Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Pre 15 godina...da li ce prestici Samprasa, da li ce oboriti ovaj ili onaj rekord? E sad, kad dupe gace zvace, brojevi su samo mrtvo slovo na papiru 😁...Samo nek ih Novak osvoji sto vise a oni nek se koprcaju posle kako znaju i umeju 😋

Link to comment
Share on other sites

Mediji su gurali onu pricu, mediji guraju ovu pricu.
Mediji su pricali o obaranju Samprasovog rekorda kad je ovaj imao 4 slema, zasto je tu Fed kriv?

A biti Fed fan je uvek lepo, cak i danas, ali to neki nikad nece razumeti, jer treba uzivati u tenisu kao tenisu i kao igri, ali kako kad navijate za trkacka grla.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, wwww said:

But he will never replace him in the hearts of most tennis fans.

Au brate :classic_biggrin::lol_2: 

Stvarno razne budale se zovu novinarima, ovaj "zakljucak" je bas revolucionaran, kao rupa na saksiji. :classic_biggrin:

 

 

Plus je ovo tezak jinx, kakav novi goat sa trenutnim brojkama :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ZiS said:

Pa naravno da nije Federer kriv...pricamo o medijima i njihovoj "doslednosti"...bar ja..😁

 

Pa znam, sad pricam hipoteticki, mediji su pricali da je onaj sa najvise slemova GOAT, za par godina okrenu pricu i kazu da je ipak Fed GOAT uprkos svemu.

Ko je taj ko moze da kaze da je neki igrac GOAT? Ili ko su ti?

Fanovi ce se uvek prepucavati, dok su ovi aktivni, kad oni odu u penziju i ta prica ce da se smanjuje.

 

Za mene ce Federer uvek biti najbolji, jer neke stvari ne mogu da se pretvore u brojke i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Pa ja i jesam za to da se zvanicno ne proglasava GOAT...ubedjen sam da kad sva trojica zavrse karijere da to niko nece moci sa sigurnoscu da tvrdi...sem ako neko bas dosta odmakne po broju titula a male su sanse za tako nesto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Mediji su gurali onu pricu, mediji guraju ovu pricu.
Mediji su pricali o obaranju Samprasovog rekorda kad je ovaj imao 4 slema, zasto je tu Fed kriv?

A biti Fed fan je uvek lepo, cak i danas, ali to neki nikad nece razumeti, jer treba uzivati u tenisu kao tenisu i kao igri, ali kaki kad navijate za trkacka grla.
 

:puke: sta sve necu cuti od fino vaspitanih fed fanova :23:

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Boxy said:

 

Svasta moze da se procita i za Rogera, pa se ja ne bunim, a forumase ne vredjam, za razliku od nekih.

:smiley26:

Davljenik se za slamku hvata, a fed fanovima ostalo jos jedino da vredjaju i omalovazavaju.. 

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Krenulo je to još od Australije. Dosta članaka na temu zašto je nemoguće da jedan sportista bude najbolji svih vremena, kako se ere ne mogu porediti i tako dalje. Sa čime se ja inače potpuno slažem, ali je zanimljivo kako se mnogo ređe pojavljivalo do skoro.

Verujem i dalje da Rafa ima bolje šanse da pretekne Feda nego Novak, ali mislim da ni jedan ni drugi neće biti priznati za GOAT-a ako to urade. Zato se i nema smisla posebno cimati oko konačnog broja slemova. Jedino je dobro što to njima trojici daje motiv da igraju i dalje :thumbsup:

Edit: ovo je bio odgovor Stevi, ladno nisam videla celu poslednju stranu postova :ajme:

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, wwww said:

neverovatno!

 

 

 

 

Quote

 

These are two of the greatest returners ever, but they produce two very different returns. Muzz goes for a drive return, but since he's on the full stretch, the return goes fast but lands short and sits up. RF pounces with Muzz not in great shape to deal with the FH.

