Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

7 minutes ago, zoe Bg said:

Sam spominje Serenin slucaj a najveci deo njenih branitelja je potezao vrlo slican argument, da nije zasluzila jer je zenamajkakraljica

Jel zasluzio ili ne, a ne da li je on prvi, sta ovo znaci da bi nekog drugog igraca (a da nije Kirijos) za isto trebalo kazniti diskvalifikacijom?

U suštini ja nemam problem ako oni koji su tada tražili razumevanje za Serenu i da se sudija ne drži pravila kao pijan plota sad isto traže i za Đokovića. I obratno, da oni koji su bili na Ramosovoj strani sad odobravaju izbacivanje Novaka. To bi bilo sasvim dosledno u stavovima. Ali gle čuda, nekako mi se ne čini da postoji ta doslednost u ovom slučaju, da i zanemarimo činjenicu da Novak nije kršio pravila namerno za razliku od Serene.

Mislim ovde na raznorazne stručnjake i teniske znalce, ne na forumaše.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A pazi sad ovog licemera:

EhVArgIWoAAw83p?format=jpg&name=medium

EhVAsVGWoAMz607?format=png&name=medium

 

 

 

On je autor teksta u kom je objavljeno ime zene. Ne verujem da ceo svet cita srpske tabloide, ako su oni nekako prvi dosli do imena zene. A engleski svi citaju.

 

Inace, ovaj novinar je pre koju godinu dobio nagradu ATP za medije, redovno putuje na turnire i slemove i clan je Udruzenja teniskih novinara (recimo Ozmo nije jer je za clanstvo potrebno da novinar poseti dovoljno turnira i licno izvestava odatle).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

U suštini ja nemam problem ako oni koji su tada tražili razumevanje za Serenu i da se sudija ne drži pravila kao pijan plota sad isto traže i za Đokovića. I obratno, da oni koji su bili na Ramosovoj strani sad odobravaju izbacivanje Novaka. To bi bilo sasvim dosledno u stavovima. Ali gle čuda, nekako mi se ne čini da postoji ta doslednost u ovom slučaju, da i zanemarimo činjenicu da Novak nije kršio pravila namerno za razliku od Serene.

Mislim ovde na raznorazne stručnjake i teniske znalce, ne na forumaše.

Slazem se skroz, licemerje bas lepo uspeva, kao ambrozija. :classic_rolleyes:

Situacije jesu razlicite, nikako ne treba izjednacavati vrste prekrsaja ali argumenti o bitnosti ucinioca ili vaze za oba slucaja ili ne vaze.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Berti,da te pitam frendovski. Sta ti zapravo tvrdis/smatras:
1) Novak nije trebao biti diskvalifikovan
2) Novak jeste trebao bit diskvalifikovan,ali...(Federera ne bi nikad tako izbacili)
3) Novaj je zrtva zapadnjacke teniske zavere
4) Novak je zasluzio bezrezervnu podrsku Vox92 foruma,ali eto nismo dovoljno patriote
 

Dakle, nije trebao biti diskvalifikovan jer to nije namerno uradio. Uopste nije gledao u tom pravcu kada je to uradio. Na argument da je to po pravilima sledi pitanje zasto se ta pravila selektivno primenjuju. Ako pravilo nije isto za sve, onda je to opasna stvar. Slajs, bes, glupavi pokusaji duhovitosti kako sakupljac  loptica treba da bude spreman...  Da li je Fed prakticno istu stvar uradio protiv Djokovica pogadjajuci slajsom onog decaka? Jeste. Da li je diskvalifikovan? Nije! Pravilo se dakle primenjuje u zavisnosti od toga na kome treba da se primene. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Dakle, nije trebao biti diskvalifikovan jer to nije namerno uradio. Uopste nije gledao u tom pravcu kada je to uradio. Na argument da je to po pravilima sledi pitanje zasto se ta pravila selektivno primenjuju. Ako pravilo nije isto za sve, onda je to opasna stvar. Slajs, bes, glupavi pokusaji duhovitosti kako sakupljac  loptica treba da bude spreman...  Da li je Fed prakticno istu stvar uradio protiv Djokovica pogadjajuci slajsom onog decaka? Jeste. Da li je diskvalifikovan? Nije! Pravilo se dakle primenjuje u zavisnosti od toga na kome treba da se primene. 

 

To sto se desilo Noletu,u nekom sirem smislu,mozda ima veze i sa "ugledom" Srbije u svetu,decenijama unazad. Osetio sam to i sam kad sam jedan kraci deo zivota proveo tamo. Nas jednostavno gledaju drugacije,bar u nekom prvom momentu.
Mozda to ima veze i sa tim kako njega licno shvataju tj.ne shvataju.

