Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

Prvo, izvinjavam se unapred ako sam pogrešno razumeo pravila Lejver kupa, neka me neko ispravi ako grešim.

 

Nešto razmišljam, Federer će igrati samo dubl, što je protivno pravilima. Mislim, zameniće njega neko u singl mečevima, ali je to valjda predviđeno u slučaju povrede i sl. Zamislite da svaki tim, svaki put stavi nekog dubl eksperta prvi dan pa se ovaj kao povuče sutradan. Nije bez razloga stavljeno pravilo da ne može da se igra samo dubl, već mora i singl.

 

I sad Federer nedelju dana unapred najavi da će da uradi tako nešto i svi u fazonu jeeee superrrr! I niko ne postavlja pitanje regularnosti. Ipak je Lejver kup TAKMIČENJE a ovako se pravi sprdačina od takmičenja.

 

Znam ja da je u pitanju Federer, ali zar nije mogao da organizuje lepo neku egzibiciju, a ne da se pravi cirkus od takmičarskog turnira.

 

Podsetiću još da se mečevi sa kupa računaju u zvaničnu ATP statistiku.

Link to comment
Share on other sites

On je mogao da odigra dubl i da kaže da ne može da igra singl i sve bi bilo regularno.

Ali eto, rekao je jasno i glasno i sad mu neki to uzimaju za zlo, što me ponovo ne čudi :default_coffee:

 

A ta tvoja teorija da neko stavi eksperta za dubl, nista bitno ne bi promenilo, jer je to 1 poen, u subotu su mecevi 2, a u nedelju 3 poena, nije bas da bi ta taktika bila presudna...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Boxy said:

On je mogao da odigra dubl i da kaže da ne može da igra singl i sve bi bilo regularno.

Ali eto, rekao je jasno i glasno i sad mu neki to uzimaju za zlo, što me ponovo ne čudi :default_coffee:

 

A ta tvoja teorija da neko stavi eksperta za dubl, nista bitno ne bi promenilo, jer je to 1 poen, u subotu su mecevi 2, a u nedelju 3 poena, nije bas da bi ta taktika bila presudna...

Znači, kad hoćeš da ne poštuješ pravila/varaš samo to najaviš unapred nedelju dana, i sve je ok, niko ne spominje i svi ti se dive jer si bio iskren? 

 

Jedan poen nije bitan? To može da kaže samo neko ko ne prati sport.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pangea said:

Znači, kad hoćeš da ne poštuješ pravila/varaš samo to najaviš unapred nedelju dana, i sve je ok, niko ne spominje i svi ti se dive jer si bio iskren? 

 

Jedan poen nije bitan? To može da kaže samo neko ko ne prati sport.

 

U formatu LC-a zaista taj jedan dubl tesko da moye da bude presudan.

A sa druge strane, ako ti ne vidis zasto su Fedu u ovom slucaju progledali kroz prste, onda jbg., ne mogu ti pomoci niti zelim da trosim vreme.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

U formatu LC-a zaista taj jedan dubl tesko da moye da bude presudan.

A sa druge strane, ako ti ne vidis zasto su Fedu u ovom slucaju progledali kroz prste, onda jbg., ne mogu ti pomoci niti zelim da trosim vreme.

Izvini, žao mi je ali ne prihvatam da se na bilo kojem takmičenju svesno krše pravila zbog bilo koga. Razumeš? Bilo koga. Gledaju kroz prste? Nije li to sramota i nepoštovanje ostalih učesnika?

 

Nije kod Federera stani pani, pa mora da se povuče baš sa Lejver kupa kršeći pravila. 

Link to comment
Share on other sites

LC je egzibicija a ne regularno takmičenje, koliko god oni izbegavali da je tako zovu. Ne mogu se u regularnom takmičenju mečevi bodovati danas ovako a sutra onako. E sad zašto ulazi u h2h statistiku i kalendar, to je pitanje za ATP koji to dozvoljava. Ne sećam se jesu li se mečevi u Hopman kupu tako tretirali, ali mislim da nisu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

LC je egzibicija a ne regularno takmičenje, koliko god oni izbegavali da je tako zovu. Ne mogu se u regularnom takmičenju mečevi bodovati danas ovako a sutra onako. E sad zašto ulazi u h2h statistiku i kalendar, to je pitanje za ATP koji to dozvoljava. Ne sećam se jesu li se mečevi u Hopman kupu tako tretirali, ali mislim da nisu.

Slažem se da je Lejver kup egzibicija.