Djokovic, on the other hand, produces a chipped FH return that takes the pace away from the serve, and while it doesn't have much depth, it has no pace and it's low to the ground.

RF wants to pounce like in 2012, but it's more work to attack a shot with that kind of spin, and he doesn't get a whole lot of pace on his approach, nor depth. Crucially, Djokovic is in great position after the return to defend. He has all the time in the world to drill the pass.

Since I cannot stop watching, another thought: Muzz and Djokovic actually set up for a defensive shot almost identically. However, it seems like Djokovic times his split step to leap to the right perfectly, while the Muzz is a beat late. This gives Djokovic more time to set up

But this is absolutely granular stuff. Half second stuff. Muzz doesn't know where RF is going with the FH, seems to bounce in place more nervously. Djokovic seems much calmer in contrast. The split-step timing is as pristine as it gets. He's never scrambling.

The difference in pace in the return is noticeable. I wish we had Hawkeye graphics to better show the RPMs and different trajectories of the returns, plus mphs, of course. RF clearly more comfortable attacking the faster drive return, gets more pace and better angle on it.

More on this last point: watch RF's FH swing closely. In 2012, it's his classic attacking FH swing, super fluid. Yesterday, you can see that he's guiding the FH and the follow-through is a bit stiff. All because of how different Djokovic and Murray's returns are.

Also on that: I listened to a Toni Nadal interview and he said something I wholly agree with: RF rushed on that approach. He likely could have stayed back and set himself up for an attacking FH to set something else up later in the point. Alas, the finish line was right there.

 

 

@Kido from Junkovac mozda neki tvoj komentar?

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wwww ludo izgleda ovaj klip, procitao sam postavku i izgleda mi malo drugacije.

marejev retern mi izgleda bolje, dublje, sa manje prostora za Feda.

Marej brze krece na udarac prema forhend strani, Fed je dalje od centra.

Jedino sto je Novak uradio bolje je poslednji udarac, za koji se namestio znatno bolje,

mnogo vise rotiran prema centru terena.

 

ipak, i Fedov drugi udarac je bolji 2012 nego protiv Novaka, nekoliko metara dublje...

 

Strava.

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Kido from Junkovac said:

@wwww ludo izgleda ovaj klip, procitao sam postavku i izgleda mi malo drugacije.

marejev retern mi izgleda bolje, dublje, sa manje prostora za Feda.

Marej brze krece na udarac prema forhend strani, Fed je dalje od centra.

Jedino sto je Novak uradio bolje je poslednji udarac, za koji se namestio znatno bolje,

mnogo vise rotiran prema centru terena.

 

ipak, i Fedov drugi udarac je bolji 2012 nego protiv Novaka, nekoliko metara dublje...

 

Strava.

Meni je fascinantno da se

1) neko uopste setio da uporedi ova dva poena (pa jos i nasao klipove)

2) kako su ova dva poena (odigrana u razmaku od 7 godina!) prakticno "identicna" i to na Fedov servis protiv dva vrhunska riternera (koji imaju sasvim soidne slicnosti u igri) na mec loptu! Gotovo pa Déjà-vu - samo sa totalno drugacijim ishodom. Fascinantno!

 

Meni je bilo tesko da pratim paralelno oba poena (previse se sve brzo desava) i da razaznam detalje (malo mi se loptica gubi). Treba obratiti paznju na toliko detalja s obe strane mreze ("4 igraca" ispratiti).

Sad sam se gnjavila malo i milimetar po milimetar pomerala snimak (pri cemu mi je ipak bilo tesko da tacno vidim poziciju gde su tacno padale loptice u teren).

