se ne slažem ali to je već za neke druge topiće.

 

9 minutes ago, alcesta said:

Pa to je ta razlika između uskog kruga ljubitelja tenisa i širokih masa koje tenis u suštini ne zanima. Mislim, nije da se može uporediti sa popularnošću fudbala ili košarke, i tako će biti uvek. Ima i sad dosta ljudi koji prate biciklizam, snuker i NFL koji nikakve veze s nama nemaju, ali to nikad neće biti u nekom značajnijem broju u odnosu na fudbal. Pa i tu bi skočila gledanost i popularnost kad bismo imali recimo neke bicikliste kao Slovenci, ali bi ta popularnost trajala koliko i njihove karijere.

 

Smem li i tebe da pitam draga Alcesta, a gde to nije tako?

Edited by Besni lala
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Besni lala said:

Smem li i tebe da pitam draga Alcesta, a gde to nije tako?

Pa eto tamo gde je Lajović pomenuo između ostalog, u globalu jeste svuda tako ali imaš zemlje sa tradicijom teniskih turnira gde mali turniri mogu da opstanu jer je interesovanje publike dovoljno veliko svake godine. Dakle ne slemovi nego 250 turniri, na primer. Razume se tu onda imaš i dovoljno jake organizatore i sponzore da pokrivaju gubitke u manje uspešnim godinama, ali ako izuzmemo Arape, i ti organizatori i sponzori da bi se uopšte u to upuštali moraju imati dugoročniji interes, odnosmo osloniti se na neku minimalnu kritičnu masu zainteresovane publike. Srbija danas nije zemlja koja može uspešno da održava 250 turnir svake godine, to je činjenica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem kako vi to merite pracenje nekog sporta. Pa naravno da neko ko voli da gleda tenis i uziva u njemu nece da upali drugo kolo Umaga da gleda Jakub Mensik i Luciano Darderia i uziva u vrhunskim potezima. Zasto bih odvojio dragocena 2 sata gde cu imati sansu da vidim 2 minuta zanimljivosti. Naravno da ce pre da se gleda mec izmedju 2 top10 igraca. 
U Srbiji dosta ljudi voli da gleda kosarku ali siguran sam da ce retko ko da upali drugu bugarsku ligu zapad B na SK74 i gleda drugo poluvreme izmedju Vihren Sandanski i Old Mamba.

Nazalost, najgluplji sport od svih sportova (fudbal) se iz nekog razloga uvek i svuda prati, ali to je po mom misljenju samo porazavajuce.

Lajovica tesko da bih gledao da mi je rodjak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Pa eto tamo gde je Lajović pomenuo između ostalog, u globalu jeste svuda tako ali imaš zemlje sa tradicijom teniskih turnira gde mali turniri mogu da opstanu jer je interesovanje publike dovoljno veliko svake godine. Dakle ne slemovi nego 250 turniri, na primer. Razume se tu onda imaš i dovoljno jake organizatore i sponzore da pokrivaju gubitke u manje uspešnim godinama, ali ako izuzmemo Arape, i ti organizatori i sponzori da bi se uopšte u to upuštali moraju imati dugoročniji interes, odnosmo osloniti se na neku minimalnu kritičnu masu zainteresovane publike. Srbija danas nije zemlja koja može uspešno da održava 250 turnir svake godine, to je činjenica.

 

Pa u tim zemljama draga Alcesta, verovatno imaju i uspešne turnire boćanja,pikada i sportova za koje nismo ni čuli:ss:

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Besni lala said:

 

Pa u tim zemljama draga Alcesta, verovatno imaju i uspešne turnire boćanja,pikada i sportova za koje nismo ni čuli:ss:

 

Vrlo verovatno, tim pre što turniri u boćanju i pikadu mnogo manje koštaju :classic_biggrin: ali eto nama je ovde tenis tema :classic_smile:

Mislim imamo u regionu i uspešne turnire u borbi ovnova, ako ćemo tako :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Pa to je ta razlika između uskog kruga ljubitelja tenisa i širokih masa koje tenis u suštini ne zanima. Mislim, nije da se može uporediti sa popularnošću fudbala ili košarke, i tako će biti uvek. Ima i sad dosta ljudi koji prate biciklizam, snuker i NFL koji nikakve veze s nama nemaju, ali to nikad neće biti u nekom značajnijem broju u odnosu na fudbal. Pa i tu bi skočila gledanost i popularnost kad bismo imali recimo neke bicikliste kao Slovenci, ali bi ta popularnost trajala koliko i njihove karijere.