Ali, zvanično kup nije egzibicija, zvanično je u pitanju takmičenje, i zvanično postoje pravila takmičenja koja bi morala da se poštuju. U stvari, ovim postupkom turnir je sebe ponizio, pokazao i dokazao ono što mi svi znamo, da je u pitanju teniska zajebancija i 100% pravljenje para i 100% ništa više od toga 🙂

A ponižen je i ATP koji tom turniru daje takmičarski legitimitet (kao da ATP boli briga za reputaciju, ali da se pravimo kao da treba da ih je briga).

Link to comment
Share on other sites

Pa i egzibicije su vrsta takmičenja, nisam sigurna šta misliš pod tim zvanično, oni sebe mogu da zovu kako hoće. Mislim, zvanično je i Crna Gora ekološka država :classic_laugh: kao što rekoh najveći problem je tu u ustupcima koje im je napravio ATP, ali makar još nije došlo do toga da se mečevi boduju za tur, nadam se da i neće :default_sofa:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim kako se krse pravila, igra dubl u petak i onda konstatuje da ipak ne moze da igra vise, u subotu ulece zamena i igra singl.

Da igra Beretini u petak, a on u subotu ili nedelju dubl, to bi bilo ozbiljno krsenje pravila, ovako ne vidim sta je prekrseno.

Kako bi inace izgledalo, kad pravila ne bi bila prekrsena? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Pa i egzibicije su vrsta takmičenja, nisam sigurna šta misliš pod tim zvanično, oni sebe mogu da zovu kako hoće. Mislim, zvanično je i Crna Gora ekološka država :classic_laugh: kao što rekoh najveći problem je tu u ustupcima koje im je napravio ATP, ali makar još nije došlo do toga da se mečevi boduju za tur, nadam se da i neće :default_sofa:

Pa dobro, nećemo sad da se igramo rečima kada znamo o čemu pričamo.

Učesnici egzibicije imaju cilj da zabave, dok učesnici takmičenja se takmiče i daju sve od sebe da pobede.

Znači jedno je teniska zajebancija, a drugo nije.

Sama činjenica da se računaju pobede teniserima kao da su pobedili na Vimbldonu ukazuje na razliku koja bi trebala da postoji.

 

Suština je da ako se zbog jednog čoveka (bilo kog uključujući i Feda) pokake po sopstvenim pravilima, onda treba i da ukinu ta pravila pa neka igra ko kako hoće i stigne. Nema više singlovi, dublovi, poeni, trte mrte, nek se makljaju i reketima ako bude zabavno publici 😏

Just now, Boxy said:

Ne vidim kako se krse pravila, igra dubl u petak i onda konstatuje da ipak ne moze da igra vise, u subotu ulece zamena i igra singl.

Da igra Beretini u petak, a on u subotu ili nedelju dubl, to bi bilo ozbiljno krsenje pravila, ovako ne vidim sta je prekrseno.

Kako bi inace izgledalo, kad pravila ne bi bila prekrsena? :smiley33:

Čovek unapred kaže da će da igra samo dubl, a to je zabranjeno, odnosno eksplicitno se kaže da mora da se igra i singl.

Da je ćutao i izmislio povredicu ili ga zateže, onda ne bi prekršio pravila. Mislim, svi bi znali da verovatno nije tako, ali je nedokazivo i uobičajeno u svetu tenisa. Ali da neko unapred najavi da će da uradi nešto što ne sme... U tome je razlika (ogromna).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pangea said:

Učesnici egzibicije imaju cilj da zabave, dok učesnici takmičenja se takmiče i daju sve od sebe da pobede.

Ono jeste tako u teoriji, ali ne može baš da se preseče na crno i belo, eto recimo za turnirski tip egzibicija obično se igrači više trude nego za one-off događaje, posebno ako postoje timovi, a sećam se i egzibicija koje su igrali Novak i Rafa gde nijednom na pamet nije padalo da pušta onog drugog zato što je eto prijateljski meč :classic_biggrin:

Sve u svemu ja ne mogu LC da shvatim ozbiljno i to ti je.

Link to comment
Share on other sites

@Pangea

Izmislio povredicu. :ajme:

Pa nije igrao vise od godinu dana, kolenu mu rastureno, sta ima da izmislja :ajme:

Ali kako god da se povukao, ti i tebi slicni bi nasli razlog da mu nesto prebacite.

Da je uzeo WC za Bazel onda bi bilo: eto zauzima mesto nekom kome pare i bodovi mnogo vise znace, a ko je zdrav i moze da igra, a on milijarder i ide u penziju i tako se ponasa, ne postuje tenis, takmicenje, ATP, zli Roger ..

 

Kao sto sam rekla na pocetkiu, da je lagao sve bi bilo ok, ali posto je iskren, onda ne valja.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Boxy said:

@Pangea

Izmislio povredicu. :ajme:

Pa nije igrao vise od godinu dana, kolenu mu rastureno, sta ima da izmislja :ajme:

Ali kako god da se povukao, ti i tebi slicni bi nasli razlog da mu nesto prebacite.