Ali da se ne zavaravamo - NARAVNO da to na prvom mestu ima veze sa njegovim nesmotrenim potezom.Izvini,meni sve ovo ostalo ipak dolazi posle ovoga. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

To sto se desilo Noletu,u nekom sirem smislu,mozda ima veze i sa "ugledom" Srbije u svetu,decenijama unazad. Osetio sam to i sam kad sam jedan kraci deo zivota proveo tamo. Nas jednostavno gledaju drugacije,bar u nekom prvom momentu.
Mozda to ima veze i sa tim kako njega licno shvataju tj.ne shvataju.

Ali da se ne zavaravamo - NARAVNO da to na prvom mestu ima veze sa njegovim nesmotrenim potezom.Izvini,meni sve ovo ostalo ipak dolazi posle ovoga. 

Sve tacno, samo me jedna stvar zanima. Da li pravila vaze za sve ili ne? Ako ne vaze za sve,  onda je to besmislica i sredstvo za izivljavanje. Sve ostalo dolazi posle toga.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Sve tacno, samo me jedna stvar zanima. Da li pravila vaze za sve ili ne? Ako ne vaze za sve,  onda je to besmislica i sredstvo za izivljavanje. Sve ostalo dolazi posle toga.

Ocito ne postoji argumentacija ( ni sa jedne strane) koja ce pomiriti/izravnati nase stavove,tj.misljenja,pa ne bih ni da nastavljam. 

Link to comment
Share on other sites

NĐ skraćuje poene + servis mu je sve bolji i bolji + ishrana + treninzi + joga = još mnogo prilika za osvajanje slemova. Prilagodio se striktnoj primeni pravila 25 sekundi za servis, od kad ga je Medvedev dobio u Sinsiju prošle godine, počeo i sam da bije prvi i na drugi servis. Sva prilagođavanja svojim godinama su tu.

To što nije bilo Federera i Nadala na turniru, pa je kao zbog toga bio izraziti favorit na turniru je totalno nebitno:

- Federer ga je, na betonu i tri dobijena seta, zadnji put pobedio pre 11(!?) godina, na US openu 2009, u međuvremenu su odigrali još 6 finala ili polufinala.

- Nadal, od US opena 2013, više nikad nije pobedio Đokovića na betonu. Van šljake, u zadnjih 10 godina, NĐ ima skor 15-2 sa Nadalom, dva poraza u leto 2013.

NĐ-u uvek odgovara da su i njih dvojica na turniru (osim Nadala na šljaci), što zbog motivacije, što zbog raščišćavanja konkurencije.

Znači, Đoković bi bio izraziti favorit i da su njih dvojica igrali.

 

Ovo sa diskvalifikacijom je, izgleda, moralo da se desi kad tad, takav mu temeperament, AKO i SAMO AKO se uzme zdravo za gotovo da je nekontrolisano odalamio loptu u pravcu sudije (ja to tako nisam video). Super je bilo u Sinsiju, nema pomoćnih sudija, nema čelendža (ili situacija kad igrač ispuca čelendže), nema problematičnih situacija.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Crni Bombarder said:

Ocito ne postoji argumentacija ( ni sa jedne strane) koja ce pomiriti/izravnati nase stavove,tj.misljenja,pa ne bih ni da nastavljam. 

Novak je kriv, tu nema spora. Problem je u diskrecionoj primeni pravila, a to lako klizne u zloupotrebu. Ako vec diskreciono primenjuju pravila, a to je cinjenica, onda je neshvatljivo kazniti prvog igraca sveta kada je praksa mnogo puta pokazala da se pravila striktno ne primenjuju. Kako ce neko krstiti to ponasanje je nebitno. Bahatost sudija i bezobrazluk, svetska zavera, odgovor teniskih mocnih na Novakovo cackanje mecke... Neka zove to ko kako hoce. Sustina je ista.

Link to comment
Share on other sites

Kapiraš da se to za šta se ti upravo zalažeš za diskrecionu primenu pravila time što se protiviš kada se ista ne diskreciono primenjuju. Znači, ili je kazna u skladu sa pravilnikom ili nije. Ako jeste - to je dobro i tvoje mišljenje ili činjenica da to nije bio uvek i svugda slučaj ne umanjuje dobrobit te primene ovde i sada. 
Dalje, misliš da ovo neće biti presedan koji će pozitivno uticati na sve bolju primenu pravila i urednije ponašanje na terenu? 

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam:

 

Mnogi tvrde da je prosecna starost ljubitelja tenisa 61 godina (ne znam na osnovu cega su dobili ovaj podatak, ali hajde, da kazemo da su uglavnom stariji ti koji prate tenis). Stoga je glavni cilj privuci mlade (buducu fanovi), one kojima se spocitava da ne mogu da drze koncentraciju duze od par minuta: tinejdzere i ljude u ranim 20-tim.