 

 

Dobro biciklizam se prati, eurosport (tenis+biciklizam) je oduvek bio gledan kod nas, lovili smo ga satelitskim antenama u ono grdno vreme, što kaže Mek, a ovo ostalo o intenzitetu praćenja nekog sporta je skroz normalna pojava.

 

Sigurno da bar 90% Hrvata pre Janice Kostelić nisu gledali skijanje, ali eto desila im se Janica pa su pratili.

 

Mada ljubav prema sportu ostaje.

Sigurno da će se tenis pratiti manje nakon Novaka, ali će se isto tako pratiti više nakon njega, nego što je bilo pre njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I ja, tim pre što je sad mnogo lakše pratiti razne sportove nego nekada.

Ali jedno je koliko se nešto gleda od kuče iz fotelje, a drugo je koliko će se ljudi iscimati da ode na teniski turnir da gleda mečeve uživo, čak i u gradu veličine Beograda, manja mesta da ne pominjem. Mislim da je u tome suština Lajovićeve izjave, on govori iz perspektive igrača koji igraju pred praznim tribinama. Zato mislim da nije realno očekivati da se takav jedan turnir u dogledno vreme ustali, čak i ako može da se dobije licenca. Pogotovo ako se ne nađu baš debeli sponzori i obezbede dovoljno niske cene karata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alcesta said:

I ja, tim pre što je sad mnogo lakše pratiti razne sportove nego nekada.

 

Ja baš zato nisam siguran da praćenje tenisa neće pasti ispod nivoa koji je bio kada je asocijacija na "naš teniser" bila Srđan Muškatirović.

 

Nekada se sve to pratilo isključivo preko TV-a, a tenis je ipak bio jedan od sportova koji su se prenosili (makar gren-slemovi).

Danas je mnogo lakše da, umesto praćenja "tradicionalnog" sporta kao što je tenis, neko reši da prati kriket, badminton ili gorepomenute borbe ovnova. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

1 hour ago, alcesta said:

I ja, tim pre što je sad mnogo lakše pratiti razne sportove nego nekada.

Ali jedno je koliko se nešto gleda od kuče iz fotelje, a drugo je koliko će se ljudi iscimati da ode na teniski turnir da gleda mečeve uživo, čak i u gradu veličine Beograda, manja mesta da ne pominjem. Mislim da je u tome suština Lajovićeve izjave, on govori iz perspektive igrača koji igraju pred praznim tribinama. Zato mislim da nije realno očekivati da se takav jedan turnir u dogledno vreme ustali, čak i ako može da se dobije licenca. Pogotovo ako se ne nađu baš debeli sponzori i obezbede dovoljno niske cene karata.

 

 

Kod nas ljudi neće da se iscimaju ni na fudbal. Ukoliko nije derbi ili neka LŠ na stadionu (govorim i o ovim novoizgrađenim) bude 100 ljudi max.

 

Mada sam se poprilično iznenadio koliko se prati odbojka što se toga tiče. Gledao sam na TV-u domaće prvenstvo u ženskoj odbojci i bilo je krcato na tribinama.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ledd said:

Sigurno da će se tenis pratiti manje nakon Novaka, ali će se isto tako pratiti više nakon njega, nego što je bilo pre njega.

 

To je sigurno, mada ja lično nisam siguran koliko je to do lakše medijske/digitalne pristupačnosti, a koliko do nečeg drugog, pa i Nole faktora

 

1 hour ago, wrach said:

Zasto bih odvojio dragocena 2 sata gde cu imati sansu da vidim 2 minuta zanimljivosti. Naravno da ce pre da se gleda mec izmedju 2 top10 igraca. 
Nazalost, najgluplji sport od svih sportova (fudbal) se iz nekog razloga uvek i svuda prati, ali to je po mom misljenju samo porazavajuce.