Fed je u mecu s Endijem u oba udarca poslao lopticu malo vise u levo (za onu jednu straftu od kosacice trave). Cini mi se da je Endi za nijansu bio malo vise u desno od Novaka pri prijemu servisa, ali ne mora da znaci jer se ne vidi desna linija u tom snimku. Ono sto vidim je da se Endi vise rasteze da dohvati lipticu i vrati je, sto ga onda dovodi vise "van ravnoteze" kad se potom zaustavlja da ceka sledeci udarac. Fed gotovo da ima identican pocetni polozaj kada loptica krece ka njemu, ali se onda dva snimka malo razlikuju. Fed 2012 udara Endijevu lopticu nesto malo ranije i ostaje prilicno u uspravnom polozaju, dok kod Novakovog udarca loptica nesto malo kasnije stize do Feda (pretpostavljam da je sporije putovala, ili je bar presla duzu putanju - vise spina mozda? - ili ovo sto JJV kaze da je Novak upio energiju Fedovog servisa) i Fed mora da promeni polozaj, malo se vise savija u kolenima i naginje ka napred (nije vise bas sasvim uspravan, tj. u onom "baletski lepom" polozaju za udarac :classic_biggrin: ) - moza je i odskok loptice bio nesto nizi (ne vidim tacno, loptica mi je "razmazana"). Fed i ovaj 2. udarac salje Endiju malo vise u levo nego Novaku (za jednu straftu) sto mozda i nema preterani uticaj jer  je Endi takodje malo vise u levo postavljen od Novaka. Obojica (Endi i Novak) gotovo istovremeno krecu na lopticu, samo sto je ona iz 2012 vec presla uveliko na Endijevu polovinu, tako da on mora da "pozuri" i ponovo iz streca/trka udara lopticu (telo mu nije vertikalno vec mu je projekcija tezista ispred nogu, da se tako izrazim). "Istovremeno" Novak ostaje u uspravnom polozaju, projekcija tezista tela mu je izmedju stopala,  tako da lepo salje pasing. Interesantno mi je da je protiv Novaka Fed malcice blize mrezi i potencijalnoj putanju loptice koja dolazi od protivnika (posto je kod svog udarca vec morao da se nagne napred i malcice vise pridje mrezi) - bio je nesto "brzi" pri izlasku na mrezu. U oba slucaja nije imalo sanse da presece loptu, ali je problem sto je Novak odigrao pasing u teren (jer je bio lepo postavljen na lopticu) a Endi je izbacio lopticu van terena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne, zbunjuje me generalno kako dele tolike poene za timsko takmičenje u kome uslovi učešća nisu ravnopravni. Ne verujem da su uopšte dobro razmislili o pravilima pre promocije turnira. Dok je za DC Svetsku grupu bilo poena, makar je to bio neki razuman broj koji se mogao nadoknaditi na nižim turnirima. Ovo je stvarno previše i čitav sistem nije fer prema igračima iz "neteniskih" zemalja. Eto nije ni Cicipas imao šanse da učestvuje dosad, a i ovo je slučajno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On ‎7‎/‎17‎/‎2019 at 1:05 PM, wwww said:

 

 

Meni je bilo tesko da pratim paralelno oba poena (previse se sve brzo desava) i da razaznam detalje (malo mi se loptica gubi). Treba obratiti paznju na toliko detalja s obe strane mreze ("4 igraca" ispratiti).

 

 

Izgleda da je caka da prvo vidis da su to bukvalno iste razmene, a onda 'razlike u detaljima' pocnu da iskacu

tako da se mora zakljuciti da je rezultat kombinacija dosta faktora, ali dva kljucna su Fedov slabiji F u mecu protiv Novaka

I Novakov neverovatan recovery nakon tog Fedovog forhenda.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Izgleda da je caka da prvo vidis da su to bukvalno iste razmene, a onda 'razlike u detaljima' pocnu da iskacu
tako da se mora zakljuciti da je rezultat kombinacija dosta faktora, ali dva kljucna su Fedov slabiji F u mecu protiv Novaka
I Novakov neverovatan recovery nakon tog Fedovog forhenda.
 
 
Kakav neverovatni recovery kad je loptica isla mnogo vise po sredini i plice nego protiv Mareja?
Da je tako udario protiv Mareja, pitanje sta bi bilo...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...