 

Sad gledam koji je glavni moto ovog USO (bar sto se zenskog tenisa tice). Posto je Coco Gauf ispala pa ne mogu nju vise da koriste, glavni moto je da se majke vracaju tenisu i kako su uspesne. Sad mene zanima: kako ce ovo da privuce vise omladine i ovih u ranim 20-tim sportu? Od kad to tu populaciju bas zanimaju majke, njihiva slatka decica itd? To je tema koja ce privuci ove matore, da se raspilave kad vide svu tu slatku decicu. Omladinu bi radije privukao adrenalin, akcija, borba... kod zena i atraktivnost (cemu ove gluposti koje je Nike pripremio vecini zena nikako ne doprinose).

 

Nisam marketinski strucnjak, ali meni ovo deluje kao "promasena tema".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znam ja sta oni pokusavaju, ali tinejdzere i 20-godisnjake drmaju hormoni i privlace zgodne zene u kratkim suknjicama (i ne samo njih, ali da se zadrzimo na omladini). Tu ove dzakaste gluposti koje su dali npr. jednoj zgodnoj devojci kakva je Donna Vekic uopste ne koriste. Medjutim, ne moraju da traze od teniserki da se vrte na terenu da pokazu kako suknjica leprsa (kao onaj idiot cini mi se tokom AO koju godinu unazad) niti da ih na KZS pitaju gde su isle u shoping i ostale "pametne" stvari, ali npr. ovi koji daju igracicama opremu bi mogli malo da razmisle i o tome sta kojoj od njihovih sportskih "manekenki" stoji bolje a sta ne, pogotovu sto i generalna populacija, kojoj je ta oprema i namenjena, nije "idealno gradjena". Kad vidim sta daju sirotoj Sabalenki... :ajme: pa je jos pitaju na terenu da prokomentarise svoj outfit (sta ce sirota da kaze, da joj se ne svidja?).

 

No ovo je pre tema za dizajnere. Nema veze s WTA/USTA/televizijama.

 

Ono sto mene zanima je koja je tacno njihova strategija da privuku mlade/nove navijace? Stalno lupetanje na tv o peskirima i o satu (pa jos i o koucingu :ajme:  u sportu!) sigurno nece privuci nove sportske entuzijaste (ni u jednom drugom sportu nisam cula da se toliko prica o trivijalnim stvarima). A da ne pricam sto ih majke koje se vracaju tenisu tek nece privuci. Ja vala ni u jednom drugom sportu ne videh da se na ovaj nacin privlaci sportska publika (a povremeno sam pratila razne sportove).

 

Da ispricam jednu malu pricicu: golf je meni generalno nezanimljiv i dosadan sport (izvinjavam se ljubialjima, ne potcenjujem talenat i umesnost sportista), nema nikakve akcije, sve je nekakva setnjica u prirodi itd. Medjutim, pre nekoliko godina, sticajem okolnosti (nije bilo nista pametnije na tv, a i druge opcije su mi tad bile limitirane) nekako sam zavrsila na SK Golf kanalu (nisam dovoljno brzo prebacila na nesto iole zanimljivije). Elem, "ukljucim se" u pracenje jer je covek koji je prenosio taj neki turnir bio toliko zanimljiv i dobar u svom komentarisanju da mi  je jednostavno paznja bila prikovana za tv ekran (dobro, moram da priznam da mi je najpre interesovanje pobudilo to sto je covek imalo pomalo engleski akcent a pricao srpski, pa me je zanimalo ko je sad pa ovo - ali sta god, potom mi je paznju drzao sadrzaj njegove price).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GlennGould said:

Kapiraš da se to za šta se ti upravo zalažeš za diskrecionu primenu pravila time što se protiviš kada se ista ne diskreciono primenjuju. Znači, ili je kazna u skladu sa pravilnikom ili nije. Ako jeste - to je dobro i tvoje mišljenje ili činjenica da to nije bio uvek i svugda slučaj ne umanjuje dobrobit te primene ovde i sada. 
Dalje, misliš da ovo neće biti presedan koji će pozitivno uticati na sve bolju primenu pravila i urednije ponašanje na terenu? 

Da se ovakav kriterijum desavao ranije, narocito kod vodecih igraca, ne bih ovako reagovao. Bilo bi mi krivo, ali to bi bilo to.

Pravila postoje i treba da se primenjuju na sve. Ako diskreciona primena pravila dovede do toga da odluka zavisi od ko zna kojih kriterijuma, onda sve gubi smisao. Uopste nemam osecaj da ce ovaj slucaj doprineti boljoj primeni pravila, narocito ne na bele medvede tenisa. Jeste Novak pogresio ali selektivnost primene pravila pre ostavlja gorak utisak nego sto daje nadu da ce stvari da se promene na bolje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...