 

Moja neka misao je da je tenis, u tom smislu praćenja i popularnosti, jedan od sportova najpodložnijih padu: Npr dovoljno je da neko vreme nema dominantnog igrača/velike zvezde odnosno nekog većeg rivaliteta i to se baš odrazi. (Dodatni faktor je to što već duže vreme nema šampiona iz velikih zemalja). A to koliko mečevi često traju je poseban problem tenisa u ovom, a pogotovo budućem dobu, jer to beskrajno trajanje mečeva jeste dobro za one što su platili kartu za meč, za TV je preloše, jer to onda ne može biti lepo upakovan medijski proizvod, za širi auditorijum kao što je slučaj kod popularnih timskih sportova. Ja sam odgledao dosta tih maratonskih mečeva velike trojice, ali naravno da ne bih bio voljan da gledam neke druge tako dugo. Stvarno nisam živ da vidim kako će tenis izgledati, onda kad postane redovno, da neka random dva smora igraju meč 3,4,5 sati. O ovome sam već pričao...

 

Fudbal? 100% se slažem, ja sam jedan od onih kojima nije jasno kako je i u ovom dobu to daleko najpopularniji sport i dalje. Za pristupačnost igranja mi je jasno (Globalna sociologija,ekonomija, demografija...), ali da to ljudi i dalje u toj meri medijski gutaju to ne kapiram

  

1 hour ago, Besni lala said:

Pa  daj reci mi - jel se u toj Engleskoj ili jbnoj Italiji toliko pratio?

Tek za ovo da ne vole i ne razumeju se ne slažem ali to je već za neke druge topiće.

Smem li i tebe da pitam draga Alcesta, a gde to nije tako?

 

Da, ali cenim da su mislili kako doživljaji sporta, način praćenja i šta sve ne, su takvi u tim nekim drugim zemljama, da naprosto ne ide u istu rečenicu sa ovim što imamo na tom planu u Srbiji

 

2 hours ago, McLeod said:

Naravno da se pratilo, ja sam kao klinac drzao antenu po sred sobe jer je tako jedino bila dobra slika na BK tv i gledao Vimbldon.

 

Kojih godina je ovo bilo? Živo me zanima ne samo jer ja to nisam radio, nego i nisam ništa slično čuo od drugova koji su bili u tenisu. Valjda su oni to preko satelita onda

 

Taj tvoj soliter je ne sumnjam na dobroj lokaciji i za to ☺️ 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Mahom zbog toga sto mnoga manja mesta imaju timove pa je sav fokus na tom sportu. Slicno je i u rukometu

 

Ima i toga a možda volimo dvorane i dvoranske sportove. Toplo i krov nad glavom, podseća na kuću i fotelju.. 🙂

 

Možda će zbog toga i turnir u Areni u novembru biti posećeniji, taman da isprobamo tu teoriju.. 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marko said:

 

 ...Da, ali cenim da su mislili kako doživljaji sporta, način praćenja i šta sve ne, su takvi u tim nekim drugim zemljama, da naprosto ne ide u istu rečenicu sa ovim što imamo na tom planu u Srbiji

 

 

Stvarno sam se nadao da ovo neću pročitati.

To je sve što imam da kažem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Igra Sinner kao da je na dop...oh wait...

 

Misljenja sam da suspenzija mora da postoji, bio on svestan da se dopingovao ili ne. Ovako, bukvalno se svodi na to da li mu neko veruje ili ne. Ako ti veruju, super, ako ne, caoooo.

Da ne trolujemo USO topik više, ionako smo ovde počeli o tome.