Da je uzeo WC za Bazel onda bi bilo: eto zauzima mesto nekom kome pare i bodovi mnogo vise znace, a ko je zdrav i moze da igra, a on milijarder i ide u penziju i tako se ponasa, ne postuje tenis, takmicenje, ATP, zli Roger ..

 

Kao sto sam rekla na pocetkiu, da je lagao sve bi bilo ok, ali posto je iskren, onda ne valja.. 

Ako mu je koleno rastureno zašto igra kompetitivni turnir kršeći pravila?

WC je nešto drugo, u okviru je pravila, Marej je užeo 100 komada i ja to podržavam.

I da budemo jasni, najava kršenja pravila ne oslobađa kršioca pravila, ne znam šta tu nije jasno.

 

Pošto si počela sa "ti i tebi slični" završiću diskusiju sa citatom iz pravilnika Lejver kupa (ima samo tri pravila koja se tiču igrača, a oni su prekršili jedno od tri):

 

"Each player competes in at least one singles match during the first two days."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pangea said:

Prvo, izvinjavam se unapred ako sam pogrešno razumeo pravila Lejver kupa, neka me neko ispravi ako grešim.

 

........................

 

Podsetiću još da se mečevi sa kupa računaju u zvaničnu ATP statistiku.

 

u pitanju je egzibicija, zajebancija, revijalni event ... mogu da rade sta im se cefne

 

Atp-ovo je maslo sto su te duele tutnuli u zvanicnu statistiku, kao i one sa next-gen turnira (sa 4 dobijena gema po setu)
no od doticne gospode me vise nista ne cudi, odavno oni ne znaju gde biju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Cojep said:

 

u pitanju je egzibicija, zajebancija, revijalni event ... mogu da rade sta im se cefne

 

Atp-ovo je maslo sto su te duele tutnuli u zvanicnu statistiku, kao i one sa next-gen turnira (sa 4 dobijena gema po setu)
no od doticne gospode me vise nista ne cudi, odavno oni ne znaju gde biju

Slažem se sa svim što si rekao. Samo, čemu onda pravila ako mogu da rade kako im se ćefne. Izbaci pravila i cepaj.

 

Inače, proverio sam sva izdanja kupa, do sada su definitivno svaki put ispoštovali pravilo da mora se odigra singl meč, ne tvrdim ali verujem i ostala malobrojna pravila.

Rules are rules očigledno važi, osim... 😏

U suštini baš me briga što su prekršili sopstveno pravilo, volim što će da igra i Federer, gledaću 100%, jedva čekam.

Samo sam ukazao na eventualno kršenje pravila što je dočekano na nož, lol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, alcesta said:

Pa dobro, ajde sve i da tretiramo to hipotetički kao kršenje pravila na redovnom turniru, kako će da ga kazne za to? Novčano, suspenzijom? :classic_laugh:

Ne bi trebali da ga kazne već da ga spreče da prekrši pravilo. Čovek je najavio da će to da uradi. Da kažu, izvini Fede, ali ne možeš da igraš samo dublove, od tri prosta pravila jedno to zabranjuje,nije toliko komplikovano za razumeti.

 

 

Laver Cup: Roger, rule from the foundation of the tournament is that "Each player competes in at least one singles match during the first two days."

Federer: Next week, I will play only doubles on the first day.

Laver Cup: Yeah, do it, fuck the rules, it's you after all.

 

Ja ovo pravilo vidim kao pokušaj da se spreči upravo da neko ne igra samo dublove, verovano da bi igrali samo top singl igrači jer dubl igrai nisu toliko atrakivni i poznati. I onda dođe baja i kaže fak the rules, igram samo dubl.

Lol 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pravilo je jasno, moraš da igraš i singl (ili ne možeš da igraš uopšte).

Federer unapred izjavljuje da to neće ispoštovati i nikom ništa. Ali bole ga, može mu se, nije on kriv već ovi što mu dozvoljavaju da se sprda sa turnirom. Mada doneće im (sebi) ogromne pare.

 

Pogledaj da li se u prošlosti desilo da neko igra samo dubl. Nije. I znaš zašto? Jer je protiv pravila. Cilj je da vrhunski singl igrači igraju i singl i dubl.

Mislim, ne razumem kako ti nije jasno, a ako smatraš da nije prekršio pravilo, to je u redu, ja ne umem bolje da objasnim 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Pravilo je da u prva 2 dana igrac mora da igra singl i dubl, nije receno kojim redom.

Dakle, igrac X igra u petak dubl, posle toga je povredjen i ne moze da igra vise, umesto njega dolazi zamena i igra singl u subotu, kako je prekrseno pravilo? :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...