Elem, upravo je u tome i stvar, kakav tretman je on dobio a kakav ostali. I nije čak ni pitanje da li mu veruju, jer postoji gomila igrača, eno Simone Halep pod broj jedan, koja dobije oslobađajuću presudu posle žalbe, ali dotle krv propiša s oproštenjem i izgubi mesece a nekad i godine karijere, bili krivi ili ne. Automatski se dobijala suspenzija za ovako nešto, i to se svima objavi pa posle ti dokazuj šta je i kako je bilo. Troickom čak nisu dozvolili da prisustvuje DC mečevima, valjda da ne utiče štetno na drugove iz tima, šta li  :frusty:

Siner je imao suspenziju dva dana valjda ili tako nešto. Da ne pominjem kakav je skandal što su ga pustili da se pod suspenzijom prijavi na turnir, bude u žrebu i drži konferencije a da niko ne zna da nije smeo ni da bude tu.

Čak sam negde čula da je hteo da se žali i na oduzimanje para i bodova :ajme: ali ajde to možda nije tačno, da mu dam benefit of the doubt za toliko.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

 

Ali ja imam pravo na svoje misljenje i sud, nista se meni ne gadi nego jeste blesavo da oca svog deteta tuzis za zlostavljanje

koje se dogodilo pre 16-17 meseci. Kakve dokaze mozes da pruzis? Da ti se veruje na rec jer si zena, majka?

"Oca svog deteta" pa sad ću povraćati od konstatacije.

Koliko puta su "majke njihove dece" dobijale batine i bile i bijene i ubijane.

Podsetiću samo na slučaj Milene Radulović koja je isto progovorila kad je imala snage, ili šta je njoj već nedostajalo.

Podsetiću te samo na slučaj holandskog predstavnika na ESC koji samo digao ruku na reporterku ( nije je udario) i bio diskvalifikovan.

Molim te da ne odgovaraš na ovaj post.

*Mirne?

*Radulović

Link to comment
Share on other sites

Milena Radulović. Mirna Radulović je valjda pobedila onomad na nekom takmičenju u pevanju :classic_biggrin:

24 minutes ago, Helena said:

Ako već Kejhil radi za ESPN plus je trener Sineru, a za par dana treba da se završi i konačna istraga, pritisak je sve veći.

Ako je on kaznio svoje saradnike otpuštanjem, i on treba da bude kažnjen.

A mislim "Rafa reko" zona je tek glupost, ja ga poznam, ma ne bi on, je baš...njah glupava.

Kako to treba da se završi konačna istraga? Ja sam mislila da je završena pa su zato tu uopšte i objavili. Ili misliš na žalbu na oslobađajuću presudu, ali valjda to duže traje?

 

Što se tiče igrača koji ga brane, pa ima sigurno onih koji su s njim u odličnim odnosima i iskreno ne veruju da je kriv. I Novak je svojevremeno branio Troickog koji je tehnički uostalom i bio kriv "samo" za izbegavanje kontrole tog dana. Mislim da to zavisi i od toga koliko je neko omiljen među kolegama na turu, recimo dosta njih je davalo pozitivne izjave o Simoni kad je optužena za doping a to sigurno nije bio slučaj kad se to desilo Šarapovoj :classic_biggrin:

U svakom slučaju Siner je sigurno sad malo manje omiljen među kolegama kad su videli kakvu protekciju ima.

Link to comment
Share on other sites

https://sportal.blic.rs/tenis/siner-leti-sa-us-opena-oglasila-se-antidoping-komisija/2024082307142752111

Oni su ovo bolje posložili.

Što se pak odličnih odnosa ima, verovatno ih ima, ali ih možeš pobrojati na prste jedne ruke.

Rafa kaže "ja poznajem Sinera"...kako ga poznaje, video ga na terenu?

On ne veruje da bi Siner to uradio...šta to uopšte znači, da neko veruje ili ne?

Rafu sam navela kao zvučno ime, i ostali su slično odgovarali.Svi ga poznaju, rod rođeni :classic_rolleyes:

Ali ne trebaju tu igrače ni da pitaju, trebaju da pitaju te iz ITAE, i ostalih organizacija.

Kako ista advokatica može da zastupa Sinera u dokazivanju nevinosti, a kod Tare Mur radi za ITAE?

I tako...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...